امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GTX 690 SLI
(10-09-2013, 11:00 PM)'raminxxx نوشته است: نه کلا باهات مخالفم.
اتفاقا sli کارت دو هسته ای با توجه به اینکه دو پل روی برد بسیار قوی هستند بسیار عاقلانه و بهتر از sli زیگ زاگ 4 کارت است.( هیچ فکر کنید 4 کارت در حالت توربو چه واتی نیاز دارند!!!) و با توجه به اینکه جدیدا sli انویدیا متحول شده و تا 90 % افزایش کارایی داریم ( میدونید 90% یعنی چی؟ یعنی 4 کارت فول لود یا چهار هسته فول لود)
قویترین کارت گرافیک درسته 7990 است ولی بنده هر سری 7990 برای هرمشتری بستم پشیمون بوده و علاوه بر مشکلات حجمی که این کارت داره ( 6990 هم داشت ) استفاده دو عدد از اون رمسا برای مین های معمول بازار غیر ممکنه. جدا از مشکلات تهویه و نیوز بالایی که من در این کارت مشاهده کردم 7990 حدود 7 فریم در بنچمارک از 690 قویتره و در کرایسیس یک 690 تنها 55 فریم میده حداکثر تنظیمات و 7990 58 فریم.
علاوه بر این مسائل خرید 7990 چه از لحاظ اقتصادی و چه قدرت اشتباه چون دو 7970 هم ارزانتر میشود و هم قدرت بهتری داره و مشکلات گرامایی این کارت رو ندارند.
ولی دلیل اصلی نخریدن 7990 و توصیه من به همه گیمران پروفایل کراس فایر اونه به شکلی که در گیمهای فراوانی رسما کارت 7990 شما یک 7970 است!و این به ضعیف بودن ساپورت amd بر میگرده. به طور متوسط ما در ماه 1-2 درایور از انویدیا میبینم که برای مثال بنده در اسپلینتر سل مشکل sli داشم و به راحتی این مشکل توسط انویدیا و کمتر از 20 روز حل شد. مسائلی مثل : TXAA- Phsexy - HBAO+ - Boost - adaptive vsyn - Apex - cuda - cuda programing - 3d srround و جدیدا 4k اجبازی در گیمهاش هم دلیل بر عدم انتخاب این محصول است.
همانطور که گفتم من از نسل 7 نا امید شدم و یک تایتان 20% حدودا از 690 قویتره وحتی اگر در بهترین حالت 790 از دو هسته تایتان ( نه 780 ) تشکیل شده باشه این کانفیگ از 790 هم قویتره. و زمانی شما وارد sli حرفه ای بشین خواهید فهمید که بیش از 10 فریم تفاوت یک کارت تا دو کارت است: در مثلا بتل 3 یک کارت بدون قفل 85-90 فریم میده در حالی با دو کارت 140-150
من تصمیم دارم این سیستم را 10-15% هنوز قویتر کنم و تصمیم دارم که یک 750ti برای دیسایدد فیزیکس و تهویه نیتروژنی به این سیستم اضاف کنم ( در کانفیگ حرفه ای و گیمینگ حرفه ای انویدیا 650ti از 660 و 680 در دیسایدد فیزیکس هتر جوابگو است برای 690 )
یجورایی ما باید این سیستم ها رو ببندیم و الان جز این سیستم تایتان و 8350 - 770 و 3770 رو هم دارم ولی این قطعات بهتر میخوام چون هارد رندر اند.
در حال حاضر کاری که من از این سیستم میکشم هم باز کم میاره و دنیای نا محدود pc بسیار تا دنیای محدود گیم خونگی و کنسول فرق میکنه.

O-o باو دمت گرم خوب از اول بگو فقط برای گیم نبستی سیستم رو من تا الان فکر میکردم فقط برای گیم هست و پیش خودم میگفتم یعنی ادم باید چقدر بی فکر باشه [img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
اینجا یه معذرت خواهی بدهکارم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]  [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ولی تک کارت به شخصه 7990 رو بیشتر میپسندم [img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
به نظرم زودتر دیسایدد فیزیکس رو انجام بده اینجوری هسته های کارت ازادتر میشه و بهتر کارای پردازشی رو انجام بده و اونموقع نتایج رو قرار بده ببینیم تاثیرات چقدر بوده
راستی من جایی نخوندم مدل cpu ت چی ؟ رم با باس چند استفاده کردی ؟
راستی خداییش بهتر نیست کیس رو تعویض کنی ؟ خداییش حیفه این تشکیلات تو یدونه جعبه باشه یه کیس اسکلت باز بگیر ادم نیگاه میکنه لذت ببره [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
فکر کنم میخای حسابی سیستمت سرما بخوره گناه داره خو[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ببینم خبری از کارتهای سری amd R9  داری ؟   تو تستهای اولیه تایتان رو لوله کرده [img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
پاسخ
(10-09-2013, 11:53 PM)'saeed14313' نوشته است:
(10-09-2013, 11:00 PM)'raminxxx نوشته است: نه کلا باهات مخالفم.
اتفاقا sli کارت دو هسته ای با توجه به اینکه دو پل روی برد بسیار قوی هستند بسیار عاقلانه و بهتر از sli زیگ زاگ 4 کارت است.( هیچ فکر کنید 4 کارت در حالت توربو چه واتی نیاز دارند!!!) و با توجه به اینکه جدیدا sli انویدیا متحول شده و تا 90 % افزایش کارایی داریم ( میدونید 90% یعنی چی؟ یعنی 4 کارت فول لود یا چهار هسته فول لود)
قویترین کارت گرافیک درسته 7990 است ولی بنده هر سری 7990 برای هرمشتری بستم پشیمون بوده و علاوه بر مشکلات حجمی که این کارت داره ( 6990 هم داشت ) استفاده دو عدد از اون رمسا برای مین های معمول بازار غیر ممکنه. جدا از مشکلات تهویه و نیوز بالایی که من در این کارت مشاهده کردم 7990 حدود 7 فریم در بنچمارک از 690 قویتره و در کرایسیس یک 690 تنها 55 فریم میده حداکثر تنظیمات و 7990 58 فریم.
علاوه بر این مسائل خرید 7990 چه از لحاظ اقتصادی و چه قدرت اشتباه چون دو 7970 هم ارزانتر میشود و هم قدرت بهتری داره و مشکلات گرامایی این کارت رو ندارند.
ولی دلیل اصلی نخریدن 7990 و توصیه من به همه گیمران پروفایل کراس فایر اونه به شکلی که در گیمهای فراوانی رسما کارت 7990 شما یک 7970 است!و این به ضعیف بودن ساپورت amd بر میگرده. به طور متوسط ما در ماه 1-2 درایور از انویدیا میبینم که برای مثال بنده در اسپلینتر سل مشکل sli داشم و به راحتی این مشکل توسط انویدیا و کمتر از 20 روز حل شد. مسائلی مثل : TXAA- Phsexy - HBAO+ - Boost - adaptive vsyn - Apex - cuda - cuda programing - 3d srround و جدیدا 4k اجبازی در گیمهاش هم دلیل بر عدم انتخاب این محصول است.
همانطور که گفتم من از نسل 7 نا امید شدم و یک تایتان 20% حدودا از 690 قویتره وحتی اگر در بهترین حالت 790 از دو هسته تایتان ( نه 780 ) تشکیل شده باشه این کانفیگ از 790 هم قویتره. و زمانی شما وارد sli حرفه ای بشین خواهید فهمید که بیش از 10 فریم تفاوت یک کارت تا دو کارت است: در مثلا بتل 3 یک کارت بدون قفل 85-90 فریم میده در حالی با دو کارت 140-150
من تصمیم دارم این سیستم را 10-15% هنوز قویتر کنم و تصمیم دارم که یک 750ti برای دیسایدد فیزیکس و تهویه نیتروژنی به این سیستم اضاف کنم ( در کانفیگ حرفه ای و گیمینگ حرفه ای انویدیا 650ti از 660 و 680 در دیسایدد فیزیکس هتر جوابگو است برای 690 )
یجورایی ما باید این سیستم ها رو ببندیم و الان جز این سیستم تایتان و 8350 - 770 و 3770 رو هم دارم ولی این قطعات بهتر میخوام چون هارد رندر اند.
در حال حاضر کاری که من از این سیستم میکشم هم باز کم میاره و دنیای نا محدود pc بسیار تا دنیای محدود گیم خونگی و کنسول فرق میکنه.

O-o باو دمت گرم خوب از اول بگو فقط برای گیم نبستی سیستم رو من تا الان فکر میکردم فقط برای گیم هست و پیش خودم میگفتم یعنی ادم باید چقدر بی فکر باشه [img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
اینجا یه معذرت خواهی بدهکارم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]  [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ولی تک کارت به شخصه 7990 رو بیشتر میپسندم [img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
به نظرم زودتر دیسایدد فیزیکس رو انجام بده اینجوری هسته های کارت ازادتر میشه و بهتر کارای پردازشی رو انجام بده و اونموقع نتایج رو قرار بده ببینیم تاثیرات چقدر بوده
راستی من جایی نخوندم مدل cpu ت چی ؟ رم با باس چند استفاده کردی ؟
راستی خداییش بهتر نیست کیس رو تعویض کنی ؟ خداییش حیفه این تشکیلات تو یدونه جعبه باشه یه کیس اسکلت باز بگیر ادم نیگاه میکنه لذت ببره [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
فکر کنم میخای حسابی سیستمت سرما بخوره گناه داره خو[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ببینم خبری از کارتهای سری amd R9  داری ؟   تو تستهای اولیه تایتان رو لوله کرده [img]images/smi/s0 (83).gif[/img]

ما چون وارد کنندیه ایم مجبوریم ولی باید ازش استفاده هم کنیم.
من 7990 زیاد کار کرده ام اصلا دورش نرو اینجوریبگم اصلا amd کلا نمیتونه دوقلو بسازه و اصلا موفق نیست دلایلش زیاده حوصله و وقت نیست بخوام توضیح بدم. ولی به هر گیمر از شرکت amd تک هسته ای پیشنهاد میکنم نه دو هسته ای و کسی که با مشکل کراس فایر کنار اومده و حتما باید با بلوک مخصوص واتر کولینگ این کارت رو استفاده کنه و از دید من برترین کارت بازار و فعلا برترین دوقلو بازار 690ه که بتنهایی همه گیم هارو خورده و دوتاییش اصلا برای یک گیمر نیاز نیست ولی قدرتی التیمیت است نسبت به 790ی که پیش بینی میکنیم.
با توجه به اطلاعاتی که از اونور دارم گویا amd در مدل های زیر 280x با انویدیا کنار اومده و یجورایی کپی کار اونه و سری 290x منظور شماست که 10% از تایتان قویتره و این یک مدل توی مدلهای amd مالیه وبجای 7990 توصیه میکنم گرچه باز برای یک گیمر که نیاز گیم داره در میان 290 و تایتان بازهم تایتان رو پیشنهاد میکنم چون حافظه بیشتری داره و امکانات و تکنولوژی های انحصاری ( TXAA- Phsexy - HBAO+ - Boost - adaptive vsyn - Apex - cuda - cuda programing - 3d srround و جدیدا 4k ) + جیفورس اکسپرینس و تیم نرم افزاری و دولوپر درایور که بزرگترین دلیل بستن یک کارت انویدیاست.
متاسفانه هنوز سری 750 ti معرفی نشده. و کمی زمان میبره تا خودم هم اقدام کنم.
رم ها باس 2133 هستند و پردازنده i7 نسل سوم 2011

[تصویر:  98531540212759623894.gif]
پاسخ
ممنون رامین جان، محو قدرت این سیستم شدم[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
اون تصویری رو که با بهترین کیفیت از CRYSIS 3 گرفته بود بشدت روم تاثیر گذاشت، بافت های نزدیک و در فاصله ی 5-6 متری زیاد طبیعی بنظر نمی رسن ولی بافت ها و محیط های دورتر عین جهان واقعین شایدم یکم زیبا تر[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
پاسخ
رامین جان میگم وقتی که دیسایدد فیزیکس رو انجام دادی میشه یه تست به صورت تک کارت و یکی به صورت sil بگیری تا تاثیرات رو ببینیم؟
میخام بدونم چقدر تاثیر داره

در مورد اینکه میگی کارت تایتان از R9-290X بهتره شکی درش نیست ولی باید قیمت رو هم در نظر بگیریم که تایتان خیلی گرونتر در میاد ولی باید ببینیم در اینده نتایج تستها چی میشه
راستی سایت رو نمیشناسی نتایج تست 780 رو در حالت SIL  داشته باشه اخه هر جا دیدم به صورت تک کارت بوده و اینکه تنایج با تک کارت 690 خیلی نزدیک بوده میخام بدونم تو حالت SIL چقدر به SIL 690 نزدیکه
راستی CPU ت 3930K هست یه 3820 ؟
پاسخ
من که 780 رو تست میکنم اساسا باید با 680 مقایسه شه و خیلی متاسفانه این کارت از تایتان و 690 و 7990 ضعیفتره. تا به حال تست هایی که خودم در حالت sli 780 از این کارت گرفتم با توجه به قیمت پرفمنس عالی تحویل میده اما باز هم اصلا قابل قیاس با تایتان نیست برای کسی که نمیخواد هزینه کنه خوبه.
اما چون توی تامز هاردویر عضویت پرمیوم قبلا بودم درخواست داده بودم و تست های خودم کمی با این تفاوت داره:
[تصویر:  borderlands_2_results2_graph.png]

[تصویر:  fluidmark_results_graph.png]
[تصویر:  98531540212759623894.gif]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان