امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه ی کنترلر XBOX ONE و PLAYSTATION4
                                                                              به نام خدا

با سلام به دوستان و بچه های گل گیمفا

اگر به خاطر داشته باشید من تو این چند روزه سه تا مقاله رو در اختیار شما عزیزان قرار دادم و حالا هم خدمت شما هستم با یه مقاله ی جدید به عنوان {مقایسه ی کنترلر XBOX ONE و PLAYSTATION4}

شاید برای شما هم این سوال پیش اومده که من چرا به این زودی و با فاصله ی کم مقاله مینویسم: عرضم به خدمتتون که من تو این چند روز تعطیلی . فرصت رو غنیمت شمردم و در خدمتتون رسیدم چون میدونم که در آینده زیاد وقت نمی کنم که در پیش شما عزیزان باشم.

خب حالا میریم سراغ اصل مطلب که مقایسه ی کنترلر های دو کنسول نسل جدید می باشد.

[تصویر:  dt0fdf3pji3rygopzvt3.jpg]

در بخش اول به بررسی یک یک این دو کنترلر می پردازیم و شمارو با ویژگی های این دو بیشتر آشنا می کنیم.

ویژگی های کنترلر PLAYSTATION4 معروف به DUALSHOCK4

[تصویر:  aji5nf2ng771tyqkf2ly.jpg]

* دکمه ی share: با استفاده از این گزینه شما میتوانید از بازی خود اسکرین شات و یا ویدیو در آن واحد ضبط و در همان لحظه با دوستان خود در اینترنت به اشتراک بگذارید.

* The Light Bar:

[تصویر:  3vyi97ror804zi71wybe.jpg]

نوار نورانی جلوی دسته٬رنگ پلیرها را نشان میدهد٬در برخی عناوین مثل Killzone میزان سلامتی و در معرض خطر بودن شما را با تغییر رنگ به صورت هشدارگونه نمایان میکند٬با استفاده از تکنولوژی Move که در دسته نیز تعبیه شده و این Light bar به نوعی همان است٬دسته ی شما جایگاهتان را در اتاق در تعامل با PlayStation Camera مشخص میکند.البته زیبایی خاصی هم به شکل دسته افزوده است.

* باز طراحی دکمه های جلویی : دکمه های R1 L1 نقش اساسی در بازیهای پلی استیشن دارند.در Dualshock 4 این دکمه ها دوباره طراحی شده اند و برای جایگیری بهتر انگشتان مقداری پهن تر شده اند.

*The Touchpad :

[تصویر:  92rhqi7t3z66ldjjyov9.png]

پد لمسی وسط دسته که به صورت دو لمسه کار خواهد کرد و رزولوشن ۱۹۲۰×۹۰۰ نیز دارد٬به عنوان یکی از رمزآلودترین کارایی های این دسته به شمار میرود و در بازیها از کارایی های زیادی میتواند بهره مند باشد.چیزی که در PSVita نیز به کار رفته و کسانی که عناوینی مانند Uncharted را در آن بازی کرده باشند از کارایی های این نوع تاچ پد به خوبی اطلاع دارند.

*  Speaker و دریافت کننده ی صدا : کنترلر دارای یک اسپیکر مونو داخلی برای ورود و خروج صدا است که با یک Headphone mono که آن هم در داخل جعبه ی هر کنسول PS4 موجود است٬کامل میشود.

* Analog Stick های بازطراحی شده :‌ برخلاف آنالوگ های Dualshock 3 که به شکل مورب بودند٬در کنترلر جدید طراحی کاملا عوض شده و تو رفتگی در میانه ی آنالوگ ها برای بهترین جای گیری انگشتان تعبیه شده است.

* D-pad و دکمه های بازطراحی شده : D-Pad و دکمه های معروف ۴ گانه در Dualshock 4 دچار تغییرات کلی شده اند.D-pad از Dualshock 3 بزرگتر شده و به صورت مورب جهت های دیگر را هم بهتر نمایان میکنند.دکمه های چهارگانه دیگر حالت فشاری ندارند و به صورت دیجیتالی و حساس تعبیه شده اند و به نسبت تاچ و لمس شما٬واکنش نشان خواهند داد.

* گریپ: کنترلر دارای یک لایه گریپ نیز است.این گریپ سبب میشه تا میزان حرارت دست از عرق و لیز خوردگی جلوگیری کند و بازیکن احساس خستگی و یا از کنترل خارج شدن را پیدا نکند.

حالا می پردازیم به ویژگی های کنترلر XBOX ONE

[تصویر:  en6salqauluavpbrbb56.png]

* Impulse Triggers ‌: چهار موتور Vibration زیر تمامی دکمه های جلویی دسته تعبیه شده اند تا در هنگام بازی و استفاده از این دکمه ها٬حس واقعیت به بازیکن از طریق تکان های مرتبط با بازی القا شود.

* هدست های پیشرفته : ورودی برای هدست در کنترلر دارای یک درگاه جدید و دگرگون شده که باعث میشود قدرت صدای بیشتری از این بخش انتقال داده شود.

*  The View Button : با استفاده از این دکمه شما میتوانید میان اپلیکشن ها و منو های بازی ها جایگاهتان را به سرعت تغییر دهید.البته این دکمه به سلیقه ی بازی سازان دارای قابلیت های شخصی سازی میتواند باشد.

[تصویر:  drn1svcsvw9sutvvil80.jpg]

* The Menu Botton : دکمه ی جدید منو که دسترسی سریع بازیکن به اطلاعات حیاتی و مهم بازی یا اپلیکیشن را محیا میکند.

* آنالوگ های تقویت شده : در قسمت آنالوگ گریپ های جدید جایگزین شده اند و فاصله ی دکمه های ۴ گانه تنگتر از قبل شده اند.

* D-pad بازطراحی شده : D-Pad که دو بار در کنسول X360 تغییر کرده بود برای بار سوم در Xone متحول شد جهت نمای کاملی از بالا پایین چپ و راست به شکل + شده است.

* هماهنگ سازی شده با Kinect 2 : کنترلر کاملا با Kinect 2 در تقابل است و دوربین توانایی تشخیص دسته های اول و دوم را برای یافتن بازیکنی که دسته ی مورد نظر در دستانش است را دارد که برای مثال در بازیهای Split-screen بخش های تصویر با جایگاه بازیکن منطبق شود.

* تغییر جایگاه باتری ها :‌ کنترلر هنوز هم از باتری های قلمی AA استفاده میکند ولی جای درج باتریها تغییر کرده و مثل ۳۶۰ قابل جدا شدن نیست بلکه در بدنه ی دسته این جایگاه تعریف شده است.

خب با توجه به اطلاعات بالا می پردازیم به بررسی رو در روی این دو کنترلر نسل هشتمی:

[تصویر:  alocmbt7yxw5lhrm7crr.jpg]

* قیمت هر دو ۶۰ دلار می باشد.

* وزن کنترلر Xbox One نزدیک به ۱۰ اونس است ‌| وزن Dualshock 4 نزدیک به ۷.۵ اونس است.

* کنترلر Xbox One فاقد حسگر حرکتی است | در Dualshock 4 سیستم SIXAXIS که در Dualshock 3 هم بود تقویت شده.

*  هر دو کنترلر دارای دو آنالوگ هستند٬دکمه های چهار گانه + دکمه های جلویی و D-pad نیز در هر دو وجود دارد.

*  کنترلر Xbox One از باتری های قلمی AA پشتیبانی میکند | Dualshock 4 همانند نسخه ی قبل دارای باتری شارژی داخلی است.

*  کنترلر Xbox One فقط بر روی کنسول خود کار میکند | Dualshock 4 از PS3/PC/MAC/PSVita پشتیبانی میکند.

*  کنترلر Xbox One دارای هیچ رنگ اضافه نیست | Dualshock 4 در دو رنگ قرمز و آبی نیز عرضه شد.

حال به اطلاعاتی می پردازیم که دوست عزیز Kourosh gamer به ما لطف کردن و در اختیار ما قرار دادند:

اسپیکر کنترلر PLAYSTATION4 با این که ویژگی بسیار خوبی محسوب میشه اما دارای مشکلاتی نیز هست و اینکه ممکنه در بعضی مواقع صدای بازی و کنترلر یکی بشه و باعث اذیت شدن گیمر میشود.

آنالوگ های کنترلر XBOX ONE خوش دست تر شده و تجربه ی بهتری رو فراهم میکنه ولی یکی از مشکلات این کنترلر سفت تر شدن دکمه های LB و RB میباشد که کمی باعث ایجاد ناراحتی در بازیکن میشود.

لازم به ذکر است قیمت حدودی این دو کنترلر 200.000 تومان در بازار ایران می باشد.

حال تصاویری از کاستوم های زیبای طراحی شده برای این دو کنترلر را می بینیم.

[تصویر:  fzncg7uqpnw2lrvj48ce.png]

[تصویر:  wa5n32kl3vzbysbyu1l9.jpg]

دیگر قضاوت با خود شماست که کدام یک را انتخاب می کنید و می پسندید.

امیدوارم از این مقاله هم لذت کافی را برده باشید.

منتظر نظرات شما هستم.

پایان.

برای مشاهده ی موضوعات قبلی میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

دلایل برتری XBOX ONE

دلایل برتری PLAYSTATION4
پاسخ
توی آخر کار اصن مزایای دسته ی اکس باکس وان رو نگفتی من حس میکن خواستی به نفع dual shock بگیری ولی بازم ممنون
پاسخ
(02-12-2015, 06:05 PM)Kourosh gamer نوشته است: توی آخر کار اصن مزایای دسته ی اکس باکس وان رو نگفتی من حس میکن خواستی به نفع dual shock بگیری ولی بازم ممنون
آخه دیگه همینارو میدونستم
اگر هم مزایای بیشتری میدونی بهم در پ خ بگو تا متنو ویرایش کنم و مزایای بیشتری از این کنترلر در موضوع قرار بدم.
پاسخ
هر دو تا راحتن ولی من دسته ایکس باکسو ترجیح میدم
کسی میدونه قیمت دسته xbox 360 for windows چنده؟ :huh:
Parsa sony fan
[تصویر:  watch_dogs_parsa.gif]
پاسخ
سلام محمد امین
مقاله ی خیلی خوبی بود و خیلی خوب با هم مقایسه کرده بودی.
ولی خود من کنترل PS4 رو ترجیح میدم و یکی از دلایل باتری اون هست که داخل خودش هست و قابل شارژ هست ولی اون از باتری قلمی شارژی استفاده کرده و اینکه به نظر من دسته ی PS4 خوش دست تره.
با سپاس بی پایان
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(02-12-2015, 10:18 PM)مجید نصر نوشته است: سلام محمد امین
مقاله ی خیلی خوبی بود و خیلی خوب با هم مقایسه کرده بودی.
ولی خود من کنترل PS4 رو ترجیح میدم و یکی از دلایل باتری اون هست که داخل خودش هست و قابل شارژ هست ولی اون از باتری قلمی شارژی استفاده کرده و اینکه به نظر من دسته ی PS4 خوش دست تره.
با سپاس بی پایان
مرسی بابت اینکه مطالعه کردی
موفق باشی
پاسخ
خیلی عالی بود محمد امین
درکل این سری مقالات خیلی خوبن، همین لینکی که آخر مقالات میذاری هم خیلی خوبه فقط کاش موقع لینک گذاشتن اسم مقاله رو می نوشتی تا این طوری هم شکل بهتری داشته باشه و هم برای مخاطب پیدا کردن مطالبی که دنبالشه راحت تر باشه
خیلی ممنون به خاطر فعالیت بسیار خوب و عالی که داری
همیشه موفق و پیروز باشی
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
تايپك هاي جديدي أضافه شده
پاسخ
ممنون اقا امین عالی بود
[تصویر:  qfal6dw58t6yf733ll8a.jpg]
پاسخ
(02-13-2015, 04:48 PM)amir87 نوشته است: ممنون اقا امین عالی بود

خواهش می کنم
شما همیشه لطف داری!!
موفق و پیروز باشی
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دریافت انواع بازی های اورجینال رایگان برای playstation و Xbox و pc bathayi 0 1,695 12-15-2019, 06:58 PM
آخرین ارسال: bathayi
Big Grin اطلاعاتی جامع درباره ی کنسول PLAYSTATION4 Mohammad-A₩$N78 14 9,449 11-10-2015, 08:03 PM
آخرین ارسال: Mohammad-A₩$N78
  مقایسه ی ویدئویی فریم ریت بین PS3 و God of War 3 Remasterd PS4 End Of The Line 0 1,902 07-27-2015, 03:48 PM
آخرین ارسال: End Of The Line
  درخواست مقایسه بازی های انحصاری ps3 و xbox 360 mahdikafshgar 3 2,300 03-14-2015, 09:45 PM
آخرین ارسال: Station
  ps4 یا xbox one؟ nima1342 3 2,688 02-20-2015, 02:44 PM
آخرین ارسال: Station

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان