امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا
(07-28-2014, 06:57 PM)'Venom Snake' نوشته است:
نقل‌قول: اون چیز هایی که شما بهش میگی افتخار فقط تو کنسول حال میده،مثلا همون گیرز آو وار.
فقط به خاطر اینکه تو کنسول میشه بازیش کرد حال میده،شما اینو بیا بزار تو پی سی تا ببینی که در جا از بازی میری بیرون،به خاطر اینکه این گیم ها جوری طرح شدن که با دسته ی ایکس باکس مانور زیاد داشته باشه و الا خود بازی خیلی بی محتواست. فقط موس (نمدونم تو ایکس باکس به اونی که نقش موس داره میگن پی) رو تکون میدی،و شلیک. دیگه سناریویی نداره،مثل گیرز آو وار ،فقط یه در رو باز میکنی،میری تو 100 تا سوکس و پشه میکشی و دوباره یه در دیگه باز میکنی،تنوع بازی معمولا تو نوع اسلحه و این هست که کیو چجوری به فنا بدی.

GeOW فقط یه نسخش برای PC اومد. اتفاقاً روی PC بهتر هست چون شوتر سوم شخص هست و شوتر هم با کیبورد بهتر هست. GeOW برعکس خیلی بازی پرمحتوایی هم هست، اگه Jugement که دست کلیف بلزینسگی نبود رو حساب کنیم، همه نسخه هاش متاشون بالای 90 بوده که نشون میده بازی فوق العادست و اینطوری نیست ازش بگذریم و بگیم بیخیال! نه فقط GeOW بلکه بقیه انحصاری ها اینطورن.
نقل‌قول: در ضمن جبهه چرا میگیری داداش؟من خودم اون بالا گفتم که "نگفتم انحصاری ها بدردنخودن،گفتم نمیچربه به ....." ،پس دیگه برا چی شی کشش میدی؟

همین نمیچربه منظورم بود، نمی دونم دقیقاً منظورتون از این جمله چیه اما به نظرم تجربه خیلی از انحصاری ها واجب هست برای گیمرا [img]images/smi/s0 (60).gif[/img] چون دست کمی از عناوین شاهکار و مولتی پلتفرمی مثل Skyrim, Batman: Arkham Series و GTA و Bioshock و... ندارن.
نقل‌قول: البته بازی با کنسول راحت تره، مخصوصاً اگه اورجینال باشه، فقط کافیه بازی رو بگیری بزاری دستگاه تا همه چیز حل بشه."

بله اینی که میگی هست،ولی باز هم یه دلیل دیگه بهتر بودن پی سی همینه که نیاز نداری حتما سی دی دم دست باشه،+ دی وی دی های معمولی و حتی در مواردی "ناین"،خیلی آسیب پذیرن و اگر آسیب ببینه شما دوباره باید بری با شیوه ی ماشین خریدن اروپایی ها، سوخت کنسولت رو تأمین کنی...(برای پی سی هم همین کلمات صادقه فقط حوصلم نمیاد بنویسم،فرقش اینه که به شیوه ی اعراب ....)

اگه بخوایم هک شده حساب کنیم، همین Xbox 360 اونم JTAG شده میشه دیسک رو ریخت روی هارد و بدون دیسک بازی کرد! در ضمن اینم بگم بازی های نسل بعدی همشون Blue-Ray هستن و مقاومت بیشتری دارن. بعدم مگه می خوایم باشون بجنگیم؟ :D دیسکو می زاریم دستگاه وقتی خواستیم بازی رو عوض کنیم می زاریمش تو باکس. همین! بعد دیگه تو کنسول دغدغه ی ارتقاء این و اون و آپدیت این و اون نداریم.
نقل‌قول: در ضمن مگه نمیگی گیم پد برا اول و سوم شخص بهتره؟
Aim Asist رو خاموش کن تا ببینی که چه پدری ازت در میاد برای یه هد شات که تو پی سی هزار تاشو بی وقفه میزنی[تصویر:  s0%20%2843%29.gif]،من بازی کد گوست رو تو ایکس باکس 2 نفره نشستیم بازی کردیم،ولی چون ایم اسیستش سر رو نشونه نمیگرفت،اونو من خاموش کردم،بعد 2 دقه افتادم به گ.وه خوردن[تصویر:  s0%20%2848%29.gif]،دوباره روشنش کردم.

من همچین حرفی زدم؟ گفتم گیم پد برای بازی های فیتینگ مثل Mortal Kombat، فوتبال و بازی های ورزشی و تا حدودی هم اساسین بهتر هست اما تو کیبورد استراتژی و شوتر و بازی هایی مثل GTA راحت ترن. با گیم پد هم تیراندازی بد نیست مثلاً تو CoD آسونه ولی تو GTA یکم سخت تره. تمام.
نقل‌قول: بله خوب بازی های پی سی کرک شدست،متأسفانه برای کنسول کرک شده خیلی گیر نمیاد والا آقاون کنسولر ها که به خاطر حلال و حروم نیست که میرن اوریجینالشو میخرن.
در ضمن ،گیم اوریجینال ،تنها فاکتور خوبش،آنلاین بودنش هست،دیگه چه چیز خوبی داره؟جز اینکه تمام باگ ها و گرافیک مزخرف یا گیمپلی آشغال بازی هایی مثل Hell Ride (که همش سوار موتور بود) تو کرک و اوریجینالش فرقی نداره؟

من از بازی اورجینال دل خوشی ندارم. مطمئناً وقتی کنسول نسل بعدی خریدم وقتی هک شدن میرم میدن هکش کنن! ولی وقتی وضعیت ایران اینطوریه که اینقدر گرون باشه باید آدم از بازی های شاهکاری مثل Uncharted 4, Next RDR, Order 1886, Halo و... دل بکنه؟ بازی کپی و اورجینال به جزء همون بخش مالتی پلیر هیچ فرقی نداره، منتهی من میگم در سال حاضرم 3 تا بازی شاهکار بگیرم، ازشون هم خسته شدم برم بفروشم (چون میشه فروختشون.) و بیخیال یه بازی مثل CoD یا Ride To Hell بشم.
نقل‌قول: نقل قول :"بازی کنسول های نسل هشت گرونن چون کپی خور نشدن! بازی ها قیمتشون برای ما ایرانی که کشور حساب نمیشیم گرونه اما برای خارجی ها ارزونه. به شخصه من حاضرم تلاش کنم یه کنسول نسل بعدی بخرم، به جای اینکه 100 تا بازی متوسط انجام بدم، در سال 3 تا انحصاری تاپ بگیرم تا 100 تا بازی معمولی بگیرم! بازی های راک استار رو بدون تاخیر انجام بدم و سری RDR رو از دست ندم و بقیه عناوین شرکت First-Party."

خوب داداش من هم حرف خودتو میزنم،میگم تو ایران خره به در،بهتر اینه که بازی کرک پیدا کنی،که کمرت نشکنه برا 4تا کال آو دیوتی.
بله ،منم از خدامه که "در سال 1 انحصاری به از 100 تا پلنت ورسس زامبی"،ولی اونی که شما بهش میگی بازی معمولی ،فکر کنم منظورت کال آو و  جی تی ای و پروتو تایپ باشه که خیلی هم معمولی نیستن،والا برا بازی کردنشون ملت میرن سیستم آپ میکنن،حالا نمیدونم چرا میگی "معمولی"هستن؟ بازی معمولی اینه:  Left4Dead و یا Angry birds .و و و....(این حرفت هم سلیقه ای بود،تو که به من میگی با دلیل حرف بزن ،خودت داری از سلایق شخصیت به عنوان مدرک یاد میکنی)

بازی معمولی یعنی همون CoD وگرنه برای بازی ـی مثل GTA من حاضرم هر کاری کنم. [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] پروتوتایپ هم که یه متا بالا 80 نداشته و CoD هم که شیردوشی شدست پس به جای این دو تا من حاضرم فقط یه دونه GTA داشته باشم تا 3 تا CoD و 6 تا Prototype و...
نقل‌قول:  سلام دوستان گل.
یه سوال داشتم از دوستان اونم این که شما بازی های ps4 یا xbox one رو الان چطور تهییه میکنید؟
منظوورم اینه که 200 و خورده ای میدید بازی یا تعویض میکنید؟؟کلا وضعیت خرید بازی چطور هست؟؟ برای تعویض حدودا چقدر دوباره پول میزارید و اینکه جای خاصی رو میشناسید برای تعویض؟؟

من خودم هنوز کنسول نسل بعدی ندارم، اما از اون جهت که قصد خریدشون رو دارم تحقیق و سوالی که کردم، شما همون 200 میدید پای بازی، البته اگه صبر کنین بازی از مدت انتشارش گذشته باشه با 170 هم میشه خرید. بعدش که ازش خسته شدین میرین بازی رو می فروشین مثلاً 100 تومن، بعد یه بازی دیگه رو همون 200 می خرین. متاسفانه چون بازی های گرونن دیگه مجبوریم دور بازی های معمولی رو خط بکشیم و فقط شاهکار ها رو بخریم. :-<

اگه به متا باشه ،که بازی بتلفیلد هم متای بالا گرفته،ولی خوب معمولا کاربرها راضی نیستن،چون فقط مرحله 1 و2 ش هست که یه خرده اکشنش گیرا هست،از مرحله 3ش ببعد،حال همه گرفته میشه دوباره میشه مثل نسخه 3ش تکراری و احمقانه با سناریو های طولانی بدرد نخور (نمونش اون مرحله ای که تو کشتی هستیم و فرمانده مارو میخواد موءاخذه کنه که چرا یه مشت چش تنگ رو راه دادیم تو کشتی...).همچنین بازی کال آو گوست هم متای زیادی از خیلی از سایت ها و منابع رسمی و معتبر گرفته ولی خوب حتی اگه تو خیابون به یه پیرمرد 99 ساله هم بگی ،میگه "شنیدم مالی نیست!" .
اکثر افراد (به قرآن،به پیر به پیغمبر) به شکمشون بیشتر اعتماد دارن تا متا و نظر کارشناسی شده.
مثلا بازی کانتر خداییش (نه خداییش) گیم پلی خوفی داره؟ گرافیکش خفنه ؟ متاش بالاس؟نه،ولی خوب خیلی ها ،زامبیش شدن و هر کسی رو هم ه دفعه اول میبری گیم نت، اینفکشن بهش سرایت میکنه و میشه زومبی (ببخشید،تو گفتن زومبی رو به زامبی ترجیح میدم...).
مثلا یه گیم میاد "کال آو دیوتی گوست" بچه ها (بازم میگم ،حقیقت رو میگم،نه یه سری حرف انتزاعی) ولی اگر به رفیقت بگی بی نمکه ،یارو قطعا به تو بیشتر اعتماد میکنه تا این یارو چش تنگه "کوجیما" (حالا میدونم یارو منتقد نیست،همینجوری گفتم)
حالا اوکی اصلا متا قبول،مگه نمیگی متای بالا ملاکه؟خوب برادر این بازی هایی که متای بالا گرفتن،از کجا متا گرفتن؟ببین نمیخوام بگم حرفت غلطه ولی میخوام بگم این قضیه ،اگر دقت کرده باشی، به شدت با سیا.ست بستگی داره و برای اکثر بازی ها،نمره شون وابسته به شرکتی هست که اونو منتشر میکنن و رابطشون با اون شرکت هست،چون حتی به بازی مثل جی تی ای وی، متای خوبی تو بعضی سایت ها ندادن (جان مادرت نپرس،که مو بدتر از این مجری شبکه 1 که عصر  های میارنش تو برنامه راجع به مشکلات سیا.سی ،حال و حوصله حفظ کردن اسم سایتو الو بل ندارم...(برو تو همین گیمفای خودمون نگاه کن ..)) یه بازی هم که میبینی همه سایت ها متا میدن، ممکنه به خاطر داستان بازی و یا این باشه که فرنچایزی هست برا خودش و حق آب وگل داره شاید...مثلا رزیدنت اویل 4 خیلی قشنگ بود در زمان خودش، ولی ورژن 5ش افتضاح شد،(گرافیک مزخرف،گیمپلی =صعب العبور (مثلا در حال حرکت نمیتونست شلیک کنه اونم تو یه گیم زومبی بازار[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]!)،داستانش هم حتی یه خرده چرت بود...)

آهان راستی،داداش، یه چیزی هم که تو کج فهمی پیدا کردی راجع بهش این جمله ی من بود"مگه نمیگی برای اول و سوم شخص،گیم پد بهتره؟...."
من منظورم توی خاص نبودی، "تو"ی نوعی بود منظورم، میخواستم اگر در آینده ی دور خواستی راجع بهش صحبت کنی، من از قبل راجع بهش گفته باشم...به قول خودت :تمام.

اون قضیه این که 3 تا بازی شاهکار بگیری هم کار درست در رابطه با گیم اوریجینال همینه،ولی (بازم منظورم "تو"ی نوعی هست،به خودت نگیر،....) تو بخوای مثلا یه گیم رو که قبلا بازی کرده بودی (یا تموم کرده بودی) در ایام مزخرف در عین حال معنوی "تابستان" (معنوی= تعطیله،مزخرف=گیم نیست[img]images/smi/s0 (66).gif[/img])  رو دوباره بازی کنی،مجبوری بری گیمش رو از قبل تهیه کنی،یا اینکه در صورتی که بچه مایه دار باشی،میتونی اغیام رو (ج مکسر "گیم") نزد خویش نگاه داشته،برای بار دگر مورد استفاده قرار دهی.ولی خوب باز هم این برای پی سی باز ها یه امتیاز دیگه محسوب میشه،چون بعضی گیم ها هست که بعضی افراد (میگم،باز هم فرد نوعی رو میگم، ممکنه برای شخص خودت هم همچین حالتی پیش بیاد ) دوست دارن تا یه روز مونده به "روز قیامت" بازیش کنن،خوب طبیعتا این افراد پی سی رو ممکنه ترجیح بدن.نمونش "کانتر (با اینکه خودم ارش بدم میاد)" یا مثلا گیم های آنلاین (که بازم خودم ازش بدم میاد....) که مصداقشون "واو" یا "دوتا" یا.....که قطعا روی پی سی ارزون تر در میاد تا ایکس لیو ،چون برای ایکس لیو ،باید یه هزینه اضافی هم بپردازی (حالامن سیستمش رو نمیدونم،ولی اکثر مغزه ها،ایکس باکس "لیو" رو گرون تر میفروشن) ولی خوب پی سی باز همون هزینه ای که برای اینترنت میده ،کفایت میکنه....(حالا یه چ.س قل بیشتر،ولی نه به اندازه ی 200 سیصد تومن ایکس لیو)

بعدشم داداش تو میگی کال آو بازی معمولیه >1.برو بازیش کن ،(حالا نری سراغ گوست،9 تا شماره شاهکار داره) 
2.اگر به "متا" ی دنیوی اعتقاد داری برو متا شو نگاه کن.

بعدم نچسب 4 تا مثالی که من زدم رو بگیر رو هوا،عمق مطلب رو درک کن پلیز.

اگر میخوای کشش بدی ، این کارو نکن،خدا شاهده من روزا،یا تو تخت جمشیدم یا دارم گیم میزنم،شبا هم حال و حوصله تکون دادن دستم رو کیبورد ندارم و بهتره انرژی رو صرف مطلبی کنم که دوست دارم نه اونی که باید جواب بدم...
برا روحیات جفتمون هم خوب نیست.

تشکر.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Mr.B - 08-01-2014, 09:51 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 01:14 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 05:18 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-20-2015, 11:41 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلیپ های بازی کردن بروبچ گیمفا battle gamer 80 23,512 07-27-2019, 02:09 AM
آخرین ارسال: White Beard
  تاپیک نمره دهی اعضای انجمن به یکدیگر(این هفته White Beard) AMIR_PC 143 25,665 11-08-2018, 01:20 PM
آخرین ارسال: White Beard
  چت روم وب سایت گیمفا | موقت CTTR 4 3,219 06-19-2017, 03:40 PM
آخرین ارسال: chidazicom
  عکس بروبچ فروم گیمفا MR.TANGO 310 127,030 05-02-2017, 02:05 PM
آخرین ارسال: DeadSec
  تاپیک تبریک تولد اعضای فروم گیمفا Javad RmR 41 12,702 10-16-2016, 11:38 PM
آخرین ارسال: Booker_Dewitt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان