نظرسنجی: سطح کیفی نقد در چه حد بود
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
عالی
41.18%
7 41.18%
متوسط
47.06%
8 47.06%
ضعیف
11.76%
2 11.76%
در کل 17 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریاد دیوانه ها | نقد و بررسی Far cry 3
مقدمه
 far cry 3 در سال 2012 از نظر خیلی از سایت ها بهترین بازی سال لقب گرفت بازی که نوآوری های جالب و صد البته زیبا و موفق را با خود به همراه آورد. farcry 3 عنوانی بود که از همه لحاظ کامل بود از گرافیکی گرفته که با موتور DUNIA به بهترین شکل ممکن به نمایش در آمده بود تا گیم پلی بی نظیری که شما را به داخل جنگل ها میبرد و جنون را به شکل واقعی نشان میداد.
احتمالا شما هم پس از این مدت این عنوان فراموش نشدنی را تجربه کرده اید و در جنگل های این بازی ماجراجویی کرده اید پس با نقد من همراه
شوید.
[تصویر:  Far-Cry-3-concept-art-logo-header-530x298.jpg]
معرفی
نام : FAR CRY 3
سازنده: UBISOFT Monteral
ناشر: UBISOFT
سبک : اکشن ماجراجویی/ دنیای باز
تاریخ انتشار : نوامبر 2012
پلتفرم ها : PC / XBOX 360/PS3
بازی های هم سبک : ASSASSI'S CREED SERIS / GTA SERIS
باکس آرت بازی:
[تصویر:  far-cry-3-jaquette-4f76a6edc45ed.jpg]
درباره سازنده
شرکت یوبیسافت نماینده های
زیادی در سرتاسر جهان دارد که پایگاه اصلی آن UBISOFT MONTERAL است که در شمال قاره ی امریکا یعنی شهر مونترال واقع است این استو دیو در سال 1997 در کشور کانادا سا خته شد.
 از مهمترین بازی های ساخته شده این استودیو میتوان به بازی های ASSASSIN'S CREED SERIS / FAR CRY 2,3/ PRINCE OF PERSIA 3,4 اشاره کرد.
همچنین از مهمترین بازی های در دست ساخت این استودیو می توان به WATCCH DOGS / ASSASSINS CREED IV : BLACK FLAGاشاره کرد

[تصویر:  ubisoft_logo3.jpg]
گیم پلی_اوج ظرافت
به جرات
میتوان گفت که FAR CRY 3 دارای یکی از خلاقانه ترین گیم پلی ها در این نسل بود در محیط این بازی می توان هر کاری کرد یک  اسنایپر با خود برداشت وبه شکار رفت و می توان با پوست شکار های خود یک جا سلاحی درست کرد و یک سلاح بیشتر با خود حمل کنید و یا میتوان به دنبال گیاهان خاص گشت و واکسن درست کرد اگر این کارها شما را خسته میکند می توانید ماموریت های فرعی متنوعی که در سرتاسر نقشه پراکنده اند را انجام دهید در کل به پایان رساندن این ماموریت ها 30 تا 40 ساعت وقت نیاز دارد که با ماموریت های اصلی میشود حدود 50 ساعت.
از دیگر کار هایی که شما را در طول بازی خسته نمیکند می توان به فتح اردوگاه های دشمن اشاره کرد که واقعا از جذابترین بخش های بازی است شما می توانید برای فتح این اردوگاه از روش های مختلف
ی میتوان استفاده کرد مثل : یک تفنگ صد تیر بر دارید و به روش بکش برو جلو این اردو گاه را فتح کنید یا اگر این کار به مزاق شما خوش نمی آید یک اسنایپر بردارید و به یک منطقه بلند در نزدیکی اردو گاه بروید و با هر تیر یک نفر را بکشید و اگر این روش شما را خسته میکند وبه دنبال یک روش جذاب میگردید باید یک صدا خفه کن به تفنگ خود بزنید و روش مخفی کاری را در پیش بگیرید اگر این کار طولانی است شما می توانید یک راه سریع مثل آزاد کردن حیوان وحشی داخل اردو گاه ولی در این روش باید مواظب باشید که خود حیوان به شما حمله نکند شما حتی میتوانید این روش ها را در طول انجام ماموریت ها نیز انجام بدهید که واقعا یک فکر خلاقانه از سوی سازندگان به نظر میرسد و همچنین یک روش نو در بازی های کامپیوتری است.
واما میریم سراغ نقشه بازی نقشه بازی دارای  2جزیره بسیار بزرگ
است که در هر کدام آنها چند جزیره کوچک نیز وجود دارد جزیره بزرگ بالای نقشه بیشترش را جنگل و حیوانات وحشی فرا گرفته است ولی در جزیره بزرگ پایین نقشه بیشتر علفزار های بسیار پهناور و بیشتر حیوانات اهلی وجود دارد این به این معنی نیست که هیچ جنگل یا حیوان وحشی وجود ندارد بلکه کمتر وجود دارد. نقشه بازی آنقدر بزرگ است که باید خودتان ببینید در طول بازی میتوان بازدن دکمه M نقشه را ببینید با زوم کردن روی نقشه حتی میتوان محل وجود حیوانات را دید . یکی از قسمت های اضافه شده به نقشه قسمت FAST TERAVEL است با کلیک کردن روی این آیتم میتوانید میتوانید خیلی سریع به منطقه دلخواه بروید. حتما اوایل بازی میبینید بعضی از قسمت های نقشه باز نشده حتما روی نقشه دکل هایی را میبینید که در قسمت های باز نشده  نقشه هستند که به آن ها RADIO TOWER هم میگویند شما با بالا رفتن از آن ها قسمت های دیگر نقشه را باز میکنید و جا های دیدنی آن منطقه را میبینید.
اگر نمی خواهید FAST TERAVEL  کنید روشی دیگری هم وجود دارد می توانید با وسایل نقلیه حمل ونقل کنید. وسایل حمل ونقل را میتوانید در تمام نقشه پیدا کنید وسایلی همچون اتومبیل های مختلف/ جت اسکی/قایق/ و چتر که میتوانید با این روش محیط های زیبا را هم تماشا کنید.سیتسم رانندگی بسیار عالی کار شده بود ویک حس عالی را به شما میداد.
نوآورانه ترین قسمت بازی را میتوان سیستم بهبود سلامتی نامید که انتقادهای زیادی از آن شده بود در این بخش شما بازدن یک دکمه سلامتی خود را کامل میکردید بعد از زدن این دکمه کارکتر بازی یا گلوله ای را از دست خود در می اورد یا دست خود را جا می انداخت یا دست خود را باند پیچی میکرد و اگر واکسن همراه خود داشت آن را تزریق میکرد وکاملا خوب میشد.

یکی دیگر از بخش های بازی قسمت TATO ویا SKILS بود که با XP یا امتیاز های خود یک آموزش میخریدید و بعد از آن به صورت خالکوبی روی دستش به وجود می آمد که خیلی از این حرکات در بازی به کار گیمر می آیند.
در بخش گیم پلی یوبیسافت مونترال هنر خود را واقعا نشان داد و یک گیمپلی تماشایی و بی نقص را در FAR CRY 3 را به نمایش گذاشت.
کسانی که این بازی را انجام نداده اند میتوانند تریلر زیبای گیمپلی این بازی را تماشا کنند

http://www.aparat.com/v/6krxM
تصاویری از گیم پلی بازی را در ادمه می توانید مشاهده کنید:
[تصویر:  1024px-Driving_awesome_far_cry_3.jpg]
[تصویر:  4-1-1024x576.jpg]

[تصویر:  far-cry-3-50acf7a74503e.jpg]

[تصویر:  far-cry-3-6.jpg]

داستان_جنون واقعی
داستان بازی از جایی شروع میشود که کارکتر اصلی بازی یعنی جیسون برودی به همراه چند نفر از دوستانش و برادراش و دوست دخترش برای تفریح و گردش به جزیره ای می آیند که به ظاهر زیبا و دوست داشتنی و آرام به نظر میآید ولی در باطن جزیره ای ناآرام وپر از جنون است.
افراد دیوانه ای در این جزیره
زندگی میکنند که رئیس آن ها دیوانه تر از آن هاست. جیسون ودوستانش در این جزیره شروع به گشت وگدار وتفریح میکنند و به اندازه ی کافی لذت میبرند تا این که واس مونتنگرو آنتاگونیست اصلی بازی میفهد که جیسون و دوستانش به این جزیره آمده اند واس آن هارا دستگیر میکند وبه نقاط مختلف این جزیره میفرستد و جیسون وبرادرش را در اردو گاه اصلی خودش میبرد جیسون که تابه حال توی چنین وضعیتی نبوده خیلی میترسد ولی برادر بزرگ جیسون یعنی گرانت قبلا در ارتش بوده و راهی برای فرار از آنجا می یابد با تجربیات گرانت به طور کامل از اردو گاه فرار می کنند ولی در لحظه آخر واس آن ها را پیدا میکند و برای زجر دادن جیسون گرانت را میکشد
[تصویر:  farcry-3-grants-dead.jpg]
صحنه ای از مرگ گرانتجیسون به سختی از انجا فرار میکند تا جایی که داخل یک رود خانه میفتد وبی هوش میشود.
جیسون پس از به هوش آمدن با افرادی روبرو میشود که دارند با واس مبارزه میکنند و به جیسون میگویند برای شکست دادن واس وپیدا کردن دوستات باید قهرمان جزیره بشی و به جیسون یاد میدهند که چکار هایی کند و چگونه واس را شکست دهد کسی که قبل از آن هرگز تفنگی را در دست نگرفته بود به یک قاتل بزرگ تبدیل میشود.
داستان این بازی انقدر پیچیده است که گیمر را تا لحظات آخر به صندلی میچسباند تا بازی را به پایان برساند امکان هم دارد که پس از پایان بازی نفهمید که داستان بازی چگونه چون داستان بازی بسیار عمیق است وبه قدرت درک فراوانی نیاز دارد.
پس از داستان نگاهی به شخصیت پردازی بازی می اندازیم چیزی که داستان را زیبا تر می کند شخصیت پردازی بیش از حد عمیق و زیباست مخصوصا شخیت پردازی VAAS MONTENEGRO که با دیالوگ بندی دقیق هرکسی را شیفته خود میسازد شخصیت واس آنقدر عمیق است که مسلما نمیتوانید آنرا بایک نگاه بشناسید
در کل در این بازی با داستانی زیبا روبرو هستیم.

خطر اسپویل قسمتی از داستان

گرافیک_چشم نواز
یکی دیگر از نقاط قوت بازی گرافیک آن است که گیمر را مجذوب خود میکند. شاید برای شما دیدن منطقه وسیعی از بالای یک کوه آرزو باشد که در بازی FAR CRY 3 می توانید این صحنه را ببینید.همچنین دنیای زیر آب افکت آب وباران نیز بسیار زیبا کا شده است به طوری که وقتی باران میبارد با نگاه کردن به ابر ها می توانید رعد وبرق را ببینید وهمچنین دلتان میخواهد باران پایان نیابد
وقتی که در بازی دارید از کنار یک آبشار میگذرید صحنه ای طبیعی از آن را می بینید اگر دارید از داخل جنگلی میگذرید به سمت بالا نگاه کنید از لابلای شاخه نوری وارد جنگل می شود که واقعا دیدنیست در هنگام طلوع وغروب آفتاب نور مثل واقعیت رفلکس می شود
همه ی این ها به لطف موتور 2 DUNIA است نورپردازی به این زیبایی یا گرافیک به این چشم نوازی حتی درخشش آب هنگام برخورد نور به آن همه به لطف این موتور است. برای دیدن گرافیک زیبای این بازی نیاز به یک PC HIGH END است.
در جزیره بسیار زیبای Far Cry 3 هر چیزی که باید انتظار داشته باشید را مشاهده می کنید. محیط های جنگلی که از درخت های مختلف و چمنزارهای وسیع تشکیل شده، زیبایی خاصی به بازی بخشیده اند. پوشش گیاهی بی نظیر است.
البته بعضی از جا ها باگ های ریزی را میتوان دید که با این گرافیک چشم نواز میتوان آن هارا نادیده گرفت در کل گرافیک این بازیبسیار زیبا و طبیعی کار شده بود.
تصاویر گرافیکی این بازی را تماشا کنید:
[تصویر:  far-cry-3-pc-009.jpg]

[تصویر:  fgc_c5e74435e1b09462e381305c1317f27b.jpg]

[تصویر:  FC3_SCR_A12_03.jpg]
صداگذاری و موسیقی_گوش نواز
در یک محیط عالی بودن یک موسیقی گوش نواز ودل نشین واقعا کم است که آن هم سازندگان بازی فراهم کرده اند. آهنگساز بازی برایان تیلوری است که در  گذشته ساخت آهنگ های زیبا وحماسی بازی COD:MODERN WARAFE 3 را بر  عهده داشته  او همچنین ساخت آهنگ های فیلم FAST FIVE را بر عهده داشته و این بار هم توانسته موفقیت خود را جبران کنند با ساخت آهنگ های حماسی وزیبای FAR CRY 3 که خیلی طرفدار هم پیدا کرده اند. شاید در هنگامی که بازی آرام است هیچ آهنگی نشنوید ولی زمانی که درگیری آغاز میشود آهنگ های زیبای بازی را می شنوید.
در قسمت صدا گذاری هم بسیار خوب عمل کرده اند مخصوصا دیالوگ ها وصدا گذاری واس که صداگذار و موشن کیچر آن مایکل مندی است که یک شخصیت  مثال زدنی را به وجود آورده اند.
در قسمت صداگذاری هم سازندگان بسیار خوب عمل کرده اند.
نتیجه گیری
در پایان این بازی بسیار خوب توانست عمل کند و در سال 2012 خیلی از جوایز را هم درو کرد که واقعا مستحق آن است. UBISFT دوباره نام خود را در کنار بازی هایش سربلند کرد . این بازی پس از انتشار توانست نمرات خوبی را در یافت کد وبه متای 91 بسنده کرد وبهترین بازی یوبیسافت در سال قبل شد.

نمرات
گیم پلی: 100%

داستان:95%

گرافیک : 98%

صداگذاری:90%

نمره کل:96%

پاسخ
درست که دیر نقدشو نوشتی ولی در کل بازی خیی عالی بود من که از لحظه لحظه بازیش لذت می بردم.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
[تصویر:  23282666029139681402.jpg]
پاسخ
نقدت رو تا آخر خوندم. اولین نکته ای که عجیب بود این بود که شما خیلی سعی کردی مثل من همه در یکی یا All in One بنویسی و اینو از لینک آپاراتی که گذاشتی متوجه شدم همین باعث شد که کمی مقالت از هم گسیخته بشه . داستان رو وسط و گیم پلی رو اول از همه توضیح دادی.
نقدتم عالی  اما درباره شرکت سازنده این بازی اطلاعات بیشتری بود . اگه می خوای مثل من همه در یکی کنی باید یکم بیشتر توضیح بده  مثلا مثل من یا کاری رو شروع نکن یا وقتی شروع کردی تا آخرش مو به موشو مو شکافی کن . مثلا در مورد شرکت سازنده توضیح دادی.خوب عالیه ولی دقت کن مثلا تو  میتونستی خیلی راحت از داخل بازی اهنگساز و حتی  صداگزار های هر کارکتر رو پیدا کنی و در موردشون توضیح بدی.
برای من که این بازی رو هنوز موفق نشدم به دلیل ویندوزم بازی کنم نقد خوبی بود.به امید کار های بهتری از شما ...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  76561198078353517.png]

پاسخ
سبکش چه ربطی به ac o gta داره[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
پاسخ
(08-02-2013, 07:47 PM)'Farhan' نوشته است: نقدت رو تا آخر خوندم. اولین نکته ای که عجیب بود این بود که شما خیلی سعی کردی مثل من همه در یکی یا All in One بنویسی و اینو از لینک آپاراتی که گذاشتی متوجه شدم همین باعث شد که کمی مقالت از هم گسیخته بشه . داستان رو وسط و گیم پلی رو اول از همه توضیح دادی.
نقدتم عالی  اما درباره شرکت سازنده این بازی اطلاعات بیشتری بود . اگه می خوای مثل من همه در یکی کنی باید یکم بیشتر توضیح بده  مثلا مثل من یا کاری رو شروع نکن یا وقتی شروع کردی تا آخرش مو به موشو مو شکافی کن . مثلا در مورد شرکت سازنده توضیح دادی.خوب عالیه ولی دقت کن مثلا تو  میتونستی خیلی راحت از داخل بازی اهنگساز و حتی  صداگزار های هر کارکتر رو پیدا کنی و در موردشون توضیح بدی.
برای من که این بازی رو هنوز موفق نشدم به دلیل ویندوزم بازی کنم نقد خوبی بود.به امید کار های بهتری از شما ...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

میخواستم نقد بیشتر مفید باشه تا طولانی به خاطر همین قسمت های مهمو نوشتم
خوب منم میتونستم مث شما درباره همه چیز توضیح بدم ولی ترجیح دادم  که این کارو کنم تا حوصله ی خواننده سر نره
ممنون از نظرتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

(08-02-2013, 07:51 PM)'navid.13' نوشته است: سبکش چه ربطی به ac o gta داره[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]

خوب هر دوشون OPEN WORLD ن[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
بسیار عالی![img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
(08-02-2013, 07:48 PM)'arvin2013' نوشته است: آخه  نمره کلی 90%؟؟
بازی the last of usهم اینقدر نمیگیره[img]images/smi/s0 (34).gif[/img][img]images/smi/s0 (34).gif[/img]

این بازی از 20 سایت معتبر نمره کامل گرفت
پاسخ
يكى از بهترين بازى هاى عمرم[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
ممنون بابت نقد خوبتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
نقدت خوب بود.نقد من هم درباره ی همین بازی فردا پس فردا میزارم تو فروم!
[تصویر:  breaking-bad-animated-series-640x503.jpeg]

پاسخ
بازیش خیلی با حال بود؛ من که نقش بد بازی یعنی واس رو خیلی دوستش داشتم.
بعد از مدتی هم یه بازی دیگه به نام FAR CRY : BLOOD DRAGON منتشر شد که اصلاً باحال نبود.
ممنون به خاطر نقد خوبت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,779 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 975 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,881 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان