امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کریسمس مبارک! / نقد و بررسی بازی BATMAN ARKHAM ORGINS
                                                       [font=tahoma]  به نام خدا[/font]
[font=tahoma][تصویر:  02931951916935695377.jpg][/font]
شب کریسمس است.ایا کسی در کوچه های شهر ارخام پیدا میشود؟شهر در سکوت است.مردان خشن به اذیت کردن مردم میپردازند.کسانی که قدرت های شگفت انگیزی دارند.پلیس ها نمیتوانند جلوی انها در بی ایند.پس مردم چکار کنند؟اینجاست که خفاش شب گاتهام پیدایش میشود.او تازه کار است و نمیتواند زیاد جلوی درد ها دوان بیاورد.او توانسته تا حدودی به دشمن های شهر گاتهام نزدیک شود و انها را نابود کند ولی صبر کنید صدای خنده می اید!!خنده ای از ته دل.خنده ای که از کشتن دست بر نمیدارد.پس ماسک سیاه دشمن اصلی خفاش ما نیست,دشمن اصلی این خفاش مرده خنده رو است....
BATMAN یک شخصیتی است که از بزرگ تا کوچک ان را میشناسند.او در ابتدا در صنعت فیلم و کتاب وجود داشته است تااینکه پای او به صنعت گیم باز شد.اولین بازی BATMAN برای PS1 و SEGA عرضه شد.در ابتدا سازندگان نتوانستند بازی خوبی برای این شخصیت پر طرفدار بسازند تا اینکه شرکت ROCKSTEADY وارد عمل شد.او شهر ارخام را ساخت و این شخصیت را در داستان های این شهر جای داد.او توانست با عرضه این سری از بازی های BATMAN فروش خوبی کند.جدید ترین بازی ROCKSTEADY بازی BATMAN ARKHAM ORGINS است که در ادامه ان را نقد میکنیم.

[تصویر:  61447637437822636481.jpg]

نام: BATMAN ARKHAM ORGINS       
سازنده:   Warner Bros. Games Montréal
ناشر:     Warner Bros. Interactive Entertainment
تاریخ انتشار جهانی:      25 اکتبر 2013
تاریخ انتشار شمسی:     3 ابان 1392
سبک :  اکشن ماجراجویی / Open-World
موتور گرافیکی: Unreal Engine 3
پلت فرم ها: PC / XBOX360 / PS3 / Wii U

نقد شده توسط نسخه ی
XBOX360 بازی

تریلر از بازی BATMAN ARKHAM ORGINS

نگاهی به دو قسمت پیش..:

BATMAN ARKHAM ASYLUM

[تصویر:  60468932916339606984.jpg]
بتمن حضورش در شهر ارخام را از ARKHAM ASYLIM  شروع کرد.این بازی برای PC /PS3 /XBOX360 در تاریخ 25 اگوست 2009 عرضه شد.منتقد ها امتیاز خوبی به این بازی دادن و از این بازی تشکر های فروانی شد.می توان برای معایب بازی به افت گرافیک و باگ ها اشاره کرد ولی در کل بازی خوبی بود. این بازی شروع خوبی برای شرکت ROCKSTEADY بود و فروش خوبی هم داشت.داستان بازی از این قرار بود که بتمن ,جوکر را دستگیر کرده و او را به تیمارستان تحویل می دهد ولی بعد از مدتی او با حیله های فراوان  فرار می کند.بتمن ماموریت دارد جوکر را پیدا کند و او را به تیمارستان باز گرداند البته در بین بازی حریف های بسیاری وجود دارد که باید با انها بجنگید.

BATMAN ARKHAM CITY

[تصویر:  01281508153725501142.jpg] 
بتمن دوباره پا به شهر ارخام گذاشت.این دومین حضور او در شهر ارخام است.نام این بازی ARKHAM CITY است که در تاریخ 8 نوامبر 2011  برای  PC/XBOX360/PS3 عرضه شد.این بازی از لحاظ گرافیک و داستان خیلی بهتر از ARKHAM ASYLUM بود برای همین ARKHAM CITY طرفدار بیشتری کسب کرد.داستان این سری هم این بود که باز دوباره جوکر از تیمارستان فرار می کند.بتمن به دنبال او می گردد.او در بین راه با CATWOMAN و مرد کوتوله و مرد دو چهره اشنا میشود.CATWOMAN اینبار کمک دست بتمن است و به او کمک می کند.بتمن پس از پیدا کردن جوکر متوجه میشود که جوکر دو نفر{جوکر تقلبی و جوکر اصلی}جوکر اصلی مریض شده و در حالت بدی است.بتمن موفق می شود که جوکر تقلبی را بکشد و در اخر هم جوکر اصلی به دست بتمن کشته میشود.ولی شایعات زیادی وجود دارد که می گویند جوکر نمرده است زیرا اخر بازی بتمن جوکر را scan نکرده است.اما هنوز هیچ چیز معلوم نیست....

شهر گاتهام:
 شخصیت BATMAN قهرمانی است که تقریبا بیشتر مردم ان را دوست دارند.اولین بار برادران وارنر بازی BATMAN ARKHAM ASYLUM را ساختند که جوکر را نشان می داد که دشمن اصلی بتمن است.این بازی فروش خوبی داشت برای سازندگان داشت پس برادران وارنر تصمیم گرفتند در قسمت بعدی این بازی بتمن را تنها نگذارند و یاری به نام CATWOMAN برای او ساختند.در BATMAN ARKHAM CITY مرد دو چهره هم حضور داشت.البته در BATMAN ARKHMA CITY میتوانید کنترل CATWOMAN در دست گیرید.این بازی هم مانند سری پیشین فروش خوبی کرد.در سال 2012 اولین اخبار از سری بعدی بتمن منتشر شد تا اینکه براداران وارنر BATMAN ARKHAM ORGINS را تایید کردند.همچنین انان گفتند که اتفاقات این بازی 5 سال قبل از اتفاقات BATMAN ARKHAM ASYLUM  است.زمانی که بتمن تازه کار است و تازه کارش را شروع کرده است.اما ما نمیدانیم که برادران وارنر چه فکری کرده اند که در این قسمت یک نفر را هم کمک دست بتمن نگذاشته اند ولی در عوض نزدیک 10 دشمن برای بتمن ساخته اند! داستان این بازی بسیار پخته تر و بهتر از نسخه های پیش است و همین باعث شده که نتوانیم زیاد از این بازی ایراد بگیریم .از تریلر ها معلوم بود که BLACK MASK دشمن اصلی بتمن است و تا اخرین تریلر هم دشمن اصلی بتمن BALCK MASK بود ولی شما اگر بازی را خریده باشید و بازی کرده باشید می فهمید که تنها چند مرحله ماسک سیاه دشمن اصلی است و بعد مرد خنده جای او را میگیرد.این خود یکی از نکات انحرافی بود که براداران وارنر انجام داده اند.اما این بازی خیلی بهتر و کامل تر است و صد در صد از رقیب خود  یعنی THE AMAZING SPIDER MAN 2 نمرات بهتری کسب میکند.
همچنین برادران وارنر BATMAN ARKHAM ORGINS BLACKGATE هم معرفی کردند که برای PSP VITA هم اکنون موجود است.
حال شما را در ادامه به نقد این بازی دعوت میکنم.....

[تصویر:  59233994023077628609.jpg]

شب کریسمس:
داستان زیبای بازی BATMAN ARKHAM ORGINS را جناب اقای کوری می {Corey May}   ساخته است .ایشان تجربه زیادی در نوسیندگی ندارند و شاید داستان یک یا دو بازی را ساخته باشند.ولی خب اقای کوری پروژه داستان ARKHAM ORGINS را یه خوبی انجام داده است و جای تحسین را دارد.داستان بازی از 5 سال قبل از اتفاقات ARKHAM ASYLUM شروع میشود و BATMAN تازه کار را نشان میدهد.جدیدا ما با FlASHBACKهای زیادی رو برو شده ایم مانند ASSASSINS 4 و همین بازی BATMAN ARKHAM ORGINS.ولی همین FLASHBACK اتفاقات و داستان بتمن را فاش کرد.خب دیگر میرویم سراغ داستان:
شب کریسمس شخصی به نام Black Mask از تعدادی ابر قدرت در خواست میکند که BATMAN را بکشند.او برای این کار جایزه نقدی هم گذاشته است. تا اینکه بعد از مدتی ماسک سیاه ربوده میشود.BATMAN به دنبال او میرود و او را پیدا میکند.JOKER ماسک سیاه را دزدیده است و او را در مکانی پنهان کرده است.فکر میکنید پس در این صورت ان چند نفری که در حال کشتن BATMAN بودند به دلیل ربوده شدن ماسک سیاه دست از کار کشیده اند؟اگه اینطور فکر میکنید سخت در اشتباه هستنید چون JOKER جای BLACK MASK را گرفته است و به ان چند نفر دستور داده است که BATMAN  را بکشند.حال BATMAN باید دشمنان خود را نابود کند تا به JOKER برسد.او پس از نابود کردن با بادیگارد JOKER اشنا میشود یعنی BANE.در اخرین مرحله بتمن BANE را دستگیر کرده است و برقیه ی دشمنان هم راهی زندان کرده  و جوکر هم به تیمارستان منتقل کرده است.پس ماسک سیاه چی؟اگر دنبال او  و برقیه  افراد خلافکار مانند مرد کوتوله وDEAD SHOT هستید باید در مراحل فرعی به پیدا کردن انها بپردازید......پTMAN ARKHAM ORGINS ایم مانند ت ازی کننده حس خوبی دست میدهد.
 [تصویر:  20825442115631505966.jpg]      

چهار ابر شرور :

JOKER:
تقریبا بیش تر مردم با مرد خنده اشناییت کامل را دارند.بعضی ها میگویند که بتمن به خاطر جوکر معروف شده است.ما او را جزو یکی از شرورترین ادم ها میشناسیم مثل شخصیت Tervor.در کل بتمن  بدون جوکر نمی تواند زیاد محبوب شود.او در این قسمت چهره ای جوان تر و بهتری نسبت به ARKHAM ASYLUM دارد.صداپیشه ی او اقای Troy Baker است که در بازی Bioshock Infinty هم حضور داشته است.اگر دقت کرده باشید چهره ی ظاهری جوکر در ARKHAM CITY و ARKHAM ASYLUM از زمین تا اسمان با ARKHAM ORGINS  فرق دارد.جوکر قدی متوسط و چهری ای خندان و ارایش شده دارد.موهای او سبز است و در بازی چشم های جوکر بتمن را به صورت هیولا میبیند.وی در بازی های DC COMBAT/INJUSTICE  هم حضور داشته است.

[تصویر:  92016831125649722782.jpg]

BANE:
او فردی قدرتمند است که در تمام سری های ARKHAM حضور داشته است.او در ARKHAM CITY با بتمن دوست میشود و او را یاری میکند.BANE در جدید ترین قسمت فیلم بتمن یعنی THE DARK NIGHT RISES هم حضور دارد.او در ابتدای بازی بادیگارد جوکر است ولی بعد از او جدا میشود.BANE قدی فراتر از بلندی, بدنی عضلانی و بزرگ و لوله هایی به بدن او وصل است که مواد سبز رنگی وارد بدن او میکند که باعث افزایش قدرت میشود.او همیشه ماسک پارچه ای میزند و همیشه اماده ی جنگ است.

[تصویر:  87468254777475679252.jpg]
BLACK MASK:
او در خانواده ای اشرافی به دنیا امده است.از بچگی خاطره های زیاد خوشی ندارد.او پس از مدتی پدر و مادر خود را از دست میدهد.وی در گاوصندوق پدرش ماسکی چوبی پیدا میکند و از ان به بعد از ان ماسک برای انجام دادن کارهای شرور خودش استفاده میکند مانند قاچاق مواد مخدر.ماسک سیاه یکی از قوی ترین دشمنان بتمن است.او بیش تر در داستان های کامیک {comic}  بتمن حضور داشته است.ماسک سیاه قدی بلند ,چهره ای جوان دارد و همیشه کت و شلوار سفید می پوشد.
[تصویر:  45275296060941121053.jpg]

DEATHSTORKE:
او قاتلی حرفه ای است که معلولا با سلاح های جنگی اشنایی کاملی دارد.او همیشه یک شمشیر و تعدادی تفنگ و نارنجک به همراه دارد.همچنین وی از انجام قتل پول روزانه ی خود را بدست می اورد.DEATHSTROKE موهای سفید دارد و بنا به دلایلی یک چشم او نابینا شده است.همیشه لباسی زیبا با رنگ های سیاه و نارنجی می پوشد.او مانند جوکر در بازی  INJUSTICE :GODS AMONG US   نیز حضور دارد.

[تصویر:  83826660987313324136.jpg]
بهتر از همیشه:
گرافیک شهر ارخام یکی از بهترین گرافیک های نسل است.موتور گرافیکی UNREAL3 یکی از بهترین موتور های گرافیکی است.البته گرافیک ARKHAM CITY و ARKHAM ORGINS تغییر قابل توجه ای نکردند ولی باز هم گرافیک خوب است.چهره پردازی افراد بسیار خوب انجام شده از جمله مثال می توان به جوکر و بتمن اشاره کرد.ولی افراد دیگر کمی نقص در گرافیکشان دارند.لباس های افراد هم خوب درست شده اند.برای مثال در مراحل اخر شما میبینید که لباس بتمن پاره شده است این خود یک تغییر خوبی است.اما از هر چی که بشود گذشت از باگ ها نمیشود گذشت!!تعداد زیادی از باگ ها در بازی وجود دارد که انتظار می رود در سری های بعدی این بازی این مشکلات درست شوند.
شهر ارخام هم گرافیک خوبی دارد.دیوار ها و خیابان ها و... از گرافیک خوبی درست شده اند.شهر ارخام همیشه شب است و گرافیک توانسته این اتفاق را به خوبی درست کند.نورپردازی خوب باعث شده شما از بازی لذت ببرید و بتوانید شهر ارخام را به خوبی تماشا کنید.قرارگاه بتمن هم خوب درست شده است کامپیوتر ها و لباس های بتمن و مرکز تمرین و همه و همه خوب درست شده اند.جت بتمن از مشکلات گرافیکی کوچکی برخوردار است برای مثال بدنه جت از افت گرافیک و زمان FAST-TRAVEL از گیر کردن های کوچک زمان.اما در کل گرافیک BATMAN ARKHAM ORGINS به خوبی درست شده است و جای تشکر از برادران وارنر و تحسین از موتور گرافیکی UNREAL 3 را دارد.

[تصویر:  82337463330533034566.jpg]

سلاح همچون یک ارتش:
گیم پلی بازی B.A.O یکی از بهترین پخش های این بازی است.گیم پلی این سری توانسته از سری های پیشین جلو بزند.فناوری و نواوری تازه ای در گیم پلی بازی نهفته است.سلاح های بتمن افزایش یافته برای مثال می توان به سلاحی اشاره کرد که میتواند دو دیوار را به همراه رابط به هم متصل کند.طراحی سلاح ها بهتر شده و در این قسمت تمام سلاح های گذشته ازاد است و شما باید سلاح های جدید را در طی مراحل پیدا کنید.مهترین سلاح بتمن قدرت برق است که به تازگی گرفته است.این سلاح در مبارزات استفاده میشود و قدرت خالق العاده ای دارد.سلاح دیگر جالب او پرتاب یخ است که در قسمت پیشین هم وجود داشته است و از شخصیت MR.FREEZ گرفته است.شما می توانید قدرت بتمن را در مبارزات افزایش دهید برای مثال می توانید با قدرت برق کسانی که لباس های قوی ای دارند از پای در اورید.این افزایش قدرت ها با استفاده از SKILL ها باز میشود.مبارزات تغییر خاصی نکرده اند و مانند سری های پیشین هستند.از جمله وسایل جدید می توان به جت مخصوص بتمن اشاره کرد که از راه FAST-TRAVEL میتوانید به سادگی از جایی به جای دیگری بروید.بتمن در این قسمت کاراگاه هم شده است.او با استفاده از مدارکت صحنه اتفاق را برای خود بازگو میکند.برای مثال در مرحله ای بتمن صحنه جعلی مرگ ماسک سیاه را برای خود بازگو کرد و متوجه شخصیتی به نام جوکر شد.اما بهترین مرحله انجایی است که BATMAN با DEATHSTROKE مبارزه میکند.این مرحله بسیار سخت است و شما باید خیلی حرفه ای باشد تا بتوانید پیروز شودید.در این مرحله حرکات زیبای مبارزه را بین این دو می بینید.پس از پیروزی بتمن علیه DEATHSTORKE متاسفانه دیگه در ادامه ی مرحله ها او دیگر با شما همراه نیست.در کل گیم پلی این بازی یکی از بهترین گیم پلی ها است و صد در صد از سری های پیشین بهتر بوده و جای جوایز خوب را داشت.
       تریلر از گیم پلی BATMAN ARKHAM ORGINS
 [تصویر:  30779862549035928911.jpg]
موسیقی و صداگذاری:
سری BATMAN ARKHAM همیشه از اهنگ های زیبا و پر رمز و راز درست شده است.از سری ARKHAM گرفته تا فیلم یا انمیشن های بتمن همه و همه موسیقی خوبی دارند.این کار باعث شده بتمن طرفدار های بیش تری کسب کند .اقای کریستوفر این اهنگ ها را درست کرده است.او اهنگسازی خوب و عالی است و جوایزی هم دریافت کرده است.از کار های او می توان به INJUSTICE:GODS AMONG US و انمیشن های بتمن اشاره کرد.موزیک بازی کاملا با اب و هوای شب کریسمس هماهنگی دارد.لحظه ی مخفی کاری و لحظه ی مبارزه هر دو جداگانه مویسقی خود را دارند و این خود یکی از نکات مثبت موسیقی است.شاید یکی از علت های طرفداری از B.A.O همین موسیقی باشد.
صداگذاران بتمن و جوکر افرادی ماهر و جدید هستند.صداپیشه ی جوکر تروی بوکر  و صداپیشه ی بتمن ROGER CRAIG SMITH است.سکانس های بازی خیلی زیبا هستند مخصوصا دیالوگ های جوکر و بتمن.البته از صداگذاران خوب DEADTHSTROKE و BLACKMASK هم نمی شود دریغ کرد.اما با بازی کردن بتمن متوجه میشوید که صداگذاری جوکر و بتمن با سری های پیشین تفاوت دارد.این حرف کاملا درست است چون صداپیشگان عوض شدند و به جای انها صداگذاران جدید امده اند ولی بعد از مدتی به انها نیز عادت می کنید.صداگذاری بسیار خوب است در صورتی که شما می توانید صدای مشت زدن بتمن به صورت جوکر در مرحله ی اخر نیز را بشنوید.در کل صداگذاری هم مانند پخش های دیگر خوب است و جای تحسین را دارد.

[تصویر:  67898728690294774619.jpg]
نکات مثبت:
1=داستانی زبیا و شروع خوب سری BATMAN ARKHAM
2=صداگذاری خوب و موسیقی عالی
3=گیم پلی جدید و خوب
4=حضور شخصیت های بهتر و جدیدتر
5=وجود جت بتمن برای راحتی گشت و گذار
[تصویر:  40936307395318936396.png]

نکات منفی:
1=کمی مشکلات گرافیکی در بازی
2=باگ ها!!
[تصویر:  22091836275553502370.png] 

نمرات بازی:
داستان: 9/10
گرافیک:8/10
گیم پلی:10/10
صداگذاری:9/10
کل:9/10

سیستم مورد نیاز برای PC:
حداقل سیستم مورد نیاز :
Operating System:Windows Vista/7/8
Processor:Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5600+
RAM:2 Gb
Disk Space:15 Gb free
Video RAM:512 Mb
Video Card:nVidia GeForce 8800 GTS / ATI Radeon HD 3850
Sound Card: Compatible:
Direct X:9.0c
سیستم پیشنهادی :
Operating System:Windows Vista/7/8
Processor:Intel Core i5 @ 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 @ 3.4 GHz
RAM:4 Gb
Disk Space:15 Gb free
Video RAM:1 Gb
Video Card:nVidia GeForce GTX 560 / ATI Radeon HD 6950
Sound Card: Compatible
Direct X:11

با تشکر از شما که نقد من را خواندید.
این نقد حدود 2500 کلمه دارد لطفا کپی نکنید.
[تصویر:  96637002230393272277.png]

[تصویر:  0lrjsvrdpibq98jmwvn8.jpg]
پاسخ
نقد خوبی بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
منتظر مطالب بیشتر از شما هستیم
همشهری کین، فیلم مورد علاقه ی منتقدان و گل سرسبد همه ی نظرسنجی ها، به نظرم به شدت خسته کننده است! علاوه بر این، همه ی بازی های فیلم هم بی ارزش است! حجم احترامی که به این فیلم گذاشته می شود برایم غیرقابل درک است.

اینگمار برگمان
پاسخ
نقد خوبی بود ولی چند تایی ایراد داشت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اول اینکه مطلبت دارای غلط های املایی و نگارشی بود که با یک مرور دیگر میشد از این اشتباه آگاه بشی و اون رو درست کنی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوم اینکه بازی بتمن قیل از کنسول های ps1 و ps2 هم وجود داشته که میشه به نسخه سگای اون اشاره کرد.
سوم اینکه بهتر بود برای زیبایی بیشتر مطلبت مشخصات بازی و همچنین عکس هارو وسط چین میکردی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ممنون از نقدت و بنظر من نمره های بازی رو هم خوب دادی بر خلاف بعضی از سایت ها[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]منتظر کار های بعدیت هستم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (85).gif[/img]
IN GOD WE TRUST
&
WE ARE a LIVE

[تصویر:  51602927824159199521.jpg]
پاسخ
(01-03-2014, 04:29 PM)'VLAdMIR VAMpIRE' نوشته است: نقد خوبی بود ولی چند تایی ایراد داشت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اول اینکه مطلبت دارای غلط های املایی و نگارشی بود که با یک مرور دیگر میشد از این اشتباه آگاه بشی و اون رو درست کنی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوم اینکه بازی بتمن قیل از کنسول های ps1 و ps2 هم وجود داشته که میشه به نسخه سگای اون اشاره کرد.
سوم اینکه بهتر بود برای زیبایی بیشتر مطلبت مشخصات بازی و همچنین عکس هارو وسط چین میکردی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ممنون از نقدت و بنظر من نمره های بازی رو هم خوب دادی بر خلاف بعضی از سایت ها[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]منتظر کار های بعدیت هستم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (85).gif[/img]

مطلب به روز و اپدیت شد [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
به نام خدا
وقتی جناب اسپارتاکوس میگویند که نقد خوبی است، سخته که بشه ازش ایراد گرفت. با توجه به اینکه خودم فقط یه مقاله تو فروم قرار دادم. با اینحال اگه نظرمو نگم فکر کنم خیلی بدتره چون شاید به بهتر شدن مقاله های بعدی تون کمک کنه.
اول بگم که بعضی از چیزایی که میگم شاید تو مطلب شما رعایت شده باشه. من کلی میگم.
  1. برای نوشتن مقاله تو مقدمه درمورد اون بازی تحقیق کن. مثلا درباره شخصیت بتمن و گذشته اش جستجو کن. یا درباره حضور بتمن در بازیها تحقیق کن و با اطلاعات دقیق درباره اولین حضور بتمن در بازی ها بنویس.
  2. درباره کلمه "آرخام" خیلی ها اشتباه میکنند چون از اساس غلطه. در زبان انگلیسی اصلا "خ" نداریم و خودشون هم کلمات "خ" دار رو به سختی تلفظ میکنند. درستش "آرکهام" یا "آرکام" است.
  3. برای نوشتنت خیلی وقت بذار و فکر کن قراره آخرین مقاله ات رو بنویسی. مثلا من حدود 12 تا 15،16 ساعت طول کشید تا بنویسم و ویرایش کنم و بررسی کنم. ولی تا دو، سه روز قبلش بهش فکر میکردم و عنوان ها و مطالبش رو با خودم مرور می کردم. پس به خوب، تو مقالاتت بسنده نکن و بهترین چیزی که در نظرت داری رو انجام بده. شاید بچه ها بگن نمیخواد زیاد سخت بگیری. ولی خب من تو شروع کار بسیار تنبل و تو انجامش وسواسی ام. حالا شاید بگی نوشتت هم، همچین مالی نیست. ولی من بهترین کاری که میتونستم رو انجام دادم. نگارشت هم کتابی تر کن. مثلا شما اینو نوشتی: "اولین بار برادران وارنر بازی BATMAN ARKHAM ASYLUM را ساختند که جوکر را نشان می داد که دشمن اصلی بتمن است." که میتونی به جاش بنویسی: "سری آرکهام یا Batman Arkham با بازی BATMAN ARKHAM ASYLUM توسط استودیو راک استیدی ساخته و به دست کمپانی برادران وارنر منتشر شد. که جوکر، دشمن اصلی بتمن به تصویر کشیده شد." حالا میتونی همینی که نوشتم رو یکم تغییر بدی ولی نباید خودمونی باشه و باید کتابی نوشته شه.
  4. بحث بعدی اینه که سوتی زیاد دادی؛ مثلا یه جا گفتی راک استیدی با نسخه شهر آرکهام شروع کرده. بعد یه جاهایی باید میگفتی آرکهام، ولی گفتی گاتهام یا یه جاهایی باید میگفتی گاتهام، گفتی آرکهام. یا اولش گفتی جدیدترین بازی راک استیدی همین نسخه سوم است. که با توجه به مشخصات که زیر بازی نوشتی فهمیدم درستشو میدونی ولی اینجا دچار اشتباه شدی.
  5. در نقد داستان شما فقط داستان رو تعریف کردی و ایراداتش رو نگفتی. بارها تابلو کردی که جوکر همون نقاب سیاه بود. نباید داستان رو اسپویل کنی چون هنوز هم ممکنه کسی بازیرو تموم نکرده باشه. مثل خودم که هنوز اساسین4 رو تموم نکردم و همون اولای بازی ام. وقتی دریاره نویسنده داستان (که دو نفر بودند) اظهار نظر میکنی، پس حتما باید درموردش تحقیق کنی. آقای "کوری می" نویسنده داستان سری بازیهای Assassin's Creed  بوده. بعد شما میگی تجربه نداره؟ "بیوگرافی کوری می"
درمورد نمره دادنت هم چون نظر شخصی است اظهار نظر نمیکنم.
امیدوارم ناراحت نشی و انتقادم بتونه بهت کمک کنه.
در آخر ملخص همه عاشقان مایکروسافت.
موفق باشی. در پناه حق.

[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(01-03-2014, 06:23 PM)'PWLG' نوشته است: به نام خدا
وقتی جناب اسپارتاکوس میگویند که نقد خوبی است، سخته که بشه ازش ایراد گرفت. با توجه به اینکه خودم فقط یه مقاله تو فروم قرار دادم. با اینحال اگه نظرمو نگم فکر کنم خیلی بدتره چون شاید به بهتر شدن مقاله های بعدی تون کمک کنه.
اول بگم که بعضی از چیزایی که میگم شاید تو مطلب شما رعایت شده باشه. من کلی میگم.
  1. برای نوشتن مقاله تو مقدمه درمورد اون بازی تحقیق کن. مثلا درباره شخصیت بتمن و گذشته اش جستجو کن. یا درباره حضور بتمن در بازیها تحقیق کن و با اطلاعات دقیق درباره اولین حضور بتمن در بازی ها بنویس. من تحقیق کردم و کمی هم توضیح دادم
  2. درباره کلمه "آرخام" خیلی ها اشتباه میکنند چون از اساس غلطه. در زبان انگلیسی اصلا "خ" نداریم و خودشون هم کلمات "خ" دار رو به سختی تلفظ میکنند. درستش "آرکهام" یا "آرکام" است.بیش تر مردم ارخام میشناسند و ارخام بهتر است
  3. برای نوشتنت خیلی وقت بذار و فکر کن قراره آخرین مقاله ات رو بنویسی. مثلا من حدود 12 تا 15،16 ساعت طول کشید تا بنویسم و ویرایش کنم و بررسی کنم. ولی تا دو، سه روز قبلش بهش فکر میکردم و عنوان ها و مطالبش رو با خودم مرور می کردم. پس به خوب، تو مقالاتت بسنده نکن و بهترین چیزی که در نظرت داری رو انجام بده. شاید بچه ها بگن نمیخواد زیاد سخت بگیری. ولی خب من تو شروع کار بسیار تنبل و تو انجامش وسواسی ام. حالا شاید بگی نوشتت هم، همچین مالی نیست. ولی من بهترین کاری که میتونستم رو انجام دادم. نگارشت هم کتابی تر کن. مثلا شما اینو نوشتی: "اولین بار برادران وارنر بازی BATMAN ARKHAM ASYLUM را ساختند که جوکر را نشان می داد که دشمن اصلی بتمن است." که میتونی به جاش بنویسی: "سری آرکهام یا Batman Arkham با بازی BATMAN ARKHAM ASYLUM توسط استودیو راک استیدی ساخته و به دست کمپانی برادران وارنر منتشر شد. که جوکر، دشمن اصلی بتمن به تصویر کشیده شد." حالا میتونی همینی که نوشتم رو یکم تغییر بدی ولی نباید خودمونی باشه و باید کتابی نوشته شه.من 1 ماهه روش وقت گذاشتم و از نقد های بچه های فروم و گیمفا الهام گرفتم
  4. بحث بعدی اینه که سوتی زیاد دادی؛ مثلا یه جا گفتی راک استیدی با نسخه شهر آرکهام شروع کرده. بعد یه جاهایی باید میگفتی آرکهام، ولی گفتی گاتهام یا یه جاهایی باید میگفتی گاتهام، گفتی آرکهام. یا اولش گفتی جدیدترین بازی راک استیدی همین نسخه سوم است. که با توجه به مشخصات که زیر بازی نوشتی فهمیدم درستشو میدونی ولی اینجا دچار اشتباه شدی.درست میگی اون یک اشتباه بود
  5. در نقد داستان شما فقط داستان رو تعریف کردی و ایراداتش رو نگفتی. بارها تابلو کردی که جوکر همون نقاب سیاه بود. نباید داستان رو اسپویل کنی چون هنوز هم ممکنه کسی بازیرو تموم نکرده باشه. مثل خودم که هنوز اساسین4 رو تموم نکردم و همون اولای بازی ام. وقتی دریاره نویسنده داستان (که دو نفر بودند) اظهار نظر میکنی، پس حتما باید درموردش تحقیق کنی. آقای "کوری می" نویسنده داستان سری بازیهای Assassin's Creed  بوده. بعد شما میگی تجربه نداره؟ من خبر نداشتم"بیوگرافی کوری می"
درمورد نمره دادنت هم چون نظر شخصی است اظهار نظر نمیکنم.
امیدوارم ناراحت نشی و انتقادم بتونه بهت کمک کنه.
در آخر ملخص همه عاشقان مایکروسافت.
موفق باشی. در پناه حق.

با تشکر

بعد بی احترامی نباشه ولی من 13 نقد تجربه دارم

پاسخ
به نام خدا
چه بی احترامی ای؟ خیلی هم خوبه که شما و بقیه دوستان با نقد هاتون فروم رو سرپا نگه میدارید.[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
در مورد بعضی مسائل که شما رعایت کرده بودید مثل نکته اول یا سوم؛ همونطور که اول حرفم گفتم، مطالب رو کلی مینویسم و دلیل نمیشه تمام اون نکات در نقدتان رعایت نشده باشه.
در مورد کلمه آرکهام هم هر کسی یه نظری داره و به نظر من کلمه انگلیسی که معنی نمیشه رو نباید فارسی تلفظ کرد اما خب هر کسی یه سلیقه ای داره دیگه[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
موفق باشید.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
ممنون بابت زحمتی که کشیدی منتظر کارهای بعدیت هستیم

پاسخ
خب نقد خوبی بود...منتظر کارهای بعدیت هستم آرمان جان[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]فقط چند نکته  که نظر خودم در مورد بازی هست رو بیان می کنم:
1-داستان بازی خیلی خوب بود؛بیشتر از هر بخش دیگه ای گیمر رو به ادامه ی بازی تشویق می کرد.
2-اما گیم پلی بازی...به نظرم تکراری ترین بخش بازی بود.یه چندتا ویژگی جدید به بازی اضافه کرده بودن که خیلی جالب بودن ولی در کل بیشتر از فرمول های موفق نسخه های پیشین استفاده کرده بودن سازندگان جدید...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]شما توی نقد اشاره کردی که گیم پلی جدید...گیم پلی اصلا جدید نیست ولی در حد اسم بتمن هست...باز این نظر شماست و قابل احترام...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
3-گرافیک بازی هم خیلی زیبا بود...اکثر بافت ها و به نوعی تکسچرهای بازی کیفیت بالایی داشتن و طراحی چهره ها همه خوب بود ولی بازم اینجا بحث عدم پیشرفت آن چنانی بازی نسبت به نسخه ی پیشین مطرح میشه و البته از باگ های متعدد بازی هم نباید بگذریم...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]البته آپدیت بازی را دانلود و نصب کنید درست میشه...[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
4-صدا گذاری و موسیقی بازی هم عالی کارشده بود...درسته صداگذارهای  کارکترهای محبوب و دوست داشتنی بتمن و جوکر در این نسخه تعویض شدن ولی صداگذارهای جدید هم کارخودشون رو به بهترین شکل انجام دادن و صداپیشگی این دو شخصیت عالی انجام شده بود...[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
این بود خلاصه ی نظر من در مورد عنوان "بتمن:ریشه های آرکام"![img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
موفق باشی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
یا علی.

پاسخ
مرسی، خیلی بهتر از نقد قبلی بود. [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط به یک نکته اشاره کنم؛ به خدا تلفظ فارسی کلمه Arkham در فارسی "آرخام" نیست! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] باور کنید طراحان Arkham اگه می دونستند که قراره تو ایران "آرخام" تلفظ بشه، کلاً یک اسم دیگه ای انتخاب می کردند! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] اصلاً جالب این جاست که بدونید در کلماتی که ریشه انگلیسی دارند، نمیشه "خ" پیدا کرد و اون کلماتی که در انگلیسی دارای صدای "خ" هستند، ریشه انگلیسی ندارند.
من به این نکته تو پیش نمایشی که برای این بازی نوشته بودم، اشاره کرده بودم.
خسته نباشی. [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,754 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 933 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 952 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,847 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان