امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقر فرهنگی! | نگاهی بنیادی به حواشی دنیای بازی‌بازان
(08-23-2016, 12:50 AM)Erfan-Wh نوشته است: دست روی چه مطلبی گذاشتی سجاد جان! جالبه که حرف سر این قضیه خیلی زیاده اما اگر بیش از حد بازش کنی، دقیقا همون بلایی سرت میاد که توی رسانه تلویزیون بهش اشاره کردی...
البته به نظرم مشکل ما خیلی ریشه ای تره، مسئله فقط بازی های ویدئویی نیست... این دوستانی که زمامدار صدا و سیما و رسانه های اساسی کشور هستن این روزها همه چیز رو مورد هدف قرار میدن و با یک سری منطق و اطلاعات خام و ناقص فکت صادر میکنن! 
سه چهار سال برای ارتش های فرازمینی هایپ شدیم آخر دیدیم خودنماییش فقط در زمینه گرافیک بود (که تازه اونم توی بازی اصلی خیلی پایین تر از اون چیزیه که اوایل نشون داده شد) حتی دوست ندارم بگم داستانش آبکی بود! آبکی هم براش زیاده (نمیخوام الان وطن پرستان غیور بیان "الکی" دفاع کنن! با منطق و دلیل میگم که داستان و گیم پلی بازی رسماً توی دیوار بود!)

وقتی بنیاد میاد پایرت توی اینترنت و بازار رو جمع میکنه تا خودشون به واسطه یک سری شرکت های کذایی همون بازی ها رو پایرت و بر اساس استانداردهای فرهنگیمون !! سانسورش کنن، چه انتظاری میشه داشت؟ حالا باز این مسئله بچه گانه قلمداد کردن بازی های ویدئویی نسبت به سال های گذشته بهتر شده اون هم به لطف فعالان معدودی مثل همین علی فخار. این آقای کریمی قدوسی هم که اولش فقط شعار سر داد و رسماً هیچ کار مفید یا قابل توجهی نکرده... حالا وقتی همه این ها رو کنار هم قرار بدی حتی فکر کردن بهش هم آزاردهنده میشه. 

مقاله خیلی خوبی بود و متنش دردناک ولی دلنشین بود. خسته نباشی، امیدوارم ادامه هم داشته باشه...
سلام خدمت جناب استادی.
یه تشکر ویژه از شما و تمام کسانی که منت سر ما گذاشتن و مقاله رو مطالعه کردن بکنم. مرسی از این‌که وقت گذاشتین و از اون مهم‌تر نظر دادید در رابطه با مقاله. در هر صورت باعث خوشحالی که این تعداد از کاربران برای مطالب افرادی مثل من ارزش قائل میشن و اون رو مطالعه می‌کنن...
در خصوص حرفاتون هم کاملا موافقم جناب استادی. سعی می‌کنم برای قسمت‌های آینده (که احتمالا دو مقاله‌ی دیگه باشه) موضوعات رو از کلیشه‌هاش خارج کنم و سریع برم سر اصل مطلب. درخصوص بنیاد ملی هم خیلی حرف‌ها برای گفتن وجود داره! خصوصا زمانی که حرف از فرهنگ و مذهب ملی در بازی‌های ویدئویی می‌شه که شخصا خیلی از این حیث گله دارم. چطور ما حرف از فرهنگ و مذهب در بازی‌های ویدئویی می‌زنیم، اما از اون طرف عملا داریم قتل و خشونت و دروغ و هزار جور کلیشه دیگه رو ترویج می‌کنیم. به‌نظرم بهتره که فرهنگ رو سپهری برای جلوگیری از پیشرفت این صنعت نکنیم! حقیقت اینه که بنیاد ملی و هزارجای دیگه، به اینکه شما روزتا شب بیای بهش وصل بشی و فرت و فرت مجوز بگیری نیاز داره. شخصا فکر می‌کنم تمام این موضوعات در جهت افزایش درآمد صورت می‌گیره و اگر قصد و نیت واقعا پیشرفت این صنعت باشه، قطعا چنین چیزی دست‌نیافتنیه با این شرایط. طرف تو اون زمانی که باید ایده‌ش رو پرورش بده، فکر و وقتش سر مجوز و بازبینی و محدودیت‌ها تلف میشه... سعی می‌کنم تو قسمت بعدی یک موضوع جذاب‌تر رو انتخاب کنم که مربوط به همین حیطه از جامعه‌ست...
مرسی از اینکه مطالعه کردید S0 (74)
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: فقر فرهنگی! | نگاهی بنیادی به حواشی دنیای بازی‌بازان - توسط سجاد محمدی پور - 08-23-2016, 03:00 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان