امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمعک فراهوشمند
#1
برای انتخاب سمعک هوشمند ابتدا باید بدانید سمعک هوشمند چیست و چه مزایای دارد. در ادامه به سمعک هوشمند، مزایا و موارد استفاده از آن پرداخته ایم.
سمعک هوشمند دارای امکانات بیشتری برای برقراری ارتباط در شرایط سخت شنیداری شده اند. به عنوان مثال، به منظور جداسازی صداها برای پردازش، به جای استفاده از دو کانال، سمعک های پیشرفته دارای هشت کانال یا بیشتر هستند. این انشعابات سیگنال ها را به باندهای فرکانسی کوچکتر تبدیل نموده و در نتیجه وضوح بالاتری از گفتار را ارائه می دهند. علاوه بر فن آوری های اصلی سمعک، در سمعک فراهوشمند سطوح مختلفی از فن آوری پیشرفته نیز ارائه شده است.


سمعک هوشمند چه مزایایی دارد؟

با توجه به ویژگی کاهش نویز دیجیتال به عنوان مثال اگر در تصور کنید که در یک رستوران شلوغ در حال صرف شام با دوستان خود می باشید. صداهای زیادی از اطراف شنیده می شوند مثل صدای به هم خوردن ظروف، صدای صحبت و خنده از میزهای دیگر و صدای شتاب و عجله ی پیشخدمت. شما سمعک جدید خود را زده اید و مشغول گوش دادن به صحبت های یکی از دوستان خود هستید. سمعک شما به طور همزمان سر و صدای ضربه هایی مانند صدای برخورد ظروف (نویز ضربه) و غژغژ سیستم تهویه هوا (نویز دیجیتال) را کاهش می دهد، صدای مردم در میزهای پشت شما (سیستم میکروفون جهت دار) را حذف می کند و اطلاعات مربوط به محیط شنیداری را برای نگهداری تنظیمات (ذخیره اطلاعات) ذخیره می کند.
سیستم سیگنال های شنوایی را که حاوی نویز ناخواسته است را شناسایی و حذف می کند و منجر به افزایش نسبت گفتار به نویز می شود
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان