امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانته خوشگل میشود!!(نقد و بررسی dmc)
.:مقدمه:.
بسیاری از فرنچایزهای بزرگ بعد از اینکه به موفقیت رسیدند وظیفه ی ساخت قسمت های بعدی انرا استدیوهای دیگری برعهده گرفتند که بعضی از انها دچار افول سری شدندمثل سری resident evil که قسمتهای 5 و 6 و همینطور operation racooncity کلا با قسمت های 1و2و3 تفاوت دارد که این باعث کاهش ارزش بازی و از دست دادن طرفداران ان میشود.اما بعضی از بازی همانطور که شاهکار بودند شاهکار هم ماندند مثل halo4 که توسط استدیو industries343 در سال 2012 ساخته شد و نه تنها از مسیر خود دور نشد به پیشرفت این سری هم کمک کرد.حال قسمت جدید devil may cry سازنده اش عوض شده.این بازی توسط استدیو خوشنام ninja teory ساخته شده و تغییراتی در بازی ایجاد کرده که به نظر بعضی ها زیاد خوش نمیاد.حال سوال اینجاست که dmc جزو کدام دسته است.انها که رو به افول اند یا رو به صعود؟
[تصویر:  DmC_box_art.png]
.:مشخصات:.
سازنده:ninja teory
ناشر:capcom
انجین:unreal engine 3.0
پلتفرم:pc/xbox360/play station3
تاریخ انتشار:ژانویه2013
سبک:اکشن ماجرایی هک اند اسلش
بازیهای مشابه:god of war-dantes inferno-bayonetta
متا:86
[تصویر:  Dante_dmc_2010.jpg]
.:شهرگناه:.
داستان در dmc از این قرار است که دانته(پسر اسپارتا و اوا)وارد شهری خیالی به اسم limbo city(لیمبو اسم منطقه ی در اطراف دوزخ است که جایگاه کودکان گناهکار است)میشود.شهری سرد و بی تفاوت که بیشتر مردم انجا غم زده هستند گویا مدت هاست که شیاطین در انجا ساکن شده و انجا را بدست گرفتند.دانته درحال خوش گذرانی بوده که در اثر اتفاقی با دختری اشنا میشود که او را راهنمایی میکند و در اخر باعث میشود گذشته ی فراموش شده ی خود را بیاد بیاورد و با برادرش vergil دوباره اشنا شود...
این بازی داستان پیچیده و خاصی ندارد ولی همان داستان به خوبی پرداخته شده که بازیکن را درگیر خود میکند.فیلمها و کات سین های وسط بازی به خوبی در پیشبرد داستان کمک کرده اند.دیالوگ ها هم خوب هستند(مخصوصا بعضی دیالوگ های طنز دانته و یا حرف زدن دانته با غولاخرها و فحش هایشان به یکدیگر!!!).درکل این بازی در زمینه ی داستان خوب عمل کرده است.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRO-a5BCS4q1APll55S-MI...wIjlEA&t=1]
.:دانته خوشگل میشود:.
یکی از دلایلی که طرفداران دانته را ناراحت کرد عوض شدن شکل ظاهری دانته بود.در این قسمت دانته موهایش بجای سفید قهوه ای تیره شده!و یکم هم لاغر شده و میتوان گفت اناتومی صورت این شخصیت هم کمی عوض شده(ایا میدانید شبیه ساز این شخصیت خواننده زن معروف امریکایی rihanna است).اما اگر از شکل ظاهری بگذریم سازندگان در اخلاق و رفتار پایبند به قسمت های قبلی بوده اند.
دانته شخصیتیست پررو و مغرور و بسیار شجاع که جلوی هیچ شیطان غول پیکری کم نمیاورد.و همینطور که میبینید در این قسمت از dmc هم این خصوصیات او حفظ شده و شما به وضوح میتوانید حاضر جوابی و جک ها و قدبازی این شخصیت رو در طول بازی ببینید.
[تصویر:  DmC_DevilMayCry_gameplay_trailer.png]
.:همان اش و همان کاسه:.
گیم پلی در این بازی هم مانند بازیهای دیگر ninja teory خوب کارشده است.این بازی از تنوع تقریبا بالایی در مراحل و محیط برخوردار است(مانند مرحله ی زیر دریا و دیسکو و ...).اما یکی از ضعف های گیم پلی را میتوان کم بودن تنوع دشمنان نامید که پس از مدتی کشتن موجودات تکراری خسته کننده میشود.تنوع در سلاح خوب است.شما اوایل بازی فقط یک شمشیر با یک اسلحه ی گرم دارید.پس از پیشروی در بازی با گرفتن قدرت هایی از پدر و مادر دانته با زدن دکمه ی rt یا lt در x360 سلاح های شما تغییر میکند که این باعث بوجود امدن حرکت های ترکیبی جالبی میشود.اما یک سیستم اپگرید هم دربازی وجود دارد که نمیتوان اسم انرا کارامد گذاشت.این سیستم که در بازیهای کسلوانیا و دوزخ دانته باعث گرفتن کمبو جدید میشود در این بازی زیاد تاثیری ندارد. گیم پلی این بازی حدود 7-8 ساعت است که برای این سبک خوب است.ا خوبیهای دیگر بازی غولاخرهای متنوع و جذاب بازی استکه هرکدام به روش خاصی کشته میشوند.اما ضعف اصلی گیم پلی این بازی در سادگی ان است.این بازی به شدت اسان است!
همینطور این بازی نواوری خاصی نسبت به نسخه های قبل ندارد(بجز جهش دانته و ...).در کل گیم پلی این عنوان معمولی است.
[تصویر:  dmc_november3_08_bmp_jpgcopy.jpg]
.:تابلو نقاشی انریل:.
گرافیک دراین بازی خوب است.مخصوصا گرافیک هنری در قسمت های خیالی بازی که مطمئنا شما چند لحظه می ایستید و به دور اطراف نگاه میکنید.چهره ها خوب کارشده اند(مخصوصا چهره ی دانته).در زمینه ی گرافیک فنی هم نورپردازی این بازی به لطف موتور قدرتمند انریل عالیست.اما مشکلی که در گرافیک هنری این عنوان وجود داردطراحی دشمنان است که زیاد جالب نیست.در کل این بازی گرافیک بسیار خوبی دارد!
[تصویر:  DMC-PC-2.jpg]
.:صدای دانته:.
صداگذاری در این بازی خوب کارشده و مطمئنا شما با دانته ی جدید ارتباط برقرار خواهید کرد و از صدایش خوشتان امد.صدای محیط هم قابل قبول است.اما مشکل اینجاست که یک موسیقی خوب در طول این بازی وجود ندارد و شما در پشت زمینه صدایی از ساز نمیشنوید اگر بشنوید اصلا قابل توجه نیست و شما نسبت به ان بی تفاوت خواهید بود.صداگذاری این بازی خوب است ولی در زمینه ی موسیقی این عنوان خیلی ضعیف عمل کرده.
[تصویر:  dmc_title_logo_copy.jpg]
.:حرف اخر:.
این عنوان یک هک اند اسلش خوب است ولی عالی نیست و من به همه این بازیرو پیشنهاد میکنم حتی طرفداران dmc های قبلی!

.:نکات مثبت و منفی:.
نکات مثبت:روایت خوب داستان-اخلاق و رفتار دانته مانند همیشه-میزان و تنوع خوب گیم پلی-گرافیک فنی و هنری عالی-صداگذاری خوب
نکات منفی:عوض شدن شکل ظاهری دانته-نبود تنوع دشمنان-سیستم اپگرید ناکارامد-سادگی بیش از حد-نبود نواوری-طراحی بد دشمنان-نبود موسیقی خوب در بازی

.:امتیاز:.
ign:8.9
gamespot:8
gameinformer:9
.:امتیاز من:.
داستان:8
گیم پلی:7
گرافیک:9.5
صدا:6
نمره ی کل:7.6(خوب)
[تصویر:  breaking-bad-animated-series-640x503.jpeg]

پاسخ
ممنون بسی خوب بود این نقد 
ولی کلماتی مثل خوبه و عالیه و اینا متن رو ساده نشون می ده
پاسخ
نقدتون زيبا بود خسته نباشيد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط توى نكات منفى تغيير چهره دانته هم نوشتيد ولى به نظر من اين نكته منفى نيست چون خوشتيپ تر شده[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
(07-20-2013, 04:52 PM)'arian esmaili' نوشته است: ممنون بسی خوب بود این نقد 
ولی کلماتی مثل خوبه و عالیه و اینا متن رو ساده نشون می ده

زیبایی تو سادگیه[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

(07-20-2013, 04:55 PM)'Aria.Leon' نوشته است: نقدتون زيبا بود خسته نباشيد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط توى نكات منفى تغيير چهره دانته هم نوشتيد ولى به نظر من اين نكته منفى نيست چون خوشتيپ تر شده[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون.منم همین نظرو دارم ولی طرفداراش...[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]

پاسخ
که برای این سبک خوب است.
گرافیک دراین بازی خوب است
چهره ها خوب کارشده اند
ین بازی گرافیک بسیار خوبی دارد!
صداگذاری در این بازی خوب کارشده 
صداگذاری این بازی خوب است 
جدا یکنواخت نوشتی،فلان چیز خوب است،فلان چیز خوب کار شده ،ترجیحا جای خوب و بد بگو مناسب است،قابل قبول است،در حد انتظار است،خوب و بد دو قطب مطلق گفتار ما محسوب میشن که باید بپوقتی بکارشون ببریم که 100 درباره ی یک موضوع یا مسئله اطمینان داریم.سعی کن نقداتو خودمونی نننویسی،شاید بنظر جذاب بیان ولی با این کار داری میگی:چطوری رفیق!سبک نوشتاریت باید رسمی تر باشه،عنوان هم زیاد جالب نبود،دانته خوشگل می شود زیادی بچگانست باید عنوانت ادبی تر از این حرفا باشه،هرچند خودمم به عنوان های عجیب و غریب اعتقادی ندارم ولی یه اصل و باید رعایت بشه.یکمم کوتاه و ازهم گسیخته ولی خوندش برای من یکی که قابل تحمل و جالب بود
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
برای شروع نقد قابل قبولی بود ولی به عشق من زیر 8 نباید می دادی. [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
منتظر کارهای بهتری در آینده از شما هستیم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
The more you give, the more I maim              
You are spirit, and I am bane                                                      
Your truth strikes through, as steel guides true                                                                              
It's enough for pride, but not enough to survive

پاسخ
دانته خوشگل می شود[img]images/smi/s0 (60).gif[/img] 
هر کی این جمله رو میبینه فکر می کنه دانته آرایش کرده[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
کم مونده بگیم دانته باربی میشود[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ
(07-20-2013, 06:58 PM)'HSH' نوشته است: که برای این سبک خوب است.
گرافیک دراین بازی خوب است
چهره ها خوب کارشده اند
ین بازی گرافیک بسیار خوبی دارد!
صداگذاری در این بازی خوب کارشده 
صداگذاری این بازی خوب است 
جدا یکنواخت نوشتی،فلان چیز خوب است،فلان چیز خوب کار شده ،ترجیحا جای خوب و بد بگو مناسب است،قابل قبول است،در حد انتظار است،خوب و بد دو قطب مطلق گفتار ما محسوب میشن که باید بپوقتی بکارشون ببریم که 100 درباره ی یک موضوع یا مسئله اطمینان داریم.سعی کن نقداتو خودمونی نننویسی،شاید بنظر جذاب بیان ولی با این کار داری میگی:چطوری رفیق!سبک نوشتاریت باید رسمی تر باشه،عنوان هم زیاد جالب نبود،دانته خوشگل می شود زیادی بچگانست باید عنوانت ادبی تر از این حرفا باشه،هرچند خودمم به عنوان های عجیب و غریب اعتقادی ندارم ولی یه اصل و باید رعایت بشه.یکمم کوتاه و ازهم گسیخته ولی خوندش برای من یکی که قابل تحمل و جالب بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

دوست عزیز ببخش.
ولی من کلا دوست دارم خودمونی بنویسم.اگه نقد دوزخ دانته رو هم که من نوشتم خونده باشی میفهمی.
درکل ببخش[img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

پاسخ
همون طور که روی آواتارمم نوشتم؛ منتظر یک نسخه جدید از این بازی هستم.
اما به نظر من باید به گیم پلی بازی 9 می دادی[img]images/smi/s0 (60).gif[/img] 7 خیلی کم نیست[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
به هر حال نقدت کامل بود و خیلی دوستش داشتم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,801 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 966 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 990 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,933 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,136 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان