امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا
نقل‌قول: من حرفام رو با دلیل زدم برادر.[تصویر:  s0%20%2843%29.gif]
اون دلایل هم به هر منتقدی بگی،نمیتونه چیزی بگه جز اینکه فحش بده (خخخ).
در ضمن نگفتم انحصاری هاش بیخوده ،گفتم اونقدر ها هم نمیچربه به بازی های خفن که برای هر سه پلتفرم (در مواردی برای هر 4 تا. )منتشر میشه.
اصلا اون نوشته رو من گذاشتم واسه کسایی که میخوان از پی سی مهاجرت کنن به کنسول یا مثلا قراره یه وسیله بخرن که باش بشه گیم بازی کرد.
ریشه اصلی اینکه کنسول ها خیلی پرطرفدارن ،معمولا این میتونه باشه که نیازی به آپگرید کردن سیستم نیست،وبا تنها 1 بار پرداخت یک هزینه زیاد،(تو ایران به اصطلاح "عزییییز"مون ،منظورم هست) میتونن تا حد اقل 10 سال(شایدم بیشتر) باهاش صفا کنن.
دلیل دیگه ش هم میتونه پرتابل بودنشون باشه،که وقتی میرن مسافرت یا جایی ،با خودشون میبرنش (که خب "و خداوند ،لپ تاپ را آفرید" قطعا).
یه چیز دیگه ای هم که هست که من بالا نگفتم "کنتلر" ایکس باکس یا پ.س4 هست.
این کنترلر درسته که همه نیاز های یک گیمر رو بر طرف میکنه ولی اگر دیده باشید معمولا یکی از معذل (اگر املای "معذل" غلطه،بوخشیتون.) های کنسولر ها،کنترلرشونه،که معمولا یا طول میکشه بهش عادت کنن،یا اینکه باتری تموم میکنه.

یه دلیل دیگه برتر بودن پی سی به کنسول،اینه که کسی که پی سی میخره در واقع داره به شیوه ی عرب ها تو دبی ماشین میخره [تصویر:  s0%20%2837%29.gif]و کسی که کنسول ،به شیوه ی اروپایی ها[تصویر:  s0%20%2843%29.gif]،به این صورت که:
اعراب در دبی،ماشین های مدل بالا رو به قیمت خیلی ارزون تر از اونی که انتظار میره (حداقل واسه ما کور و کچلا) میفروشن، بعد باقی پولی که ذخیره کردن رو برای بنزین نگه میدارن،که ماشالله عربها انقدر بنزین ارزون میدن که عملا طرف رسما داره فقط پول بابت ماشین (تازه نصف ماشین!) میپردازه...
ولی تو اروپا،طرف ماشین رو با یه هزینه ی مدیوم میخره و باقی پولشو برا بنزین میزاره کنار (که خب بنزین تو اروپا نسبتا گرونه).

حالا پی سی دار ها[تصویر:  s0%20%2837%29.gif]هم مجبور نیستن برای یه گیم که نهایت 14 یا 15 ساعت گیمپلی داره از یه هفته قبلش برنامه بریزن و در واقع ما وقتی میریم گیم بخریم انگار اومدیم سبزی بخریم،5 تا 6 تا گیم که حد اقل 2 یا 3 دیویدی دارن رو با یه خرید میتونیم داشته باشیم.

ولی متأسفانه کنسولر ها،وقتی میرن گیم بخرن،باید مثل شیر های آفریقا ،تصمیمی رو بگیرن که کمترین هزینه در عین حال،بیشترین بازده رو داشته باشه.[تصویر:  s0%20%2867%29.gif] (بی شوخی خارج از شوخی،من واقعا ناراحتم که چرا گیم های کنسول گرونن انقد)

مگه من دلیل نیوردم؟ بعد من کاری به بحث PC Vs Consoles نداشتم داشتم انحصاری ها رو می گفتم! نمی دونم چطوری میگین انحصاری های کنسولا حال نمیده، اتفاقاً اکثرشون شاهکار های نسل هستن. شما چند تا بازی می تونی با افتخارات و جوایز TLoU بیاری؟ یا Uncharted؟ یا Halo؟ یا GeOW که معنی شوتر سوم شخص رو نشون داد! یا حتی Metal Gear Solid که پایه گذار مخفی کاری بود! نمی دونم چطوری باید بهتون ثابت کنم اینا شاهکار های نسل و کل روزگارن :D اما یه جایی هست به اسم gotypricks.blog که توش تعداد گوتی ها، یه جایی به اسم Metacritic که متای بازی ها و یه جایی تو ویکی پدیا هست که دست آورد های بازی تو فستیوال ها رو نشون میده! ما اینارو رو هم بزاریم راحت میشه گفت شاهکار های نسل هستن و تجربشون واجب هست 100 درصد [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
کنترلر هم خیلی ها عادت می کنن، والا DualShock که موقعی که شارژ دستش تموم میشه برخلاف Xbox بهش سیم وصل می کنن تا شارژ بشه که باش می تونن بازی هم کنن. گیم پد برای بازی هایی مثل اساسین، فایتینگ و فوتبال بهتره اما موس و کیبرد برای استراتژی ها و شوتر ها بهتر هست. مقایسه این دو تا کار نسبتاً غلطیه و هر کسی هم راحت یه روزه می تونه باش کار کامل رو یاد بگیره. مخصوصاً برای کسی که قبلاً باش کار کرده.
PC چون بازی هاش کرک شدست شما راحت می تونی گونی گونی بازی بخری. البته بازی با کنسول راحت تره، مخصوصاً اگه اورجینال باشه، فقط کافیه بازی رو بگیری بزاری دستگاه تا همه چیز حل بشه.
بازی کنسول های نسل هشت گرونن چون کپی خور نشدن! بازی ها قیمتشون برای ما ایرانی که کشور حساب نمیشیم گرونه اما برای خارجی ها ارزونه. به شخصه من حاضرم تلاش کنم یه کنسول نسل بعدی بخرم، به جای اینکه 100 تا بازی متوسط انجام بدم، در سال 3 تا انحصاری تاپ بگیرم تا 100 تا بازی معمولی بگیرم! بازی های راک استار رو بدون تاخیر انجام بدم و سری RDR رو از دست ندم و بقیه عناوین شرکت First-Party.
پست بالاتر هم گفتم، من اصولاً هر دفعه فنِ یه چیز بودم اما الان فنِ هیچکدوم نیستم [img]images/smi/s0 (60).gif[/img] اما بخاطر انحصاری ها و راک استار بیشتر به کنسول ها گرایش دارم.
موفق باشید.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Punished Snake - 07-28-2014, 07:47 AM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 01:14 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 05:18 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-20-2015, 11:41 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلیپ های بازی کردن بروبچ گیمفا battle gamer 80 23,509 07-27-2019, 02:09 AM
آخرین ارسال: White Beard
  تاپیک نمره دهی اعضای انجمن به یکدیگر(این هفته White Beard) AMIR_PC 143 25,661 11-08-2018, 01:20 PM
آخرین ارسال: White Beard
  چت روم وب سایت گیمفا | موقت CTTR 4 3,218 06-19-2017, 03:40 PM
آخرین ارسال: chidazicom
  عکس بروبچ فروم گیمفا MR.TANGO 310 127,013 05-02-2017, 02:05 PM
آخرین ارسال: DeadSec
  تاپیک تبریک تولد اعضای فروم گیمفا Javad RmR 41 12,701 10-16-2016, 11:38 PM
آخرین ارسال: Booker_Dewitt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان