امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و برسی خدای جنگ 3

شعله ی خشم پیان نمی یابد

[تصویر:  GodOfWar3_Hero.jpg]
همه ی شما با بازی خدای جنگ اشنا هستید بازی که به خشونت-داستان همه ی شما همچین بازی را تجریه کرده اید سازنده این سری افسانه ای را استودیو سانتا مونیکا ساخته شده است که 4 سری از بازی عبارت اند از : god of war 1 - god of war 2- god of war 3- god of war ascension ولی شاید شما قبول کنید که سری شماره 3 از همه بهتر است

1. خشم بی اندازه
[تصویر:  Kratosmad--article_image.jpg]

داستان خدای جنگ 3 ادامه خدای جنگ 2 است زمانی که کریتوس می فهمه که zeus پدر اوست به و اتنا خودش را قربانی کرد تا زوس از دست کریتوس فرار کنه بعد از ان کریتوس با تایتان ها متحد شد و رفتن به دنبال انتقام وقتی از کوه الیمپوس بالا می روند کریتوس داد می زند: زوس پسرت برگشته و سلاح خشم الیمپوس را با خودش اورده اما در چهره ی خدایان ترسی دیده نمی شود و قیام شروع می شود!!!!!!!
2
2. باس ها
1. poseidon
[تصویر:  latest%3Fcb%3D20100406144630]
اولین باسی که با ان مواجه می شوید می تونم بگم که با یکی از سخت ترین باس فایت ها مواجه هستید پوسایدون برادر خدای مرگ هادس است او که خدای اب است با کریتوس به جنگ می پردازه اما او توسط اب قدرتمند است اما در اخر با تمام خشونت نابود می شود
2.hades
[تصویر:  Hades_-_Ascension.jpg]
او که از خشم ان که بانو او توسط کریتوس مورد ازار قرار گرفته [جسمش] و از مرگ برادرش او یک سلاح کشنده به نام claws of hades دارد که توسط ان روح دیگران را می دزد
3.heremes
[تصویر:  hermes02.jpg]
او که به قول خودش خدای خوش شانسی است!!!! او خدای سرعت است اما فکر می کنم در مقابل فلش قهرمان کمیک dc کم می اورد او که کریتوس را به خاطر سرعت کم مسخره می کند اما کریتوس خونسرد است
4.helios
[تصویر:  helios-the-sun-god-god-of-war.asp]
او خدای خورشید است که می تواند شخص را بسوزاند یا کور کند که وقتی او با کریتوس درگیر می شود نمی داند چه چیزی در انتظار اوست!!
5.hercules
[تصویر:  hercules-god-of-war-wallpaper.asp]
او که قوی ترین خدا است [زور بازو] او همیشه ارزو داشت مورد توجه زوس قرار بگیرد اما قرار نگرفت او به قول خودش با اینکه تو کریتوس رفتی خدای جنگ اریس را کشتی من را فرستادن به دنبال نخود سیاه و تو بین مردم محبوب مشهور شدی نه من
6. kronos
[تصویر:  4018630-5137826667-Crono.jpg]
او که وظیفه داشت مقبره پاندورا را محافظت کند اما نتوانست و او را تبعید کردن اما کریتوس یک کار دیگه ای داشت سنگ جادویی که hephaestus به او گفته بود در شکم کرونوس وجود داشت
7.zeus
[تصویر:  god-of-war-3-zeus.jpg]
او که باس فایت اصلی پدر کریتوس که کریتوس فهمید قتل همسر و دخترش نقشه زوس بود برای همین کریتوس عصبانی و زوس به خاطر مرگ اریس عصبانی مرگ و مرگ پسر و پدر
3.داستان
همانطور که گفته ایم داستان ادامه خدای جنگ 2 است داستانی پیچیده پس از مرگ پوسایدون کریتوس پدر پاندورا را پیدا کرد smith god hephaestus او که گفته تنها راه شکست زوس شعله الیمپوس است او گفته هرکس بهش دست بزنه نابود می شه او وقتی هادس را به قتل می رساند و وقتی به هلیوس می رسد هلیوس می خواست کریتوس را فریب بزند و گفت تنها کاری که تو می تونی بکنی اینی که بهش دست بزنی اما کریتوس گفت تو دروغ می گی اما hepaestus گفت تنها راه سلاحی است که فقط توسط ستگ جادویی که تو شکم کریتوس است درست می شود و پس از ساخت این سلاح hepaestus می خواست کریتوس را بکشد و خودش به دنبال دخترش پاندورا بره اما کریتوس او را کشت و وصیت کرد به کریتوس که پاندورا را امان نگه دار او وقتی پاندورا را پیدا کرد اتنا به او گفت وقتی تو جعبه پاندورا را باز کردی نیرو های شیطانی ازاد شد و خدایان را تصاحب کردند و خدایان را به شیاطین تبدیل کردند پاندورا می خواست در جعبه را باز کند و دید خالی است و زوس امد و با گفتن اینکه چرا نمی گذارد او به داخل جعبه کشیده شود و چرا او را از خود نا امید می کنی و کریتوس با خشم زیاد به او حمله کرد او در این داستان به راز های نگفته ای باز کرد که در اصل نقشه زوس بوده برای مرگ خانواده کریتوس یا تایتان ها با اون دشمن شدند ان ها جنگ را در بالای کوه الیمپوس شروع کردند و گایا امد او می خواست هر دو را نابود کند اما اما انها به قلب او رفتند کریتوس شمشیر الیمپوس را در در دل زوس فرو برد در ان لحظه زوس به قلب گایا تکیه داده بود و شمشیر در قلب گایا هم فرو رفت یک تیر و دو نشان و کریتوس شمشیر را از دل زوس ذر اورد اما زوس که نمرد روح او او را به یک جای دیگر برد و کریتوس پی برد نیروی امید از همه چی قوی تره قبل از ان فکر میکرد امید مال ادم های ضعیف است او با زدن روح زوس روح زوس برگشت به بدن زوس و کریتوس شمشیر های جهنمی خود را پرت کرد و دست خالی انقدر زوس را زد تا کشته شد بعد از ان اتنا می اید و میگه قدرت های من را پس بده من بودم که خشم و انتقام را به تو اوردم که تو انتقام بگیری اما کریتوس گفت من به تو هیچ چی را پس نمی دم و شمشیر الیمپوس را بالا اورد و اتنا گفت می خوای دوباره من را بکشی اما کریتوس گفت:my vegeance ends now و شمیر الیمپوس را تو دل خود فرو برد و خودش را کشت و قدرت های اتنا باز نگشت و مریتوس به دنیا خداحافظی کرد اما تنها نقص داستان نحوه بازگو کردن ان است یعنی اگر خدای جنگ 2 و 1 را بازی نکرده باشید از بازی چیزی سر در نمی اورید
4.گیم پلی
گیم پلی بازی بی نقص است
[تصویر:  god-of-war-3.jpg]
تنوع سلاح ها در بازی دوبرابر شده و همین طور اگه شما بازی خدای جنگ 2 را در 14 روز زمان بازی 2 برابر شده و همینطور بارزه با Poseidon و تمام کردن کار او در نمای اول شخص یکی از جذاب‌ترین و خشن‌ترین صحنه‌های بازی است. در واقع بازی پر از صحنه‌های خشن، سینماتیک و عظیم در حین مبازات است که بازیکن را خیره می‌کند
و همینطور وقتی در حالت کشتن پوسایدون هستید دوربین اول شخص می شود و زاویه تغییر کرده واقعا فوق العاده است و تغییراتی در گیم پلی استفاده از جادو است من نمی دانم اما همیه ی سلاح های کریتوس یک قدرت جادویی دارد و یکی از بهترین ایتم ها تغییر اسلحه است یکه با دکمه R2 سریع می توانید سریع سلاح عوض کنید سیستم مبارزه نقصی در ان وجود ندارد وقتی در حالت جنگ هستید بازی سریع می شود و همینطور پازل ها که بعضی از انها تکراری است اما خوشبختانه این بخش فراموش نشده
5. گرافیک
بازی خدای جنگ 3 در زمان خودش پر گرافیک ترین بازی دنیا و پلی استیشن است حتی از سری باز های انچارتد گرافیک بیش تری داشت سایه پردازی باز یبی نقص انجام شده و نور پردازی بازی خیلی عالی انجام شده و کل استاندارد های موجود را در بر می گیره و طراحی کریتوس با برترین جزییات ساخته شده اما بعضی از دشمنانا در ان کم کاری شده هرچند بازی 60 فزیم هست اما وقتی خیلی باز شلوغ می شود به من حس افت فریم می دهد
[تصویر:  god_of_war_3-1142277.jpg]
صدا گذاری و موسیقی
همانطور که می دانید موسیقی با روان بازیکن ارتباط دارد بخش موسیقی عالی است و در صحنه های حساس صدا گزاری تند تر از قبل می شود و جریان ادرنالین بازیکن سرعت ایجاد می شود
صداگزاری که بی نقص انجام شده دشمنان با ضربه وارد شده بهشان با تمام وجود فریاد می زنند زمانی که سر هلیوس را میکنید فریادش دیدنی است
http://www.northwestgamer.com/wp-content...s-head.jpg
6. اشیا و سلاح های بازی
1. claws of hades
[تصویر:  latest%3Fcb%3D20110219011822]
این سلاح که مال هادس است در جنگ خیلی خوب است و می توان سربازان ارواح را احضار کرد و با دشمان بجنگند
2.blades of chaos
این سلاح ها با فرمان اریس برای کریتوس در جهنم ساخته شده سلاح اصلی است و قدرت زیادی دارد و با ضربه های سنگین دشمنان را نابود می کنند
3.nemean cestus
[تصویر:  latest%3Fcb%3D20110409225205%26path-prefix%3Dsk]
این که جزو قوی ترین اسلحه های کریتوس است که از فولاد خالص ساخته شده که در یازی اشیا ابی رنگ را می توان نابود کرد
4.nemsis whip
[تصویر:  latest%3Fcb%3D20110219012038]
این سلاح که توسط hepaestus ساخته شده و قدرت به کار افتادن پل ها و غیره با کمک برق است همینطور قدرت برق زیادی دارد
5.blade of olympus
[تصویر:  12720-1-1331517281.jpg]
این که توسط زوس ساخته شده و قدرت بهشت و اسمان است و این سلاح باعث برد خدایان علیه تایتان ها شد
6. head of helios
[تصویر:  Helios%27_Head.jpg]
این جادو که روشنی بخش و واضح کردن در های مخفی است و کارایی دیگری ندارد
7. boots of hermes
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSpp7bHlRh7iw0HfQCBpE5...Bl6n-vhHE0]
این که چکمه های هرمیس است که می توان از دیوار ها با سرعت بالا رفت و سرعت بخش است
سخن اخر
برای کسانی که بازی را تجربه نکردند خیلی خوب است و همه استاندارد ها را حفظ کرده و یک تجربه بی نظیری را به ارمغان می اورد

گرافیک:97
موسیقی و صدا گزاری:96
داستان:95
نکات مثبت:گرافیک عالی. صدا و موسیقی عالی . بافت های و جزییات دقیق . مدت زمان بالای گیم پلی
نکات منفی:مشکل در نحوه روایت داستان . طراحی بد بعضی از دشمنان
دنیا قدر چنین استادی را نمی دانند
[تصویر:  Hideo_Kojima_20100702_Japan_Expo_1.jpg]
پاسخ
سلام دوست عزیز
ممنون بابت زحمتی که کشیدید ولی
نقد دارای مشکلات بسیاری هست.
برای بازی مقدمه ی خوبی ننوشتید.
اطلاعات بازی و کاور بازی رو قرار نداده اید.
کل متن به هم ریخته هست.
عکس ها بسیار نا منظم هست.
از علائم نگارشی استفاده نکرده اید.
بخش بندی قرار نداده اید و تمام بخش ها بهم ریخته هست.
اگر علاقه به مقاله نویسی و نثد هستید بهتر هست با سردبیران صحبت کنی تا شما رو راهنمایی کنند.
با سپاسی بی پایان از شما
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
با سلام و خسته نباشید خدمت کاربر گرامی. 
اگر بار اول هست که به نقد بازی می پردازید کارتون خوب بود اما مشکلات زیادی به چشم می خورد که می تونید با مراجعه به نقد افراد حرفه ای در بخش نقد  و بررسی  انجمن از مشکلات خود مطلع شوید. البته یه نکته هست که باید ذکر کنم اینه که جمله بندی هاتون زیاد جالب نبود و به صورت محاوره ای انجام شده بود و علایم نگارشی هم  به خوبی استفاده نشده بود. اگه علاقمند به نویسندگی بودید می تونید با سردبیران اکادمی ارتباط برقرار کنید و تحت تعلیم این عزیزان قرار بگیرید و پس از مدتی به نویسنده ای ذبر دست تبدیل شوید.
با تشکر
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ
سلام من اولين نقد من در گيمفا است من به دابيران تحريريه سوال كردن كه فعلا جذب نيرو نمي كنند بعد من نمي دانم چگونه براي مثال از رنگ قرمز يا اندازه قلم را تايين كنم مي توانيد كمكم كنيد?
پاسخ
نقدت خوب بود اما اطلاعاتتو راجب اساطیر بالا ببر مثلا:
heremes: نامه رسان خدایان
hercules: اصلا خدا نیست در اصل یه دو رگه ـست
kronos: خدای زمان(داستانش خیلی جالبه)
[تصویر:  image-43.jpg]

من یادمه...
پاسخ
(04-14-2015, 04:54 PM)Cp.Mahdi نوشته است: نقدت خوب بود اما اطلاعاتتو راجب اساطیر بالا ببر مثلا:
heremes: نامه رسان خدایان
hercules: اصلا خدا نیست در اصل یه دو رگه ـست
kronos: خدای زمان(داستانش خیلی جالبه)

خيلي ممنون بابت اطلاع دادن تان
پاسخ
با سلام خدمت دوست عزیز
بعنوان اولین نکته باید بگم همینکه دست به قلم بردید و نوشته ای درباره این بازی نوشتید خیلی خوبه و همین اولین قدم برای کسب تجربه و پیشرفت هست
برای پیشرفت در نوشتن و ارتقا در قدرت نگارش ( همونطوری که برخی از دوستان اشاره کردند ) می تونید به نقدها و مقالات خوبی که در انجمن و سایت موجود هست مراجعه کنید ، همچنین با تمرین بیشتر و زمان گذاشتن برای نوشته و کار بر روی اون می تونید بیش از پیش سطح نوشته هاتون رو بالا ببرید
از نکاتی هم که سایر دوستان هم اشاره کردند می تونید استفاده کنید
در هر صورت اگه برای بار اولتون هست که مقاله می نویسید کارتون خوب بود
موفق باشید
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,260 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,600 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code
Smile استخدام نویسنده نقد و برسی بازی Claydon 2 1,884 08-25-2017, 05:57 PM
آخرین ارسال: mohireza
  برسی بازی gta v از دید خودم قسمت سه Hitler.16 11 4,035 08-21-2016, 02:41 PM
آخرین ارسال: Hitler.16
  برسی بازی gta v از دید خودم قسمت دو Hitler.16 5 2,859 08-10-2016, 04:06 PM
آخرین ارسال: Hitler.16

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان