امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مایکروسافت به دنبال خرید یک استودیوی آسیایی است
مایکروسافت به دنبال خرید یک استودیوی آسیایی است

[تصویر:  Phil-Spencer-PC-1140x641-250x141.jpg]

آقای فیل اسپنسر در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده است که شرکت مایکروسافت قصد دارد با هدف تحکیم هر چه بیشتر جایگاه خود در کشور ژاپن و بازار آسیا، یک استودیوی آسیایی و ترجیحا ژاپنی را به مجموعه‌ی خود اضافه کند.

شرکت مایکروسافت در نسل فعلی با مشکلات مختلفی روبه‌رو شد. برخی از نواقص اولین نسخه‌ از کنسول اکس‌باکس وان مانع از این شد که این کنسول نیز بتواند همان موفقیت اکس‌باکس ۳۶۰ را تجربه کند. با این حال، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت قصد دارد با تمرکز برروی سخت‌افزار کنسول نسل بعدی خود و توجه بیشتر به بازار رایانه‌های شخصی، دوباره به روزهای شکوه خود برگردد. یکی از مهم‌ترین اقدامات این شرکت در سال‌های اخیر، خرید استودیوهای مختلف با هدف افزایش تیم‌های بازی‌سازی بوده و این‌طور که از شواهد پیدا است، قرار نیست به این زودی شاهد توقف شرکت مایکروسافت و خریدهای آن‌ها باشیم. با توجه به صحبت‌های آقای اسپنسر، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت این بار به سراغ یکی از نقاط ضعف خود یعنی منطقه‌ی آسیا رفته است.

آقای فیل استپنسر (Phil Spencer) در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت GamesIndustry درباره‌ی استودیوهایی که در سال‌های اخیر توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده‌اند، صحبت کرده است. اگرچه تعداد این استودیوها کم نیستند ولی تمامی آن‌ها در کشورهای غربی واقع شده‌اند. با توجه به صحبت‌های آقای اسپنسر، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت قصد دارد با هدف افزایش هرچه بیشتر تنوع محصولات خود، یک استودیوی آسیایی را خریداری کند.

نقل‌قول:
به عقیده‌ی من، ما اگر بتوانیم یک استودیوی آسیایی و به خصوص ژاپنی را برای اضافه کردن به مجموعه‌ی خود پیدا کنیم، بسیار عالی خواهد بود. من به دوره‌ای که ما توانایی خوبی در زمینه‌ی بازی‌های فرست پارتی در ژاپن داشتیم، بسیار علاقه داشتم. ما یک تیم کوچک در این منطقه در اختیار داریم ولی به نظر من می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم. با این حال، باید بگویم که من از آوردن بازی Phantasy Star به پلتفرم‌هایمان در آخرین سفری که به ژاپن داشتیم، بسیار خوشحال هستم. آقای میازاکی (Myazaki) نیز قبلا با بازی Dark Souls و حالا با Elden Ring برروی پلتفرم ما حضور دارد. روز به روز شاهد اضافه شدن به تعداد توسعه دهندگان ژاپنی علاقه‌مند هستیم.

شرکت مایکروسافت در گذشته نیز با هدف محکم‌تر کردن جایگاه خود در کشور ژاپن، با توسعه دهندگان این کشور همکاری کرده بود. با این حال، بازار کشور ژاپن یکی از بازارهایی است که شرکت مایکروسافت نتوانسته کنترل کاملی برروی آن داشته باشد. با این حال، گرایش بازی‌بازان و سازندگان ژاپنی در سال‌های اخیر تا حد زیادی تغییر کرده است. با توجه به این موضوع، باید منتظر ماند و دید در نهایت چه استودیو یا شرکتی به عنوان عضو جدید از شرکت مایکروسافت معرفی خواهد شد.
[تصویر:  797620_mushishi_wallpaper_1920x1080_for_...tablet.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سازندگان The Outer Worlds، به لطف مایکروسافت، به فکر ساخت بازی بعدی خود هستند White Beard 0 1,219 10-18-2019, 09:26 PM
آخرین ارسال: White Beard
  گزارش: کنسول پلی‌استیشن ۵ از هم اکنون قابل پیش خرید است + تصاویر اختصاصی White Beard 0 1,073 10-17-2019, 12:29 AM
  مایک ایبارا، نایب رییس بخش اکس‌باکس، شرکت مایکروسافت را ترک کرد White Beard 0 946 10-10-2019, 10:59 PM
  شرکت برادران وارنر و استودیوی آی‌او اینتراکتیو در حال کار برروی یک بازی جدید هستند White Beard 0 968 10-10-2019, 10:47 PM
  مایکروسافت: اکس باکس اسکارلت فاقد هر گونه دوربین ۴K خواهد بود White Beard 0 1,071 10-07-2019, 12:47 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان