امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشک های شیطان DmC
نام بازی : DmC: Devil May Cry
سازنده : Ninja Theory
ناشر : Capcom
سبک : Hack and slash

پلتفرم ها :pc . PlayStation 3 . Xbox 360
درجه سنی : 18+
باکس آرت رسمی بازی :

[تصویر:  605601_178726_front.jpg]
مقدمه :
چند سال پیش بود که Capcom برای در دست گرفتن بازارهای جهانی تصمیم گرفت بازی های محبوب خود را به دست استدیوهای غربی بسپارد.  Devil May Cry هم از این قاعده مستثنی نبود و کار ساخت آن بر عهده استودیوی انگلیسی Ninja Theory گذاشته شد. هر چند بعد از نمایش های اولیه بازی در نمایشگاه TGS 2010 عکس العمل ها نسبت به این نسخه بازسازی شده منفی بود اما بعد از انتشار بازی ممکن است شیطان هم بگرید اکثریت منتقدان از محصول نهایی و مخصوصا گیم پلی آن تعریف کردند و آن را ادامه‌ی مناسبی برای این سری محبوب دانستند. شخصیت اول این نسخه همان دانته است ولی با این تفاوت که از نو ساخته شده است. دیگر خبری از موهای سفید و آن لباس با ابهت نیست و دانته‌ی جدید بیشتر شبیه آدم های عادی به نظر می رسد.
البته او خودش هم می داند که انسان نیست؛ در حقیقت دانته فرزند یک شیطان و یک فرشته است که باعث می شود قابلیت های ویژهی هر دو را داشته باشد. این قابلیت ها بیشتر در مبارزات بازی به کار می آیند. دانته‌ی جدید با چرب زبانی ها و شوخی هایی که می کند کم کم راه خود را به دل بازی کنان باز خواهد کرد و چه بسا خیلی ها ناراحتی خود از تغییر قیافه دانته را به فراموشی بسپارند. نا گفته نماند که Capcom به طور کامل این پروژه را رها نکرده و کارمندانش کاملا روی طراحی گیم پلی بازی نقش داشته اند. این مسئله باعث شده در عین حالی که روح تازه ای به این سری دمیده می شود، استاندارد هایی که در همه نسخه های قبلی شاهد آن بودیم در این نسخه هم وجود داشته باشد. 

داستان :
این بار ما را به گذشته ها و جوانی دانته و زمانی که او در شهری با نام LIMBO زندگی می کند رفته ایم.  شهری که توسط شیطان قدرتمندی با نام Mundus ایجاد شده .
دانته فردی شده که بیشتر وقت خود را بیهوده تلف میکند. تا این که روزی دختری با نام kat به دیدار دانته آمده و او را از خطر حمله شیاطین آگاه می سازد. دانته سپس می فهمد که kat برای برادر گمشده او  vergil کار میکند.
او از او درخواست میکند که دانته وارد گروه The Order شود . او نیز قبول نمیکند .
اما غافل از این که ماموریت او کشتن Mundus قاتل مادر و پدر اوست . البته او چیزی از آن واقعه به یاد ندارد ولی به او کمک میشود تا حافظه اش را به دست آورد و زمانی که او حافظه اش را باز یابد دیگر هیچ کس جلو دار او نخواهد بود ... .[تصویر:  Dante_dmc_2010.jpg]
گیم پلی :
خوب همه میدانند که این دفعه دانته با ظاهری جدید ظاهر شده و شاید خیلی ها هم میگویند قیافه او یک Copy برابر اصل از C.Ronaldo است !
صلاح شما طبق روال داستان های پیشین یک شمشیر و 2 کلت همیشگی اوست که هیچ وقت فشنگ تمام نمیکند !
ولی اصلی ترین مشکل اینجاست که نه شمشیر اون قدرت قبلی رو روی دشمنان دارد و نه کلت(البته کلت های او که از نظر من جنبه تزئینی دارد و در هیچ سری قدرت خواصی نداشته ) اما نگران نباشید بازی صلاح های جدیدی برای شما به ارمغان خواهد آورد . همان طور که میدانید دانته فرزند یک فرشته و یک شیطان هست و از قدرت هر 2 آنها استفاده میکند.
شما در بازی 2 دسته نیرو دارید که عبارت اند از :
1-شیطانی (قرمز) میراث پدر : که از قدرت بالایی برخوردار است ولی سرعت ندارد و بیشتر برای مبارزه با حریف های کند اما قدرت مند استفاده میشود که عبارت اند از تبر و تفنگی که قابلیت کشیدن اجسام و دشمنان به سمت دارنده آن را دارد.
2-فرشته (آبی) میراث مادر : دارای سرعت بالا ولی کم قدرت تر از سلاح های شیطانی است و بیشتر به درد استفاده در صحنه های شلوغ است و آنجا است که ارزش آن را میدانید این صلاح ها عبارت اند از سلاحی داس مانند با دسته های بلند و زنجیری که با آن میتوانید به سرعت به دشمن مورد نظر نزدیک شوید حال چه دشمن روی مین باشد و چه هوا .
البته میراث مادر او ارمغان دیگری نیز دارد قابلیت پرش بلند(حالتی شبیه پرواز کوتاه).
البته شما این نیرو ها را در ابتدا ندارید و با پیش روی آزاد میشود.
حرکات و فنون در بازی به خوبی بارذاری شده و آن ها به نرمی و زیبایی تمام اجرا میشود و واقعا میتوان حتی از تماشای آنها نیز لذت برد . البته متاسفانه به دلیل نبود معما در بازی و یک نواخت بودن مبارزات و مراحل بازی ممکن است  پس از مدتی بازیباز زده شود . هم چنین ای کاش سلاح های پیشین قدرت بیشتری داشت آنهایی که سری های قبلی را بازی میکردند باید عادت کنند که بعد از 1 ساعت اول دیگر سلاح های سری قبل کار آمد نیستند و باید آنها را کنار گذاشت .
در این سری نیز مانند سابق وقتی با دشمنی جدید رو به رو میشویم اول عکسی از آن به نمایش در می آید و قدرت ها و نیرو های او را به ما گوش زد میکند و ما باید با خواندن همان 2-3 خط بدانیم باید چگونه با او بجنگیم که به لطف کامبو های خوب و مناسب انتخواب روش مبارزه کار سختی نیست .
فنون در این بازی به شکل درختی بوده و میتوان آنها را upgreate کرد.
هم چنین ما هنوز شاهد هممان حرف های همیشگی و تحقیر آمیز دانته در مقابل دشمنانش هستیم هر چه نباشد او پسر اسپادا است اسپادا صاحب شمشیر Force Edge  شمشیری که در سری های قبلی جنگ های عظیمی بر سر آن بوده.

گرافیک :
تکان خوردن لباس دانته و اجسام در معرض باد طبیعی و بسیار زیباست . تمام فنون , پرش ها و ... به صورت طبیعی و بسیار نرم و روان در بازی بارگذاری شده . همچنین کارکتر ها به خوبی طراحی شده
تنها ایرادی که من در مورد گرافیک بازی بگیرم این است که محیط بازی جزئیات کمی دارد و بعد از گذشت زمان احساس میکنید دوباره دارید در محل های قبلی بازی را دنبال میکنید  و گاهی نیز در مبارزات باگ هایی دیده میشود که البته آنجنان آزار دهنده نیست .
[تصویر:  dmc-devil-may-cry-screenshot-4.jpeg]

صدا : شاید متال شدن موسیقی ها به مذاق خیلی ها خوش آمده باشد ولی من که به شخصه موسیقی های سری قبل را ترجیح میدهم . هم چنین صدا ها به قدری ضعیف است که در میان سر و صدای شمشیر ها و فریاد ها و ... گم است به نظر من موسیقی آنجنان که باید و شاید خوب کار نشده است .اما به جای آن افکت های صوتی خیلی خوب از آب در آمده است . و آدم حس میکنه واقعا در آن فضا هست .

نمرات (از نظر من) :
داستان :17
گیم پلی :18
گرافیک :17
صدا :16
نمره بازی :17
نکات مثبت : حرکات نرم + گرافیک خوب+افکت های صوتی خوب
نکات منفی : موسیقی ضعیف + داستان بد و قابل پیش بینی + مکان های بازی کم جزئیات و تکراری

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSuh6YFB9jBk42Y7kUn6_F...3vM8Pv5KNa]

میدونم این نقد خیلی دیر نوشته شده الان خیلی از گذشت انتشار این بازی میگذره ولی من قصد دارم کل سری رو برسی کنم ان شا ا... چند روز دیگر راجب خود دانته و داستان بازی از آغاز تا به جا رو مینویسم و ...
ببخشید خیلی کوتاه هست
.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دانته کیست ؟
به راستی او کیست ؟ او فرزند Sparda فقید است اولین و آخرین شیطانی که از انسان ها حمایت کرد (جو گیر نشید انسان ها رو دوست نداشته عاشق یه انسان شده بوده) وگرنه به خواتر ما به شیاطین خیانت نکرد .
او در نهایت به دستور
Mundus کشته شد البته خدا را شکر 2 فرزند که نیمه شیطان بودند از او به جا ماند که انتقام او را بگیرند بعد از مرگ پدر آنهانز Eve بزرگ شدند البته Mundus باز هم دستور قتل آنها را صادر کرد که البته با دفاع دلیرانه
Eve نا کام ماند
البته  او جان خود را از دست داد ولی کودکان یعنی ویرژیل و دانته سالم ماندند آنها تنها یک چیز از پدر به یادگار داشتند که آن هم همان گردن بند معروف بود که نیروی شیطانی پدر در آن بودی یکی در گردن دانته و دیگری در گردن برادر او .
بعد از بزرگ شدن دانته او مغازه ایی به اسم Devil Never Cry را باز کرد که در آنجا معموریت هایی را برای کشتن هیولا ها در یافت میکرد اما یکی از آن معموریت ها Arkham بود (آرکهام نه آرخام) چون دیدم بعضی ها به اشتباه میگویند آرخام
او معمور به رفتن به برج و کشتن او شد که ناگهان با 2 داستان رو به رو شد که این داستان ها عبارت بودند از :
1- لیدی :
لیدی دختر آرکهام به دنبال انتقام از پدر بود زیرا او مادرش را کشته بود .
2- ویرژیل : او بازیچه آرکهام شده بود و برای او کار میکرد.
در زمان مقابله دانته و آرکهام ویرژیل طرف آرکهام بود و مقابل دانته ایستاد اما در نهایت او فهمید که بازیچه او بوده و فقط حکم یک ابزار برای باز کردن دروازه شیاطین را برای او بازی میکرده تا آرکهام شمشیر اسپاردا Force Edge را به دست آورد .
هیچ کدام از آنها نمیتوانستند در مقابل او بایستند و در اینجا بود که دو باره 2 برادر متحد شدند و آرکهام را از دروازه به بیرون انداختند و آنجا بود که لیدی بر بالا سر پدر آمد و او را کشت حال دو باره جنگی در گرفت جنگی بر سر Force Edge که البته دانته پیروز شد او خواست به برادرش کمک کند ولی او غرورش را نشکست و به درون تاریکی سقوط کرد .
دانته نا راحت از مرگ برادر پیش لیدی برگشت (نترسید ویرژیل نمرده) و پس از این دیالوگ بود که اسم مغازه عوض شد.
لیدی :دانته داری گریه میکنی ؟
دانته : نه یک شیطان هر گز گریه نمیکند .
- اما شاید وقتی کسی را که خیلی برایش عزیز است برای همیشه از دست دهد گریه کند
.
(من یه چیزو فهمیدم شیطان ممکنه عاشق بشه ممکنه گریه کنه ولی بعید میدونم غرورش را زیر پا بگذارد )

*اینها تنها مختصری از زندگی او بود
داستان ادامه دارد ...

.Oh, then that's the rule you'll have to break to know the truth
پاسخ
خدا وکیلی داستانو نباید 14 میدادی ولی در کل خوب بود.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
[تصویر:  1g9m3x2615avtcitkeoy.png]
پاسخ
کامل نخوندم ولی باس بگم:
اگر نمرات از 20 نمره هست، نمره 14 برای داستان بسیار کمه چون این بازی داستانش بسیار زیباست[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]حق موسیقی هم نبود که  این نمره رو بدی؛ گروه Combichrist ساخت موسیقی بازی رو بر عهده داشتند و واقعا کارشون عالی بود.
از (،) و (؛) هم در نقدت باس استفاده کنی.
همچنین درباره گرافیک چنین عناوینی 4 خط بسیار کمه و می تونستی در کل نقد رو خیلی بیش تر بنویسی.
در نهایت خوب بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  56sc_the_north_remembers_by_ertacaltinoz...-_copy.jpg]

پاسخ
اول ازهمه خسته نباشید.
بعدش هم باید بگم که بهتر از قبل بود ولی هنوز خیلی جای کار داری. مقاله قبلیت منو یاد قسمت آخر نقدهای مجله بازینما می انداخت. (اون کادر که نکات مثبت و منفی و نمره رو مینویسه) بهتره بررسی های قبلی (اونایی که بالای 200 300تا بازدید داشتند) رو بخونی تا بهتر یادبگیری که چطوری یه بازی رو بررسی کنی. راستی "صدا" درست نیست. "صداگذاری و موسیقی" قشنگ تره.
داستان بازی خوب بود. برخلاف سری قبلی که فقط از شخصیت های کتاب کمدی الهی الهام گرفته بودند، در این نسخه یه جورایی خود کتاب رو پیاده کرده بودند. من فقط از غربی شدن دانته بدم اومد. (خیلی تو مخیه) موسیقی هم خیلی خوب بود ولی قبلیا بهتر بود. به هر حال هرکسی یه نظری داره. سعی کن دفعات بعد مفصل تر بنویسی.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(04-07-2014, 04:25 PM)'AMIR-PK' نوشته است: خدا وکیلی داستانو نباید 14 میدادی ولی در کل خوب بود.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

آره راجب داستان خیلی سخت گیری کردم چون واقعا قابل پیش بینی بود و توقع من زیاد بود و لی فک کنم این نمره ایی که الان براش نهادم بهتره

پاسخ
نقدت خوب بود افرین ولی اشکالات نگارشی هم داشت. باید وقتی نقدت رو مینویسی ی بازی حداقل بخونیش ولی خوب بود ممنون.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
امیدوارم موفق باشی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
من عاشق بازیشم 6 7 باری تمومش کردم ولی باز ازش خسته نمیشم.[img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
بازم ممنون بابت نقد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
YoU ThinK YoU KnoW ME?!?!?
پاسخ
(04-09-2014, 04:20 PM)'mammad78' نوشته است: نقدت خوب بود افرین ولی اشکالات نگارشی هم داشت. باید وقتی نقدت رو مینویسی ی بازی حداقل بخونیش ولی خوب بود ممنون.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
امیدوارم موفق باشی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
من عاشق بازیشم 6 7 باری تمومش کردم ولی باز ازش خسته نمیشم.[img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
بازم ممنون بابت نقد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مهمانی شیطان | اولین نگاه به Hellblade danial 1377 11 6,450 05-02-2015, 11:45 PM
آخرین ارسال: It's Time
  بازگشت دوباره ی یک شیطان این بار در جوانی/نقد برسی بازیdmc devil may cry The Last King On The Earth 14 5,200 03-14-2015, 06:59 PM
آخرین ارسال: Old Snake
  خاندان شیطان|نقد و بررسی بازیDevil May Cry4 Zoom Hunter 14 4,674 02-27-2015, 01:45 PM
آخرین ارسال: hexer
  بازگشت شیطان | پیشنمایش 2 Revelations Resident Evil Just God 3 1,911 02-12-2015, 10:02 PM
آخرین ارسال: مجیدنصر
  شیطان نمیمیرد|نقد و بررسی the evil whthin shahin-nemati 6 3,872 12-18-2014, 11:43 PM
آخرین ارسال: shahin-nemati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان