امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت رجین های مختلف ps4
سلام به همه دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم تا درباره تفاوت های رجین های مختلف ps4  صحبت کنیم
بنده خودم رفتم قمیت ps4  بگیرم 3 تا رجین گفتن هر کدوم هم یه چیزی دربارش میگه که کدومش بهتره یکی میگه تو انلاین بازی کردن فرق دارن یکی میگه تو سیستم پخش تصویر
بازی ها هم رجین های مختلف داره و به رجین دیگه نمیخوره این مشکل بزرگیه اگه یه روزم ps4  رو هک کنن باز باید دنبال رجین دستگاه خودم باشم و بازار هم بخاطر رجین من قیمت های الکی بدن؟و بامبول در بیارن؟
حالا شما با توجه به معلوماتتون بنده و دیگر دوستان که سردرگم شدن راهنمایی کنید فقط لطفا اگه صحبت ها تون تخصصی باشه بهتره
ممنون
پاسخ
ريجن ١ براى امريكا، ٢ براى اروپا و ٣ براى شرق آسيا هست. توى آنلاين بازى كردن ريجن ٢ بهتره و بعضى از صحنه ها كه شامل خشونت بيش از حد هست توى ريجن ٢ سانسور شدن. بازى ها هم توى همه ى ريجن ها اجرا مى شوند و محدوديتى ندارن. 
پاسخ
   سخت افزار:
هیچ تفاوتی - تاکید میکنم - هیچ تفاوت سخت افزاری بین ریجن های مختلف وجود ندارد. از نظر خرابی، کارخانه سازنده و غیره هیچ تفاوتی نیست. دستگاه های ریجن های مختلف کاملا مشابه هم هستند.

بازی:
طبق اعلام سونی کلیه بازیها - ریجن فری - (Region Free) هستند. یعنی اینکه همه بازیها روی همه دستگاه ها اجرا میشوند. البته طبق گفته سونی ممکن است خیلی به ندرت به خواست کمپانی سازنده بازی، محدودیتهایی برای برخی از ریجن ها ایجاد شود اما پیش بینی سونی چیزی نزدیک به صفر است.

بلوری و فیلمها:
اغلب دیسک های بلوری ریجن لاک (Region Lock) هستند. به این معنی که موقع خرید فیلم های بلوری باید دقت کنید که مطابق با ریجن دستگاه خود خرید را انجام دهید. اما نکته اینجاست که اغلب فیلمها دیسک -ریجن فری- هم دارند که روی همه دستگاه ها اجرا میشود.

بازی آنلاین:
هیچ محدودیت یا تفاوتی بین ریجن ها برای بازی آنلاین وجود ندارد. حتی تفاوتی هم در وصل شدن به سرورها نیست. توجه داشته باشید که بعضی از بازیها با توجه به IP، شما را به سروهای نزدیکتر وصل میکنند که این هم ربطی به ریجن دستگاه ندارد.

خرید و محتویات Store:
تفاوت اصلی بین ریجن ها در این قسمت است.
- شما چنانچه دارای کریت کارت هستید باید ریجن دستگاه شما هم منطبق بر آدرس کریت کارت شما باشد. الته اگر میخواهید که اطلاعات Billing خود را در اکانت خود وارد کنید. در غیر این صورت میتوانید از سایت Amazon دیجیتال کد مثلا PSN PLUS را برای هر ریجنی که خواستید خریداری کرده و در دستگاه خود وارد کنید.
- محتویات و تخفیف هایی که در Store های ریجن های مختلف می آید با هم متفاوت است. تجربه ثابت کرده که در این زمینه ریجن US یعنی ریجن 1 از همه موفق تر عمل کرده است. مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای 18 سال.
- قیمت PSN Card در ریجن 2 از همه گران تر است. بعد ریجن 3 و از همه ارزانتر هم ریجن 1 است.
   ریجن دستگاه هیچ ربطی به ریجن اکانت نداره 
سونی از نظر فیزیکی Region free هستش 
زمانی که در هنگامه ساخته اکانت شما یک کشور رو انتخاب میکنید در واقع region خودتون رو دارید انتخاب میکنید.
ادرس credit card هم لزومی نداره مشابه ریجنه دستگاه باشه . باید با ریجن انتخاب شده همخونی داشته باشه مگرنه کار نمیکنه . ( billing info هم باید مشابه اطلاعاتی باشه که توی بانک وارد شده ) 
خریدن PSN CARD و PS PLUS هم باید مختص ریجن باشه. بر فرضه مثال اگر کشور UK اکانت بازی میکنید نمیتونی از امازون کارت Region 1 بخری بزنی . باید psn کارت خوده UK رو بخری . دلیل اینکه واحد پولی هر کشور متفاوت هست و همچنین ریجنها با هم قیمتهاشون فرق دارن.
 منبع : سایت بازی سنتر   این رو از سایت هفت سنگ کپی کردم نمی دونم درسته یا نه
پاسخ
(01-16-2014, 05:59 PM)'Solid' نوشته است: ريجن ١ براى امريكا، ٢ براى اروپا و ٣ براى شرق آسيا هست. توى آنلاين بازى كردن ريجن ٢ بهتره و بعضى از صحنه ها كه شامل خشونت بيش از حد هست توى ريجن ٢ سانسور شدن. بازى ها هم توى همه ى ريجن ها اجرا مى شوند و محدوديتى ندارن. 

استاد گرامی تشکر از پاسخ شما با سرعت اینترنت ایران که نمیتونم انلاین بازی کنم فقط یه سوال برای تموم شدن دغدغه ذهنیم میپرسم من میخوام dvd  یا blue ray  های کپی که تو کشور خودمون فراوون هست رو داخل دستگاه بذارم فیلم ببینم ایا تو رجین های مختلف تفاوتی هست چه در سرعت و کیفیت پخش فیلم چه در امکاناتش چون سیستم تصویر اروپا و امریکا pal  هست و سیستم اسیا netsc(میدونم غلط نوشتم اخه یادم رفته)این تفاوت سیستم پخش تصویر  و صدا تفاوتی ایجاد نمیکنه؟من یه ps1  داشتم بعدش pc  باز بودم تا الان برا همین زیاد اطلاعات ندارم

(01-16-2014, 06:17 PM)'saman11' نوشته است:    سخت افزار:
هیچ تفاوتی - تاکید میکنم - هیچ تفاوت سخت افزاری بین ریجن های مختلف وجود ندارد. از نظر خرابی، کارخانه سازنده و غیره هیچ تفاوتی نیست. دستگاه های ریجن های مختلف کاملا مشابه هم هستند.

بازی:
طبق اعلام سونی کلیه بازیها - ریجن فری - (Region Free) هستند. یعنی اینکه همه بازیها روی همه دستگاه ها اجرا میشوند. البته طبق گفته سونی ممکن است خیلی به ندرت به خواست کمپانی سازنده بازی، محدودیتهایی برای برخی از ریجن ها ایجاد شود اما پیش بینی سونی چیزی نزدیک به صفر است.

بلوری و فیلمها:
اغلب دیسک های بلوری ریجن لاک (Region Lock) هستند. به این معنی که موقع خرید فیلم های بلوری باید دقت کنید که مطابق با ریجن دستگاه خود خرید را انجام دهید. اما نکته اینجاست که اغلب فیلمها دیسک -ریجن فری- هم دارند که روی همه دستگاه ها اجرا میشود.

بازی آنلاین:
هیچ محدودیت یا تفاوتی بین ریجن ها برای بازی آنلاین وجود ندارد. حتی تفاوتی هم در وصل شدن به سرورها نیست. توجه داشته باشید که بعضی از بازیها با توجه به IP، شما را به سروهای نزدیکتر وصل میکنند که این هم ربطی به ریجن دستگاه ندارد.

خرید و محتویات Store:
تفاوت اصلی بین ریجن ها در این قسمت است.
- شما چنانچه دارای کریت کارت هستید باید ریجن دستگاه شما هم منطبق بر آدرس کریت کارت شما باشد. الته اگر میخواهید که اطلاعات Billing خود را در اکانت خود وارد کنید. در غیر این صورت میتوانید از سایت Amazon دیجیتال کد مثلا PSN PLUS را برای هر ریجنی که خواستید خریداری کرده و در دستگاه خود وارد کنید.
- محتویات و تخفیف هایی که در Store های ریجن های مختلف می آید با هم متفاوت است. تجربه ثابت کرده که در این زمینه ریجن US یعنی ریجن 1 از همه موفق تر عمل کرده است. مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای 18 سال.
- قیمت PSN Card در ریجن 2 از همه گران تر است. بعد ریجن 3 و از همه ارزانتر هم ریجن 1 است.
   ریجن دستگاه هیچ ربطی به ریجن اکانت نداره 
سونی از نظر فیزیکی Region free هستش 
زمانی که در هنگامه ساخته اکانت شما یک کشور رو انتخاب میکنید در واقع region خودتون رو دارید انتخاب میکنید.
ادرس credit card هم لزومی نداره مشابه ریجنه دستگاه باشه . باید با ریجن انتخاب شده همخونی داشته باشه مگرنه کار نمیکنه . ( billing info هم باید مشابه اطلاعاتی باشه که توی بانک وارد شده ) 
خریدن PSN CARD و PS PLUS هم باید مختص ریجن باشه. بر فرضه مثال اگر کشور UK اکانت بازی میکنید نمیتونی از امازون کارت Region 1 بخری بزنی . باید psn کارت خوده UK رو بخری . دلیل اینکه واحد پولی هر کشور متفاوت هست و همچنین ریجنها با هم قیمتهاشون فرق دارن.
 منبع : سایت بازی سنتر   این رو از سایت هفت سنگ کپی کردم نمی دونم درسته یا نه
تشکر از توجه شما البته من دکمه تشکر رو زدم بازم ممنون دوست عزیز

پاسخ
سلام بچه ها ps4 چه ریجن بهتره بخرم اگه یه زمانی بخواد هک بشه کدوم ریجن بهتره؟
[align=right]بازم ممنون
[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
پاسخ
(04-04-2014, 01:24 AM)mohsenps3 نوشته است:
سلام بچه ها ps4 چه ریجن بهتره بخرم اگه یه زمانی بخواد هک بشه کدوم ریجن بهتره؟
[align=right]بازم ممنون

سوال خوبی پرسیدید! اگه در ایران هستید،خرید ریجن 1بهترین گذینه است چراکه ما چی 2 نوع واحد ارزی رایج در کشور داریم، دولار و یورو،اگه ریجن های 2و3 رو بخری ضرر کردی چون باید برای هزینه های کنسول یورو پرداخت کنید که نميشه. چون یورو خیلی گران است هزینه های مافوق تصور داره،پس 2و3 رو بیخی، ریجن 1بخرید چون دولار یکم ارزونه نصبت به بقیه، بعدم، این کنسول هک شده و اگه نسخه ی هک شده بگیری نميتونی آنلاين بازی کنی، در آخر هم باید بگم نسخه ی اصل کنسول ps4 کلی هزینه داره،از بازی های اصل گرفته الی ماشاالله! باز هم ممنون!یا علی.
Ps4 خداست! چرا ps4، فقط ps! فقط Sony! عشق منه!
پاسخ
پس يني فقط از نظر قيمت فاطله بين ريجن يک و دو هست.
منم اصل خود ژاپن تاکيد مي  کنم و الکي نمي گم رو گرفتم ولي ريجنش دوئه اشکالي نداره ديگه؟
پاسخ
(01-16-2014, 05:59 PM)'Stan' نوشته است: ريجن ١ براى امريكا، ٢ براى اروپا و ٣ براى شرق آسيا هست. توى آنلاين بازى كردن ريجن ٢ بهتره و بعضى از صحنه ها كه شامل خشونت بيش از حد هست توى ريجن ٢ سانسور شدن. بازى ها هم توى همه ى ريجن ها اجرا مى شوند و محدوديتى ندارن. 

من شنیده بودم تو ریجن2سانسور کمتره[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]ببین من یه جا خونده بودم PS4 بیشتر بازیاش ریجن-فری میشه.راسته؟
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ
(07-18-2014, 01:25 AM)AMIR-GAMER نوشته است:
(01-16-2014, 05:59 PM)'Stan' نوشته است: ريجن ١ براى امريكا، ٢ براى اروپا و ٣ براى شرق آسيا هست. توى آنلاين بازى كردن ريجن ٢ بهتره و بعضى از صحنه ها كه شامل خشونت بيش از حد هست توى ريجن ٢ سانسور شدن. بازى ها هم توى همه ى ريجن ها اجرا مى شوند و محدوديتى ندارن. 

من شنیده بودم تو ریجن2سانسور کمتره[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]ببین من یه جا خونده بودم PS4 بیشتر بازیاش ریجن-فری میشه.راسته؟

درست شنیدی اکثر بازی هاش ریجن فریه

پاسخ
(07-18-2014, 01:36 AM)'White Fang' نوشته است:
(07-18-2014, 01:25 AM)'AMIR-GAMER' نوشته است:

درست شنیدی اکثر بازی هاش ریجن فریه

اکثر نه، هر بازی به هر ریجنی می خوره.
از اون طرف یه ریجن All هست که برای کل کشور ها به صورت یکسان عرضه می شه و یه سری محتوای خاص داره که چون تو ایران ما هک کاریم هیچ فرقی نمی کنه.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  توضیحات جامع در مورد قسمت های مختلف کنسول PS4 End Of The Line 0 3,050 07-29-2015, 12:53 PM
آخرین ارسال: End Of The Line

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان