|


امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
نقد و بررسی بازی Just Cause 2 | دنیایی بزرگ
#1
مــقــدمـــه
بگذارید قبل از نقد کردن این عنوان کمی در مورد تاریخچه اش توضیحاتی بدهم.نسخه 1 این سری، در سال 2006 عرضه گردید و توانست نظر بسیاری از منتقدان و گیمر ها رو به سوی خودش جذب کند! نسخه 1 این عنوان بر روی پلتفرم های Xbox360,PC,PS2,Xbox عرضه گردید.
در سال 2009 نسخه 2 این عنوان، یعنی just Case 2 معرفی گردید... ذوق و شوق بسیاری از گیمر ها برای نسخه دوم این بازی زیاد بود... و در نهایت در سال 2010 منتشر گردید (دقیقا سالی که تنور بازی های رایانه ای داغ بود و رقیب هایی بزرگ همچون God Of War III و Red Dead Redemption و... کنایه ای بودند برای Just Cause 2 ! )
(با توجه به اون همه هایپ در مورد بزرگی نقشه... انتظار ها بالا بود، که البته وقتی منتشر شد، شاهد یه نقشه بسیار بزرگ بودیم! واقعا بزرگ...)
بازی   Just Cause 2 بازیی در سبک open world  است ،که دنبال رقابتی با  بازی های هم سبک خود بود. در نسخه 1 این سری، از موتور بازی سازی Avalanche Engine 1 استفاده کردند ولی در نسخه دوم این سری یعنی Just Cause 2 از نسخه بهینه شده Avalanche Engine استفاده کردند... یعنی Avalanche Engine 2 ! این موتور بازی سازی کاملا دست ساز و انحصاری Avalanche Studios است.

[تصویر: Just_Cause_2.jpg]
نام بازی:Just Cause 2
استودیوی سازنده بازی:Avalanche Studios
ناشر بازی:Square Enix
موتور ساخت بازی:Avalanche Engine 2
پلتفرم های بازی: Xbox360,PC,PS3
میانگین سن مجاز به تجربه این بازی: ESRB:M  ... Pegi:+18 
مد ها: Single player-Multi Player
سبک بازی:Action-Adventure,Open-World
تاریخ انتشار بازی:سه شنبه,3 فروردین 1389 (به میلادی، 2010 , 23 March)
 داســـتـــان:
داستان بازی در جزیره ای خیالی به نام Panau (پانائو) رخ میدهد، جایی که یک دیکتاتور شیطانی به نام Tom Sheldon کنترل جزیره را به دست گرفته است (که البته یکی از دوستان قدیمی ریکو نیز بوده است). اکنون ماموری از سوی CIA black Ops به نام ریکو رودریگز قصد نابودی این دیکتاتور و حکومتش را دارد. ریکو در آمریکای جنوبی مشغول خوش گذرانی و تعطیلات بود که دوست قدیمی اش Marida Kane به او زنگ میزند. 
او می گوید که در پیدا کردن و کشتن دوست و مربیش Tom Sheldon کمکش کند و همچنین می گوید که به صورت مخفی به جزیره ی Palau مستقر در مجمع الجزایر Malay در جنوب شرقیه آسیا برود و او را بکشد. در اوایل Avalanche Studios قصد داشت که داستان Just Cause 2 ادامه داستان نسخه اول باشد که چنین اتفاقی نیفتاد و داستان جدیدی را برای این نسخه ارائه داد. Just Cause 2 یه هیچ وجه یه داستان کامل را ارائه نداد (دقیقا مثل نسخه اول) و میشه گفت کلیشه یست (و ســاده!). پس انتظار یه داستان خوب از Just Cause 2 نداشته باشید.
[تصویر: hadiac.jpg]
با اتصال Grappling Hook به ماشینتان و یه مجسه غول آسا، آن را از ریشه در آورید! و حتی یه ماشین را با جت به آسمان بکشانید!
گــیــمپــلــی:
خب رسیدیم به نقطه قوت این بازی. همانطور که قبلا ذکر کردم این نسخه نیز همانند نسخه اول سوم شخص و Open-World است (البته دارای نقشه ای چند برابر بزرگتر از نقشه نسخه اول). گیم پلی این نسخه نسبت به نسخه اول رشد بسیاری داشته، به صورتی که دارای سه منطقه کوهستانی، برفی، صحرا هست. هر کدام از این منطقه ها، مراحل خاص خودشان را دارند و بایستی گیمر این منطقه ها رو تصاحب کند. تعداد مراحل اصلی این نسخه، 50 عدد است! (بدون در نظر گرفتن مراحل فرعی).
با توجه به گفته سازندگان، این نسخه دارای بیش از 500 وسیله نقلیه و اسلحه است. مهمترین دوست شما در Just Cause، میشه گفت Grappling Hook است! وسیله ای که با آن میتوانن کار های زیادی انجام داد و در پیشروی بازی به شما کمک شایانی میکند، از قبیل متصل شدن به ماشین و بالا رفتن از دیوار ها و اجسام و...
یکی دیگر از وسیله های مهمی که در پیشبرد بازی به شما کمک فراوانی میکند چتر نجات است که به طور دائمی به شخصیت اصلی بازی متصل است و میتوان هر موقع که خواستید از آن استفاده کنید و از پرش در ارتفاع لذت ببرید! از ماموریت های عمیق و سنگین گرفته تا شغل های کوچک , گردش آزاد , بازیکن را به دنبال خود می کشد. تنوع اسلحه های بازی زیاد است، از جمله Assault Rifle ها و SubMatchine Gun و نارنجک انداز ها و راکت ها و ... هوش مصنوعی در این بازی بسیار عالی کار شده و دشمنان حرکات شما را پیش بینی میکنند. آزادی عمل شما در این بازی بسیار زیاد است و به گفته Avalanche Studios مساحت نقشه بازی 400 مایل مربع است که خصوصیات آب و هوایی متفاوتی نیز دارد. شما با بدست آوردن پول میتوانید از بازار سیاه خرید داشته باشید، مثل خرید جت و قایق و موتور و یا حتی اسلحه! شما در بازی میتوانید با شبه نظامیان مناطق مختلف آشنا شوید و با آنها یه تیم نظامی قدرتمند تشکیل دهید... که این کار به نفع شماست و آنها میتوانند در بسیار از جنگ ها همیارتان باشند. سیستم رانندگی بازی نیز عالی کار شده و کنترل وسایل نقلیه چه هوایی و چه زمینی بسیار لذت بخش است و هدایت ماشین ها در شرایط آب و هوایی مختلف، متفاوت است. فیزیک بازی نیز بر عهده موتور Havok است که فیزیک قابل قبولی را ارائه میدهد... و حتی از موتور فیزیک Havok در بازی های Uncharted و TLOU و Dark Souls و ... استفاده شده است. سیستم مبارزات بازی نیز عالیست و گیمر را به هیچ وجه خسته نمیکند.
در نهایت باید گفت که این بازی گیم پلی بسیار عالی رو ارائه میدهد و اگه قرار باشه تمام جزئیات گیم پلی رو بگم، بیش از چندین صفحه خواهد شد. (البته باید گفت که Just Cause 2 از باگ های فراوانی رنج میبرد و حتی بعضیا لقبش رو باگستان گذاشتن!)
[sup][تصویر: JustCause2_Game2014-09-0814-38-57-35331bb.jpg] گرافیک بازی چشم نواز است![/sup]
[sup]گــرافــیـــک:[/sup]
 میشه گفت بهترین ویژگی Just Cause 2 گرافیکش بود! گرافیک این بازی در سال 2010 واقعا عالی بود و گیمر ها و منتقد ها رو مجذوب خودش کرده بود. نورپردازی بازی به بهترین شکل ممکن صورت گرفته بود و کیفیت تکسچر ها هم بسیار خوب بود و بیشتر بافت ها کیفیت تکسچر یکسانی داشتن (بالانس بودن کیفیت تکسچر ها در بیشتر بافت ها). Draw Distance بازی نیز عالیست و میتوان مسافت های دور را به خوبی دید.
در هنگام غروب، انعکاس نور خورشید بر روی دریا واقعا زیباست و گیمر ها چند لحظه مات و مبحوت خودش میکند. کیفیت انفجار ها نیز بسیار عالیست و مجبورتان میکند چند لحظه یه بار، یه انفجار بزرگ راه بندازید! Avalanche Studios با کمک Nvidia ویژگی های انحصاری را برای کسانی که کارت های گرافیکی Nvidia را دارا هستند مد نظر قرار داد و فیزیک بهتری را ارائه کرد (مخصوص دارندگان کارت های گرافیکی Nvidia) 
البته کسانی که کارت های گرافیکی AMD را دارا بودن از فیزیک Havok استفاده میکردن (در این نسخه، از لحاظ گرافیک و فیزیک، فرق بسیار ناچیزی بین AMD و Nvidia وجود دارد)...  در کل گرافیک بازی قابل قبول است.
 
[تصویر: JustCause2_Game2014-09-0814-34-14-29.jpg]
کنترل وسایل نقلیه، لذت بخش است!
صــداگــذاری:
بازی در بخش صداگذاری متوسط عمل کرده، اما رضایت بخش است. در کل صداگذاری این بازی زیاد به چشم نمیاد و بیشتر صدای شلیک اسلحه و انفجار ها و ... است. در صداگذاری بازی اشکالاتی دیده میشود، مثل هم خوانی نداشتن لب شخصیت ها با صدایشان هنگام حرف زدن و صدای مصنوعی بعضی از اسلحه ها. موسیقی هم در این بازی نقش مهمی ندارد و گه گاهی شنیده میشود! در کل صداگذاری بازی متوسط است.
[تصویر: JustCause2_Game2014-09-0816-40-40-69.jpg]
پرش از ارتفاع، کاری که از تکرار کردنش خسته نمیشوید
نــتــیــجــه کــلـــی:
بازی Just Cause 2  شاید نتوانسته باشد حریف قدرتمند و خوبی برای دیگر بازی های سال 2010 همچون God Of War III و یا Red Dead  و... باشد، اما توانسته با گرافیک خوب، صداگذاری زیبا و گیم پلی جذاب، نوآورانه و مفرح، توانسته نظر منتقدان و بازیبازان زیادی  را به خود جلب کرده و نمرات و فروش خوبی را بدست بیاورد...
نکات مثبت:گرافیک خوب_ گیم پلی جذاب،نوآورانه و مفرح_ صدا گذاری نسبتا خوب_ Grappling Hook !_کنترل خوب وسایل نقلیه_تنوع زیاد وسایل نقلیه و اسلحه ها
نکات منفی:باگ های فراوان که بعضی مواقع مانع پیشروی در بازی میشود!_داستان کلیشه ای و ساده_
نــمـــره کــل:8

 

 

 

 

 

 

 

 
[تصویر: 0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
#2
تو قسمت داستان بازی تو تیکه ی"اویل
Avalanche Studios" باید برای اینکه Avalanche Studios به خط بعدی منتقل نشه از"Avalanche Studios" استفاده کنید.

نقد کوتاه بود.

ولی در نهایت خوب بود . ممنون
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 
پاسخ
#3
من که با نسخه دومش خیلی حال کردم [img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

انشاالله نسخه سومشم میسازن [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
[تصویر: vdy6nrznnj8ruqar5rh7.jpg]
پاسخ
#4
احسنت بر شما ... [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
نقد خوبی نوشتید؛ اما میتوانستید بیشتر به صداگزاری توجه کنید و بابت هر قسمت ( یعنی گیمپلی، گرافیک و ... ) نمره ای را در نظر بگیرید. [img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
[تصویر: 2kwvgzwx365hsntl3t6i.jpg]

پاسخ
#5
بسیار خوب و مختصر و مفید.[img=18x18]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط همون طور که دوستمون گفتن، میتونستید به صداگزاری توجه کنید و برای هر قسمت مثل گیمپلی و گرافیک نکات مثبت و منفی رو بیان می کردید و بهش نمره می دادید.[img=18x18]images/smi/s0 (60).gif[/img]
با این همه تعریف، واجب شد تجربش کنم.[img=18x18]images/smi/s0 (37).gif[/img]
[تصویر: 6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ
#6
از راهنمایی دوستان ممنونم...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نقد بعدیم قطعا بهتر و پر جزئیات تر خواهد بود
[تصویر: 0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
#7
عالی
به نظر من حال و هوای این بازی رو هیچ بازی نداره.
ممنون بابت نقدر بسیار عالیتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
...CRYSiS
[تصویر: crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
پاسخ
#8
یه بازی خیلی خیلی خیلی باحال بود حالام دارم بازیش می کنم .[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
روندن جت خیلی لذت بخشه[img]images/smi/s0 (30).gif[/img][img]images/smi/s0 (30).gif[/img][img]images/smi/s0 (30).gif[/img][img]images/smi/s0 (30).gif[/img][img]images/smi/s0 (30).gif[/img]
نقدتم عالیه[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
پاسخ
#9
سلام
به عنوان اولین نقد شما خوب بود
اما یک سری مشکلات شما:
ذوق و شوق بسیاری از گیمر ها برای نسخه دوم این بازی زیاد بود
بهتره بشه:
بازیکنان اشتیاق زیادی برای نسخه دوم داشتند.
----
بازی   Just Cause 2 بازیی در سبک open world  است ،
بهتره بشه:
این عنوان، یک بازی جهان آزاد یا Open-World می باشد.

----

که دنبال رقابتی با  بازی های هم سبک خود بود
جمله بندی شما اینجا غلته، جمله صحیح:
این عنوان، یک بازی جهان آزاد یا Open-World بوده و آماده رقابت با بازی های هم سبک خود و حتی بازی هایی در سبک وسیعتر می باشد.

اشکالات در جمله بندی و استفاده بیش از اندازه از بود یک مقدار متن رو کند کرده، مثل:
 
. ریکو در آمریکای جنوبی مشغول خوش گذرانی و تعطیلات بود که دوست قدیمی اش Marida Kane به او زنگ میزند. 
 
می توانستید بنویسید:

ریکو، در تعطیلات خود به سر می برد که Marida Kane، دوست قدیمی ریکو، به او زنگ می زند.

سعی کنید می را به کلمات نچسبانید.
میزند = می زند
میخورد = می خورد
میشود = می شود.

در متن، شما وقتی توضیحی در مورد یه جمله را به پایان می رسانید، بهتر است آنرا با . جدا کنید و نه از ، مانند:
داستان بازی در جزیره ای خیالی به نام Panau (پانائو) رخ میدهد، جایی که یک دیکتاتور شیطانی به نام Tom Sheldon کنترل جزیره را به دست گرفته است

نگارش صحیح:

داستان بازی در جزیره ای خیالی به نام Panau (پانائو) رخمی دهد. جایی که یک دیکتاتور شیطانی به نام Tom Sheldon کنترل جزیره را به دست گرفته است.
خسته نباشید ویژه به شما می گم، به عنوان کار اول بسیار خوب نوشتید. 
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 

 
پاسخ
#10
سلام و خسته نباشی .
این یکی از بهترین عناوینی بود که تا حالا بازی کردم ولی یه ایراد ضایع داره : تعداد چترهای نجات که بی نهایته!!!![img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
موفق باشی
[تصویر: STALKER_2.jpg]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 191 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  [مقاله] هیولاها دیگر زیر تخت نیستند… | نقد و بررسی بازی Sea of Solitude White Beard 0 100 08-25-2019, 11:05 PM
آخرین ارسال: White Beard
Rainbow نقد های غیر حرفه ای ( پست اول خوانده شود ) Old Snake 5 1,948 05-05-2019, 09:26 PM
آخرین ارسال: PC FAN
  بررسی تمام زره‌های Grandmaster در بازی The Witcher 3: Blood And Wine Devil Prince 17 4,404 02-15-2019, 08:41 PM
آخرین ارسال: s.i.n.a
Exclamation بررسی تیم های مشهور DoTa2 top10fa 7 459 12-16-2018, 11:42 AM
آخرین ارسال: top10fa

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان