امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرافیک یا سی پی یو کدام یک مقصرند؟!!!
Star 
با سلام و وقت بخیر.دوستان عزیز در این تاپیک میخواهیم در رابطه با اینکه در بازیها چگونه تشخیص دهیم مشکل از کدام قطعه سخت افزاری ماست که سبب لگ یا افت فریم میشود. 
شاید خیلی ها بر این باور باشند که کارت گرافیک ما بیشترین تاثیردر بازی دارد و او مسبب تمام مشکلات است؟ ایا این عقیده درست است؟ ایا واقعا نظر شما هم همین است؟

1.ابتدا بگذارید ببینیم اصلا کارت گرافیک چه وظایفی را بر عهده دارد؟!!!!
A.مهم ترین وظیفه ان دریافت اطلاعات و پردازش تصاویر و انتقال ان ها به صفحه مانیتور شما.اما گاهی اوقات پیش میاد که برای مثال شما یک فیلم را با کیفیت بسیار بالای HD پخش میکنید اما متوجه میشوید که صدا با تصویر همخوانی ندارد...! علت چیست؟
به دلیل انکه کارت گرافیک شما قدرت و سرعت لازم را برای پردازش تصائیر با حجم و کیفیت بالا را ندارد اما صبر کنید!! همه کازه کوزه هارو سره کارت گرافیک بدبخت نشکونیم.
[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
سی پی یو [cpu] یا پردازنده سیستم شما که به عنوان یک فرمانده عمل میکند او هم در ماجرا دخالت دارد!!! 
اگر پردازنده سیستم شما [cpu] قدرت و سرعت لازم را برای پردازش یا فرمان دادن را نداشته باشد ان وقت با مشکلاتی از قبیل لگ مواجه خواهید شد.
در بازی هم به همین گونه است شما کارت گرافیک بسیار خوبی را دارید با قدرت و سرعت بالا اما گاهی اوقات مشاهده میکنید در هنگام بازی کردن ناگهان با لگ مواجه میشود.متوجه نشدید؟ خیلی خب !
برای مثال:شما در حاله بازی کردن هستید یه فرض که در بازی ما هیچ گونه باگ و یا افت فریم وجود ندارد و بازی از لحاظ ساختار سالم است.
حالا فرض کنید که یک طرف به مثال جهت غرب بازی را یک دریای ارام و در جهت شرق یک شهرقرار دارد !! 
چرا زمانی که به طرف دریا نگاه میکنیم بازی بسیار روان و بدون گیر و لگ است اما زمانی که به شهر نگاه میکنیم میبینیم بازی همواره دچاره لگ میشه یا کندتر میشه. 
بله مشکل فرمانده سیستم ماست که سرعت لازم رو برای پردازش این همه جزیاتو نداره!! خیلی ها با این مشکل روبه رو شدند و به دلیل نا اگاهی اقدام به تعویض کارت گرافیک خود نموده ودر اخر نتیجه نگرفته اند .

پس هیچ گاه این اشتباه بزرگ را مرتکب نشوید.
[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

در اخر بگویم اگر قسط داشتین cpu خودتون عوض کنید توصیه بنده خرید سی پی یو اینتل [CPU INTEL].
[تصویر:  AMD-is-Preparing-a-Competitor-Platform-A...abooks.jpg]

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

پاسخ
حالل که اینو گفتی ،من تو اسیسنز 3 به یه مشکل عجیب برخوردم .بازی توسیستم من به شدت افت فریم داشت (گرافیک 6780 amd و intel core i5-2600 و رم 4) اما همون بازی رو دادم به رفیقم تو لپتاش ( ati 5450 m , core i5 ,ram 4) راحت اجرا میکرد.حالا عجیبتر این بود که سیستمم  کرایسس 3 رو رو تنظیمات high اجرا میکرد [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
پاسخ
دوست عزیز تاپیکی در رابطه با اجرای بهتر بازیها نوشتم در بخش PC بازان اونو بخون. احتمالا شما مشکل نرم افزاری داری. نه سخت افزاری[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

راستی یادم رفت بگم بنده اساسینز 3 رو با cpu daul core e5700 3ghz va گرافیک GT440  و رم 4 بدون هیچ لگ و افت فریمی بازی کردم تنها در بعضی جاهای شلوغ شهر کمی گیر میکرد اونم به خاطر سی پی یو بوده که کمی ضعیفه همین.
پاسخ
 زمانی که به شهر نگاه میکنی لگ میشه یا کندتر میشه چون چند صد هزار برابر texture بیشتری داره لود میکنه
اکثر موقعها هم خود گرافیک کم میاره نه cpu و شما هم بازیت به مشکل بر خورده چون مشکلت نرم افزاریه.و هیچ وقت اینجوری قضاوت نکن که چون کراسیس اوکی بوده فلان بازی هم باید فیکس باشه
[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
دوست عزیز اینی که شما گفتی تا حودید درسته اما سی پی یو نقشه به سزایی در عمل کرد گرافیک داره شما اگر سی پی یو قدرتمندی داشته باشی هیچ گاه در لود تکسچر ها با مشکل روبه رو نخواهی شد[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img] البته در بازیهای که ساختار سالم و کاملی داشته باشن.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
در اخر بگویم اگر قسط داشتین cpu خودتون عوض کنید توصیه بنده خرید سی پی یو اینتل [CPU INTEL].
.
.
.
CPU های اینتل فقط برای اون هایی که میخوان بالای 4 میلیون خرج کنن به کارشون میاد .[img]images/smi/s0 (34).gif[/img] نه برای اون هایی که میخوان با 1 یا 2 میلیون سیستم ببندن.![img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
درضمن این حرفت رو من فن بازی به حساب میارم.![img]images/smi/s0 (45).gif[/img] ( شوخی میکنم باو ! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img] )
ولی تاپیک خوبیه. فقط فکر میکنم این وسط تو ضد AMD هستی که فقط از اینتل و جی فورس حرف میزنی . [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
همه هم میدونن که گرافیک های AMD از نظر گیمینگ خداییش بهتر از جی فورس یا همون انویدیا هستش.![img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
Seize the day or die regretting the time you lost

It's empty and cold without you here, too many people to ache over

Avenged sevenfold - Size the day
پاسخ
مرسی جواد جان بابت نظر و انتقاد.اما دوست عزیز شما خودتون بهتر میدونید که در حال حاضر بیشتر بازیهای ساحته شده از تکنولوژی انویدیا بهره میبرند.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(10-07-2013, 01:30 AM)'CLONER12345' نوشته است: مرسی جواد جان بابت نظر و انتقاد.اما دوست عزیز شما خودتون بهتر میدونید که در حال حاضر بیشتر بازیهای ساحته شده از تکنولوژی انویدیا بهره میبرند.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

میدونم بیشتر تکنولوژی انویدیا هستش .[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
ولی یه نگاهی به Gaming Evolved که طرح Amd هستش کردی ؟![img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
اگه اطلاع نداری حتمآ پیشنهاد میکنم بری در موردش تحقیق کنی ! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
چون همون باعث شده بیشتر گیمر ها برن سراغ گرافیک های Amd .![img]images/smi/s0 (83).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
قصد توهین کردن ندارم .[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] ناراحت نشی یه موقع .![img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
برای بنده افتخاره نظراته شما رو بخونم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]. مقایسه انویدیا و ati به زودی به صورت تخصصی گذاشته میشه البته از رفیقم مهندس سخت افزاره سوال میکنم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] و اطلاعاتو برای شما مینویسم تا شاید با خوندن اون بهتر بتونید قضاوت کنید.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ
(10-07-2013, 01:42 AM)'CLONER12345' نوشته است: برای بنده افتخاره نظراته شما رو بخونم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]. مقایسه انویدیا و ati به زودی به صورت تخصصی گذاشته میشه البته از رفیقم مهندس سخت افزاره سوال میکنم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] و اطلاعاتو برای شما مینویسم تا شاید با خوندن اون بهتر بتونید قضاوت کنید.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

منم از اینکه یکی منو تحت فشار میزاره و از من جواب میخواد خوشم میاد .[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ATI سه یا چهار سال که منسوخ شده و سهامش رو AMD خریده.[img]images/smi/s0 (43).gif[/img] پس بهتره که بگی AMD البته مجبور هم نیستی چون هنوز خیلی ها AMD رو با ATI اشتباه میگیرن .[img]images/smi/s0 (43).gif[/img] یا حتی به جای ATI میفروشنش .[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
ولی خودمونیم ها من هم از انویدیا و هم از اینتل استفاده کردم . ولی از وقتی AMD\AMD گرفتم نظرم نسبت بهش عوض شد.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
منتظر مقاله سخت افزاریت هستم. خوراکه خودمه. ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question مشکل سوییچ نشدن گرافیک AMD برای بازی GTA v _Amir_ 1 2,582 06-26-2019, 11:58 AM
آخرین ارسال: mmdvb
  فروش کارت گرافیک msi gtx 1080 pacolida 0 1,170 02-20-2018, 11:43 PM
آخرین ارسال: pacolida
  دمای کارت گرافیک بعد اورکلاک کمک کنید رامین00 1 1,613 08-29-2017, 07:33 PM
آخرین ارسال: Future
Photo تصاویر بروز کارت های گرافیک Station 162 39,764 04-08-2017, 11:39 PM
آخرین ارسال: Sleeper
  کارت گرافیک های روز دنیا only-pc 4 3,238 03-04-2015, 09:43 PM
آخرین ارسال: Station

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان