نظرسنجی: آیا شما با کنسول Wii بازی ها را انجام می دهید؟!
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
بله این کنسول را دارم و عاشق اش هستم!
20.00%
1 20.00%
این کنسول را دوست دارم ولی با آن بازی نمی کنم
20.00%
1 20.00%
این کنسول را دوست ندارم و کنسول های دیگر را ترجیح می دهم
20.00%
1 20.00%
آخه Wii هم شد کنسول؟!
40.00%
2 40.00%
در کل 5 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشگیری از Brick!
[تصویر:  wii_sports_box_440x330.jpg]

خوشبختانه در این چند وقت اخیر دیده شده که بازی کننده های داخلی به کنسول های مفرح و جذاب شرکت نینتندو روی خوش نشان داده اند و بسیاری از آن ها کنسول های به قول معروف پر قدرت خودشان یعنی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 را رها کرده اند و به سراغ کنسول بی ادعا اما سرگرم کننده Wii رفته اند. اما از آن جایی که این کنسول کپی خور شده و از طرفی هم خرید بازی های آن برای ایرانیان دشوار و پر هزینه است , بازی کننده های داخلی کنسول های خود را کپی خور می کنند و بسیار ارزان تر از روش های معمول (و البته غیر قانونی!) با انجام بازی می پردازند؛ که همین مسئله باعث به وجود آمدن مشکلاتی همچون Brick شدن کنسول شود. در این مقاله سعی داریم تا به نحوه ی Brick شدن کنسول و راه های پیشگیری از آن بپردازیم

Brick چیست؟!

اگر انگلیسی تان خوب باشد , با شنیدن کلمه ی بریک اولین چیزی که به ذهنتان برسد یک پاره آجر (!) باشد. اما در مبحث کنسول Wii , به حالتی که کل کنسول از کار بیافتد Brick و وقتی که قسمتی از کنسول از کار بیافتد را Semi Brick گویند. البته Brick انواع مختلفی دارد و به همین دو نوع ختم نمی شود!

[تصویر:  435743.JPG]

پیشگیری بهتر از درمان است!
با این که Brick در ظاهر بسیار وحشتتاک است و هر بازی کننده ای از ابتلای کنسول اش به آن می ترسد , اما راه های زیادی برای پیشگیری از آن وجود دارد و با رعایت آن ها می تواند هیچ وقت رنگ پاره آجر را ندید!
1 ) به هیچ وجه ابتکار به خرج ندهید و فایل های سیستم کنسول را دستکاری یا پاک نکنید. مطمئن باشید که اگر با دستکاری , کنسول بهتر کار می کرد , خود مسئولان نینتندو دست به کار می شدند!
2) نهایت سعی تان را کنید تا فقط بازی های مربوط به Region خودتان را خریداری (بخوانید دزدی!) کنید
3) تا وقتی که از سلامتی و اعتبار یک Channel مطمئن نشدید , به هیچ وجه آن را نصب نکنید. در کل سعی کنید که حتی Channel های معتبر را هم کمتر نصب نمایید تا مشکلات کمتری هم گریبان گیر شما شود
4) حتما توجه کنید که فایل های آپدیت کنسول متعلق به Region کنسول شما باشد. نصب آپدیت Region های دیگر یکی از مهم ترین دلایل Brick و البته مشکلات بسیار بزرگ دیگر است
5) این مورد مهم ترین مورد است! حتما مواظب باشید که در هنگام نصب آپدیت یا Firmware , کنسول تان خاموش نشود. البته با توجه به وضعیت برق ایران , بهتر است هنگام نصب , مشغول دعا خواندن برای نرفتن برق منزل باشید!

تنظیم : مجله گیمفا
جالبه!!!اصلا فکر نمیکردم WII یک همچین مششکلاتی داشته باشه.پس WII داران هم هواسشون رو حسابی جم کنن که یه وقت دستگاشون Brick نشه.
هیچ کنسولی نیست که مشکل نداشته باشه فقط اسم 360 بد در رفته :D
Gamefa.com
 TechFars.com 
CinemaFars.com
حرف دلمو زدی کسری ! :O :O :D
[تصویر:  image.php?u=46990&type=sigpic&dateline=1296205303]
God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns
For the sins of our hands
The sins of our tongues
The sins of our fathers
The sins of our young