امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 4.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC
(07-04-2016, 03:38 PM)Abolfazl_Gamer نوشته است: داداش سلام .
میشه کارت گرافیک GALAX GTX 960 OC 4GB GDDR5 روی سیستمی که این  intel® core ™2 duo cpu e7500 @ 2.93Ghz  سی پیو هست فعلا ببندم تا بعدا یه سی پیو بخرم ؟
بعد داداش هنوز معلوم نشود کی کارت جدید amd 470  منتشر میشه ؟

سلام.
شدن رو که میشه چون کارت به مادربورد وصل میشه. ولی با این پردازنده، اصطلاحا باتل نک میشه. یعنی نمیتونه با حداکثر توان فعالیت کنه چون CPU ی ضعیف محدودش میکنه.
بنده خبری در مورد زمان لانچش ندیدم هنوز.
[تصویر:  j7hb_59873-true-detective-cohle-quotes.jpg]
پاسخ
سلام لطفا یک پاور خوب برای این سیستم معرفی کنید.
و آیا همه قطعات باهم جور درمیاد از نظر اتصال؟
[تصویر:  sxt5_picsart_07-04-08.19.15.jpg]
و آیا این مانیتور هم خوبه ؟
LG
[تصویر:  1404979668197580.jpg]
پاسخ
(07-04-2016, 08:20 PM)arshia.hidden12 نوشته است: سلام لطفا یک پاور خوب برای این سیستم معرفی کنید.
و آیا همه قطعات باهم جور درمیاد از نظر اتصال؟
[تصویر:  sxt5_picsart_07-04-08.19.15.jpg]
و آیا این مانیتور هم خوبه ؟
LG

سلام.
  Cooler Master G650M رو پیشنهاد میکنم. نسبت به قیمتش کیفیت خوبی ارائه میده. از طرفی با توجه به کلیت سیستم، در آینده میتونید با خیال راحت فقط کارت رو عوض کنید (اگه چند سال دیگه قصدش رو داشتید)

اگر محدودیت بودجه ندارید مسلما گزینه‌های بهتری هست. ولی با این قیمت من چیز بهتری ندیدم. میتونید با خود فروشگاه هم صحبت کنید در این مورد شاید موارد بهتری داشته باشن که توی سایت نیست. S0 (24)
پاسخ
سلام دوستان من یک DVD رایتر پایونیر دارم که سالم هست ولی هیچ دیسکی رو نمیخونه و چون هارد کافی ندارم مجبورم فایل هام رو رایت کنم رو دی وی دی خواستم بدونم چه دی وی دی رایتری خوبه خوب کار کنه و زود ضعیف نشه چون ضعیف بشه اکه ببرم درست کنن بازم بعد 2ماه خراب میشه من زیاد رایت میکنم یه چیزه خوب باشه با قیمت مناسب

ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
(07-04-2016, 11:04 PM)SAIED zMT نوشته است: سلام دوستان من یک DVD رایتر پایونیر دارم که سالم هست ولی هیچ دیسکی رو نمیخونه و چون هارد کافی ندارم مجبورم فایل هام رو رایت کنم رو دی وی دی خواستم بدونم چه دی وی دی رایتری خوبه خوب کار کنه و زود ضعیف نشه چون ضعیف بشه اکه ببرم درست کنن بازم بعد 2ماه خراب میشه من زیاد رایت میکنم یه چیزه خوب باشه با قیمت مناسب

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام.
ببینید DVD رایتر خوب، قیمتش بالاتره. شما که میخوای کلی پول برای DVD رایتر و DVD خرج کنی، اگر بتونی یه هارد اکسترنال بگیری خیلی بهتره
در مورد خود DVD رایتر هم نمیشه گفت یه مدل خیلی از اون یکی بهتره. کلیت کارشون یه چیزه.
شرکت ایسوس برند معتبری هستش و اینطور که شنیدم دی وی دی رایترای خوبی داره. مدلای 24X این شرکت بدک نیستن.
پاسخ
آقا رسول یک سوال تپی مشخصات پردازنده نوشته تا فرکانس 2133 رم پشتیبانی میکنه ولی رمی که من میخوام بگیرم 2400 ه .
آیا تفاوتش خیلی زیاده که برم یک رم با فرکانس 2133 بگیرم؟

uuppp
[تصویر:  1404979668197580.jpg]
پاسخ
با سلام در نظر دارم سیستم زیر رو بخرم:

i7 6700K
Nvidia 1070 G1 gaming
Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 Ram
Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

اما در موارد زیر شک دارم:

مادربرد: MSI Z170A Gaming M3
یا
GIGABYTE Z170X-Gaming 3

پاور:
GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU
یا
Green GP750B-OC+ Platinum

کیس:
Green X2 Jaguar V2 Gaming

یا
RaidMax Viper GX II Case

خنک کننده سی پی یو: Green GLACIER 120 GLC120-A AiO Liquid Cooler

هارد رو هم هنوز نمی دونم

در مورد مواردی که شک داشتم نظر خودتون رو بگید هر گزینه بهتری در همون حدود قیمت داشتید بگید
خواهشا یک هارد خوب ۲ ترابایتی که دوام خیلی خوبی داشته باشه چون ظاهرا وسترن دیجیتال(بجز برخی نسخه های خاص) زیاد قابل اطمینان نیست
پاسخ
دوستان شرمنده من بازم برام سوال پیش اومد دیگه واقعا قاطی کردم این سوال رو از هرکی میپرسم یه چیزی جواب میده خواهش میکنم راهنمایی کنید.
مادربورد من Asus P8H61 هست میخوام روش گرافیک Asus Strix GTX 960 4gb GDDR5 رو ببندم از یکی از دوستان تو یه تاپیک دیگه سوال کردم گفتن این مادربورد DDR3 هست و آخرین گرافیکی که بهش میخوره GT730 هست و دوست دیگری گفتن که این گرافیک با این مادربورد سازگاره ولی از تمام قدرتش استفاده نمیشه و از 70 80 درصد توان گرافیکی این کارت مصرف میشه حالا من موندم بیین دوراهی که چیکار کنم؟ Wall حالا اگر از تمام توان کارت استفاده نشه خیلی توی فریم ریت تاثیر میذاره؟Wall
[تصویر:  Am1rM0hamad_BK.png]
پاسخ
با سلام.
فرق بین سی پی یو های corei5 و corei7 چیه؟
اخه بنده یه مدت دیگه میخوام یه سیستم جدید بگیرم می خوام دقیقا تفاوت قدرتشون رو بفهمم.
ااخه دیدم که با همین سی پی یو corei5 بازی رو رو بهترین حالت اجرا می کردند.
قیمتشون رو هم یه توضیحی بدید ممنون میشم.(دوستانی که توی بازار هستن)
[تصویر:  www.rahafun.com-Yellow-by-Carlos-Ortega-Elizalde-55.jpg]

پاسخ
(07-05-2016, 11:49 AM)Kian Khatibi نوشته است: با سلام.
فرق بین سی پی یو های corei5 و corei7 چیه؟
اخه بنده یه مدت دیگه میخوام یه سیستم جدید بگیرم می خوام دقیقا تفاوت قدرتشون رو بفهمم.
ااخه دیدم که با همین سی پی یو corei5 بازی رو رو بهترین حالت اجرا می کردند.
قیمتشون رو هم یه توضیحی بدید ممنون میشم.(دوستانی که توی بازار هستن)

سلام.
مهم ترین تفاوتشون مربوط میشه به فناوری هایپر تردینگ. یعنی هر هسته دو رشته پردازش رو انجام میده. البته این فناوری توی بازیا به کار نمیره. تفاوت‌های دیگه هم دارن مثل فرکانس بالاتر و تعداد ترانزیستور بیشتر و... (یعنی فک نکنین فقط همون i5 رو یه هایپر تردینگ چسبوندن بهش شده i7. به تنهایی هم پردازنده های قوی تری هستن.)
بله درسته i5 ها ، پردازنده های قدرتمندی هستن و برای اکثر کارتای موجود کافی ـن.
از نظر قیمت هم میشه اینطوری گفت که ارزون ترین مدل i7 که میشه پیدا کرد قیمتش حدود 1 تومنه. در صورتی که پردازنده های i5 تا 580 تومن هم پیدا میشن.

(07-05-2016, 12:32 AM)Am1rM0hamadBK نوشته است: دوستان شرمنده من بازم برام سوال پیش اومد دیگه واقعا قاطی کردم این سوال رو از هرکی میپرسم یه چیزی جواب میده خواهش میکنم راهنمایی کنید.
مادربورد من Asus P8H61 هست میخوام روش گرافیک Asus Strix GTX 960 4gb GDDR5 رو ببندم از یکی از دوستان تو یه تاپیک دیگه سوال کردم گفتن این مادربورد DDR3 هست و آخرین گرافیکی که بهش میخوره GT730 هست و دوست دیگری گفتن که این گرافیک با این مادربورد سازگاره ولی از تمام قدرتش استفاده نمیشه و از 70 80 درصد توان گرافیکی این کارت مصرف میشه حالا من موندم بیین دوراهی که چیکار کنم؟ Wall حالا اگر از تمام توان کارت استفاده نشه خیلی توی فریم ریت تاثیر میذاره؟Wall

دشمنت شرمنده.
اون دوست اول که گفتن از DDR3 پشتیبانی میکنه، ظاهرا تفاوت بین RAM و کارت گرافیک رو نمیدونن هنوز. بله مادربورد از رم DDR3 پشتیبانی میکنه. ولی حافظه‌ی کارت گرافیک رو که به شیارهای رم وصل نمیکنن . حافظه روی برد خود کارت هست و کارت مستقیما به مادربورد وصل میشه. ایشون گفتن آخرین کارت 730 هستش چون این کارت حافظه‌ی GDDR3 داره.
اون دوست دوم اطلاعاتشون بهتره و میدونن که این مادربورد PCI EXPRESS 3.0 نداره و ورژن 2.0 رو داره. ولی شما اصلا نگران نباشید. عمده‌ی هدف ساخت نسخه‌ی 3.0 برای افرادی بوده که سه یا چهار تا از کارتای بسیار قدرتمند رو با هم SLI یا کراس فایر میکنن.
بنابراین خیالتون راحت. برای شما هیچ مشکلی پیش نمیاد.

(07-05-2016, 12:19 AM)mobinmotahari نوشته است: با سلام در نظر دارم سیستم زیر رو بخرم:

i7 6700K
Nvidia 1070 G1 gaming
Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 Ram
Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

اما در موارد زیر شک دارم:

مادربرد: MSI Z170A Gaming M3
یا
GIGABYTE Z170X-Gaming 3

پاور:
GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU
یا
Green GP750B-OC+ Platinum

کیس:
Green X2 Jaguar V2 Gaming

یا
RaidMax Viper GX II Case

خنک کننده سی پی یو: Green GLACIER 120 GLC120-A AiO Liquid Cooler

هارد رو هم هنوز نمی دونم

در مورد مواردی که شک داشتم نظر خودتون رو بگید هر گزینه بهتری در همون حدود قیمت داشتید بگید
خواهشا یک هارد خوب ۲ ترابایتی که دوام خیلی خوبی داشته باشه چون ظاهرا وسترن دیجیتال(بجز برخی نسخه های خاص) زیاد قابل اطمینان نیست

کیس انتخابش با خودتونه دوست عزیز. سلیقه‌ی خودتون اینجا حرف اول رو میزنه. خنک کننده‌ی CPU رو هم بعد از انتخاب کیس، از فروشنده بخواید از این که توی کیس جا میشه مطمئن شه. یعنی عملا دو تا از انتخابا، به خودتون برمیگرده.
پاور رو اگر محدودیت بودجه ندارید همون 750 وات رو بردارید تا دستتون برای ارتقاء احتمالی در آینده باز باشه. هر چند تاکید میکنم "اگر محدودیت ندارید". اگر دارید 650 وات هیچ مشکلی نداره.
در مورد مادربورد مدل MSI رو انتخاب کنید. اختلاف قیمت کمه و امکانات بهتری داره.
ببینید این مطلب که میگید ممکنه خراب باشه و ... ممکنه برای هر برندی پیش بیاد. من حقیقت زیاد هارد نخریدم که بدونم کدوم ممکنه خراب بشه. این مورد رو با فروشنده در میون بذارید. حتما بهتر راهنماییتون میکنن.

(07-04-2016, 11:25 PM)arshia.hidden12 نوشته است: آقا رسول یک سوال تپی مشخصات پردازنده نوشته تا فرکانس 2133 رم پشتیبانی میکنه ولی رمی که من میخوام بگیرم 2400 ه .
آیا تفاوتش خیلی زیاده که برم یک رم با فرکانس 2133 بگیرم؟

بله حق با شماست به این نکته توجه نکرده بودم.
تفاوت که هست ولی اولا نمیشه کاری کرد. این حداکثر فرکانسیه که پشتیبانی میکنه. دوما تغییر محسوس توی فریم ریت نداره.
حتی استفاده از رم DDR4 توی بعضی بازیا تفاوت خاصی نشون نمیده. چه برسه به یه کاهش فرکانس ساده.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  //مشاوره در امر خرید لپ تاپ// Station 54 16,783 05-05-2018, 11:54 AM
آخرین ارسال: hoomanrazor
  لیست قیمت قطعات PC ehsan1377 5 2,956 12-10-2016, 06:11 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S
  کوله پشتی MSI VR-ready برای پیش خرید آماده است Gabit0 0 1,646 11-15-2016, 05:24 PM
آخرین ارسال: Gabit0
  وقت هدیه گرفتنه: با خرید ورک استیشن های MSI یک پک مسافرتی هدیه بگیرید Gabit0 0 1,624 10-11-2016, 12:58 PM
آخرین ارسال: Gabit0
  خرید سیستم مناسب sajad564 1 1,628 09-20-2016, 11:21 AM
آخرین ارسال: ERFAN RP

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان