امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط با اعضای تحریریه
متاسفانه همیشه در چنین تاپیک هایی (مثه 8 نویسنده برتر)، بحث هایی مطرح میشه که ارتباط چندانی با خود تاپیک نداره (قبلاً هم تو فروم شاهدش بودیم و نیازی نیست اسم ببرم) و این ناشی از "آتش زیر خاکستر"ی هستش که وجود داره. این آتش زیر خاکستر بدون شک به خاطر یه مسائلی به وجود اومده که حالا کاری نداریم چی بودن، نه گفتنش اینجا کار درستیه و نه دردی رو دوا میکنه. باز هم بُگذریم...

به طور کلی تو فروم فعالیتی ندارم و کلاً هم عقیده دارم باید راه فروم رو از صفحه اصلی به طور کامل جدا کرد. یعنی نه چیزی از فروم بره صفحه اصلی، نه چیزی از صفحه اصلی بیاد فروم، نه بیان انتقاد رو از صفحه اصلی تو فروم بیان کنن و نه انتظار داشته باشن که به انتقادشون از صفحه اصلی، تو فروم جوابی داده بشه! به این لیست هماهنگی های تحریریه و ... رو هم اضافه کنید. دیگه هیچ جای حرفه ای و طراز اولی نیست که از یه سیستم سنتی مثه فروم به عنوان یه پل ارتباطی استفاده کنه و به نظرم فقط گیمفاست که هنوز به سنت هاش وفاداره! از این هم بُگذریم...

بیانیه دادن (یا به قول برخی، بالای منبر رفتن) پدیده فراگیری تو فضای مجازی هست و اونایی که هیچ حرفی واسه گفتن ندارن ولی بالای منبر رفتن رو خوب بلدن، معمولاً باعث یه جبهه گیری هایی تو جمع های این چنینی میشن و متاسفانه باید بگم دقیقاً اینجا هم شاهد این قضیه هستیم. یعنی کسایی که هیچ چیزی بهشون هیچ ربطی نداره، به واسطه رفتار غیر حرفه ای برخی مسئولین به ظاهر حرفه ای وارد یه جریاناتی میشن و بعدتر باعث به وجود اومدن برخی جبهه گیری های الکی و چند دستگی بین مخاطب ها (بخونید کاربران فروم) میشن. اخیراً هم بیانیه زیاد دیدیم، ولی متاسفانه افرادی که بیانیه دادن خودشون باعث شدن هیچ وقت انتقادشون جدی گرفته نشه. این یه حقیقت هست که وقتی یکی یه بار جلوی من چهره اش خراب بشه، دیگه دفعات بعدی وقتی ببینم پست داده، یادداشت گذاشته، پیام خصوصی داده یا هر چیز دیگه ای کوچک ترین تمایلی برای جواب دادن بهش ندارم! همه همین طور هستن. وظیفه من به عنوان یه مسئول ایجاب می کنه که تمامی انتقادها رو بشنوم، ولی دیگه تشخیص "انتقاد" از "تخریب" و البته "سلیقه شخصی" به عهده خودم هست. مطمئن باشید کوچک ترین انتقادی از ما، در هر کجا (اعم از کامنت های صفحه اصلی، یادداشت پروفایل، پست فروم و ...) صورت بگیره از چشم ما دور نمیمونه، جواب هم بهش ندیم الزاماً به  این معنی نیست که باهاش مخالف هستیم! مطمئناً اگر انتقاد شما درست باشه در نحوه فعالیت ما مشهود خواهد بود. یه کم از حرفی که اول این قسمت از پست گفتم دور شدم، ولی لازم بود، برگردیم به همون بالای منبر رفتن. متاسفانه برخی انتقاد می خوان بکنن، ولی نحوه درست انتقاد کردن رو بلد نیستن! به طور کلی که انتقاد در فضای مجازی تو کشور ما به تخریب شبیهه و ناخودآگاه توش تخریب صورت می گیره در اکثر مواقع و به این دیگه باید همگی عادت کرده باشیم. ولی متاسفانه برخی انتقاد رو با "درد دل" اشتباه می گیرن و میان سفره دلشون رو تو اون متن حاوی انتقاد باز می کنن و از هر دری میگن!

خب "سجاد محمدی پور" عزیز، به تیم تحریریه چه ربطی داره که اومدن علیه شما توئیت دادن؟ این اصلاً به بحث جنابعالی و سردبیر مربوطه؟ نکنه فکر می کنی ما هم مثه "برخی" اقدام به "استخدام مزدور" می کنیم تا برن بقیه رو خراب کنن؟ این که دیگه چرا وجهه عمومی شما جلوی بقیه خراب شده و ... به ما کوچک ترین ارتباطی نداره. همیشه بقیه درست نمیگن، ولی "تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!" به این جمله هم خوب دقت کن و هر دو بخش رو در نظر بگیر. در جریان اتفاقاتی که واسه حضرت عالی افتاده نیستم و اصلاً هم واسم مهم نیست بدونم که چی بوده و چی شده، دارم خیلی واضح میگم "توئیت دادن علیه شما و کلاً جوی که علیه شما هست به تیم تحریریه هیچ ربطی نداره!" حالا بازم اگه دوست داری کاه رو به کوه ربط بدی و گودرز شقایقی رو جای شقایق گودرزی در نظر بگیری، خود دانی.
گفتی "برخی اساتید"... خوشحال میشم نام ببری و قشنگ مشخص کنی که منظورت کی هست. نسبت به این کلمه "استاد" تنفر شدیدی دارم و برخی هم مطلع هستن نسبت به این قضیه، هیچ وقت هم ادعایی در زمینه نویسندگی نداشتم و همیشه سعی من بر این بوده تا مخاطب رو با جنبه های مختلف یک بازی، به طور دقیق آشنا کنم. می دونم که منظورت هم من نبودم ولی بازم میگم "نام ببر" کدوم یکی از اعضای تیم فعلی منظورت هست. اگر هم منظورت تیم فعلی نیست پس دقیقاً چرا یه همچین چیزی رو مطرح می کنی!؟ به نظرت "استاد" بودن آقای ایکس از نظر کاربری که نام کاربریش هم غلط املایی داره، واسش مایه افتخار و مباهاته؟ یا فحش خوردن همون شخص از یه کاربر دیگه به خاطر پاک کردن نظر غیر مرتبطش با بحث چطور، اون هم حقه؟ اصلاً به نظر خودت (به عنوان یه نویسنده) این چیزا واسه یه شخصی که کارش نویسندگی تو حوزه گیم هست، اهمیتی داره؟ پاسخت رو پس لطف کن و تعمیم بده به بقیه نویسنده ها! اینجا هیچکس دنبال ارضای حس نویسندگیش نیست، کسی نمینویسه که بگن "آندره بازن" هستی و کسی هم نمینویسه که پول دربیاره (خودت بهتر در جریان حقوق های کار اینترنتی هستی و لازم نیست بحث رو باز کنم)، همه دنبال این هستن تا به شیوه ای صحیح، نظراتشون رو در قالب مقالات با بقیه به اشتراک بذارن. اختلاف نظر هم طبیعیه، پس مشخصاً کسی از انتقاد ناراحت نمیشه! ولی متاسفانه انتقاداتی که مطرح میشه خیلی خیلی عجیب و به دور از احترام هستن. تقریباً از هر 10 تا متن انتقادی، 9 تاش پر از مغلطه، خیال بافی، توهین و ... است.
بارها گفتی گیمفا رو دوست داری، ولی به نظرت اگه واقعاً گیمفا رو دوست داری، بهتر نیست انتقاداتت رو به شیوه بهتری در میون بذاری؟ بهتر نیست یادداشت هات رو باز بذاری تا مدیر کل فروم نیاد تو پروفایل خودش بهت جواب بده؟ بهتر نیست یه پیام خصوصی به من یا سردبیر یا هر کدوم از مسئولین بدی، به دور از هر گونه تیکه پرانی و تو لفافه کوبیدن (!) بگی مشکل چیه؟ بهتر نیست از فرم "تماس با ما" صفحه اصلی استفاده کنی؟ بهتر نیست به خود سردبیر ایمیل بزنی؟ شما وقتی میای تو یه فضای عمومی مثه فروم انتقادی رو مطرح می کنی، حتی اگه اندکی هم بیای تیکه بندازی (حتی به قول برخی طنز قاطیش کنی!) دیگه مسلماً حرف شما واسه من مسئول بوی انتقاد نداره، بوی تخریب داره! همیشه رسم بر این بوده وقتی خصوصی یه مسئله ای گوشزد شد، اگر پاسخی شنیده نشد بیاد عمومی مطرح بشه، منتها الآن برعکسه! کوچک ترین مسئله ای به صورت خصوصی مطرح نمیشه و منتقد سریعاً میاد تو تاپیک و پیش خودش میگه "برم یه حالی ازشون بگیرم و بیام!"
هر جا صحبتی از انتقاد بوده، نام "سجاد محمدی پور" به عنوان یکی از طرفین بحث درخشیده! حتی وقتی که مستقیم هم تو بحث نبوده. حق بده به بقیه که نسبت به انتقادت حس منفی پیدا کنن (خصوصاً از اون جایی که هیچوقت درست مطرح نشده). این که شما میری طومار می نویسی و توسط بیست و اندی کاربر به امضا می رسونی چیز بدی نیست، ولی وقتی توش انتقادی مطرح نمیشه و هر چیزی رو به چیز دیگه وصل می کنی باعث میشه دیگه اون طومار کوچک ترین ارزشی نداشته باشه. وقتی میای از آکادمی ایراد می گیری در حالی که نمیدونی اصلاً چی توش در جریانه، فقط یه پیام داره: با سردبیر مشکل داری و می خوای زیر سوال ببریش!
خطاب به تمامی دوستانی که انتقادی دارن میگم: اگر انتقادی دارید، ازتون خواهش می کنم درست و به دور از قصد و غرض، مشکل شخصی، تیکه پرانی و ... مطرحش کنید، باور کنید جدی گرفته میشه! ولی تا وقتی بخواید "تخریب" کنید نه "انتقاد"، مطمئن باشید هیچ وقت به نتیجه نمی رسید.

بهترین راه ارتباط با مسئولین، پیام خصوصی در فروم هستش یا ارسال ایمیل (برای اون دسته از مسئولین که ایمیلشون رو قرار دادن). از این راه ها اقدام کنید، اگر جواب نگرفتید بعد بیاید به صورت عمومی جار بزنید و دوباره باعث ایجاد درگیری بشید.

پ.ن 1: هر کسی جز "سجاد محمدی پور" پست می داد، من جوابی نمی دادم. منتهای مراتب یه سری حرفا بود که باید به ایشون زده میشد، به همین علت وارد بحث شدم. خود آقای محمدی پور هم صحبتی دارن، فقط و فقط از طریق پیام خصوصی پاسخ میدم و پستی در مورد حرفای من داده بشه به هیچ وجه پاسخگو نخواهم بود.  یه نکته هم من باب مزاح و صرفاً به عنوان شوخی بگم: حیفه متنت رو جاستیفای کنی، نیم فاصله هم رعایت کنی، به بهترین شکل ممکن از علائم نگارشی استفاده کنی، بعد توش غلط املایی داشته باشی!

پ.ن 2: دوستانی که مسئول نیستن اگر لطف کنن و نقش "ریش سفید" جمع رو ایفا نکنن یه محبت بزرگی در حق همه کردن! به هر حال اینجا بی صاحب نیست، مسئولینی داره و اون مسئولین هم صلاح دیدن به بقیه آزادی بیان بدن! این حق رو شما با گفتن جملاتی نظیر "امیدوارم دیگه کسی پست نده" ازشون نگیرید! با تشکر!

پ.ن 3: پست طولانی شد، شرمنده دوستانی شدم که تو سایت، مقالات رو نمیخونن و صرفاً یه نگاه به باکس نمره میندازن، بعد میرن زیرش کل حیثیت نویسنده رو به بازی می گیرن! عذر می خوام که حرفم باکس نمره نداشت!

پ.ن 4: پست قرار بود تو تاپیک "8 نویسنده برتر" داده بشه، منتها نمیدونم چرا یهو بسته شد! همه پاسخ دادن خلاصه و به نظر فقط سر من بی کلاه موند. بحث رو منتقل کردم به اینجا چون حرف هام بخشیش کلی بود راجع به مسائلی که اخیراً راجع به "انتقاد پذیر نبودن" (!) به گوش می رسه.
Life begins at the end of your comfort zone
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 03:58 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط ACF - 10-20-2012, 10:11 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 10:15 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط ACF - 10-20-2012, 10:30 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 10:33 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Amir Game - 10-21-2012, 03:26 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Amir Game - 11-20-2012, 04:03 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-07-2013, 02:16 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-08-2013, 11:37 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-09-2013, 09:39 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Ronan - 05-12-2013, 12:53 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Ronan - 05-12-2013, 06:18 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 06-27-2013, 04:12 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-01-2013, 07:07 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-02-2013, 02:40 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-04-2013, 01:10 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 12-31-2014, 10:37 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط zeous - 12-23-2014, 02:15 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط kaito - 12-31-2014, 07:00 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 03-25-2015, 11:55 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 10-15-2015, 06:14 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 10-15-2015, 10:19 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط 0099 - 10-15-2015, 07:49 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 12-25-2015, 01:29 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:07 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:14 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:19 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-01-2016, 05:55 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 12:02 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 02:29 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 03:13 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 03:22 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 04:13 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 05:06 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 05:47 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 06:17 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 08-03-2016, 01:04 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 08-03-2016, 08:57 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Lazaretto - 08-29-2016, 11:19 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Zebco - 12-07-2020, 08:49 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک انتقادات و پیشنهادهای تحریریه گیمفا dark_prince277 45 18,427 04-11-2016, 07:10 PM
آخرین ارسال: Tyrion
  بیوگرافی اعضای تحریریه سایت گیمفا dark_prince277 44 22,496 08-29-2015, 01:06 PM
آخرین ارسال: The White Witcher

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان