امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلایل برتری PC(کامپیوتر)
                                                                            به نام خدا

با سلام به دوستان گرامی بچه های زحمت کش گیمفا و مهمانان عزیز سایت.

اگر به یاد داشته باشید یک مدت پیش با دو تایپک همراه شما عزیزان بودم به عنوان دلایل برتری PLAYSTATION4 و دلایل برتری XBOX ONE حال امروز هم در خدمت شما هستیم با موضوعی به عنوان دلایل برتری PC(کامپیوتر)

[تصویر:  9ay83edn03o638xmd6vj.jpg]

اول از همه لازمه بگم که برتری pc از دیده ی کسی پوشیده نیست و اکثرا قبول داریم که pc پدر همه ی کنسول هاست اما بنا به دلایلی که در گذشته ذکر شده  تعداد زیادی از جمله خودم کنسول رو انتخاب می کنیم.
اما واسه ی اینکه حق این سیستم قدرتمند خورده نشه لازم دونستم که این تایپک رو ایجاد کنم.

بازی های ویدیوی طی سال های زیادی تبدیل شده به یکی از منشاء های سرگرمی که با پیشرفت تکنولوژی و استقبال فراوان به دنیای بسیار گسترده ای تبدیل شده و در طی این سال ها کنسول های زیادی وارد بازار شده است که به رقابت با pc و کنسول های رقیب خود پرداخته اند و به مرور زمان در دنیای گیمینگ جای خود را پیدا کرده و باعث کنار گذاشتن این کامپیوتر ابر قدرت شده اند.
و با سرمایه ای که بر روی این کنسول ها گذاشته شده و انحصاری های بسیار زیاد و کاملی که برایشان انتشار شده خیلی ها دیگر pc را به عنوان یک پلتفرم بازی قبول ندارند.
به همین دلیل امروز قصد دارم که شما را با ویژگی های این ابر قدرت سخت افزاری بیشتر آشنا کنم.

حال به شرح این دلایل می پردازم:

* بازی های ارزان تر:

[تصویر:  pdggqurkjhooh3rg6xga.jpg]

اکثر بازی های ویدیوی تا اون جایی که میدونید برای pc هم منتشر میشه.
در روزی که این بازی ها وارد بازار میشوند شما برای خرید این بازی سرمایه ی کمتری نیاز دارید و نیاز به خرج اضافه و خرید موارد جانبی و اضافات رو ندارید چون که به راحتی با یک pc می توانید به این موارد دسترسی داشته باشید در حالی که در کنسول های بازی باید هم خرج بیشتری برای خرید خود بازی بدید و هم اگر نیاز به موارد جانبی و اضافات هم داشتید دوباره باید دست به جیب بشید و یه خرج اضافه هم کنید.

[تصویر:  ov9ei2xggyt2bfvwuaas.jpg]

* کامپیوتر هیچ محدودیتی ندارد:

[تصویر:  aa9m6y1t8dilroq7dsiy.jpg]

گیمر ها بسیار مشتاقند علاوه بر بازی هایی که در آن داستان قوی موج می‌زند، از بازی های گرافیکی هم لذت ببرند و قدرت کامپیوترشان را به دیگران نشان دهند و جدا از شوخی، این امکان وجود دارد که بازی را با استفاده از حداکثر گرافیک موجودش به واقعیت نزدیک تر سازیم و با حس واقعیت بیشتری به بازی کردن بپردازیم. این امکان وقتی در یک کنسول وجود دارد که حداکثر یک یا دوسال از انتشارش گذشته باشد و بعد از این مدت کنسول دیگر جوابگوی پیشرفت گرافیکی بازی های جدیدتر نخواهد بود در صورتی که کامپیوتر در هر زمانی قابل ارتقاست. با این اوصاف می توانید یک کامپیوتر قوی تهیه کنید و تا سالیان زیادی از بازی های گرافیکی حداکثر استفاده را بکنید.

* حالت مجانی (FREE MODES): در  کامپیوتر ، شما می توانید با استفاده از افزونه ها و بسته های ارتقا دهنده ، بازی خود را به رایگان ارتقا دهید. برای مثال Studio Works بر روی NFS کار کرد که بسته هایی را برای این بازی  بسازد . اماَ این چیز به این شکل برای کنسول ها وجود ندارد.

* فضای نامحدود : همیشه کامپیوتر فضای بیشتری نسبت به کنسول ها دارد و دلیل اصلی آن این است که اهداف دیگر ما را هم نیز تامین خواهد کرد ، که به شما اجازه خواهد داد تعداد زیادی بازی را با سرعت بیشتری بر روی آن ذخیره کنید.

*  هزینه ی سرویس های انلاین:

[تصویر:  0ntchb5mlasuprxkv3it.png]

با بعضی از کنسول ها می توانید از سرویس آنلاین استفاده کنید که برای استفاده از آنها باید اشتراکی خریداری کنید و امکان دارد که اشتراکی که شما برای کنسولتان خریداری کردید حق سرویس ماهانه داشته باشد و باز هم شما باید برای آن هزینه بکنید. اما وقتی که شما با کامپیوتر بازی می کنید فقط برای خرید بازی هزینه کردید و دیگر هیچ پولی لازم نیست که برای خدمات اضافه پرداخت کنید.

* هک شدن سرویس های انلاین : متاسفانه تو این مدت که کنسول های نسل هشتمی وارد بازار شده اند اقدامات زیادی برای هک کردن این کنسول های صورت گرفته به طوری که تا یه مدت پیش شاهد هک شدن سرویس های انلاین PSN و XBOX LIVE بودیم در صورتی که این مشکل در سرویس های انلاین کامپیوتر ایجاد نشده است یا اقلا تا حالا اتفاق نیفتاده.

بازی هایی که فقط برای pc و XBOX  منتشر شدند :

[تصویر:  90k4383prqe0fvvq0i10.jpg]

قبول دارم که این ویژگی یکم عجیب میاد ولی بالاخره یکی از ویژگی های این دستگاه به حساب میاد.

دو ویژگی  که این ابر قدرت داراست و طرفدارانش بسیار این دو قابلیت را دوست دارند که در کنسول های موجود نمی باشد و خودم هم زیاد دربارشون توضیح نمی دم چون کاملا مشهود و قابل درک هستند:

* موس و کیبرد : یکی از ویژگی های کامپیوتر همین موس و کیبرد هست که خیلی ها بهشون عادت دارن و اینکه ممکنه باعث بالاتر رفتن سرعت بازی بشند.

* رزولوشن تصویر : یکی از ویژگی های دیگر این سیستم همین رزولشن است که با داشتن یک سیستم قوی خیالتون از هر جهت راحته.

[تصویر:  b8zr6guq6sx3m6yw53my.jpg]

امیدوارم از این مقاله و مقالات قبلی بنده لذت کافی رو برده باشید.
منتظر نظرات و انتقادات شما هستم .
به امید دیدار.

پایان.
عالی بود بابا
دمت گرم واقعا خوبه
(02-13-2015, 07:03 PM)Purya_Cr7a نوشته است: عالی بود بابا
دمت گرم واقعا خوبه

خواهش داداش شما همیشه لطف می کنی!!!
محمد امین جان عالی بود

این چند روز چقدر مقاله نوشتی!!!!!!
بله و این است قدرت PC اصلا این کنسول باز باید برند لنگ پهن کنند جلوی PC حالا حالا ها باید شاگردی کنند.
شما برید با رزولوشن Full hd حال کنید ما میریم با 4K حال میکنیم.
محمد امین حال میکنی توی مقالت جنگ راه میندازم شیطانی هستم برای خودم.
ممنون بابت مقاله ی خیلی خوبت اصلا باید از همون اولمقاله در مورد PC و امکانات بی نهایتش میگفتی. :D
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
با سپاس از همه ی دوستان
تا یه مدت مقاله نمی ذارم جای مارو خالی کنید
بازی های xbox و ps ( نسخه اصلشون ) تو ایران قیمتشون میشه 200 هزار ، درحالی که بازی pc نهایتا میشه 20 تومن !!!!!!!!!!BarareBarareBarareBarare
کلا pc پدر تمام کنسول هاست و مهم ترین علاقه من به pc اینه که هر وقت دلت بخواد ( و البته پول داشته باشی ) میتونی برای سیستممی ببندی که 10 برابر از PS4 و Xbox One قوی تر باشه !S0 (2)S0 (2)S0 (2)S0 (2)
(02-15-2015, 05:37 PM)DeadSec نوشته است: چه خبره باو بازی های xbox و ps ( نسخه اصلشون ) تو ایران قیمتشون میشه 200 هزار ، درحالی که بازی pc نهایتا میشه 20 تومن !!!!!!!!!!
کلا pc پدر تمام کنسول هاست و مهم ترین علاقه من به pc اینه که هر وقت دلت بخواد ( و البته پول داشته باشی ) میتونی برای سیستممی ببندی که 10 برابر از PS4 و Xbox One قوی تر باشه !

منم گفتم که بازی هاش ارزون تره نسبت به کنسول ها
(02-15-2015, 05:38 PM)محمد امین 78 نوشته است:
(02-15-2015, 05:37 PM)DeadSec نوشته است: چه خبره باو بازی های xbox و ps ( نسخه اصلشون ) تو ایران قیمتشون میشه 200 هزار ، درحالی که بازی pc نهایتا میشه 20 تومن !!!!!!!!!!
کلا pc پدر تمام کنسول هاست و مهم ترین علاقه من به pc اینه که هر وقت دلت بخواد ( و البته پول داشته باشی ) میتونی برای سیستممی ببندی که 10 برابر از PS4 و Xbox One قوی تر باشه !

منم  گفتم که بازی هاش ارزون تره نسبت به کنسول ها

اون لحن ( چه خبره باو ) خطاب به sony و microsoft گفتم نه به شما دوست عزیز !S0 (2)S0 (2)S0 (2)
(02-15-2015, 05:41 PM)DeadSec نوشته است:
(02-15-2015, 05:38 PM)محمد امین 78 نوشته است:

منم  گفتم که بازی هاش ارزون تره نسبت به کنسول ها

اون لحن ( چه خبره باو ) خطاب به sony و microsoft گفتم  نه به شما دوست عزیز !S0 (2)S0 (2)S0 (2)

بسیار عالی
اشکالی نداره
موفق باشی

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل صدای عجیب پاور کامپیوتر در روشن شدن Ruthless 1 1,685 12-02-2014, 09:43 PM
آخرین ارسال: Station

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان