امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محبوب رو به زوال:بررسی کاهش جذابیت سری Assassin's creed
همگان شاهد این هستیم که سری فرانچایز Assassins creed در حال از دست دادن جذابیت اولیه ی خودش می باشد.البته این نظر شخصی من است و بر طبق نقد منتقدین و نظر سنجی های چند سایت بزرگ میتوان به این نتایج رسید.در این تایپیک میخواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا افزایش تعداد نسخه های این فرانچایز باعث کهنه شدن این عنوان شده است؟اگر اینطور باشد چرا سری فرانچایز  MGS هنوز که هنوز است موفق و پرطرفدار است؟ باید بگوییم که سری AC ریشه و اصلیت خودش را از دست داده است این عنوان بعد از نسخه ی دوم کم کم طرفداران خودش را از دست داد.البته نه این که نسخه های brother hood و revelations دارای جذابیت کم باشتد اما نسبت به نسخه های اولیه دارای عملکرد ضعیف بودند.از نظر بعضی از منتقدان عملکرد ضعیف داستان باعث این کار شده است  اما داستان در همه ی نسخه ها به صورتی بوده است که باعث نابودی این عنوان نشود.تمام شور و هیجان بازی اساسین مربوط به کشتن boss ها بود که با این کار گیمر حس قهرمانی به خود میگرفت که همین دلیل مهم رفته رفته در این  فرانچایز ضعیف شد.پس از نسخه ی دوم این عنوان خالق سری بازی های assassins creed آقای Patric Desilets از تیم سازنده ی این عنوان جدا شد و بعضی ها این دلیل را باعث ضعیف شدن این بازی میدانستند. آیا نبودن یک فرد باعث این کار شده است؟ 
[تصویر:  20130624_j.png]
 اولین دلیلی که باعث ضعیف شدن این عنوان شده شخصیت پردازی است. سازندگان, شخصیت اتزیو را که یک شخصیت پرطرفدار بود در چند نسخه قرار دادند که کم کم باعث شد که این شخصیت شور و شوق خودش را از دست دهد همچنین خشن بودن این شخصیت خیلی بیشتر از شخصیت کانر در نسخه ی سوم این عنوان بود. ضعیف بودن شخصیت پردازی کانر در نسخه ی سوم برای کسانی که به این مورد اهمیت زیادی می دهند خیلی پر رنگ بود که بیشتر گیمر ها از شخصیت کانر دل خوشی زیادی نداشتند. بهتر بودن ماموریت های جانبی در نسخه های قبل نسخه ی سوم یکی دیگر از دلایل ضعیف شدن این عنوان است. وجود ماموریتی مثل پیدا کردن نشان برای قرار دادن در زیر مجسمه هایی که در ویلای ادیتوره بود.ماموریت های جانبی در نسخه ی سوم این عنوان خیلی ضعیف بود مثل آزاد کردن آدم ها کشتن آدم هایی که تفنگ به دوش بودند که در همه ی این ماموریت ها به نظر می آمد که یک آدم را خواهید کشت.ماموریت های سرّی در سری دوم این فرانچایز که مطمئن هستم بیشتر گیمر ها از آن باخبر نبودند مثل وجود هولوگرام در بالای ویلای آدیتوره که این قسمت های فکری جذابیت زیادی برای گیمر ها داشت که چنین خلاقیت هایی در نسخه ی سوم این عنوان نبود.
[تصویر:  20130624_Untitled3.png]
همانطور که شاهد بودیم سازندگان قول این را داده بودند که نسخه ی سوم این عنوان علاوه بر اکشن بودن قسمت های فکری هم خواهد  داشت که فقط در قسمت هایی که جزو داستان اصلی بازی نبود یا ماموریت های جانبی شاهد این قسمت بودیم که حل کردن این معما ها هم کار بسیار سختی نبود بهتر است بگوییم اصلا معما نبود!یکی از قسمت هایی که باعث شد که گیمر ها حس خوبی به نسخه ی سوم این عنوان داشته باشند قهرمان بودن در ارتش آمریکا و وجود بخش های دریایی بود که از بقیه ی قسمت های این عنوان بهتر کار شده بود. حس انتقام نسخه های قبل نسخه ی سوم چند برابر بهتر از نسخه ی سوم بود شاهد بودیم که در نسخه ی دوم و brother hood شخصیت بورجیا قاتل خانواده ی ما بود اما در نسخه ی سوم حس انتقام بچگانه ای وجود داشت که هیجان انتقام در آن نبود.در واقع سازندگان با ساختن نسخه ی سوم تیشه به ریشه ی خود زدند!!و باعث افت این فرانچایز شدند. قسمت revelations این سری جلوه ی خوبی را ارائه کرد اما در داستان شخصیت دزموند به نظر می آمد که سازندگان قسمتی از بازی را به قسمتی دیگر اتصال دادند تا داستان بازی جلوه ی واقعی را ارائه دهد تا باعث نارضایتی گیمر ها نشود.سازندگان اظهار کرده بودند که هر سال یک نسخه از این عنوان را ارائه خواهند داد اما به نظرتان در هرسال چه قدر میتوان یک بازی را تغییر داد؟!در تریلری که از گیم پلی این عنوان به نمایش در آمد شاهد این بودیم که بازی آنطوری که سازندگان وعده داده بودند تغییر چندانی نداشته است.البته از روی یک تریلر نمی توان تصمیم گرفت و ممکن است این عنوان که در سال های گذشته بهترین بازی گیمر ها بود به مسیر خود باز گشته باشد,اما هنوز که هنوز است چیزی معلوم نیست. به اصل قضیه برمیگردیم...عاملی دیگر در ضعیف شدن بازی محیط های بازی بود که همه ی ما میدانیم که محیط open world که داستانش  در زمان قدیم باشد باید دارای جذابیت فراوان باشد از نظر بعضی از منتقدان سری نسخه های اساسین باید از نسخه ی دوم این فرانچایز الگو بگیرند زیرا نسخه ی دوم محیطی فوق العاده داشت که یک گیمر در این محیط بسیار جذاب غرق می شد.نور و روشنایی خانه های قدیمی در مقابل گرافیک کاری می کردند که بازیکن حس واقعی بودن در زمان قدیم را احساس می کرد.
[تصویر:  20130624_yuj.png]
هوش مصنوعی مردمان عادی و سرباز ها در نسخه ی سوم بسیار ضعیف بود که این هوش مصنوعی از نسخه ی اول این فرانچایز هم ضعیف تر بود.برای مثال دزدیدن پول مردم از روبه رو و جلوی دیدشان و متوجه نشدن آن ها!و همچنین حمله ی سربازان قلعه ای که خود شما آن را تصاحب کرده بودید به خودتان و همچنین ضعیف بودن هوش مصنوعی حیوانات در جنگل که حیوانات به راحتی به سمتتان می آمدند تا به راحتی آن راشکار کنید یا فرار کردن به راحتی از دست گرگ ها و حیوانات وحشی که حمله ی آن ها به شما هیچ ترسی را در دلتان به وجود نمی آورد که در نسخه های قبل این چنین هوش مصنوعی ضعیفی وجود نداشت.قسمت مهم دیگر وجود سلاح ها در بازی است که در نسخه ی سوم عملکرد بیشتر سلاح ها یکسان بود و وقتی بازیکن با سختی بسیار پولی جمع می کرد تا سلاح جدیدی خریداری کند با خریدن سلاح جدید نا امید می شد و تنها شکل این ابزار با یکدیگر تفاوت داشت  چون عملکرد همه ی سلاح ها یکسان بود.اگر به داستان نسخه ی سوم عمیق رجوع کنید متوجه میشوید که حرف منتقدان به اندازه ای درست است چرا که مرگ استاد کانر که  old man نام داشت در روند بازی نبود واگر شما ماموریت های جانبی نسخه ی سوم را نرفته باشید هرگز این رویداد را نخواهید دید که نمی فهمید که چه قدر این صحنه دراماتیک است.بازی assassins creed در واقع مانند بازی PES چند سال اخیر شده است که هر ساله با تغییراتی کوچک(شاید در منو و نقل و انتقالات بازیکنان!)ظاهر شده است و به گفته ی سازندگان نسخه ی جدید این عنوان با تغییر موتور گرافیکی همراه است اما بازی اساسین  هر ساله با تغییرات اندک نسخه ی جدید را عرضه می کند.برای مثال بالا رفتن از دیوار ها به وسیله ی پاره کردن طناب به صورت تکراری از نسخه ی دوم وجود داشته است و در نسخه ی سوم شاهد این رویداد بودیم.یا بالا رفتن از دیوار ها که در همه ی نسخه های این فرانچایز به یک صورت بوده و شاید کمی با افزایش سرعت همراه بوده است.
[تصویر:  20130624_Untitled2.png]
نظر شما چیست؟؟؟آیا نسخه جدید این عنوان به همان صورت تکراری است؟ یا سازندگان از اشتباهات خود درس گرفته اند؟ آیا سری بازی های اساسین که یکی از سرسخت ترین رقبای بازی های هم سبک خودش  است در حال نابودیست؟گیمر ها که هنوز منتظر نسخه ی جدیدی از این سری هستند به خاطر علاقه به نسخه های قبل سری جدید را خریداری میکنند تا شاید رابطه ای با نسخه های قبل داشته باشد...سری بازی های اساسین همیشه بخاطر گوی جادویی(apple ) و تیغ پنهان(Hidden blade) مشهور بوده است که در نسخه ی سوم کم تر اسمی از گوی جادویی برده می شد و تبر جای تیغ پنهان را گرفت.البته طرفداران همیشگی اساسین هنوز از این تیغ استفاده میکنند...!دلایل زیاد و کارشناسی تر وجود دارد که افت این سری بازی را نشان می دهد که من تنها دلایلی را گفتم که از بقیه آشکار تر بود و به کسانی که از نسخه ی سوم این عنوان راضی بودند توهینی نمیکنم.منظور من فقط این بود که این سری پر طرفدار در نسخه ی سوم افت بسیاری داشت که بی سابقه بود و من دلایلی کمتر از نسخه های قبل را نوشتم.امیدوارم دلایل قانع کننده ای را ارائه کرده باشم...باید منتظر بود ودید که سازندگان در این نسخه چه تغییراتی انجام داده اند و آیا یوبیسافت فکر پول را از سر خود بیرون کرده است؟فقط باید منتظر ماند.....

مهدی فرخی

پاسخ
ممنون ولی من از اول از این شبه بازی خوشم نمیومد... .
weep not for roads UNTRAVELLED
weep not for paths left ALONE
 cause beyond every BEND
is a log blinding END
...i'ts the worst kind of PAIN i've known
پاسخ
چند تا انتقاد داشتم!
شما داری می گی تنوع بازی در حد pes هست ! نه اصلا اینطوری نیست
شما همین تکامل سکو بازی یا به قول شما بالا رفتن از درو دیوار رو دقت بکنید، توی نسخه اول چه طوری بوده توی رولیشن و نسخه سوم چه طوری بوده اینا همه تغییر و تکامله ! 
تغییر از از این بزرگ تر که از ایتالیا و اتزیو می ره به انقلاب امریکا و سرخپوست ها ؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
درکل این بازی محبوبیتشو از دست نداده از نظر من ! و اینکه چرا بازی معما نداره باید بگم این بازی تامب ریدر یا gow نیست و سبکش با اینها فرق داره و طبیعی که معما و ... نداشته باشه تو نسخه های قبلی هم همچین معما هایی نبود (اگر اون نقشه زمین ر حساب نکنیم ! ) 
ماموریت های فرعی هم نقطه عطف این بازی هست! توی برادرهود شما می تونی تمام اختراعات داوینچی را بدست بیاری و البته باید نابودشان کنید طبیعی هم هست چون این یه بازی جهان باز (open world) هست!
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ
واقعا بهترین Assassin's Creed که من تو عمرم بازی کردم Assassin's Creed2 بود که واقعا شاهکار بود...[img]images/smi/s0 (37).gif[/img] ولی متاسفانه ازAssassin's Creed:Revelations به بعد سری بازی هایAssassin's Creed  شدند و جذابیت خاص خودشان را از دست دادند مخصوصا Assassin's Creed 3 که واقعا چرت بود[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]من یه جورایی فکر می کنم که سری بازی هایAssassin's Creed در حال نابودی است و...... .[img]images/smi/s0 (54).gif[/img] خیلی ممنون بابت مقاله.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (69).gif[/img]
پاسخ
اوکی منتقد چقدر زیادن توی فروم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
مهدی ادیتوره نظر شما محترمه اما من گفتم که ماموریت های جانبی تا قبل از نسخه ی سوم خیلی خوب کار شده بودند منظور من ضعبف بودن ماموریت های جانبی نسخه ی سوم بود و گرنه خودم از این ماموریت های نسخه های قبل تعریف کردم شما بد متوجه شدی در رابطه با بالا رفتن از دیوار این رو هم گفتم که فقط سرعتش بالا رفته از نظر گیم پلی تغییری نداشته منظور من تغییر نداشتنش بود هدف من نقد کردن این فرانچایز نیست دارم مراحل ضعیف شدنش رو میگم که در این رابطه همه قبول دارن که در حال ضعیف شدنه...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ
(06-24-2013, 08:55 PM)'lord of shadow' نوشته است: اوکی منتقد چقدر زیادن توی فروم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

از اسپمر ها بیشتر نیستن [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
(06-24-2013, 08:55 PM)'lord of shadow' نوشته است: اوکی منتقد چقدر زیادن توی فروم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

اگه منظورت اون کسایی هست که تازه اومدن و هر چیزی رو که میبینن کپی میکنن هست باید بگم اسمشون منتقد نیست...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

پاسخ
(06-24-2013, 08:57 PM)'Mahdi.AC4' نوشته است: مهدی ادیتوره نظر شما محترمه اما من گفتم که ماموریت های جانبی تا قبل از نسخه ی سوم خیلی خوب کار شده بودند منظور من ضعبف بودن ماموریت های جانبی نسخه ی سوم بود و گرنه خودم از این ماموریت های نسخه های قبل تعریف کردم شما بد متوجه شدی در رابطه با بالا رفتن از دیوار این رو هم گفتم که فقط سرعتش بالا رفته از نظر گیم پلی تغییری نداشته منظور من تغییر نداشتنش بود هدف من نقد کردن این فرانچایز نیست دارم مراحل ضعیف شدنش رو میگم که در این رابطه همه قبول دارن که در حال ضعیف شدنه...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

عزیز گیمپلیش بهتر می شه دیگه!
اینکه مکانیک های گیمپلی بازی رو بهتر و طبیعی تر کردن و به ریشه های خودشون پایبند بودن ضعیف شدنه ؟
شما می دونی اساسین کرید 3 چند ساعت گیمپلی داره ؟ می دونی نقشش چه قدر بزرگه و واسه این که بازی رو 100% تمام کنی باید چه قدر واسش وقت بزاری ؟! ماموریت های فرعی این بازی اون قدر زیادن که بازیکن هیچ موقع از بازی کردن خسته نمی شه ! مثل farcry 3 اساسین کرید 3 یه open world قوی بود و فقط به خاطر اینکه تو زمان باستان نمونده بازیکنای قدیمی شاکی شدن!
اونوقت می گی ماموریت های فرعی ac3 ضعیفن ؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ
(06-24-2013, 09:04 PM)'مهدی ادیتوره' نوشته است:
(06-24-2013, 08:57 PM)'Mahdi.AC4' نوشته است: مهدی ادیتوره نظر شما محترمه اما من گفتم که ماموریت های جانبی تا قبل از نسخه ی سوم خیلی خوب کار شده بودند منظور من ضعبف بودن ماموریت های جانبی نسخه ی سوم بود و گرنه خودم از این ماموریت های نسخه های قبل تعریف کردم شما بد متوجه شدی در رابطه با بالا رفتن از دیوار این رو هم گفتم که فقط سرعتش بالا رفته از نظر گیم پلی تغییری نداشته منظور من تغییر نداشتنش بود هدف من نقد کردن این فرانچایز نیست دارم مراحل ضعیف شدنش رو میگم که در این رابطه همه قبول دارن که در حال ضعیف شدنه...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

عزیز گیمپلیش بهتر می شه دیگه!
اینکه مکانیک های گیمپلی بازی رو بهتر و طبیعی تر کردن و به ریشه های خودشون پایبند بودن ضعیف شدنه ؟
شما می دونی اساسین کرید 3 چند ساعت گیمپلی داره ؟ می دونی نقشش چه قدر بزرگه و واسه این که بازی رو 100% تمام کنی باید چه قدر واسش وقت بزاری ؟! ماموریت های فرعی این بازی اون قدر زیادن که بازیکن هیچ موقع از بازی کردن خسته نمی شه ! مثل farcry 3 اساسین کرید 3 یه open world قوی بود و فقط به خاطر اینکه تو زمان باستان نمونده بازیکنای قدیمی شاکی شدن!
اونوقت می گی ماموریت های فرعی ac3 ضعیفن ؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

ماموریت های جانبی AC3 چی بودن ؟یا کشتن یک فرد تفنگ به دست که همش یه نفر بود یا آزاد کردن یه زندانی و یا چیز های دیگه که تکراری بودن تازه من خودم این عنوان رو 100 درصد رفتم تمام شهر رو پاکسازی کردم اما ماموریت های نسخه های قبلی باید بگم شما نسخه ی دوم رو 100 درصد رفتین؟یادتون نمیاد چه ماموریت هایی داشت پیدا کردن قطعه سنگ ها از قبر مردگان که با ماموریت های اصلی هیچ فرقی نداشت که گیمر برای بدست آوردن لباس الطایر باهزارشوق میرفتشون من داخل متن هم نوشتم به کسایی که از این عنوان خوششون اومده به نظراتشون احترام میذارم....

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,756 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 934 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 952 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,847 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان