امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلیس بازیگر | نقد و بررسی Sleeping Dogs
[تصویر:  t278_SG.png]
مقدمه: او در کار پلیسی خود بازیگری می کند تا بتوان در شغلش موفق شود و یا زنده بماند. خیلی می تواند بد باشد که یک پلیس نقش یک تبهکار بسیار حرفه ای را بازی کند. در کل می تواند گفت که او مرد بزرگی ست که برای تخریب حریف خود می خواهد به حریف خود پیوندد و در زجر و بدبختی زندگی کند. ولی این ها همه لازمه ی آن است که او در زندگی و شغلش یک فرد موفق و معروف شود. در خیابان های هنگ کنگ قوقایی به پا شده است ولی برای چه؟ برای این که یک تبهکار به تبهکاران شهر اضافه شده است و یا این که یک پلیس همان تبهکاران را کنترل می کند؟ کسی چه می داند؟ 
حواشی بازی
نام: Sleeping Dogs | سگ های خواب آلود
سازنده : شرکت United Front Games
 ناشر : شرکت Square Enix
تاريخ انتشار : Aug 16, 2012 | 25 مرداد 1391
سبک:   Third-Person Shooter / Open World| جهان آزاد / اکشن سوم شخص
داستان بازی
شخصیت اصلی بازی یعنی Wei Shen (وی شن) در آمریکا بزرگ شده است و برای کسب و کار به هنگ کنگ می آید و با دوستان خود خوش و بشی می کند و درمی یابد که دوستانش تبدیل به خلافکاران خرده پا شده اند. او به همراه دوستان خلافکارش برای معامله مواد مخدر به یکی از بنادر هنگ کنگ می رود. اینجاست که بازی شروع می شود. Wei Shen در حال معامله ی مواد مخدر است و پلیس نیز در آن محل حضور دارد. یکی از دوستان Wei Shen با ساتور به یک افسر گارد ساحلی حمله کرده و او را می کشد. این اتفاق باعث خراب شدن نقشه پلیس می شود. کنترل Wei دست بازیباز می افتد که می بایستی Wei فرار کند تا دستگیر نشود ولی بر خلاف میل بازیباز Wei دستگیر شده و...بعد از مدتی بازیباز می فهمد که شخصیت اول بازی (یعنی Wei) یک پلیس مخفی است و پلیس ها نیز با کمک او در آن روز در بندر بوده اند. هدف او از مخفی بودنش نفوذ و تخریب یک باند قاچاق مواد مخدر است که این قاچاقچیان به Sun On Yee مشهورند. Wei در حال تبدیل شدن به یک خلافکار حرفه ای ست ولی او نمی تواند که دیگر نقش بازی نکند. او مدتی در آمریکا بوده است و تسلط کاملی بر زبان انگلیسی دارد. از طرفی این باند قاچاق مواد مخدر دارد به آمریکا نفوذ می کند و Wei باید جلوی آنان را بگیرد. 
[تصویر:  v4991_3.jpg]

گیم پلی
گیم پلی این بازی به نوبه خود بسیار جالب بود و یک ایده نو و خلاقانه نیز در بازی وجود داشت و این بود که شما می توانستید ماشین خریداری کنید و هر وقت که به پارکینگ خود بازمی گشتید یکی از آن ماشین ها همیشه در آنجا وجود داشت. محل های خرید لباس از همان اول در بازی های جهان آزاد وجود داشته اند که همچنین دارای لباس های متنوعی هستند. از همه مهم تر جذابیت های شهر هنگ کنگ نیز به تصویر کشیده شده بود. مثلا غذا های محلی و یا چای های خوب و مرغوب در بازی نیز وجود داشتند که شما با پرداخت اندکی پول آن ها را به داخل شکم Wei وارد می کردید! در بازی های دیگر شاید خوردن و آشامیدن بی معنا باشد ولی در این بازی شما با دو عمل خوردن و آشامیدن جون (و یا به قول بعضی ها خون) Wei را اضافه می کردید. مثلا اگر با پلیس ها درگیر می شدید و تیر خورده و مقداری از جون خود را از دست می دادید می توانستید با خوردن چای آن را جایگین کنید. شما در این بازی یک موبایل داشتید که با آن می تواستید (البته همراه با هوش خود) دوربین های مدار بسته را هک کرده و آن ها را در تلوزیون خود مشاهده کنید که در صورت دیدن یک خلاف و یا کتک کاری به پلیس اطلاع دهید. ماشین های پرسرعتی نیز در بازی وجود داشتند که می توانستید آن ها را خریداری کرده و یا آنها را بدزدید. مامورت های فرعی بسیاری در بازی وجود دارد که می تواستند شما را تا ساعت ها سرگرم خود کند. تنها نکته بد این بازی متنوع نبودن اسلحه های بازی است. شما می توانستید آدم ها را در صندوق عقب ماشین ها قرار داده و آن ها را جابجا کنید. مراکز تقوت بدن و یادگیری فنون رزمی در بازی نیز وجود داشت که در ازای هر یک از این فنون شما می بایستی یک مجسمه گمشده که برای صاحب این مراکز است را پیدا کرده و بازگردانید. شما می توانستید بر سر بازی های مختلف و یا خروس های جنگی شرط بندی کنید و پولی را به جیب زده و یا از دست بدهید. مراکز کشتی گرفتن و دعوا کردن نیز در نقشه وجود داشت که باز هم می توانستید پولی را بدست آورید. شما می توانستید با ماشین پر سرعت خود مسابقه هایی برگزار کنید. و باید گفت که Wei از اسلحه زیاد استفاده نمی کرد. 
[تصویر:  l7966_6.jpg]

گرافیک
گرافیک عالی بازی جذابیت خاصی را به بازی منتقل کرده بود. به نظر من گرافیک خوب به بازی روح و جان می بخشد. سطح خیس خیابان به خوبی دیده می شد و پاشیده شدن خون به نوبه ی خود خوب بود ولی ماشین ها گرافیک خوبی را نسبت به انسان ها نشان نمی دادند. و خلاصه کم و کاست آن چنانی ای دیده نمی شد. 
[تصویر:  u9225_2.jpg]

صداگذاری و موسیقی
این بازی موسیقی های زیادی نداشت و موسیقی های آن بیشتر موسیقی های دلنشین و محلی چینی بود که خیلی بازی را جالب کرده بود که بیشتر این گونه موسیقی ها نقش موسیقی متن را داشتند. صداگذاری آن مانند بازی های دیگر عالی بود. مثلا اگر شما وارد بازار های هنگ کنگ می شدید موسیقی دلنشین چینی جذابیت خاصی را به بازی می داد. صدای تفنگ ها, صدای اشخاص, صدای ماشین ها به صورت خیلی عالی صداگذاری شده بودند. 
[تصویر:  r7262_4.jpg]

انیمیشن
همان طور که می دانید انیمیشن های بازی ها معمولا گرافیک نسبتا بالایی نسبت به گرافیک خود بازی دارند. مانند بازی MOH: WarFighter که با این که گرافیک خوبی نداشت ولی انیمیشن های این بازی بسیار جذاب و دلنشین بود. در این بازی هم به همین گونه است و انیمیشن ها از جذابیت بسیا بالا نسبت به خود بازی برخوردار است. 
[تصویر:  4476_5.jpg]

نتیجه گیری
به نظر من ساختن یک بازی جهان آزاد توسط شرکت Square Enix و همچنین در قالب یک سرزمین چینی نیز بسیار ایده ی نو و خلاقانه ای است. چرا که امروزه همه ی بازی های جهان آزاد در قالب یک سرزمین آمریکایی ظاهر می شوند. این بازی می تواند خاطره انگیز باشد.

امتیاز دهی
داستان بازی: 9.5/10
گیم پلی: 8/10
گرافیک: 7/10
صداگذاری و موسیقی: 8/10
انیمیشن: 8/10
به طور کلی: 8.5/10
[تصویر:  ge1ptk0kly22eq00f9le.jpg]
پاسخ
من که گیم پلی بازی رو دیدم حالم بهم خورد خیلی بی مزه بود.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
[تصویر:  23282666029139681402.jpg]
پاسخ
در ژاپن نيست برادر من هنگ كنگه
پاسخ
MOH: WarFighter گرافیک خوبی نداشت[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ
نقد خوبی بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img] دادش یادم میاد وقتی این بازی رو گرفتم دو دل بودم اما وقتی تو دستگاه گذاشتم کلی حال کردم از حرکات کنگ فو گرفته تا دزدی ماشین خیلی گیمپلی جذابی داشت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  43556806035315301948.jpg]
پاسخ
حرف نداره بازیش[img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
پاسخ
آفربن[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]یادش بخیر پارسال چقدر روزشماری میکردم تا این بیاد[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
من یدونه اسلحه میخوام باید با دنیا تصفیه کنم .....
                                                                     .....باید برگردم به اصلیه خودم

کیا دلهای رنگی دارن اما واسه بقیه مثله ته سیگارن....

[تصویر:  81957130903635672690.jpg]
رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
ایول نقد خوبی بود ولی داداش شما اصن درباره ی حرکات رزمی در بازی در گیمپلی هیچ حرفی نزدی این حرکات یکی از بخشهای مهم بازی بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
یکی از عالی ترین بازی هایی در سبک Open World بود که بازی کردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]نقد خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
اگه ماشین بدزدیم نمیتونیم بذاریمش توی پارکینگ میتونیم؟اگه میشه بگین چه جوری که برم یاد بگیرم...راستی ممنون بابت نقد انگیزم زیاد شد دوباره بازی کنم...

[تصویر:  26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,757 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 934 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 952 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,848 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان