امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقدی کوتاه بر بازی journey
بانام و یاد خدا
امروز (شب) تصمیم گرفتم یک نقد کوتاه در باره ی ابر بازیه jorurney بذارم تا کسانی که کنسول ندارند تا این بازی رو بازی کنند این نقد رو بخونند و با بازی آشنا شوند

[تصویر:  86279691064821582274.jpg]

بازی journey یکی از معدود بازی های psn بود که توانست نظر منتقدین رو نسبت به خودش جلب کنه
این بازی یک بازی بسیار ارزون برای شبکه ی play station network هستش که زمان زیادی هم از انتشارش نمی گذره.این بازی تنها با قیمت 14 دلار در psn قرار گرفت.
عنوان Journey ، یک بازی ماجراجویی ساده برای تمام سنین و هر کسی هست که دسته ی بازی را بدست میگیرد و پا به دنیای بی کران آن میگذارد.شما در نقش یک مسافر در بیابانی بیکران مشغول به ماجراجویی و کشف راهی برای رسیدن به کوهی بلند در آن سوی سرزمین هستید.در مسیری که شما طی میکنید اگر در حالت آنلاین این بازی را انجام دهید با دیگر مسافران که بازیکنان دیگر هستند برخورد خواهید کرد که نه اسم هم را میدانید و نه میتوانید با هم حرف بزنید و تنها راه ارتباطی شما زبانی ناشناخته است که به صورت علامتهای عجیب نشان داده میشود.روند بازی طوری هست که شما میتوانید مسیر بازی را به تنهایی یا به صورت همکاری با بازیکن دیگر طی کنید،ولی مطمئنا لذتی که در همکاریهای دونفره است در بازی تک نفره نیست.

[تصویر:  92438901286760186076.jpg]

خودتون رو فرض کنید ! دارید توی یک بیابان بی کران پرسه می زنید که به یک شخص برسید .به آدم همان حس را القا می کند که در واقعیت به آدم القا میشود . واقعا شاهکاره.ما می توانیم به صورت تک نفره به ادامه ی بازی بپردازیم ولی برای سریع تر و لذت بخش تر شدن بازی بهتر است با دیگران همکاری کنید ولی ای کاش که زبان حرف زدن به انگلیسی بود

[تصویر:  67375096382603344115.jpg]

Journey بیشتر از این که عنوانی مبتنی بر گیم پلی باشد، یک عنوان هنری و به تعبیری یک تابلوی نقاشی موزیکال است. تک تک صحنه های بازی به شکل هنرمندانه ای طراحی شده و دور نمای برخی محیط ها به حدی زیباست، که شما گاهی بازی را رها کرده و از یک بلندی به منظره پایین دست که در انتهای آن کوهستان عظیم قرار دارد، خیره خواهید شد. تابش آفتاب سوزان بر روی شن های بیابان و تشعشع نور حاصل از آن، لحظاتی را به وجود می آورد که پیش از این در هیچ عنوانی مشاهده نکرده اید. محیط های بسته از طراحی های باستانی بهره می برند که در این مکان ها حس مخوف و وهم آلودی موج می زند. در کنار این طراحی های بکر و زیبا، موسیقی بازی قرار دارد که با هنرمندی هر چه تمام تر ساخته شده. قطعات موسیقی بازی هماهنگی کاملی با تنهایی و خاموش بودن محیط داشته و با تم هایی شنیدنی این حس تنهایی را به اوج خود می رساند. در لحظات پایانی بازی تم موسیقی آن چنان شورانگیز می شود که شما با تمام وجود سعی در رسیدن به نقطه نهایی و دیدن سرنوشت قهرمان بازی دارید، و از این نظر باید لب به تحسین سازنده بازی گشود!

[تصویر:  53268088622821707336.jpg]

شاید بتوان تنها ایراد بازی را غنی نبودن گیم پلی آن دانست. معماهای بازی چندان پیچیده نیستند و چالش خاصی در گیم پلی دیده نمی شود. در برخی مراحل ریتم معماها تغییر کرده و بازی بیشتر به عناوین پلتفرمر تشابه می یابد که در آن باید با حرکات و پرش های صحیح به هدف مورد نظر برسید. علاوه بر این غولی عظیم در تعدادی از مراحل مزاحم شما می شود که البته تاثیرش به همان مزاحمت های کوتاه مدت، خلاصه می گردد! بازی بسیار کوتاه است و در عرض کمتر از 3 ساعت به پایان می رسد، البته تعدادی آیتم مخفی که در بخش های مختلف محیط پنهان شده اند بهانه خوبی برای تکرار مجدد بازی به حساب می آیند.

[تصویر:  77024468866005303245.jpg]
یکی از دلایل که باعث موفقیت این بازی شد، به کاربردن حالت های هنری تازه ای است که هرگز آن ها را در بازی های بزرگتر مشاهده نخواهید کرد. گرافیک Journey محصور کننده است و آنقدر زیباست که نمی توان آن را توصیف کرد. فضای بازی آنقدر فانتزی و رویایی است که واقعاً فکر می کنید در حال خواب دیدن هستید. یک بیابان دست نخورده که در آن با وزش باد و شن هایی که در هوا پراکنده هستند، راهی سفری به دوردست ها خواهید شد.[تصویر:  86829007219529566057.jpg]طراحی هنری بازی فوق العاده است. طراحی شن ها و محیط های بازی بسیار شگفت انگیز است. بازی شکلی بسیار ساده دارد، اما این سادگی واقعاً غیر قابل وصف است. نورپردازی فوق العاده این بازی زیبایی آن را دو چندان کرده است. نور افشانی خورشید و انعکاس نور آن روی شن ها، منظره های فوق العاده ای را به وجود آورده و تکنیک به کار رفته در طراحی شن خیره کننده است. مکان های مختلف، سرزمین های افسانه ای که هیچ توضیحی برای آن ها نمی توان پیدا کرد، از بخش های بسیار زیبای بازی به حساب می آیند.
بازی Journey از آن دسته از عنوان هایی است که نمی توان مانند آن را پیدا کرد. یک بازی کاملاً منحصر به فرد و ساده که از کلیشه های خشونت و کشتار بسیار فاصله دارد و با لطافت و مضمون عرفانی خود روح شما را به پرواز درمی آورد.

خلاصه می دونم خیلی ها نمی خونن و میان نظر میدن منم بعضی وقت ها اینطوری حالا به هر دلیل نمی تونم بعضی متنون رو بخونم البته گفتم بعضی وقت ها ولی الان از همه تون می خوام که این نقد رو بخونید نه به خاطر اینکه به من اعتبار بدید نه من برای پستم اعتبار نمی خوام فقط می خوام بدونید این بازی چه چیزه فوق العاده ای هست مخصوصا روی حالت انلاین.کم و کوتاه بادقت نوشتم که شما هم توی خوندن اذیت نشیConfused24:
بهترین بازی از دیدگاه خیلی از منتقدان و همینطور سایت gamespot
پاسخ
به عنوان بهترین بازی مستقل و بهترین بازی PS3 در سال انتخاب شد Confused62:
مطمئن شید که قوانین رو خودندید, قبل از اینکه پیام خصوصی بدید.
پاسخ
واقعا حقش بود
پاسخ
من که دستم به این بازی نمیرسه.خوش به حال کسایی که تجربه اش کردنConfused67:
ممنون از نقدخوبت.خسته نباشیConfused74:(به جان خودم نقد روخوندم بعد نظر دادمConfused24:)
[تصویر:  41.jpg]
پاسخ
ممنون به نظر نقد جالبی میاد من که تا همین پاراگراف اولشو خوندم خوشم اومد ، ممنون
این بازی خیلی خیلی خیلی سرگرم کننده هست من خودم همین الان هم بازیش می کنم ، خیلی جالبه یعنی کلا نمیشه وصفش کرد یادم میاد اون موقع که خریدمش 4 ساعت پشت سر هم داشتم بازیش می کردم خیلی اعتیاد آوره
پاسخ
حالا ببین حالت انلاینش چی هست Confused67:
پاسخ
کاش برای پی سی هم بودConfused41:
فقط اللهConfused29:
از جایی شنیدم: ((انسان دوست دارد بزرگ شود ولی وقتی بزرگ می شود حسرت کودکیش را می خورد.)) پس حال را دریاب تا از این بزرگتر نشدی فقط خدایی که انسان ها را آفرید به یاد داشته باش.)) یا الله شکر (چرا خدا را با این اسم زیبا که دوست دارد با این نام صدایش بزنیم صدا نزنیم!)

پاسخ
خوش به حال کسانی که Ps3 دارنConfused41:
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
این بازی رفتم اما آخرش گیر کرد .دلیلشم نمی دونم
[تصویر:  watch-dogs-25.jpg]
پاسخ
خوب بود ولی حیف ندارم دیگهConfused43:
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 973 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,759 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,181 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
Exclamation نقدی کوتاه از سری بازی های GTA soheilds 12 4,518 04-11-2020, 02:10 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
Video بیوگرافی کوتاه کرکتر های بازی Lightninghero 6 3,166 09-08-2017, 08:04 PM
آخرین ارسال: Lightninghero

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان