امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه تست پایداری پردازنده با نرم افزار Hyper PI
سلام دوستان
بنده با توجه به اهمیت تست پایداری پس از اورکلاکینگ، بنا دونستم نحوه بررسی پایداری پردازنده رو با نرم افزار Hyper PI براتون بیان کنم.
نرم افزار Hyper PI همانطور که از نامش پیدایست، با محاسبه عدد PI (همون 3.14 معروف) تا تعداد ارقام اعشار مورد نظرمون، با اعمال فشار به تمامی هسته ها و ریسه های پردازنده و با توجه به حساسیت محاسبات، تست پایداری برای رم هم محسوب میشه.
اول از همه نرم افزار Hyper PI رو از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود از دراپ باکس

شما برای سنجش دما هم نیاز به یک نرم افزار مانیتورینگ دمای مناسب دارید
یکی از دو نرم افزار Core Temp یا Real Temp را دانلود کرده و اجرا کنید:

دریافت Core Temp
دریافت Real Temp

سپس نرم افزار Hyper PI را اجرا کنید:

[تصویر:  24e0hyperpi.png]

قسمت های مهمی که ما با آن سروکار داریم بخش "Select digits of pi  to be calculated" و Processors است
برای اعمال نهایت فشار بر رم و پردازنده مد 32M را در قسمت Select digits of pi  to be calculated انتخاب می کنیم:

[تصویر:  24e0hyperpi-mode.png]

سپس بنا بر نوع پردازنده تعداد هسته ها را در قسمت Processors انتخاب می کنیم:
نکته: در صورتی که پردازنده های سری Core i اینتل استفاده می کنید، تعداد ریسه ها (threads) را در اینجا وارد کنید.
در اینجا من از یک پردازنده Core i3 استفاده کرده ام که دارای 2 هسته واقعی و 4 هسته مجازی است.
پس من برای اعمال نهایت اعمال فشار به پردازنده ام باید عدد 4 را انتخاب کنم. ( اگر نمی دانید پردازنده شما چند هسته مجازی/واقعی دارد کافی است در Task Manager تعداد هسته های موجود را بشمارید:
[تصویر:  32behyper-picore.png]

سپس دکمه START را بزنید تا تست شروع به کار کند:

[تصویر:  24e0hyperpi-run.png]

پس از چند دقیقه تست به با 24 لوپ کامل به پایان می رسد و پیام PI calculation is done! نمایش داده می شود.

[تصویر:  4397hyperpi-done.png]

با کلیک بر روی OK پیام دیگری با عنوان نتیجه تست به شما نمایش داده خواهد شد که تنظیمات تست و نتایج بدست آمده را به شما گزارش می دهد.

[تصویر:  51b5hyperpi-res.png]

نکات مهم:
  • دمای هسته ها نباید به طور نامعقول بالا باشد ( مثلاً 85 درجه!)
  • هرگونه فریز شدن، صفحه آبی در سیستم به معنای ناپایداری سیستم است.
  • در زمان اجزای تست هرگونه پیام خطا از جانب نرم افزار Hyper PI به منظور ناپایداری رم شماست
  • پیشنهاد میشود قبل از اجرای Hyper Pi، نرم افزار Task Manager ویندوز را اجرا کرده و در حین تست باید همه هسته ها در Task Manager با لود 100 درصد پر شده باشند، هرگونه بیکاری هسته ها یا کم کاری آنها به معنای اجرای نا درست تست یا خطا در حین اجرا (ناپایداری) است.
موفق و پیروز باشید :heart:
I'm not a gamer,I'm an Overclocker
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار spartacus 522 99,261 09-26-2018, 02:22 PM
آخرین ارسال: AmirAlpha
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,676 06-11-2017, 10:36 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,472 06-11-2017, 10:29 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  ورود پردازنده های انویدیا به دنیای کامپیوتر msm1365 0 1,307 01-13-2017, 06:55 PM
آخرین ارسال: msm1365
  نسل جدید پردازنده ها در لپ تاپ های گیمینگ MSI Gabit0 0 1,436 01-07-2017, 11:51 PM
آخرین ارسال: Gabit0

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان