امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5=2+2 | تحلیل مفاهیم و بررسی تئوری توطئه‌های Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
(05-26-2016, 10:52 PM)Cliff Martinez نوشته است: الان که فکرشو می کنم می بینم کوجیما تو شاخ و برگ دادن به داستان و تناقض ساختن تکه تک
و هر کاری که بخواد با داستان بازی می کنه.مثل برگردوندن بیگ باس سوخته شده به نسخه چهارم
اونم با چه ترفندی!نمیگم تا اسپویل نشه ولی اگه بشنوید از تعجب شاخ در میارید که چه جوری زندش کرد
اصلا بعید نیست بیگ باس هنوز زنده باشه.
خلاصه این بشر واسه هر چیزی حتی زنده کردن شخصیت مرده یه راهی پیدا می کنه
پس بعید نیست که اسماعیل واقعا بیگ باس باشه.(به نظر خودم که واقعا غیر ممکنه.همش توهم بود)
حالا یه سوالی.
چرا توی اپیزود ۵۱.لیکوعید اسنیک تفنگو برمیداره ولی شلیک نمی کنه؟
سعی کردم اسپویلش نکنم.
توی یوتیوب یا اپارات سرچ کنید

Metal gear solid v the phantom pain episode 51

خوب چون گلوله توش نبود ...Snake خشاب رو خالی کرد و انداختش جلوی لیکوئید تا بعدا پرش کنه و ازش استفاده کنه ... حالا واسه خود کشی .. یا کار دیگه ای ! 
من به نظر من بهتره این افکار در مورد داستان رو فراموش کنیم که یه چیزی کاملا توهم بوده یا اینجور چیزای خیلی عجیب غریب.معموله که اسماعیل بیگ باس بود .. شاید بعضی رفتار هاش توهم بوده .. و شاید صورتش هم توهم بوده ( از اونجایی که مدل صورتش زیر بانداژ مدل صورت پزشک بوده ... و ونوم هم که توهم بیگ باس بودن داره .. در نتیجه کسی که در واقع بیگ باس هست رو به صورت ونوم اسنیک (یعنی خودش) فرض کرده و خودش رو هم که بیگ باس فرض کرده) .. درواقع اگر توجه کرده باشید موقعی که دکتر آینه به ونوم نشون میده ابتدا صورت بیگ باس نشون داده میشه که قبل از جراحی پلاستیک هست که یک نوع توهمه .. و وقتی دوباره آیینه رو نشون میده توهم ما از بین رفته .. بعد از عمل هم وقتی اول آیینه رو نشون میده ما باید صورت بیگ باس رو ببینیم ولی صورت اصلی ونوم رو میبینیم ... چون که ونوم در ذهنش بیگ باس و خودش رو جابجا کرده بوده ! و بعدش دوباره توهم از بین میره ... به نظر من توهم ها فقط در حداینکه در بعضی نقاط وجود داشتن باید شناخته بشن...
نوار های آخر بازی هم همگی نوار های حقیقیت و بدون توهم هستن !  پس نمیشه گفت بیگ باس اونجا نبوده و کمک نکرده ! .. اسماعیل بیگ باس هست و بهتره تئوری های بازی رو خیلی پیچیده نکنیم و این قدر ریشه ندیم بهشون.

سلام.ابتدا خیلی ممنون بابت مقاله و منتظر قسمت بعد هستم.
و ...
به نظر من بیش تر متن مقاله که شرح داستان و باز کردن اون برای بهتر متوجه شدن بود درست هست .. و کاملا عملی.
ولی اینکه بخواییم تئوری هایی بدیم که کل بازی رو ببره زیر سوال به عنوان یک توهم یا همچین چیزی غلطه.چون خوب معلومه که اتفاق افتاده !
کوجیما هم همچین آدمی نیست که بخواد یه بازی پر از توهم بده که ما قرار باشه روی هر نقطه ای از اون خودمون رو سردرگم بدونیم .
به نظر من فهمیدن جملاتی که اول و آخر بازی از دو نویسنده نوشته میشه (یکی موضوع مهم بودن زبان ما و دیگری استعاری بودن و مقایسه ای بودن بیش تر حقیقت هایی که ما بهشون میگیم حقیقت) و البته فهمیدن اینکه Venom Snake به عنوان یک فانتوم حضور داشت در درجه اول کافیه.بعدش هم مسائل پیرامون فانتوم بودن Venom Snake و جزعیاتی که در همین مقاله هم بود و احتمالا باز هم اضافه میشه . در کل میگم که دادن تئوری های زیر سوال برنده و خیلی ناجور (!  S0 (24) ) نیازی نیست .. چون بازی چیزی هایی رو که ما باید به عنوان واقعیت بدونیم در مورد داستان (واقعیت .. نه حقیقت!) گفته و ما کاملا میتونیم بهش اعتماد کنیم .(مثل نوار هایی که بعد از مرحله آخر داریم و اون نوار ها چیزایی مثل بیگ باس بودن اسماعیل رو تایید میکنه و ... که خیلی راحت میشه به همشون اعتماد کرد ! ... یه جورایی دیگه کوجیما این قدر ها هم دوست نداره سورپرایز و گیج کنه ! .. همونطور که دوست نزدیکش "یانو" هم درمورد بازی حرف زده و اصلا درمورد این توهمات و مبهمات حرف خاصی نزده ... و هدف اصلی رو اشاره کرده)
--------
درضمن اینم باید یادمون باشه که Venom Snake درواقع قراره که خود ما باشیم ... برای همین خیلی از قضاوت ها و جواب ها به عهده خودمون هست ! .. چون باید خودمون جواب بدیم دیگه !! : ) مثل همون سوالی که داخل مقاله هم هست .. The only  me is me .. are you sure the only you is you ?... .
خوب ! .. این سوال رو فقط خودمون جوابش رو میدونیم ... . جوابش می تونه باعث شرمندگی خودمون بشه .. میتونه هم بهتر باشه و باعث سربلندی بشه .. که احتمالا کوجیما می خواسته با این سوال ما رو به خودمون بیاره و یه جنب و جوشی درمون ایجاد کنه.
نظرتون چیه در این مورد ؟
از اونجایی که بازی دیگه سیستم قضایی و قضاوت نداره (!) خودمون باید قاضی خودمون باشیم در آخر بازی.(البته اون خونی شدن صورت بعد از انجام دادن کار های شیطانی میتونه یه سیستم کوچولو محسوب بشه!)
فکر کنم واسه همینه که فایل صوتی در فایل های بازی موجوده هست که جواب Venom Snake رو به بیگ باس شامل میشه ولی از داخل خود بازی حذف شده .. چون قرار بوده که جواب رو خودمون به خودمون بدیم.
--------
و البته در این مورد می تونیم بگیم که کوجیما شاید می خواسته ما رو نسبت به غرور خودمون هم متواضع کنه ! .. (همونطور که اسلحه های داخل اتاق پایانی ناپدید میشن و حالا توهم بودن یا نبودنشون مهم نیست ... مهم نمادین بودن این هست..)
که البته از اونجایی که ما می تونیم بعد از مرحله پایانی دوباره داخل میدون جنگ باشیم ، درواقع این متواضع بودن رو هم نخواسته بهمون اجبار کنه و گذاشته به عهده خودمون .
در واقع توی این فاصله باقی مونده تا N313 و تمام کردن ماموریتی که بهمون داده شده و مرگ ما ، سرنوشت ما چیزی خواهد بود که خودمون تعیین می کنیم.
-------
آها ... و البته این موضوع رو یه جور دیگه هم میشه توضیح و شرح داد.
از اونجایی که معمولا قهرمان ها در داستان ها یک جور آدم فداکار محسوب میشن و به طور معمول یک "درد" خاصی دارن ، میشه گفت که وقتی بیگ باس ما رو از توهم بیگ باس بودن در میاره ، دراقع اون درد فانتوم بودن هم از روی دوشمون بر میداره..و البته سرنوشت ما رو با گفتن اینکه "تو هم یک بیگ باس هستی " به دست خودمون می سپاره! (شاید هنوز فانتوم بیگ باس باقی میمونیم ... ولی بدون درد !)
و خوب تا قبل از این به واسطه اینکه ما کسی هستیم که داره برای سالم نگه داشتن بیگ باس فداکاری میکنه یک قهرمان محسوب میشدیم و حالا یک قهرمان بی درد(یه جورایی دیگه قهرمان نیستیم!..و در حال حاضر ما هم یک انسان عادی هستیم..یا شاید هم یک نفر که مجبور به Snake بودن شده) ... که ممکنه به یک "شیطان" یا یک "انسان واقعی" تبدیل بشه !.. و این همون چیزی که به عهده ماست !
----
2 خط بالاتر منظورم از Snake بودن نمادینه ... همونطور که توی تریلر MG RISING کوجیما رایدن رو کسی خطاب میکنه که مجبور به اسنیک بودن شده.البته اینو دقیقا نفهمیدم که قراره یه آدم عادی باشیم(که حالا یه ماموریتی هم واسه انجام دادن داره و این حرفا...)  یا کسی که مجبور به اسنیک بودن شده باشیم ! .. نظر شما چیه؟
-----
ممنون به خاطر مطالعه کردن.
You hope hatred... might someday replace the pain. But it never goes away. It makes a man hideous inside and out
[تصویر:  7ktd_2016071821014922_1.jpg]
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: 5=2+2 | تحلیل مفاهیم و بررسی تئوری توطئه‌های Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - توسط One Man - 05-26-2016, 11:41 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,942 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 1,075 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 1,091 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 8,425 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,246 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان