امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنیای پیکسلی | نقد و بررسی عنوان MineCraft
تا قبل از ساخت بازی MnieCraft همیشه فکر میکردم بهترین عناوین  آن دسته ای هستند که بهترین گرافیک ، داستانی غنی و گیم پلی ای پر از هیجان را دارا باشند اما به هیچ عنوان عکس این موضوع رو  نپسندیدم با خودم میگفتم مگر میشود بازی تجربه کنم که نه داستانی دارد و نه گیم‌پلی پر از هیجانی که حتی  از محور داستانی تشکیل شده باشد  حداقل در فکر بنده نمی گنجید ، اما بعد از انتشار عنوان محبوب MineCraft به کلی طرز فکر بنده عوض شد و توانست حداقل من را قانع کند که عناوینی هم میتوانند با این شکل تولید شوند و بتواند آنقدر پرطرفدار شود که فکرش هم نمیکنید ، عنوانی که هیچ چیز خاصی ندارد و همه چیزش خاص است در واقع چند جوان با استعداد در شرکت mojang چنان صنعت بازی را متحول کردند که به عقیده من خودشان هم فکر نمیکردند یک روز از این عنوان ، شاهکار یاد شود ، امرور با نقد و بررسی عنوان شاهکار MineCraft همراه شما هستیم پس تا آخر همراه ما باشید که میخواهیم به سفر دنیای پیکسلی برویم.

[تصویر:  1424108507_401699_1424108573_noticia_normal.jpg]

از منوی بازی شروع میکنیم منویی ساده که بیانگر عنوانی ساده و پر درخشش است بازی به دو صورت بخش تک نفره  و چند نفره طبقه بندی شده که شما میتوانید به راحتی و بدون هیچ دردسری با دوستان یا کل جهان آنلاین بازی کنید این کار بسیار راحت است فقط کافیست گزینه چند نفره رو بزنید و سرور مورد نظر خود رو وارد کنید که وارد اون سرور بشید و لذت کافی را از جهان پیکسلی با تجربه ای چند نفره داشته باشید اما تک نفره بازی هم به این صورت است که شما سه گزینه یا ماد دارید که  از اولین ماد های بازی که از همان ابتدای انتشار بازی یعنی سال 2011 همراه این عنوان بود creative mode نام دارد ، در واقع این ماد دسترسی شما را به همه آیتم ها باز کرده که شما هر ساختاری که در ذهن خود دارید در بازی پیاده کنید در واقع مغز خود را شکوفا کنید و هر چیزی که دوست دارید پیاده سازی کنید این ماد یکی از ماد های این بازیست که از محبوبیت بالایی برخورددار است ، آن چیزی که در این ماد پیداست این است که توانایی ها فرد را به کار میگیرد و فرد به نوعی به آن اعتیاد پیدا میکند و هر لحظه ذهن فرد جرقه میزند و دوست دارد که دنیای جدیدی بسازد که خود سازنده آن باشد و به نوعی به خود افتخار کند ، اما ماد بعدی  survival نام دارد که به نوعی نابرده رنج ، گنج میسر نمیشود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد مصداق این ماد است در واقع شما در این ماد دستتان خالی است و باید برای هدف خود تلاش کنید و به منابع  مختلف بگردید که آیتم یا ساخته ذهن خود را پیاده سازی کنید ، مثلا شما باید به بوته درختان و گیاهان رو آورید و آن ها را قطع کنید پس از قطع کردن میتوانید یک تیر و کمان با تیر چوبی یا یک تبر چوبی درست کنید تیر و کمان در دفاع از خود نقش مهمی ایفا میکند و تبر کمک میکند سریعتر درخت ها را قطع کنید و همچنین میتواند نقش دفاع از خود را نیز ایفا کند ، همچنین باید پی سنگ هم بروید و اگر سنگ های شما به حدی نسبتا زیاد برسد میتوانید تبری محکمتر ترکیبی از چوب و سنگ بسازید که دسته را چوب و تیغه تیز ان را سنگ تشکیل دهد ، اما همیشه دشمن هایی هستند که سعی در جلوگیری کاری دارند بله اینبار زامبی ها ، گرگ ها ، اسکلت ها  و همچنین عنکبوت ها در مقابل شما قرار دارند که  شب ها منتظر طعمه هستند و در روز هیچ اثری از آن ها نیست و فقط گوسفند و اسب و یک سری حیوانات اهلی و وحشی دیده میشود پس باید با کمترین جنگ به هدف خود برسید چون هر لحظه ممکن است Game Over شوید ، و یک ماد دیگر که HardCore نام دارد همان ویزگی های survival را داراست ولی بعد از GameOver روز از نو ، روزی از نو باید از همان ابتدا باز هم زحمت بکشید که بسیار دشوار است در واقع هدف شما در همه این ماد ها این است ، تلاش برای ادامه زندگی و بقا.

[تصویر:  en_INTL_L_XboxOne_Minecraft_44Z_00001_RM4_mnco.jpg]
نمیدونم ایشون روح تشریف دارن یا جن  ولی توصیه میشه باهاشون نجنگید چون......

نکته ای که باعث جذابیت بی چون و چرای عنوان شاهکار MineCraft میشود ، بخش مولتی پلیر آن است که جزء غنی ترین عناوین انلاین می باشد در واقع بازی کردن با دوستان لذت را دوچندان میکند و شما قادر خواهید بود همراه با دوستان سازه رویایتان را بسازید و در جنگ با دشمنان با یکدیگر همکاری کنید کسانی که مانند من تجربه این عنوان را کرده اند حتما متوجه این نکته میشوند که با کمک دوستان میتوانید در survival mode کارها را به نحو احسنت انجام دهید و با چت کردن با یکدیگر لحظات زیبای خود را با هم به اشتراک بگذارید و لذت را تا عمق وجود تجربه کنند .

[تصویر:  Minecraft_steve_3.png]
شخصیت اصلی بازی (خل و چل مکعبی)

اما فکر نکنید گرافیک ساده است و شما با یک عنوان ساده طرف هستید در واقع آن قدر محیط ها جدید و بی تکرار هستند ، آنقدر تنوع محیطی وجود دارد که از گفتن کلمه گرافیک زبان شما عاجز است بازی ماینکرافت از سیستم چرخش روز و شب بهره میبرد انواع محیط ها در بازی طراحی شده هوای برفی ، آفتابی و جنگل های سرسبز و گاه ها بی پایان صحراهای داغ و سوزان و آیتم های بی نهایت و هر کدام با کارایی جالب همه و همه دست به دست هم داده اند تا شما را ساعت ها وادار به نگاه داشتن به بازی کنند و اصلا تیک تاک ساعت را متوجه نشوید و همچنان میخکوب پای این عنوان محبوب باشید در واقع گرافیک ساده و دوست داشتنی یکی از نکات محبوبیت و موفقیت این بازی شده است .

[تصویر:  minecraft_uk_header.png]
فقط به جزییات توجه کنید 

موسیقی بازی حرفی برای گفتن ندارد و شما فقط افکت صوتی قطع کردن درخت ها و جابه جایی وسایل  را میشنوید ، هر بار که آسمان دلگیر میشود (غروب افتاب) فقط یک قطعه موسیقی برای عوض کردن فضا نواخته میشود که کمی به بازی حال و هوای احساسی دست دهد، همچنین شما میتوانید با قرار دادن دیسک در یک دستگاه اهنگ گوش نوازی را گوش کنید در کل توضیحی بیش از این در این بخش نیست فقط سازندگان  جوان با استعداد میتوانستند چند افکت در آن قرار دهند که دیگر این عنوان، عنوانی باشد که کاملا بی نقص عمل کرده.

ماینکرافت دوستت داریم:
سادگی همیشه بد نیست، همیشه حرفه ای بودن ملاک نیست و بعضی وقت ها دنیایی غنی تن به باخت میدهد و جایگزینش دنیایی پر از سادگیست ماینکرافت این را ثابت کرد که خلاق بودن در دنیای بازی ها یک اولویت است و باید یک عنوان جدیدی خلق شود که همه بازیباز ها را به سوی خود جذب کند و واقعا شخصا بعد از تجربه کلی عناوین قوی و قدرتمند دل زده شده بودم و دوست داشتم عنوانی تجربه کنم که ساده باشد که لذت ببرم و هیجان را با دوستانم تقسیم کنم، دنیای مکعبی بدجور مرا معتاد خود کرده، اگر از یکنواختی بازی ها کلافه شده اید حتما این عنوان را تجربه کنید.

نکات مثبت: دنیای پیکسلی ماینکرافت به کل مثبت است
نکات منفی: فقط در بخش موسیقی کمی ضعیف کار شده.
[تصویر:  u2u6lkk2gtcs.gif]
پاسخ
بله! Minecraft واقع بازی خاصیه. مقدمه ی نقد شما دقیقا بازی رو شرح داده به بهترین نحو ممکن
راجب پست بگم که اسم بازی آخرش Craft هست نه Croft
بعد سعی کنید به ظاهر نقدتون برسید و در عین مرتب بودنش بهش آب و تاب بدید
از نظر من مشکل دیگه ای نیست تو نقدتون

امیدوارم نقدهای بیشتری ازتون ببینم  S0 (62)
...CRYSiS
[تصویر:  crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
پاسخ
(03-05-2016, 01:51 AM)AMIR_PC نوشته است: بله! Minecraft واقع بازی خاصیه. مقدمه ی نقد شما دقیقا بازی رو شرح داده به بهترین نحو ممکن
راجب پست بگم که اسم بازی آخرش Craft هست نه Croft
بعد سعی کنید به ظاهر نقدتون برسید و در عین مرتب بودنش بهش آب و تاب بدید
از نظر من مشکل دیگه ای نیست تو نقدتون

امیدوارم نقدهای بیشتری ازتون ببینم  S0 (62)
درود بر شما 
بابت توجه تشکر میکنم و اصلاح کردم ممنون که اطلاع رسانی کردیم 
نظر شما کاملا درست و متین امیدوارم بتونم با نقد بعدی اشکالات رو جبران کنم
هرروز منتظر یک مقاله جدید از من باشید 113
پاسخ
سلام و خسته نباشید. مقاله زیبایی بود ولی پر از ایرادات 
یک سری نکات رو باید خدمتتون عرض کنم که مربوط به فقط چند خط اول هستن و اگر برای کل مقاله رو بخوام بگم  بیشتر میشن.

"همیشه فکر میکردم بهترین عناوین همیشه آن دسته ای هستند که بهترین گرافیک ، داستانی غنی و گیم پلی ای پر از هیجان را تشکیل می دهند". دو بار کلمه همیشه رو به فاصله چند کلمه استفاده کردید که زیبا نیست.در اینجا تشکیل می دهند کاملا غلطه و باید بگی دارا هستند. 

کلمات و افعال میگفتم و میشود همگی باید می‌گفتم و می‌شود و ... باشند یعنی با نیم فاصله و به شکل چسبیده یا با یک فاصله کامل از نظر نگارشی غلط هستند.

"و نه گیمپلی پر از هیجانی که حتی  از محور داستانی تشکیل نشده باشد". اینجا وقتی نه رو میاری دیگه نباید اخر جمله هم از نشده باشد استفاده کنید.  یعنی "و نه گیم‌پلی پر از هیجانی که حتی  از محور داستانی تشکیل شده باشد".

"اصلا در فکر حداقل بنده نمی گنجید"  این جمله  ایراد داره  و باید بگی "حداقل در فکر بنده نمی گنجید"

"واقعا هم بعد از این همه تجربه کردن عنوان های پر زرق و برق ، نیاز است که به فرعیات توجه کنیم" . فرعیات کلمه درستی نیست و باید بگی "عناوین کوچک و بی الایش"‌یا هر چیزی که این معنا رو بده چون در مقابل کلمه پرزرق و برق باید از کلمه ای استفاده کنی که مخالفش باشه مثل بی الایش

سیگنال پلیر کلا غلطه و باید بگی سینگل پلیر که تازه این هم غلطه و باید بگی بخش تک نفره.

" اولین ماد بازی که از اولین ماد های این بازی بود". این جمله کاملا غلطه دوبار پشت سر هم گفتید اولین ماد بازی که از اولین مادهای بازی بود!

این مواردی بود که در چند خط اول مقاله وجود داشت. شما استعداد و توانایی نوشتن رو دارید ولی باید خیلی خیلی روی این استعداد کار کنید و روی جمله بندی هاتون و استفاده از کلمه درست تمرین کنید. نکات نگارشی  مثل زدن نیم فاصله رو رعایت کنید تا براتون عادت بشه. مهمترین نکته ای که به نظر من بایستی کار کنید روش جمله بندی های درسته و استفاده از کلمات درست.

خسته نباشید. منتظر مقالات بعدی شما هستم.
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
پاسخ
(03-05-2016, 03:41 AM)saeed aghababaee نوشته است: سلام و خسته نباشید. مقاله زیبایی بود ولی پر از ایرادات 
یک سری نکات رو باید خدمتتون عرض کنم که مربوط به فقط چند خط اول هستن و اگر برای کل مقاله رو بخوام بگم  بیشتر میشن.

"همیشه فکر میکردم بهترین عناوین همیشه آن دسته ای هستند که بهترین گرافیک ، داستانی غنی و گیم پلی ای پر از هیجان را تشکیل می دهند". دو بار کلمه همیشه رو به فاصله چند کلمه استفاده کردید که زیبا نیست.در اینجا تشکیل می دهند کاملا غلطه و باید بگی دارا هستند. 

کلمات و افعال میگفتم و میشود همگی باید می‌گفتم و می‌شود و ... باشند یعنی با نیم فاصله و به شکل چسبیده یا با یک فاصله کامل از نظر نگارشی غلط هستند.

"و نه گیمپلی پر از هیجانی که حتی  از محور داستانی تشکیل نشده باشد". اینجا وقتی نه رو میاری دیگه نباید اخر جمله هم از نشده باشد استفاده کنید.  یعنی "و نه گیم‌پلی پر از هیجانی که حتی  از محور داستانی تشکیل شده باشد".

"اصلا در فکر حداقل بنده نمی گنجید"  این جمله  ایراد داره  و باید بگی "حداقل در فکر بنده نمی گنجید"

"واقعا هم بعد از این همه تجربه کردن عنوان های پر زرق و برق ، نیاز است که به فرعیات توجه کنیم" . فرعیات کلمه درستی نیست و باید بگی "عناوین کوچک و بی الایش"‌یا هر چیزی که این معنا رو بده چون در مقابل کلمه پرزرق و برق باید از کلمه ای استفاده کنی که مخالفش باشه مثل بی الایش

سیگنال پلیر کلا غلطه و باید بگی سینگل پلیر که تازه این هم غلطه و باید بگی بخش تک نفره.

" اولین ماد بازی که از اولین ماد های این بازی بود". این جمله کاملا غلطه دوبار پشت سر هم گفتید اولین ماد بازی که از اولین مادهای بازی بود!

این مواردی بود که در چند خط اول مقاله وجود داشت. شما استعداد و توانایی نوشتن رو دارید ولی باید خیلی خیلی روی این استعداد کار کنید و روی جمله بندی هاتون و استفاده از کلمه درست تمرین کنید. نکات نگارشی  مثل زدن نیم فاصله رو رعایت کنید تا براتون عادت بشه. مهمترین نکته ای که به نظر من بایستی کار کنید روش جمله بندی های درسته و استفاده از کلمات درست.

خسته نباشید. منتظر مقالات بعدی شما هستم.

ممنون که اشکالات رو گوشزد کردین امیدوارم در مقاله بعدی نظر شما رو جلب کنم و اشکالاتم برطرف بشه
پاسخ
من داشتم مقاله ای در باره این بازی مینوشتم...
به نظرتون روی سایت درجش کنم یاه نه.
این بازی خیلی برام مهمه...
[تصویر:  image-43.jpg]

من یادمه...
پاسخ
درود دوست عزیز

نقد نسبتا خوبی بود

*عنوان مقاله رو دوست داشتم، کوتاه و گویا بود.

*شروع مقاله با این که نسبتا کامل بود اما پویا و جالب نبود. شروع مقالات بهتر است شدت و جذابیت بیشتری داشته باشد به خصوص برای بازی هایی که برای همه آشنا هستند.

*فونت مطلب بسیار نامناسب بود. بهتر است برای نوشتن مطالب از فونت پیشفرض مانند پاراگراف اول استفاده کنید تا در تمام دستگاه ها خوانایی لازم را داشته باشد.

*شما بعد از جمله "از منوی بازی شروع میکنیم منویی ساده که بیانگر عنوانی ساده و پر درخشش است" هیچ توضیحی در رابطه با درک درخشش بازی از روی منو ندادید.

*جملات بین حالت محاوره‌ای و کتابی در حال تغییر بودند که این موضوع یکی از بزرگترین مشکلات موجود در نوشته ها به شمار می‌رود و با یک یا دوبار پیش خوانی قبل از انتشار این مشکل به طور کل برطرف می‌شود.

*در هنگام شروع نقد گرافیک بازی از کلمه (اما) "اما فکر نکنید گرافیک ساده است" استفاده کردید که کاملا اشتباه است چرا که کلمه اما در اکثر مواقع به عنوان حرف ربط دو جمله و ایجاد تضاد مفهومی بین آنها استفاده می‌شود.

*قسمت گرافیک بازی بسیار جای نقد بیشتری داشت (که البته با توجه به این که اولین نقد شما بود بسیار هم خوب بود)

در کل مقاله نسبتا خوبی بود و همانطور که آقای آقابابایی گفتند شما استعداد نویسندگی را دارید اما با کمی توجه و خواندن نقدها و مطالب مختلف می‌توانید سطح کاری خود را بسیار بالاتر ببرید.

موفق باشید

ُSHMShayan
پاسخ
مقاله رو خوندم ولی یه سری ایرادات داشت که دوستان به اون ها اشاره کرد درضمن:
بهتره قبل از شناسه بازی باکس آرت بازی قرار داده بشه.
در کل خسته نباشید.منتظر مقاله های بعدی از طرف شما هستیم  S0 (24)
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
(03-05-2016, 04:19 PM)Cp.Mahdi نوشته است: من داشتم مقاله ای در باره این بازی مینوشتم...
به نظرتون روی سایت درجش کنم یاه نه.
این بازی خیلی برام مهمه...

درود دوست عزیز

بنده فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در رابطه با نوشتن دو مقاله در رابطه با یک بازی وجود داشته باشد (البته بهتر است از مسئول انجمن هم اجازه بگیرید). در کل اگر مطلبی که می‌نویسید مفید باشد و از قوانین پیروی کند، از نظر بنده نتنها مشکلی ندارد بلکه بسیار خوب هم هست.

موفق باشید
ُSHMShayan
پاسخ
(03-05-2016, 04:42 PM)Yves Guillemot نوشته است: مقاله رو خوندم ولی یه سری ایرادات داشت که دوستان به اون ها اشاره کرد درضمن:
بهتره قبل از شناسه بازی باکس آرت بازی قرار داده بشه.
در کل خسته نباشید.منتظر مقاله های بعدی از طرف شما هستیم  S0 (24)

درود بر شما دوست عزیز
کاملا حق با شما هست و در مقاله های بعدیم اعمال میشود
ممنون که وقت گذاشتین و مقاله بنده رو خوندید

(03-05-2016, 04:24 PM)shmshayan نوشته است: درود دوست عزیز

نقد نسبتا خوبی بود

*عنوان مقاله رو دوست داشتم، کوتاه و گویا بود.

*شروع مقاله با این که نسبتا کامل بود اما پویا و جالب نبود. شروع مقالات بهتر است شدت و جذابیت بیشتری داشته باشد به خصوص برای بازی هایی که برای همه آشنا هستند.

*فونت مطلب بسیار نامناسب بود. بهتر است برای نوشتن مطالب از فونت پیشفرض مانند پاراگراف اول استفاده کنید تا در تمام دستگاه ها خوانایی لازم را داشته باشد.

*شما بعد از جمله "از منوی بازی شروع میکنیم منویی ساده که بیانگر عنوانی ساده و پر درخشش است" هیچ توضیحی در رابطه با درک درخشش بازی از روی منو ندادید.

*جملات بین حالت محاوره‌ای و کتابی در حال تغییر بودند که این موضوع یکی از بزرگترین مشکلات موجود در نوشته ها به شمار می‌رود و با یک یا دوبار پیش خوانی قبل از انتشار این مشکل به طور کل برطرف می‌شود.

*در هنگام شروع نقد گرافیک بازی از کلمه (اما) "اما فکر نکنید گرافیک ساده است" استفاده کردید که کاملا اشتباه است چرا که کلمه اما در اکثر مواقع به عنوان حرف ربط دو جمله و ایجاد تضاد مفهومی بین آنها استفاده می‌شود.

*قسمت گرافیک بازی بسیار جای نقد بیشتری داشت (که البته با توجه به این که اولین نقد شما بود بسیار هم خوب بود)

در کل مقاله نسبتا خوبی بود و همانطور که آقای آقابابایی گفتند شما استعداد نویسندگی را دارید اما با کمی توجه و خواندن نقدها و مطالب مختلف می‌توانید سطح کاری خود را بسیار بالاتر ببرید.

موفق باشید

درود بر شما 
اشکلات شما کاملا درست و به جا بود امیدوارم با مقاله بعدیم و رفع اشکالات خودم نظر شما رو جلب کنم.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,816 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 975 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 996 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,958 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,145 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان