امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فضایی برای زندگی و شادی(نقد بازی Dead Space 3)
سلام بر تمام دوستان بلاخره تو یه هفته تونستم بازی DS3 رو تموم کنم و تمام خاطراتم رو با شماره 1و2 فراموش کنم.چون در یک کلام این بازی فاجعه است.برای دیدن نمرات کامل بازی اینجا کلیک کنید.
[*] ناشر: Electronic Arts
[*]سازنده: Visceral Games

[*]سبک: Survival Horror
[*]پلتفورم ها: PC | PS3 | X360

[*]تاریخ انتشار: February 5, 2013

[تصویر:  r7e8eqgjw8a0vm627f8.jpg]

مقدمه:
با آمدن نسل جدید بازی های رایانه ای بازی هایی به دنیا بازی معرفی شدن که واقعا جای تعریف داشت یکی از این بازی ها
بازی DS3 بود که با گیم پلی وام گرفته از سری اویل و روند سینمایی خود را به یکی از بهترین عناوین ترسناک این نسل تبدیل کرد
ولی در شماره سوم همه چیز از دست رفت .بله درست است ds3 دیگر یک عنوان ترسناک نیست این موضوع را می شود با شروع اکشن
این بازی دید.حالا می رسیم سر نقد .

داستان:
[تصویر:  Dead-Space-3-Screenshot-05.jpg]
داستان Dead Space 3, دقیقا بعد از پایان نسخه ی دوم آغاز می شود, مدتی بعد از فرار آیزاک کلارک و الی از Sprawl(که در سماره دوم با صحنه ای زیبایی همراه بود) فضاپیمای آنها بر روی یک سیاره ی یخ زده و برفی به نام Tau Volantis سقوط می کند و در هنگام سقوط با دو قسمت شدن سفینه, آیزاک و الی از هم جدا می شوند. در این بین آیزاک برسطح Tau Volantis از لاشه ی سفینه ی نابودشده اش جان سالم بدر می برد. اما او در پی اتفاقاتی با فرد دیگری به نام گروهبان جان کارور آشنا می شود, کارور که در حقیقت تنها بازمانده ی حمله ی نکروموف ها به سیاره ی Uxor است با آیزاک همراه می شود. اما آنها تنها نیستند زیرا علاوه بر نکروموف ها, گروه سومی نیز به نام Unitologyدر Tau Volantis حضور دارند و دلیل حضورشان نیز مربوط به این سیاره می شود, در واقع Tau Volantis منبع Marker ها و نکروموف ها می باشد و آنها نیز به همین دلیل و برای دستیابی به مارکر ها به این سیاره پا گذاشته اند و هرکسی که جلوی راهشان باشد نیز از بین خواهند برد. پس اکنون آیزاک همراه با کارور ماموریت دارند تا علاوه بر پیدا کردن الی, جلوی دستابی Unitologyها را به مارکر ها بگیرند.اما با شروع داستان کسی که در تریلر ها کنارتون بود به صورت وحشیانه به ایزاک حمله می کند و از او دوباره خواستار کمک می شوند و ایزاک پیشنهاد آن ها را رد می کند اما یک دفعه عکس نامزد ایزاک را در دست می گیرد و می گوید که نامزدش در دستان اوست.پس دوباره ایزاک شروع به ماجراجویی می کند.

گرافیک:
[تصویر:  Dead-Space-3-Screenshot-04.jpg]

گرافیکی Dead Space از همان نسخه ی اول فوق العاده بود, از کیفیت بافت ها گرفته تا انیمیشن های روان شخصیت ها و آن HUD ی خلاقانه همه و همه در خدمت گیم پلی ترسناک بازی بودند. نسخه ی سوم نیز همین رویه را پیش گرفته است, شاید در نگاه اول اختلاف چندانی بین نسخه ی قبلی و سوم در زمینه ی گرافیک نباشد, اما این مسئله مربوط به پسرفت شماره ی سوم نیست بلکه به کیفیت بالای نسخه های قبلی مربوط می شود. اما با نگاهی دقیق تر می توانید به کیفیت بالاتر گرافیک بازی از جمله بافت ها و افکت های کولاک و ذرات برف که به زیبایی هر چه تمامتر و پویا در محیط ها حرکت می کنند , پی ببرید.از نکات دیگر می شود به طراحی چهره ها اشاره کرد که خوب کار شده اند اما عالی نیستن اما کولاک
بسیار عالی کار شده است و جزیات کولاک بی نقص هستن.

گیم پلی:[تصویر:  Dead-Space-3-Screenshot-06.jpg]

حالا می رسیم بجایی که DS3 گل کاشت یعنی گیم پلی !!!!!!!
از همین الان تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید این بازی با شماره های قبلی خیلی فرق دارد اولین نکته که خیلی توی ذوق می زند شروع بازی با ایزاک است که مثل مارکوس تفنگ را در دست می گیرد و با دشمنان انسان مانند می جنگد و از همه بدتر ضعف در تیر اندازی است که انگار اصلا برای اکشن طراحی نشده است و کاور گیری بازی هم بسیار ناقص است جوری که بعدا نتیجه می گیرید کاور گرفتن فایده ای ندارد .اما نکته بعدی یارتان است که بازی رو بسیار شبیه قسمت کریس اویل6 کرده است دیگر حسه ترسی وجود ندارد و بیشتر دشمنان بصورت دسته دسته حمله می کنند و شما و یارتان مثل دو قهرمان تفنگ هایی را در دست می گیرید که تیرشان در بازی به وفور یافت می شود (انگار نه انگار که ایزاک یک تعمیر کار بود)حالا هوش مصنوعی بد یار خودتان هم در نظر بگیرید تا بدوینید این بازی چه فاجعه شده سیستم ساخت اسلحه گرچه جذاب است اما با ذات بازی در تضاد است و باعث راحت تر شدن بازی شده است.اما در این گیم پلی بد نکات خوب هم وجود دارد مثل طراحی باس فایت ها که جذاب صورت گرفته اما باز هم جای کار داشت.همچنین دیگر نکته مثبت بازی به باز شدن محیط نسبت به دو شماره قبل اشاره کرد.

موسیقی:

[*][تصویر:  Dead_Space_3_boxshot.jpg] بخش صدا تنها بخشی است که تغیر چندانی نکرده است و همچنان گاها بازی کننده را می ترساند.آهنگ پخش شده در هنگام دست و پنجه نرم کردن با آن مته بزرگ کاملاً حس ترس مخلوط با هیجان را القا می کرد و حس خوبی داشت. موسیقی هایی هم که ناگهان شروع شده و ناگهان تمام می شوند هم بخشی از نمایش بازی بودند که مثل گذشته خوب بودند و برای مثال حس بودن در دل و روده یک هیولای چند هزار کیلویی را به خوبی نشان می دهند.

سخن آخر:در یک کلام,با بازی مورد علاقه خود خدا حافظی کنید!!!!!!!!!!
داستان:16
گیم پلی:13
گرافیک:17
موسیقی:16

امتیاز کل:15/5(خوب)
[تصویر:  watch-dogs-25.jpg]
پاسخ
از نظر من بهترین نسخه ی Dead Space از نظر فنی و بهترین بازی این نسل بود
پاسخ
اوه...اوه...چه نمره هایی Confused25: معلومه خوشت نیومده از بازی
هنوز بازی نکردمش Confused60:Confused74:
پاسخ
(02-09-2013, 02:17 PM)arash12 نوشته است: اوه...اوه...چه نمره هایی Confused25: معلومه خوشت نیومده از بازی
اگه طرفدار شماره های قبلی باشی متوجه میشی چه آشغالیه
پاسخ
بیایید و یاد بگیریم از دکمه تشکر هم استفاده کنیم
همشهری کین، فیلم مورد علاقه ی منتقدان و گل سرسبد همه ی نظرسنجی ها، به نظرم به شدت خسته کننده است! علاوه بر این، همه ی بازی های فیلم هم بی ارزش است! حجم احترامی که به این فیلم گذاشته می شود برایم غیرقابل درک است.

اینگمار برگمان
پاسخ
اتفاقا هیچکسی رو نمی شه پیدا کرد که به اندازه ی من طرفدار بازی باشه
حالا هستنا ولی کم Confused25:
حالا شاید بگین چون زیادی بازی رو دوست داره ایراداش رو نمی بینه
ولی من خودم چندیدن ایراد دیدم توی بازی که اصلا لطمه ی جدی به بازی وارد نکرده بودن
بازی پیشرفت خیلی خیلی خوبی نسبت به نسخه ی قبلی داشته از هر نظر که نگاه کنیم
حالا یه سری می گن ترسناک نیست
اولا که همه ی فاکتورای یه بازی ترسناک رو داشت
شما مطمئن باشید کسی که توی عمرش DS بازی نکرده و برای اولین بار اگه بشینه پای DS3 از ترس به خودش می لرزه
چرا ؟ چون کسایی که نسخه های قبلی رو بازی کردن کاملا با بازی آشنایی دارن و با حقه های سازنده برای ترسوندن گیمر آشنا هستن
تمام این ایرادایی که گرفتین هم به نظر من غیر منطقی هستن Confused25:
پاسخ
(02-09-2013, 02:24 PM)jack نوشته است:
(02-09-2013, 02:17 PM)arash12 نوشته است: اوه...اوه...چه نمره هایی Confused25: معلومه خوشت نیومده از بازی
اگه طرفدار شماره های قبلی باشی متوجه میشی چه آشغالیه
نوچ... تا به حال هیچکدومشو بازی نکردم Confused43:
احتمالا دموی نسخه ی سومشو بگیرم ببینیم چجوریه .هر کسی راجب این بازی یک چیزی میگه خودم باید ببینمش Confused43:
پاسخ
(02-09-2013, 02:33 PM)BiGReD نوشته است: اتفاقا هیچکسی رو نمی شه پیدا کرد که به اندازه ی من طرفدار بازی باشه
حالا هستنا ولی کم Confused25:
حالا شاید بگین چون زیادی بازی رو دوست داره ایراداش رو نمی بینه
ولی من خودم چندیدن ایراد دیدم توی بازی که اصلا لطمه ی جدی به بازی وارد نکرده بودن
بازی پیشرفت خیلی خیلی خوبی نسبت به نسخه ی قبلی داشته از هر نظر که نگاه کنیم
حالا یه سری می گن ترسناک نیست
اولا که همه ی فاکتورای یه بازی ترسناک رو داشت
شما مطمئن باشید کسی که توی عمرش DS بازی نکرده و برای اولین بار اگه بشینه پای DS3 از ترس به خودش می لرزه
چرا ؟ چون کسایی که نسخه های قبلی رو بازی کردن کاملا با بازی آشنایی دارن و با حقه های سازنده برای ترسوندن گیمر آشنا هستن
تمام این ایرادایی که گرفتین هم به نظر من غیر منطقی هستن Confused25:
اگه بازی کرده باشی باید اول بازی رو یادت باشه
آخه کدوم آدم از زدن تیر به انسان می ترسه
کدوم بازی ترسناک این همه اسلحه سازی داره
راستی توی چرخ های جنگ به اندازه این بازی تیر نبودConfused60:Confused60:
پاسخ
معلومه که بازی کردم Confused43:
آره اول بازی خیلی راحت بود همه چی
آيتم ها رو راحت می شد پیدا کرد
همه جا ریخته بود اصلا
ولی شما اگه بازی رو تا آخرش بازی کرده باشه باید بدونی که از اواسط بازی به بعد داشتن بسته های سلامتی و مهمات تبدیل می شه به آرزو
حتی همین سیستم ساخت اسلحه که میگید،‌اوایل بازی کارایی نداره چون باید آیتم های مربوط به آپگرید و تجهیزات جدیدش رو پیدا کرد و تا قبل چپتر 10 به هیچ وجه نمی شه یه اسلحه ی قوی و کامل داشت
بازی خیلی خیلی سخت شده بود توی این نسخه

راجع به مبارزه با اسنان ها هم باز اگه بازی رو کامل بازی کرده باشید، بعد از 20 دقیقه ی اول بازی تا چند ساعت هیچ خبری از انسان ها نیست
اواسط بازی یه سری مبارزه ی خیلی کوتاه باهاشون داشتیم و دیگه رفت تا آخر بازی که سر و کلشون پیدا شد و کاملا هم قابل توجیه بود با توجه به داستان
کیفیت مبارزه با انسان ها هم واقعا خود بود با توجه به چالش هایی که داشت مثل استفاده ی اونا از statis و پرتاب نارنجک و ...
پاسخ
من با شماره ی دوم این بازی زندگی کردم. خوش ساخت ترین بازی عمرم بود ولی هنوز نتونستم اینو بازی کنم. Confused41:
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 977 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,846 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,199 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مسترچیف، قهرمانی برای تمام بشریت… | نگاهی کامل به زندگینامه Master Chief قسمت 2 yazdandoost 0 1,242 08-21-2019, 10:47 AM
آخرین ارسال: yazdandoost
  مسترچیف، قهرمانی برای تمام بشریت… | نگاهی کامل به زندگینامه Master Chief yazdandoost 0 1,193 08-21-2019, 10:43 AM
آخرین ارسال: yazdandoost

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان