امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محفلی در مغز پوچِ من [قسمتِ اول] | خالق بر وزن مخلوق؟!
محفِلی در مغزِ پوچِ من| قسمت اول : خالق بر وزنِ مخلوق؟!

نمی‌گویم مَغز دارم، «خیر»، سال‌ها پیش در چنین روزی مغزم را ربودند، مغزی که برای پرورش آن خورد نانی از تجربیات گذشته‌ام را فراهم کردم؛ ولی چه فایده که از بَس لاغر بود سریعاَ از دست رفت.
تلنگری که می‌خواهم بزنم هیچ ارتباطی با دنیای بازی و تجربیات گذشته‌ام ندارد و فقط دلنوشته‌ای را ارائه می‌دهد که سال‌ها پیش در قلبِ تاریک و سردم پنهان کرده بودم، حال وقت «آشکار» است.
من، محمد رزم‌آرا هستم، به قول شاعر مَن منم! چیزی که هستم و کسی که از قبل برنامه‌هایی برای ورودش به این دنیا ریخته شده بود. ناراحت نیستم از این که من منم؛ زیرا خداوند هر کسی را «خودَش» آفریده و هیچ کس نمی‌تواند برای دیگری سرنوشت و آینده تایین کنید.
خب، از همین‌جا شایَد فکر کنید که من پوچ‌مغزم! «خیر» آقا! من مغز دارم و مغزِ من اطلاعات دارد و اطلاعات من با اطلاعات دیگران بسیار گوناگون است. تکرارهایی که ذهنم را به درد می‌آورد بر زبان آوردم.

در دنیای اِمروزی خیلی چیزها خیال محسوب می‌شه، «خیال» و «خیال» و «خیال»، بر وزنِ خیار. میوه‌ای خوشمزه ولی ظاهرگرا، «ما» غافل از بطن درون آن هستیم. 
زندگی نیز چنین هست، «ظاهر» را قالب بر «باطن» کرده‌ایم، ظاهر را بیش‌تر پسندیده‌ایم و با آن خو گرفته‌ایم، غافل از آن‌که دنیا خود ظاهر معمای توام با فلاسفه را ارائه می‌دهد، نامِ آن معمای کشف نشده زندگی است!

قبل از شروعِ بحث اصلی، سری مطالب محفلی در «مغزِ پوچِ من» توهینی به هیچ کس محسوب [font=Arial, sans-serif]نمی‌شود و فقط دل‌نوشته‌های بنده است. همچنین به هیچ‌وجه توهینی به اشخاص دیگر محسوب نمی‌شود و خواندن آن نیز ممکن است برای خیلی‌ها خوشآیند و برای خیلی‌های دیگر بَد جلوه کند.  [/font]
[font=Arial, sans-serif]یک‌شَنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه زمانِ انتشار دل‌نوشته‌هـــا[/font]

حالا چرا در انجمن گیمفا همچنین موضوعی رو تحریر کردم؟! چِه ربطی به دنیای گیم داره اصلاََ؟ 

خواستم بگم علاوه‌بر دنیای بازی که خیلی از ما«ها» با آن خو گرفته‌ایم یک چیز دیگر را نیز سرمشق زندگیمان قرار دهیم و بر او متکی باشیم، کسی که خودِ او این‌چیزها را برایمان فراهم آورد، «ذِهن پوچِ من» قُدرت بر زبان آوردن نامِ ابهت‌وارش را ندارد، «خُدا». به عنوان یک انسانِ ناقص العقل به هیچ وجه تکبری ندارم که من مثلاَ خیلی دین‌دار و دین‌شناس هستم، «خیر!» من فقط می‌گویم عرضه‌ی بازی‌های زیبا و مغز را درگیرسـاز (!) ما را اندکی از خالقمان دور کرده، یادمان رفته اِنگار که دنیا ظاهر قضیه را نشان می‌دهد، هنوز در پی بردن به مفهوم باطن خیلی راهِ طولانی مانده! ما ندانستیم که این دنیا فقط یک آزمایش طولانی مدت است، ندانستیم که ما رفتنی هستیم، فِکر کردیم که دنیا جای لِذت بردن‌های پیاپی و بدونِ حد و مرز است! افکارِ ما، بخشی از تکامل خود را مدیون فضای مجازی می‌داند ولی چه چیزهایی را در مغزمان پنهان کرده‌ایم؟! اِی کسانی که فکر می‌کنید خدایی نیست، الان به جای چت کردن و قفلی زدن رو فیلم‌های مسته.جن، بلند شوید و کنار پنجره بروید و دور اطراف خویش را با دقت نگاه کنید. آیا وجود این همه نظم خبر از یک خالقِ توانا و یکتای بی همتا نمی‌دهد؟
 این مطلب را برای چنددسته از مردم نوشتم:
1.کسانی که آریایی و زرتشت بودن خویش را وسیله‌ای برای توهین مذاهب دیگر ساخته‌اند و از روی تمبلی و برای این‌که نمی‌توانند یک نمازِ دو رکعته بخوانند خود را زرتشتی می‌دانند!

2.کسانی که می‌گویند خدایی نیست که اصلاَ بحث اونا جداست!

3.کسانی که غرق در بازی‌ها شدند و خداشون رو فراموش کردند..

4.کسانی که زندگی را مجازی می‌دانند و به جای بیرون رفتن و قرار گرفتن در اجتماع، در خانه کنار کامپیوترشان مشغول نگاه کردن به صفحه‌ای مجازی و عاری از اطلاعات مسته.جن هستند و دوربین مخفی‌های دور و برشون رو فراموش کردند. 

پ.ن: «خالق بر وزن مخلوق»؟! «اِشتباه مَحض و حتی خیلی تمسخر آمیر»؛ ولی همه بر وَزنِ یک دیگر و یکسان باشیم و یک دیگر را بالاتر از دیگری ندانیم.  S0 (29) 113
کسانی ک اریایی و زرتشت بودن خویش را...
این حرفت خخخخیلی قشنگ بود
این چیز تا الان به ذهنم نرسیده بود
واقعا دمت گرم S0 (29)?
[تصویر:  97vq_photo_2016-09-06_10-39-01.jpg]

هیچوقت فصل اول بازیهای ایرانی رو با فصل 13 ام کالاف دیوتی مقایسه نکنیم
اولاً باید سلام کنم به آقای رزم آرای عزیز.

و بعد از سلام و بدون مقدمه باید بگم دوست عزیز این‌جا محلی هست که امکان داره از هر گونه اقلیم، مذهب یا اقلیتی بهش سر بزنن. جایی برای گفتن موعظه‌های اهل مسجد، کلیسا، صومعه و... نیست. شما عقاید خودتون رو دارید، درست مثل چند ده هزار نفر عضو دیگه‌ای که اینجا هستن. می‌تونیم اونارو برا خودمون نگه داریم و فارغ از این‌که درست یا غلط هستن، به بقیه تحمیل‌شون نکنیم. اگه کسی به یه چیزی باور داره عقیده خودشه و مطمئناً می‌تونه براش صدها دلیل بیاره. شما هم عقیده خودتُ داری مسلماً ولی وجدان می‌گه نمی‌تونی بیای وسط یه انجمن گیم اونُ تبلیغ کنی و به خورد بقیه بدی. این می‌شه تحمیل عقاید که توی مرز و بوم ما کاملاً شاهدش هستیم.
خلاصه بگم این‌جا فرومیه که توش در مورد بازی‌های کامپیوتری بحث می‌شه و شما الان اومدی داری می‌گی بازی کردن رو کنار بزارین و به عقیده من بپیوندید. جدا از اینکه قوانین انجمن همچین چیزی رو اجازه می‌ده یا نه، من از طرف خودم یا شاید هم‌نظران خودم باید بگم این کار انسانی نیست. هر کسی راه خودش رو شناخته و داره می‌ره به من یا شما یا احد دیگه‌ای مربوط نیست اعتقادش چیه.
تیریون عزیز شما داری یکی از فروع دین رو کاملا رد میکنی
داری امر به معروف رو رد میکنی
دوستان اگه مایل به بحث کردن اید بیاید تو تلگرام یه گروه برا این کار بزنیم
اینجا خلاف قوانینه
اینم ایدیم
monsef80
[تصویر:  97vq_photo_2016-09-06_10-39-01.jpg]

هیچوقت فصل اول بازیهای ایرانی رو با فصل 13 ام کالاف دیوتی مقایسه نکنیم
(07-18-2016, 11:24 PM)MONSEF نوشته است: تیریون عزیز شما داری یکی از فروع دین رو کاملا رد میکنی
اینجا خلاف قوانینه
اینم ایدیم
monsef80

متن ایشون بسیار کوتاهه
خیلی هم ریزه (چشام درد گرفت باو)
با اینکه تاحدودی باهاشون موافقم ولی هنوز فاز و هدفشون مشخص نیست
ممکنه مثل چیزی که حمزه گفته، دارن تحمیل میکنن یا شاید مثل چیزی که شما گفتین، دارن امر به معروف میکنن
در کل اینجا هرکسی با هرعقیده ای میاد، دیگه به خودش مربوطه چی رو قبول داشته باشه
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
(07-18-2016, 11:24 PM)MONSEF نوشته است: تیریون عزیز شما داری یکی از فروع دین رو کاملا رد میکنی
اینجا خلاف قوانینه
اینم ایدیم
monsef80

دوست عزیز اینجا ممکنه هر کسی با هر عقیده‌ای باشه. دین شما هم‌چین چیزی رو داره تبلیغ می‌کنه پس برای یه فرد مسلمون تبعیت کردن واجبه نه برا افراد دیگه. بحث من اینه اینجا از هر اقلیتی هست؛ مسیحی، زرتشت، کلیمی یا حتی فراتر از بحثای دین دئیست، آگنوستیک، آتئیست و... از اونجایی که اینجا انجمن گیمه و ارتباطی با نهادهای مذهبی نداره، پس رواج همچین چیزی هرچند در قالب دل‌نوشته کار درستی نیست و وارد بحث تحمیل عقیده می‌شه. کسی بخواد در مورد اسلام و باورهای عمیق و معنوی‌ش بدونه سایت‌ها و منابعی مث مراجع تقلید یا استاد رائفی‌پور هستن.
انجمن بازی‌های ویدیویی هستش نه تفریحی و اجتماعی؛ تاپیک بی‌محتوا و بی‌مورد محسوب می‌شود.
بحث و مطلب بی‌مورد درباره دین، مذهب، سیـاست ممنوع‌ست.
با این که میدونید موضوع ربطی به انجمن و دنیای گیم نداره، با کلمه"بازی" وصلش کردید به یک دنیا مقوله و عقاید قابل بحث.

بسته شد
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زندگی نامه ی هیدئوکوجیما و جان کارمک-خالق عناوین بزرگی مانندمتال گیرسالیدو ولفنشتاین امیری 0 1,260 08-21-2012, 06:12 PM
آخرین ارسال: امیری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان