امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنده بمان!|نقد کوتاه عنوان Don't Starve
Lightbulb 
در صنعت گیم،سبک های زیادی وجود دارند که هر کدام از آنها هواداران خودشان را دارند.بعضی از آنها دارای دوست داران و  طرفداران در تمام سنین هستند و بعضی در رده سنی خاصی محدود میشوند.بعضی ها به آرامش  و بعضی به وحشت و خشونت  بازی علاقه دارند.در یکی از دوست داشتنی ترین سبک های موجود در صنعت بازی سازی است که طرفداران خاص خود را داراست.Survival
وقتی نام این سبک به گوش میرسد،ناگهان تصویری از ذهن ما عبور میکند که شخصیت بازی برای زنده ماندن نیاز  به غذا خوردن،جنگیدن با هیولاها و مکانی امن برای استراحت دارد.این ویژگی ها باعث جالب شدن این سبک میشود.
[تصویر:  78703394692851177046.jpg]
   نام:Don't Starve
 Survivalسبک:
شرکت سازنده:
 Kiel Entertainment 
پلتفرم:PS4_PC

دنیای سرد و بی روح

در اول بازی،مشاهده میکنیم که شخصیت اول بازی که یک دانشمند است،درحال انجام آزمایشات پیچیده است.ناگهان اتفاقاتی برای شخصیت داستان میافتد و موجودی بدجنس،شما را به دنیای دیگری که هیچ چیز درآنجا وجود ندارد میبرد.دنیایی که هیچ بویی از تمدن  و تکنولوژی انسانی نبرده و فقط موجودات و هیولاهای مخوف در آن زندگی میکنند.ما با جهانی بسیار بزرگ طرف هستیم که هر گوشه و کنار آن موجودات وحشی زندگی میکنند و مکان های زیادی برای کشف کردن وجود دارد.
[تصویر:  15576742294891370577.png]
 گرسنگی نکش تا زنده بمانی

یکی از قسمت های مهم بازی،داشتن نمودار گرسنگی است.این نمودار در سمت راست و بالای صفحه در کنار خون و هوش شخصیت قرار دارد.فراموش نکنید که اگر گرسنه شوید،به زودی کام مرگ را خواهید چشید.میتوانید گرسنگی را از طریق خوردن میوه هایی که سرتاسر نقشه قرار دارند رفع کنید و یا با ساختن قابلمه،غذاهای گوناگون درست کنید.هر غذایی که درست میکنید،مخلوطی از چندین میوه و یا گوشت حیواناتی اعم از بوفالو و هیولاها است.البته ساخت قابلمه کمی سخت است ولی به جای آن میتوانید برروی آتش غذا بپزید!
[تصویر:  84226194675722841249.png]
 زمستان در راه است.....
بعد از مدتی بازی کردن،به فصل زمستان خواهید رسید.شاید در نگاه اول خوشایند بنظر برسد اما در زمستان سختی های بیشتری را تجربه خواهید کرد.شک نکنید با موجودی که به غول زمستان معروف است روبه رو خواهید شد.اگر خود را آماده نکنید قطعا کشته خواهید شد.به علاوه مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد مثل کمبود مواد غذایی و یا خشک شدن گیاهان که همگی در گیم پلی شما تاثیر خواهد گذاشت.
[تصویر:  80599462493011627504.png]
عنوانی زیبا یا خسته کننده؟
در اولین باری که این عنوان را بازی میکنید،بسیار مهیج و سرگرم کننده خواهد بود ولی پس از مدتی،محیط بازی و گیم پلی خسته کننده و تا حدودی مسخره خواهد شد.اما نگران نباشید زیرا شرکت سازنده برای کسل نبودن محیط بازی دست به ساخت مود ها و DLC هایی جذاب زده است.پس اگر احساس کردید که بازی دیگر برایتان معنا ندارد،شروع به گشت و گذار در وب سایت ها و دانلود مود ها کنید.
[تصویر:  51188244441661063878.png]
 صداهای مرموز.....
متاسفانه در صداگذاری بازی مشکلات زیادی دیده میشود.به عنوان مثال میتوان به صدای شخصیت های بازی اشاره کرد که بجای استفاده از صدای انسان،صداهای مضحکی مانند شیپور و فلوت شنیده میشود.ولی صداگذاری محیط قابل قبول میباشد.صداهای مرموزی که در شب شنیده میشود احساس تنهایی را به خوبی انتقال میدهد.
فانتزی یا ترسناک...
شب ها،یکی از زیبا ترین محیط هارا در بازی تشکیل میدهند و حس تنهایی در دنیایی بیکران را به بازیباز وارد میکنند.دیدن شخصیت بازی به آتش بستگی دارد.یعنی اگر در محیطی که هستید آتش روشن نباشد و یا روشنایی وجود نداشته باشد،شخصیت بازی شروع به حرف زدن میکند برای مثال میگوید که:من چیزی نمیتوانم ببینم! یا اینجا خیلی تاریک است!.در تاریکی موجودات و اشباح خبیث به شما حمله میکنند و به شما صدمه میزنند.پس بهتر است قبل از شب حتما نوری فراهم کنید!
[تصویر:  62186945788704307061.png]
سخن آخر
در پایان باید گفت که این عنوان،گیم پلی روان و خاصی دارد ولی متاسفانه صداگذاری جذابی ندارد!همچنین باید اشاره کرد که این سبک طرفداران خاص خودش را داراست که حوصله و وقت زیادی برای بازی کردن دارند.

جمع بندی
+موسیقی بازی بسیار زیبا و قابل قبول 
-صداگذاری شخصیت ها 
+گیم پلی روان و جذاب
+محیط زیبا و فانتزی
-داستان گیج کننده
+پایان زیبا
- +شخصیت پردازی نسبتا ضعیف
نمره دهی:
گرافیک: 8/10
گیم پلی: 9/10
صداگذاری:5/10
نورپردازی:6/10
نمره کلی: 7.5/10

پ.ن: دوستان این اولین نقد من هست.من عذرخواهی میکنم بابت تکراری بودن و یا کم بودن متن.اگر مشکلی در نقد بود به من بگید تا بتونم پیشرفت کنم.تشکر از این که وقت گذاشتید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  406801404337575825_V-84-1280.jpg]

پاسخ
بسیار خوب بود. خسته نباشی.
تنها اشکال کم بودن متن بود. (که اون هم خیلی اشکال به حساب نمیاد)
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
افرین

برای اولین نقد خوب بود[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

منتظر کارهای بعدیت هستم

فقط اینجا رو درست کن[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نقل‌قول: شروعبه گشت و گذار در وب سایت ها و دانلود مود ها کنید.
پاسخ
(03-06-2014, 01:05 AM)'PWLG' نوشته است: بسیار خوب بود. خسته نباشی.
تنها اشکال کم بودن متن بود. (که اون هم خیلی اشکال به حساب نمیاد)

خیلی ممنون.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
بله مشکل همین بود که در نقد های بعدی رفع میشه

پاسخ
(03-06-2014, 01:07 AM)'nami1' نوشته است: افرین

برای اولین نقد خوب بود[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

منتظر کارهای بعدیت هستم

فقط اینجا رو درست کن[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نقل‌قول: شروعبه گشت و گذار در وب سایت ها و دانلود مود ها کنید.

خیلی متشکرم بابت نظر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اصلاح شد

پاسخ
خیلی خوشم اومد،مخصوصا از اینکه بازی ای رو هدف نقد کردن قرار دادید که کسبی چیز زیادی ازش نمیدونهConfused25:این خیلی نکته ی مهمیهConfused25:
کنسول هایی رو هم که روش اجرا میشه با نام شرکت سازنده و کمپانیش بنویسد و در آخر نقد هم یه جمع بندی مختصر با ارایه ی نکات منفی و مثبت بکنیدConfused25:

کسی هم زیر نقدتون کامنت گذاشت،ازش تشکر کنید،مثلا الان از من تشکر کنیدConfused25:Confused24:Nau
موفق باشید3

[تصویر:  tmp_the%20last%20guardian-1823454477.jpg]
میگم تو این صحنه نمیشد دوتایی باهم بپرن که این همه ریسک هم نکرده باشن؟!
پاسخ
(03-06-2014, 01:24 AM)'313714' نوشته است: خیلی خوشم اومد،مخصوصا از اینکه بازی ای رو هدف نقد کردن قرار دادید که کسبی چیز زیادی ازش نمیدونهConfused25:این خیلی نکته ی مهمیهConfused25:
کنسول هایی رو هم که روش اجرا میشه با نام شرکت سازنده و کمپانیش بنویسد و در آخر نقد هم یه جمع بندی مختصر با ارایه ی نکات منفی و مثبت بکنیدConfused25:

کسی هم زیر نقدتون کامنت گذاشت،ازش تشکر کنید،مثلا الان از من تشکر کنیدConfused25:Confused24:Nau
موفق باشید3

تشکر بابت نظر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

همه مواردی رو که گفتید رو الان اضافه میکنم و آخرش جمع بندی میکنم.باز  هم ممنون بابت نظر سازنده [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]/images/smi/new/241.gif[/img][img]/images/smi/new/241.gif[/img][img]/images/smi/new/clap.gif[/img][img]/images/smi/new/eee.gif[/img]

بروز رسانی انجام شد+ دوستان سوالی داشتید از بازی بپرسید در خدمتم

پاسخ
بابا دمت گرم.
تا الان بیداری؟
برو بگیر بخواب مگه کارو زندگی نداری؟
جدا از این حرفا، داستان بازی رو هم بهتره که نقد کنید. با این چند فاکتور:
داستان بازی خوب بود؟، خوب روایت شد؟، شخصیت پردازی خوبی داشت؟ و....
پاسخ
(03-06-2014, 01:49 AM)'PWLG' نوشته است: بابا دمت گرم.
تا الان بیداری؟

آره بیدارم.[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
نه کار و زندگی ندارم.اصن خودت چرا بیداری :))))))))) [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
آره به زودی اضافه میکنم اینا رو.مخصوصا داستان بازی و درضمن یک تاپیک برای راهنمایی هم باز خواهم کرد.
ممنون بابت نظر[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
(03-06-2014, 01:52 AM)Amirkarabi نوشته است:
(03-06-2014, 01:49 AM)'PWLG' نوشته است: بابا دمت گرم.
تا الان بیداری؟

آره بیدارم.[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
نه کار و زندگی ندارم.اصن خودت چرا بیداری :))))))))) [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
آره به زودی اضافه میکنم اینا رو.مخصوصا داستان بازی و درضمن یک تاپیک برای راهنمایی هم باز خواهم کرد.
ممنون بابت نظر[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

من بیدارم تا بررسی کنم که کیا بیدارن. [img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
خیر سرم باید ساعت 6 برم سر کار. خیلی از ارسال های من بین ساعات 12 تا 6 صبحه.[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
درمورد تاپیک هم قبلا دو تا از دوستان زحمتشو کشیدن. خیلی تو نقد نوشتن کمک میکنه. فکر کنم یکیش رو a.gamer زده بود.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,461 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
Exclamation نقدی کوتاه از سری بازی های GTA soheilds 12 4,768 04-11-2020, 02:10 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
Video بیوگرافی کوتاه کرکتر های بازی Lightninghero 6 3,330 09-08-2017, 08:04 PM
آخرین ارسال: Lightninghero
  نگاهی کوتاه بر اکانت های ترکیبی PS4 Be the story 10 12,863 05-12-2017, 08:06 PM
آخرین ارسال: alireza.bm
  روزی روزگاری : دبی، بیابانی خونین | نقد و بررسی عنوان Spec Ops: The line Maziyar Hemmati 2 2,529 11-24-2016, 07:33 PM
آخرین ارسال: Y PS

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان