امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مادربرد Z87 شرکت MSI
   به تازگی تصویر جدیدی از یکی از برترین مادربردهای مبتنی بر سوکت LGA 1150 شرکت MSI منتشر شده است. این مادربرد که به زودی از آن رونمایی خواهد شد، نام قدرتمند MPower را به یدک می کشد. برد استایل مشکی-زرد خود را از پدر خود، Z77 MPower به ارث برده است ولی از طراحی بهتری نسبت به آن برخوردار بوده و به عبارتی مجلسی تر است! به نظر می رسد که این مادربرد در بردارنده مدار تغذیه قدرتمند 16 فازی برای پردازنده باشد و قطعات استفاده شده در آن شامل چوک های SFC (همان Super Ferrite Choke)، ترانزیستورهای DrMOS و خازن های تانتال (High-C Tantalum Caps) خواهد بود که جزو قطعات درجه یک بوده و برای دوام بخشیدن به مادربرد جهت اورکلاکینگ سنگین می باشد. مدار تغذیه مادربرد شامل کانکتور متداول ATX 24-Pin به همراه دو کانکتور 8 پینی از نوع EPS جهت تامین برق مورد نیاز پردازنده و اعمال جریان بیشتر به کارت گرافیک می باشد.
[تصویر:  100a.jpg]
   مادربرد دارای 4 اسلات DDR3 DIMM می باشد و می تواند 64 گیگابایت حافظه دوکاناله را پشتیبانی کند. در بخش گرافیکی نیز این برد با داشتن سه اسلات PCIe 3.0 (با پهنای باند x16/NC/NC یا x8/x8/NC و یا x8/x4/x4) یک سرو گردن بالاتر از پدر خود می ایستند ولی هم چنان پهنای باند x4 هنگام استفاده از 3 کارت گرافیک یک نقصان برای آن محسوب می شود و امروزه این مقدار باید حداقل x8 باشد. سه اسلات PCIe x1 نیز فاصله لازم بین اسلات های گرافیکی را ایجاد می کنند. اتصالات مادربرد نیز شامل فناوری انبرد صوتی موسوم به "Audio Boost"، اتصال شبکه Gigabit Ethernet، اتصال نسل nام WLAN و بلوتوث می باشد. اتصالات نمایشی آن نیز شامل دو عدد اتصال HDMI و یک عدد اتصال DP می باشد. و در نهایت 8 پورت USB در پانل پشتی کنار بقیه اتصالات مشاهده می شود که به نظر می آید 4 تا از آن ها USB 3.0 باشند. ولی از هر چه که بگذریم MSI در زمین اتصالات ذخیره سازی حسابی سنگ تمام گذاشته و این برد را به 8 اتصال SATA 6 Gb/s مجهز کرده است.

منبع: Techpowerup

نظر نویسنده: برخی از اقدامات MSI که در این مادربرد به کار گفته شده است واقعا قابل تحسین می باشد. مجهز کردن مادربرد به 8 پورت SATA III و خازن های تانتالی از آن دسته قابلیت هایی است که نمی شود از آن ها گذشت. قابلیت Audio Boost نیز مشابه فناوری AMP-UP شرکت گیگابایت می باشد و قرار است صدایی واضح تر را در اختیار ما قرار دهد. مدار 16 فاز قدرتمند اجازه اعمال فشار بیشتر به پردازنده و دسترسی به فرکانس های بالاتری را نسبت به نسل قبل می دهد. هم چنین طراحی بسیار جالب هیت سینک ها جلوه بسیار خاصی به برد داده است. با این حال از برخی کوتاهی های MSI نمی شود گذشت. از آن جایی که این برد نام MPower را به یدک می کشد و قرار است جزو برترین برد های MSI باشد پهنای باند x4 ان هنگام استفادع از 3 کارت گرافیک تا حدودی نابخشودنی است. با این که این مادربرد جزو سری Gaming نیست ولی با وجود برتر بودن آن از MSI انتظار داشتیم به برد MPower خود را به پورت شبکه Killer E2200 مجهز کند ... .
پاسخ
[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]/images/smi/new/smilie (19).gif[/img]
[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
ما که پول نداریم گرافیک nvidia geforce210 مونو ارتقا بدیم...
حالا بیایم به مادربرد فکر کنیم؟؟؟
really???
weep not for roads UNTRAVELLED
weep not for paths left ALONE
 cause beyond every BEND
is a log blinding END
...i'ts the worst kind of PAIN i've known
پاسخ
آرم روی جلدش شبیه metro نیست[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
پاسخ
 8 پورت SATA III و خازن های تانتالی
4 اسلات DDR3 DIMM که می تواند 64 گیگابایت حافظه دوکاناله را پشتیبانی کند
8 اتصال SATA 6 Gb/s

یکی منو بگیره....قیمت اعلام نشده[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
ممنون بابت مطلب...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  76561198078353517.png]

پاسخ
(05-16-2013, 09:14 AM)'Farhan' نوشته است:  8 پورت SATA III و خازن های تانتالی
4 اسلات DDR3 DIMM که می تواند 64 گیگابایت حافظه دوکاناله را پشتیبانی کند
8 اتصال SATA 6 Gb/s

یکی منو بگیره....قیمت اعلام نشده[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
ممنون بابت مطلب...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

SATA III = SATA 6 Gb/s [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

(05-16-2013, 03:05 AM)'arian esmaili' نوشته است: آرم روی جلدش شبیه metro نیست[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

آره شبیه مترو هست! هنوز اطلاعات چندانی در دست نیست ... شاید بازی مترو رو هم روش بدن ... یه مدل فوق حرفه ای هم دارخ که اسمش XPower هست.
پاسخ
میلاد جان خسته نباشی و یک سوال:

این که میگن واسه گیم msi دیگه به درد نمی خوره حقیقت داره؟ من 7 سال از مادربورد msi استفاده کردم و الان تازه دیگه داره اذیت می کنه. (بوت نشدن سیستم و صفحات آبی و .... یه فنی کار گفت واسه مادربوردِ) خلاصه میخوام عوض کنم ولی میگن msi نگیر. با یه بودجه 500 هزار تومنی باید چی گرفت؟ اصن داریم چیز خوب با 500 تومن؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] البته بگم فعالیت گیمی زیاد ندارم با PC
The more you give, the more I maim              
You are spirit, and I am bane                                                      
Your truth strikes through, as steel guides true                                                                              
It's enough for pride, but not enough to survive

پاسخ
(05-16-2013, 10:31 AM)'Admin' نوشته است: میلاد جان خسته نباشی و یک سوال:

این که میگن واسه گیم msi دیگه به درد نمی خوره حقیقت داره؟ من 7 سال از مادربورد msi استفاده کردم و الان تازه دیگه داره اذیت می کنه. (بوت نشدن سیستم و صفحات آبی و .... یه فنی کار گفت واسه مادربوردِ) خلاصه میخوام عوض کنم ولی میگن msi نگیر. با یه بودجه 500 هزار تومنی باید چی گرفت؟ اصن داریم چیز خوب با 500 تومن؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] البته بگم فعالیت گیمی زیاد ندارم با PC

رسول جان من خودم به همین چیزی معتقد نیستم. به نظرم msi هنوز هم یکی از انتخاب های برتر هست. به زودی مادربرد Gaming این شرکت رو هم معرفی می کنم. با توجه به این که 7 ساله سیستم عوض نکردی به نظر خودم من مشکلاتی که گفتی احتمالا مربوط به هارد باشه. شما با استفاده از Ashampoo HDD control میتونی متوجه شی که سلامت هاردت در چه حدی هست. اگر با PC فعالیت گیمی انجام نمیدی، 500 تومن برا مادربرد بودجه خیلی خوبی هست. شما می تونی انتخابی مثل ASUS P8H77-V با قیمت 510 داشته باشی. ویا سراغ مدل کم مصرف تر P8H77-V LE با قیمت 475 بری. مادربرد خود من همینه و در گیم هم دمای مطلوبی بین 27 الی 30 درجه داره. ولی رسول جان msi هنوز هم نسبت به قیمتی که میده بازده جالبی داره. مادربرد MSI Z77 MPower که برترین Z77 این شرکت هست فقط 840 تومن در بازار قیمت داره. این در حالیه که مدل های به درد نخور گیگا بالای 1 تومن هستن و اورکلاکینگ رو در اون حد در اختیار فرد قرار نمی دن. کاش یه مدل micro از همین مادربرد Z87 بدن، اون موقع می خرمش! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرکت AMD از Radeon Pro Duo رونمایی کرد؛ 51 درصد قدرتمندتر از TITAN Z Rasoul_76 4 2,158 03-15-2016, 11:57 PM
آخرین ارسال: H_DS_N
  شرکت ASUS مدل جدیدی از کارت گرافیک GTX 950 را معرفی کرد Rasoul_76 0 1,040 03-07-2016, 07:12 PM
آخرین ارسال: Rasoul_76
  AMD به افرادی که محصولات شرکت را خریداری کرده اند بازی رایگان جایزه می دهد|فهرست کامل K.I.A.N 1 1,373 02-21-2016, 11:00 PM
آخرین ارسال: Mr.ISO
  شرکت ASUS کارت گرافیک GeForce GTX 950 OC را عرضه کرد Rasoul_76 0 1,139 10-25-2015, 08:23 PM
آخرین ارسال: Rasoul_76
  Asus از مادربرد Maximus VIII Extreme رونمایی کرد ehsan1377 0 1,076 10-10-2015, 02:28 PM
آخرین ارسال: ehsan1377

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان