امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ناامید و شکسته! | توضیح و بررسی داستان انیمه Boku Dake Ga Inai Machi
با سلام خدمت پدر انیمه انجمن گیمفا
مقاله ی بسیار. خوب و عالی ای بود و نوع نوشتنت واقعا عالی بود جوری که حس انیمه رو به خواننده القا می کرد و من که این انیمه رو ندیدم مجاب به دیدن اون شدم. تنها مشکل این مقاله غلط های املایی و جا موندن یکسری کلمات و علائم نگارشی بود که می تونیم از این مورد چشم پوشی کنیم اونم به خاطر حجم زیاد نوشته که باعث بروز چنین مشکلاتی شده که با چند بار خوندن از روی اون مشکل حل میشه و یا دادن مقاله به یک شخص معتمد برای رفع چنین اشکالاتی
با تشکر از این مقاله و معرفی انیمه ها با چنین مقالاتی به دوست داران انمیه
منتظر مقالات با این سطح در آینده از شماهستم.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(05-08-2016, 11:19 PM)مجید‌نصر نوشته است: با سلام خدمت پدر انیمه انجمن گیمفا
مقاله ی بسیار. خوب و عالی ای بود و نوع نوشتنت واقعا عالی بود جوری که حس انیمه رو به خواننده القا می کرد و من که این انیمه رو ندیدم مجاب به دیدن اون شدم. تنها مشکل این مقاله غلط های املایی و جا موندن یکسری کلمات و علائم نگارشی بود که می تونیم از این مورد چشم پوشی کنیم اونم به خاطر حجم زیاد نوشته که باعث بروز چنین مشکلاتی شده که با چند بار خوندن از روی اون مشکل حل میشه و یا دادن مقاله به یک شخص معتمد برای رفع چنین اشکالاتی
با تشکر از این مقاله و معرفی انیمه ها با چنین مقالاتی به دوست داران انمیه
منتظر مقالات با این سطح در آینده از شماهستم.

ما کوچیک شمایم آقا مجید! نظر لطفتونه! ما دیگه چندان هم عالی نیستیم!
والا به دلیل عجله در انتشار وقتی برای خوندن مقاله نزاشتم و حالا نتیجه ش رو دیدم! انشاالله در مقالات بعدی رفع خواهند شد!
پیشنهاد می کنم تحت هر شرایطی این انیمه شاهکار رو ببینید.
انشاالله! وظیفمه بتونم افرادی مثل شما رو راضی نگه دارم استاد!
[تصویر:  e4f7_3ea4f3ff8d45616e224e2b324bba4603.png]
پاسخ
عالی مثل همیشه، فقط سعی کن قوانین نگارشی رو رعایت کنی و کمتر غلطی املائی داشته باشی.
موفق باشی. S0 (24)
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
(05-09-2016, 12:19 AM)Cpt. John "Soap" MacTavish نوشته است: عالی مثل همیشه، فقط سعی کن قوانین نگارشی رو رعایت کنی و کمتر غلطی املائی داشته باشی.
موفق باشی. S0 (24)

خیلی متشکرم!
والا همونطور که گفتم به دلیل عجله در انتشار بود! نزدیک 2 3 روزی به تاخیر افتاد و بعدش هم باز دیر بود! پس یه بار نخوندمش و فوری ارسالش کردم!
شما هم همینطور.
پاسخ
با سلام خدمت گیمفایی‌ها به ویژه‌ نویسنده‌ی پست، سامرند عزیز...
سامرند جان مقاله‌ت مثل همیشه کیفیت لازم رو داشت و بازم رو سفیدمون کردی پسر... الحق والانصاف مقاله‌ی حجیم و پر محتوایی بود. در کل من زیاد انیمه نگاه نمی‌کنم و در نتیجه نمی‌تونم در مورد محتوای مقاله نظری بدم، اما به طور ظاهری میشه گفت کارت حرف نداشت. ولی جا داره به یک نکته هم اشاره کنم سامرند جان. بنظرم همیشه سعی کن طوری یک مقاله رو نگارش کنی که کیفیت بر کمیت غلبه کنه! لزومی نداره برای اینکه یک مقاله رو پر محتوا نشون بدیم (که حقیقتاً پر محتوا بود) بیایم جزء به جزء یک (مثلا) انیمه رو مورد بررسی قرار بدیم. اگه بخوایم از لحاظ نگارشی به این مطلب نگاه کنیم شاید کم و کاستی‌هایی داشته باشه، اما این اشکالات عموماً به‌خاطر حجم بسیار زیاد مقاله هست.

نکته‌ی بعدی در مورد خود مقاله‌ست! متأسفانه مقاله یه جاهایی از نظر فنی مشکل داره. اول اینکه این مقاله صرفا شرح داستان انیمه‌ بود (که میشه گفت در این مورد بسیار عالی عمل کردید) اما از نظر بررسی داستان به هیچ وجه ارضاع کننده نبود! ما به مقاله‌ای می‌گیم بررسی (یا همون نقد) که توی اون مطلب زیر و بم داستان رو در بیاریم، نه صرفا اینکه بیایم همون چیزایی که می‌بینیم رو شرح بدیم و تمام! قطعا هرکسی با دیدن خود انیمه می‌تونست به بیشر اطلاعات گفته شده پی ببره. کار یه نقدنویس اینه که بخش‌هایی که تو دید عموم نیست رو توصیف کنه و بعدش به اون موضوع بپردازه که متاسفانه من با خوندن این مقاله با چنین چیزی مواجه نشدم. 

اصول نگارشی رو هم که خوش‌بختانه خودت یه پا استادی در این زمینه و منم زیاد در این مورد حرف نمی‌زنم و فقط به یه نکته اشاره می‌کنم که می‌تونه از نظر فنی جنبه‌ی خوبی به مقاله بده. اول اینکه سعی کن از این به بعد حجم مقاله رو کمتر بکنی! رک بخوام بگم 99% درصد دوستانی که در همین پست نظر دادن، قطعا مقاله رو تا انتها نخوندن‌! (مگر افراد خرفت و الافی مثل من S0 (2) ). اصولاً توی جامعه‌ی بازیکن‌ها کسی اونقدر حوصله و وقت نداره که بخواد این زمان رو صرف خوندن یک مقاله‌ی توضیحی (اسپویلی) یا بررسی و نقد بکنه... همیشه سعی کن مقالاتت کاربر پسند باشه. در ضمن خیلی خوب میشه اگه گاهی اوقات توی شرح دستان یک خلاقیت‌هایی به خرج بدی. وسطای مقاله احساس می‌کردم یکمی بیش از حد بی‌روح شده متن مقاله. گاهی اوقات خیلی خوب میشه اگه وسط مقاله، یک سری سوالاتی رو برای خواننده بوجود بیاری که توی ادامه‌ی مطلب به جواب برسه... اینجور چیزا به خواننده هدف میده و کلاً باعث جذابیت میشه... مثلا اینکه اگه فلان کس در فلان جا فلان کارو بکنه، چه عاقبتی در انتظارشه؟! جوری که بعد ها این اتفاق میفته و خواننده تو ذهنش پرس و پاسخ‌هایی (بعضاً اشتباه) بوجود میاره که در کل خیلی خوبه...

از این موارد هم که بگذریم، مورد پایینی پیش میاد برای افرادی مثل من!
نقل‌قول: انیمه، با یک دنیای عادی و یک فرد عادی روایت می‌شود. شخصیت اصلی که یک طراح مانگا است، برای به چاپ رساندن مانگایی که تازه نوشته است، به سراغ دفتر کار یک مجله می‌رود. مانگای او به دلیل سطحی بودن طراحی و نداشتن گیرایی کافی قبول نمی‌شود.
مانگا؟! S0 (5) S0 (44)  به قول کنگر ذهتاب (اگه اسمشو درست نوشته باشم): شی شی هِ؟ S0 (2) سامرند جان برای اصطلاحاتی که رایج یستن، توی پرانتز و یا قبلش یکمی توضیح بده! ای کاش قبل از اینکه از یک واژه‌ی استفاده کنی یه توضیحی بدی راجع بهش... (البته می‌دونم مانگا چیه‌ هااا... کلی گفتم)

در کل برای یک مقاله 6546 کلمه‌ای عالی بود! یک سری مشکلات نگارشی هم داشت که مطمعنم خودت یه بار بخونی برطرف میشن. از این که اراجیف بنده رو مطلعه کردی متشکرم و امیدوارم چرندیاتم یکمی به درد بخور بوده باشه. برات آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که در آینده مثل همیشه مقالاتت پر قدرت و البته کوتاه‌تر باشه S0 (2) ... در کل اگر جایی از حرفام بیش از حد پامو از گلیمم دراز کردم به بزرگیت ببخش.

ارادتمند همگی بروبچه‌های گیمفا هم هستیم... روز خوش S0 (29)
پاسخ
(05-11-2016, 06:12 PM)سجاد محمدی پور نوشته است:
با سلام خدمت گیمفایی‌ها به ویژه‌ نویسنده‌ی پست، سامرند عزیز...
سامرند جان مقاله‌ت مثل همیشه کیفیت لازم رو داشت و بازم رو سفیدمون کردی پسر... الحق والانصاف مقاله‌ی حجیم و پر محتوایی بود. در کل من زیاد انیمه نگاه نمی‌کنم و در نتیجه نمی‌تونم در مورد محتوای مقاله نظری بدم، اما به طور ظاهری میشه گفت کارت حرف نداشت. ولی جا داره به یک نکته هم اشاره کنم سامرند جان. بنظرم همیشه سعی کن طوری یک مقاله رو نگارش کنی که کیفیت بر کمیت غلبه کنه! لزومی نداره برای اینکه یک مقاله رو پر محتوا نشون بدیم (که حقیقتاً پر محتوا بود) بیایم جزء به جزء یک (مثلا) انیمه رو مورد بررسی قرار بدیم. اگه بخوایم از لحاظ نگارشی به این مطلب نگاه کنیم شاید کم و کاستی‌هایی داشته باشه، اما این اشکالات عموماً به‌خاطر حجم بسیار زیاد مقاله هست.

نکته‌ی بعدی در مورد خود مقاله‌ست! متأسفانه مقاله یه جاهایی از نظر فنی مشکل داره. اول اینکه این مقاله صرفا شرح داستان انیمه‌ بود (که میشه گفت در این مورد بسیار عالی عمل کردید) اما از نظر بررسی داستان به هیچ وجه ارضاع کننده نبود! ما به مقاله‌ای می‌گیم بررسی (یا همون نقد) که توی اون مطلب زیر و بم داستان رو در بیاریم، نه صرفا اینکه بیایم همون چیزایی که می‌بینیم رو شرح بدیم و تمام! قطعا هرکسی با دیدن خود انیمه می‌تونست به بیشر اطلاعات گفته شده پی ببره. کار یه نقدنویس اینه که بخش‌هایی که تو دید عموم نیست رو توصیف کنه و بعدش به اون موضوع بپردازه که متاسفانه من با خوندن این مقاله با چنین چیزی مواجه نشدم. 

اصول نگارشی رو هم که خوش‌بختانه خودت یه پا استادی در این زمینه و منم زیاد در این مورد حرف نمی‌زنم و فقط به یه نکته اشاره می‌کنم که می‌تونه از نظر فنی جنبه‌ی خوبی به مقاله بده. اول اینکه سعی کن از این به بعد حجم مقاله رو کمتر بکنی! رک بخوام بگم 99% درصد دوستانی که در همین پست نظر دادن، قطعا مقاله رو تا انتها نخوندن‌! (مگر افراد خرفت و الافی مثل من S0 (2) ). اصولاً توی جامعه‌ی بازیکن‌ها کسی اونقدر حوصله و وقت نداره که بخواد این زمان رو صرف خوندن یک مقاله‌ی توضیحی (اسپویلی) یا بررسی و نقد بکنه... همیشه سعی کن مقالاتت کاربر پسند باشه. در ضمن خیلی خوب میشه اگه گاهی اوقات توی شرح دستان یک خلاقیت‌هایی به خرج بدی. وسطای مقاله احساس می‌کردم یکمی بیش از حد بی‌روح شده متن مقاله. گاهی اوقات خیلی خوب میشه اگه وسط مقاله، یک سری سوالاتی رو برای خواننده بوجود بیاری که توی ادامه‌ی مطلب به جواب برسه... اینجور چیزا به خواننده هدف میده و کلاً باعث جذابیت میشه... مثلا اینکه اگه فلان کس در فلان جا فلان کارو بکنه، چه عاقبتی در انتظارشه؟! جوری که بعد ها این اتفاق میفته و خواننده تو ذهنش پرس و پاسخ‌هایی (بعضاً اشتباه) بوجود میاره که در کل خیلی خوبه...

از این موارد هم که بگذریم، مورد پایینی پیش میاد برای افرادی مثل من!
نقل‌قول: انیمه، با یک دنیای عادی و یک فرد عادی روایت می‌شود. شخصیت اصلی که یک طراح مانگا است، برای به چاپ رساندن مانگایی که تازه نوشته است، به سراغ دفتر کار یک مجله می‌رود. مانگای او به دلیل سطحی بودن طراحی و نداشتن گیرایی کافی قبول نمی‌شود.
مانگا؟! S0 (5) S0 (44)  به قول کنگر ذهتاب (اگه اسمشو درست نوشته باشم): شی شی هِ؟ S0 (2) سامرند جان برای اصطلاحاتی که رایج یستن، توی پرانتز و یا قبلش یکمی توضیح بده! ای کاش قبل از اینکه از یک واژه‌ی استفاده کنی یه توضیحی بدی راجع بهش... (البته می‌دونم مانگا چیه‌ هااا... کلی گفتم)

در کل برای یک مقاله 6546 کلمه‌ای عالی بود! یک سری مشکلات نگارشی هم داشت که مطمعنم خودت یه بار بخونی برطرف میشن. از این که اراجیف بنده رو مطلعه کردی متشکرم و امیدوارم چرندیاتم یکمی به درد بخور بوده باشه. برات آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که در آینده مثل همیشه مقالاتت پر قدرت و البته کوتاه‌تر باشه S0 (2) ... در کل اگر جایی از حرفام بیش از حد پامو از گلیمم دراز کردم به بزرگیت ببخش.

ارادتمند همگی بروبچه‌های گیمفا هم هستیم... روز خوش S0 (29)

درود بر شما آقا سجاد عزیز!
والا مقاله که باور کنید اصلاً به توصیف جز به جز انیمه نپرداخته و فقط بخش های اصلی رو مورد توجه قرار داده! بخش هایی که خودم یک بار در نظرشون گرفتم و بدون توضیحشون مقاله به نظر ناقص میومد! و یا سوالاتی در داستان پیش میومد که انیمه جای این رو باقی نمی زاره!
والا سعی کردم از توضیح استفاده کنم و در میانش بررسی! ولی واقعاً در مورد این یکی مقاله خودمم می بینم که بخش بررسی کمتر شده! البته از بررسی منظورم نقد نیست! واقعاً نقد کردن داستان انیمه ها خودش یه مقاله جدا می خواد! می خوام در میان نکات داستانی اصلی و ریز به بررسیشون هم بپردازم به همین دلیل در چنین سری مقاله هایی کلاً بخش بررسی کم رنگ تر شده!
دقیقاً این مطرح کردن سوالات یکی از نکاتی بود که واقعاً بایستی رعایت می کردم و اشتباه از خودم بوده! حجم مقاله هم باور کنید اصلاً نمی خواستم زیاد بشه! قصد من زیاد نوشتن نیست! ولی نپرداختن به نکاتی و کوتاه کردنشون باعث لطمه زدن به داستان می شد! گرچه هنوز هم با دیدن انیمه می تونید به این پی ببرید که واقعاً نکته به نکته شرح داده نشده و بررسی هم نشده!
مانگا کمیک ژاپنی هست! والا می خواستم بنویسم در پرانتز که چیه! ولی دیدم بیشتر خواننده که از دوستان خودم هستن و بعضیاشون هم انیمه می بینن می دونن مانگا چیه! ولی چشم اینو در دفعات بعدی رعایت می کنم.
6546؟ S0 (5) واقعاً این قدر بوده؟ عجیبه! فک می کردم یه 4000 کلمه ای چیزی باشه!
بازم ممنونم از اطلاع دادن مشکلات انشاالله همه شون در مقالات بعدی رعایت می شن. همونطور که قبلاً گفتم و بازم می گم ایراد گرفتن از مقاله هام نه تنها باعث ناراحتیم نیست بلکه باعث خوشحالیمه! بالاخره هیچ کسی کارش واقعاً درست نیست! و منم هدفم از این مقاله نوشتنا بهتر شدنه و ارائه اثری خوب به خوانندگان مقاله!
بازم ممنونم از توضیح مشکلات! روزتون خوش و موفق باشید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لیست انیمه های برتر جهان mohadeseesmaeeli 10 3,285 08-03-2022, 07:08 PM
آخرین ارسال: javad0765
  تاپیک معرفی انیمه و انیمیشن You Never Win 45 17,958 12-16-2021, 10:06 AM
آخرین ارسال: mostafaemami
  تصویر کاراکتر مورد علاقۀ شما در انیمه‌ها[پست اول خوانده شود] White Beard 13 5,504 09-25-2021, 04:19 PM
آخرین ارسال: abzarone
  اسم اون انیمه که پسره کارمند فروش کرکره برقی بود رو می‌دونید؟ hvonisenbourne 0 2,167 09-06-2021, 05:12 PM
آخرین ارسال: hvonisenbourne
  دانلود انیمه Vampire Knight فصل اول و دوم Lamar Davis 7 18,069 02-28-2021, 01:01 AM
آخرین ارسال: Deli

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان