امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شاه مدرسه/نقد و بررسی بازی bully
مقدمه:
از نظر من تمام بازی هایی که توسط راکستار ساخته شده شاهکار هستند ، از gta تا مکس پین و midnight club همه و همه جزو شاهکار های دنیای گیم به حساب می آید.اما در سال 2006 راک استار بازی ای به نام bully را ساخت که طرفداران زیادی از جمله نوجوانان و جوانان را جمع کرد.و در ادامه با نقد و بررسی این بازی در خدمتتون هستم.

[تصویر:  Bully_Cover.jpg]
نام بازی:bully
سازنده:rockstar vancouver
ناشر:rockstar games
شخصیت اصلی:جیمی هاپکینز

شغل:دانش آموز
صداگذار:gerry rosenthal

داستان:
در این بازی شما شخصیت پسری 15 ساله به نام جیمی هاپکینز را کنترل میکنید که به میخواهد مدرسه را بدست گیرد.او یکی از شرترین بچه های مدرسه است و تا کنون از هفت مدرسه ی دیگر اخراج شده و مادرش برای پنجمین بار ازدواج کرده و قصد دارد به یک ماه عسل یکساله برود. به همین دلیل جیمی را در یک مدرسه با قوانینی سخت ثبت نام میکند. جیمی یک دانش آموز قدرت طلب می‌باشد وتصمیم می‌گیرد برای آنکه ریاست مدرسه را به عهده بگیرد به جنگ با دانش آموزان و معلمین برود.

[تصویر:  pc-09.jpg]
اولین مرحله ی بازی به شکل یک ستاره روی نقشه است،و اون ستاره رفتن به دفتر مدیر مدرسه است.می توان آن ستاره را به اولین نشانه از یک بازی open world که راکستار آن را ساخته اشاره کرد.هدف اصلی بازی از رفتن شما به دفتر مدیر به عنوان اولین مرحله ی بازی این است که با جیمی آشنا شوید و بیشتر او را بشناشید و همچنین با مدیر مدرسه تا حدودی آشنا شوید.اولین حرفی که مدیر مدرسه پس از سخنان اولیه ی خود می گوید سابقه های ننگین جیمی در مدارس قبلیش است مانند شرارت ها و خرابکاری هایی مثل: نقاشی روی دیوار های مدرسه ، درگیری های لفظی و فیزیکی ، فرار کردن از کلاس و ... می شود.مدیر مدرسه پس از گفتن این سابقه ی شما می ترسد و میگوید در طول سابقه ی کاریش هیولایی مثل شما را ندیده بود!!!
[تصویر:  bully-scholarship-edition-2.jpg]
گرافیک:

اگر بخواهیم از گرافیک بازی حرف بزنیم می توانیم آن را در یک جمله خلاصه کنیم ، می توان گفت که این بازی از لحاظ گرافیک شباهت های زیادی با gta sanandreas دارد و بعضی ها با دیدن این بازی به این فکر می کنند که راکستار هیچ تغییری در گرافیک این بازی نسبت به سان آندریاس ایجاد نکرده است.به نظر من با گفتن این جمله دیگر نیازی به توضیح نیست چون تمامی دوستان و عزیزان گیمفا gta san andreas را تجربه کرده اند و گرافیک آن بازی را دیده اند پس بنابراین نیازی به توضیح نیست.
[تصویر:  Foto+Bully:+Scholarship+Edition.jpg]
گیم پلی:

1-کلاس ها:

کلاس های مدرسه در این بازی دوتا در روز می باشد که از ساعت 9:30 شروع می شود ، درس هایی مانند : بیولوژی، هنر، موسیقی، ورزش، زبان و ... می باشد. و یکی از نکات جالب این بازی وجود یک ساعت در بالا و سمت راست صفحه می باشد که شب و روز متناسب با آن عمل و تغییر می کند و به کمک این ساعت می توانید به موقع سر کلاس درس حاضر شوید و یک نکته ی دیگر این است که شما در هر جایی باشید رأس ساعت 2 بامداد به خواب میروید!
[تصویر:  BullyScholarshipEdition%5B10%5D.jpg]
2-ماموریت های اصلی:
در بازی به غیر از کلاس ها ماموریت هایی هم در روند بازی هست که به دو دسته هستند اصلی و فرعی.ماموریت های اصلی بازی همیشه به شکل ستاره ای زرد رنگ در نقشه ی بازی حضور دارند.در این بازی راکستار ماموریت های متفاوتی را جا داده است که از آزار دادن تیم فوتبال مدرسه از روی درخت گرفته تا پس گرفتن دفترچه ی یک دختر نوجوان که آن دختر بعد از انجام این ماموریت عاشق شما میشود.پس بنابر این در این بازی هیچ وقت احساس خستگی و یکنواختی نمیکنید
چون که در هر روز و هر شب و هرزمانی با ماموریتی جدید و متفاوت روبرو خواهید شد.فضای قابل بازی ابتدا فقط داخل مدرسه می باشد اما پس از رسیدن به chapter 2 (اگر اشتباه نکنم)در مدرسه باز میشود و شما میتوانید به خارج از مدرسه و شهر برود و ماموریت های مختلفی انجام دهید که همین باعث میشود که در بازی احساس تنوع زیادی بکنید.

3-ماموریت های فرعی:
به غیر از ماموریت های اصلی که در بالا هم اشاره شد کسانی در مدرسه هستند که از شما کمک می خواهند.این افراد با ضربدری آبی رنگ روی نقشه هستند و اگر نزدیکتان باشند به سمتتان می آیند و از شما درخواست کمک میکنند.و اگر به آن ها کمک کنید پول و پاداش های متفاوتی را بدست خواهید آورد.این ماموریت های فرعی داخل مدرسه است ولی در خارج از مدرسه هم از این ماموریت ها وجود دارد که آنها به شکل دلار در نقشه می باشند و شما باید برایشان کار کنید تا به شما پول پرداخت کنند و این کارها شامل چمن زدن و پخش کردن روزنامه می باشند.

[تصویر:  bully-438796.jpg]
4-شیطنت های دوران جوانی:
مانند میل صد ها هزار نوجوان دیگر،جیمی می تواند شیطنت هایی را با دختران و پسران انجام دهد و در بازی می تواند به آنان دست درازی کند!!(بیشتر از این توضیح نمی دم چون تقریبا همه تجربه کرده اند و امکان بسته شدن تاپیک توسط مدیران انجمن وجود دارد)می تواند به آنها پیشنهاد دوستی دهد و برای آنها هدیه تهیه کند.در بازی این امکان را دارید که از جلوی درب خوابگاه دختران گل بچینید و در هنگام برخورد با دختری به او هدیه دهید.با گفتن یک جمله می توانید دختری را عاشق خود کنید و گل را به او هدیه بدهید و بعد او را بوس کنید.ولی برای اینکه دختری به شما علاقه مند شود شرایطی را باید داشته باشید که این شرط پوشیدن لباس های زیبا و ایجاد تنوع در آن هاست.تا پیش از اینکه به شهر راه پیدا کنید می توانید از فروشگاهی که در طبقه ی اول مدرسه است استفاده کنید و از آن لباس بخرید که لباس های بسیار کمی در آن دیده می شود و وقتی لباسی را میخرید بلافاصله بر تن شما قرار می گیرد و بقیه به کمدتان در اتاق ارسال می شود.
[تصویر:  0785634921.jpg]
5-مبارزه های داخل بازی:
در بازی مبارزه هایی که وجود دارد فقط به زدن مشت محدود نمی شود بلکه شما با گذراندن کلاس های مبارزه تکنیک های جدید یاد میگیرید که در دعواها و مبارزه ها خیلی به کارتان می آید.این حرکات را در دوجا یاد می گیرید اولی در باشگاه مدرسه و کلاس ورزش دومی یک پیرمردی است که در یک جایی از مدرسه با علامت H در نقشه مشخص می شود که شما با بردن یک ترانزیستور یک حرکت از او یاد خواهید گرفت.می توانید با فشار دادن دکمه ی R (در نسخه ی pc) سر طرف مقابل را گرفته و می توانید هرکاری بکنید برای مثال می توانید به او مشت بزنید ، با کله به صورتش بکوبید ، مشت قدرتی به او بزنید و ....  همچنین تا پیش از اینکه به او نزدیک شوید نیز انتخاب های زیادی مقابلتان قرار دارد که با پیش روی در بازی هرچه بیشتر بر تعداد آن ها اضافه می شود. اگر در فاصله نسبتا نزدیک حریف باشید می توانید به او مشت بزنید یا با یک حرکت جانانه، او را به زمین بیاندازید. اگر فاصله تان نیز با دشمن زیاد باشد می توانید از اشیای محیط اطراف برای پرتاب کردن به سمت او استفاده کنید و یا اینکه از سلاح کوچک خود برای ضربه زدن استفاده کنید.
[تصویر:  bully_014-large.jpg]
6-درجه سلامتی:
درجه سلامتی به همراه نقشه در بازی بالای صفحه قرار دارد و برای بدست آوردن جون می توانید با از پای درآوردن بعضی از افراد نوشابه ی آنان را بردارید و جون بدست آورید.و یک نکته ی جالب دیگر شما می توانید با بوسیدن هر شخص درجه سلامتی خود را افزایش می دهید!

7-صداگذاری:
صدا گذاری در بازی شباهت بسیاری به سری بازی های GTA دارد. دوبلر ها برای شخصیت ها مناسب هستند و در بازی صدای بیشتر افراد به چهره شان می خورد.

[تصویر:  bully-scholarship-edition-xbox360-22283.jpg]
 [تصویر:  bully_017.jpg][تصویر:  39913_BullyPC-12.jpg]
[تصویر:  bully-168179.jpg]

توضیح:این بازی ابتدا در سال 2006 برای ps2 منتشر شد و در سال 2008 برای سایر پلتفرم ها.

و در آخر از تمام کسانی که وقتشون رو گذاشتن و مطالعه کردن تشکر میکنم.
من یدونه اسلحه میخوام باید با دنیا تصفیه کنم .....
                                                                     .....باید برگردم به اصلیه خودم

کیا دلهای رنگی دارن اما واسه بقیه مثله ته سیگارن....

[تصویر:  81957130903635672690.jpg]
رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
دارم وسوسه میشم برم 1با هم که شده بازیش کنم ولی ببخشید توی اولین جلسه کلاس زبان چه کلمه ای باید بسازیم؟راستی اگر کلاس هارو نریم توی بازی پیشرفت نمیکنیم دیگه نه؟

[تصویر:  26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}

پاسخ
(08-08-2013, 07:59 PM)'HUNTER68' نوشته است: دارم وسوسه میشم برم 1با هم که شده بازیش کنم ولی ببخشید توی اولین جلسه کلاس زبان چه کلمه ای باید بسازیم؟راستی اگر کلاس هارو نریم توی بازی پیشرفت نمیکنیم دیگه نه؟

یادم نیست ولی سخت ترین کلاسش هم همون زبانشه نه کلاس ها ربطی نداره ولی بعضیاش یه چیزی بهت میده مثل لباس یا اسلحه این جور چیزا

رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
اقا کسی میتونه کمکم کنه من این بازی رو باسه pc دانلود کردم نصب کردم وقتی همون اول بازی میریم پیشه مدیر مدرسه بعدش که با مون حرف زد تموم شد تو لودینگ گیر میکنه کسی میتونه کمکم کنه
پاسخ
(08-08-2013, 08:30 PM)'mzr' نوشته است: اقا کسی میتونه کمکم کنه من این بازی رو باسه pc دانلود کردم نصب کردم وقتی همون اول بازی میریم پیشه مدیر مدرسه بعدش که با مون حرف زد تموم شد تو لودینگ گیر میکنه کسی میتونه کمکم کنه

شاید مشکل از بازیته[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
(08-08-2013, 08:59 PM)'arvin2013' نوشته است: بیشتر میگفتی داداش[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
دست درازی کردن و  وسوسه و .........[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

دیگه بیشتر چی از چی میگفتم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
(08-08-2013, 08:30 PM)'mzr' نوشته است: اقا کسی میتونه کمکم کنه من این بازی رو باسه pc دانلود کردم نصب کردم وقتی همون اول بازی میریم پیشه مدیر مدرسه بعدش که با مون حرف زد تموم شد تو لودینگ گیر میکنه کسی میتونه کمکم کنه

شما باید بازی رو اپدیت کنید ، من خودم همین مشکل رو داشتم اپدیت کردم درست شد فکر نکنم برای کرک مشکلی پیش بیاد من لینک اپدیت رو برات میزارم. حجمش 15mb هست.
http://updates.rockstargames.com/patches..._v1200.zip
You're waiting for a train, a train that will take you far away. You know where you hope this train will take you, but you don't know for sure. But it doesn't matter. How can it not matter to you where that train will take you
پاسخ
دوستان عزیز اگه ایرادی داشتم بگید تا در سری های بعدی برطرف کنم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
خوب بود عرفان جان ولی خیلی دیگه خلاصه می کنی ... بخش گرافیکو کم توضیح دادی ( به نظرم گرافیکش از سن آندریس بهتر بود .. ) ، در ضمن وقتی از کلیت یه موضوعی صحبت می کنی در مورد خوب بودن یا نبودنش هم بحث کن ...
و آخرین موضوع هیچ وقت یه مخاطب خاص ( بچه های گیم فا ) رو در نظر نگیر ، بنویس هر جا هم می خوای توضیح بده ، زیاد هم شد مشکلی نیست ولی نگو چون شما ... و بعدش کم توضیخ بدی ، همون دلیلتو که به خاطرش مخاطبیو مد نظرت قرار دادی بنویس ... 
موفق باشی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
به نام خدای خاکستری ....
Grey Pen
BLOG: Gpen.ir
Y! ID: Grey_joker
FB ID: Hadi.Jourbonyan1
پاسخ
(08-08-2013, 09:32 PM)'grey joker' نوشته است: خوب بود عرفان جان ولی خیلی دیگه خلاصه می کنی ... بخش گرافیکو کم توضیح دادی ( به نظرم گرافیکش از سن آندریس بهتر بود .. ) ، در ضمن وقتی از کلیت یه موضوعی صحبت می کنی در مورد خوب بودن یا نبودنش هم بحث کن ...
و آخرین موضوع هیچ وقت یه مخاطب خاص ( بچه های گیم فا ) رو در نظر نگیر ، بنویس هر جا هم می خوای توضیح بده ، زیاد هم شد مشکلی نیست ولی نگو چون شما ... و بعدش کم توضیخ بدی ، همون دلیلتو که به خاطرش مخاطبیو مد نظرت قرار دادی بنویس ... 
موفق باشی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

مرسی داداش سعی می کنم استفاده کنم از حرفات تو مقاله های بعدی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,777 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 949 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 974 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,878 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,116 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان