نظرسنجی: بنظر شما کدام فیلم استحقاق کسب اسکار " بهترین فیلم" را داشت?
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
Bridge Of Spies
0%
0 0%
Brooklyn
0%
0 0%
The Big Short
0%
0 0%
The Martian
5.88%
1 5.88%
Mad Max:Fury Road
41.18%
7 41.18%
Spotlight
0%
0 0%
Room
5.88%
1 5.88%
The Revenant
47.06%
8 47.06%
در کل 17 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیست برندگان مراسم اسکار ۲۰۱۶ |اسپات‌لایت بهترین فیلم و مدمکس با ۶ جایزه خوش درخشیدند
احساس میکنم حق اسپات لایت نبود، فیلمش بیشتر هدفمند بود به یه نوع تفکر اشتباه 
اون هیجان و میخکوبی که Mad Max و Revenant داشت رو هیچ کدوم نداشتن
باز Mad Max جایزه زیاد برد ولی Revenant به حقش نرسید بنظرم. 
دی کاپریو هم که بالاخره به حقش رسید :))
با تشکر از دوستان و امیر بابت پست
...CRYSiS
[تصویر:  crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
خب مسائل بوسه و  قبل و بعد از بوسه و  . . . بر عهده‌ی امیر عزیز S0 (2) و ما برسیم به بقیه ماجرا، لئو هم جایزشو از جولین مور گرفت( برنده‌ی سال قبل)، البته من اون قسمت بوسه دلنشین رو ندیدم چون همونجا قطع شد تصاویر و از سخن‌رانی اومد، روی حرفا هم که یه یارو با زبون نمیدونم کجایی میومد و ترجمه میکرد برا خودشون، بنابراین از صحبت‌های برنده‌ها هم فقط بعضی‌ جاهاش که این یارو ساکت میشد یه چیزی دستگیرم میشد ...

آما یه چند نکته دیگه از مراسم و جوایز:

- این سنتی که برنده‌ی سال قبل میاد مجسمه‌ی سال جاری رو اهدا میکنه خیلی جالبه، امسال ادی ردمین( Eddie Redmayne ) که سال قبل اسکار برده بود اهدا کننده‌ی اسکار بهترین بازیگر خانم بود و خودش بعد رفت نشست تا ببینه دوباره اسکار رو میبره یا نه، که خب اینبار مجسمه رو نگرفت. یبار هم جف بریجز یادمه سال بعد اسکارش نامزد شده بود که اونم مجسمه رو نبرد، آخرین نفری که دو بار پیاپی اسکار نقش اول برده اشتباه نکنم تام هنکس باید باشه با فیلادلفیا و فارست گامپ و کرستف والتز هم دوبار پیاپی برای نقش مکمل برای فیلمهای Inglourious Basterds و جنگو آزاد شده.( اگه بازیگر دیگه‌ای بوده دوستان اشاره کنن)
( در مورد این بخش قرمز شده اشاره کنم که کرستف والتز دو سال پیاپی اسکار نگرفته بلکه در دو فیلم پیاپی تارانتینو اسکار گرفته - 2010 و 2013)

- یه مورد هم بگم در مورد جلوه‌های ویژه؛ خب امسال شاید خیلیا فکر میکردن که Star Wars: The Force Awakens  برنده قطعیه ولی یه نکته‌ای تو این جایزه هست و اونم اینکه  معمولا جایزه به یکی از فیلم هایی که جلوه‌های ویژه‌ی عالی و در عین حال خاص داره اهدا میشه، پس اگه EX Machina اسکار رو برد تعجب نکنید، من جنگ‌های ستاره ای رو ندیدم ولی همونطور که گفتم عظیم بودن ملاک نیست جذابیت، نوآوری و خاص بودن به نظر میاد ملاک مهمتریه. سالهای قبل هم اگه یادتون باشه فیلم های مثل سرگذشت عجیب بنجامین باتن، با اون طراحی جالبی که برا برد پیت انجام داده بود و همینطور زندگی پای با اون ببر فوقالعادش تقریبا به همین صورت اسکار رو برده بودن.

- اما اسکار بهترین فیلم هم که معمولا توسط شخص معتبری اهدا میشه، امسال توسط مورگان فریمن اهدا شد، یک بازیگر فوق‌العاده . . . 

[تصویر:  IMG12142653.jpg]

خب اینم از این، آما حکایت همچنان باقیست . . .
[تصویر:  Last_Warrior.png]
برا من ایناریتو و دی کاپریو مهم بودن که هر دوتا به حقشون رسیدن  S0 (29) (حالا بماند حق رونانت رو هم خوردن تو قسمت بست پیکچر  S0 (2)) دیکاپریو اگه این بار هم نمیگرفت دیگه شک میکردم آکادمی میخاد بلای آل پاچینو، پیتر اوتول و نیومن رو به سرش بیاره  S0 (2) بین بقیه بازیگرا جانی دپ، هواکین فینیکس و اد نورتن هم اسکار بگیرن دیگه من هیچ مشکلی ندارم با آکادمی  S0 (2)
مراسم رو ندیدم هنوز ولی یه نکته جالب که حس میکنم اتفاق افتاده اینه که اواسط مراسم کل کست اند کرو ( Cast and Crew  S0 (2)) مدمکس اومدن رو استیج  S0 (2)

بالایی ^^ @Last Warrior
این کریستوف والتز که اختلاف بین دوتا اسکارش 3 ساله چجوری میگی دو بار پیاپی؟  S0 (2)
توی تاریخ آکادمی فک کنم فقط تام هنکس و اسپنسر تریسی دوسال پشت سر هم اسکار گرفتن.
(02-29-2016, 07:42 PM)بالایی   Tyrion نوشته است: این کریستوف والتز که اختلاف بین دوتا اسکارش 3 ساله چجوری میگی دو بار پیاپی؟  S0 (2)
توی تاریخ آکادمی فک کنم فقط تام هنکس و اسپنسر تریسی دوسال پشت سر هم اسکار گرفتن.

خب درسته دیگه، در دو فیلم پیاپی تارانتینو بازی کرده، اسکار گرفته S0 (2)
البته اصلاح می‌شود، اونجا چک نکردم و منظورم با سال‌های پیاپی قاطی شد، یاد دو فیلم پیاپی تارانتینو افتادم و هر دو مراسم اسکار رو هم دیده بودم اونجا به اشتباه نوشتم S0 (2) تنکیو( اونجا هم یه اصلاح اضافه شد تا دوستان در جریان باشن و اطلاعات اشتباه ندیم S0 (2)  )
و . . . باید اضافه کنم که کاترین هپبورن فقید ( Katharine Hepburn ) هم دوبار پیاپی اسکار گرفته و البته فکر کنم با چهار اسکار نقش اصلی که گرفته رکورد دار هم هست( اینو هم چک نکردم، برید ببینید درسته یا نه بعد بیایید غلط گیری کنید S0 (2)  )

خب فکر میکردم استقبال از این بخش یه روزه بیشتر باشه، کلا تب اسکار تو انجمن پایینه انگار!
آما . . .
بگذریم از این مباحث شیرین من دوست داشتم اسکارو این بگیره و اون بگیره و ...  ،ولی  فکر کنم همه دیگه به نذر و نیاز افتاده‌ بودن که لئوناردو دیکپریو امسال دیگه اسکار رو ببره،
راستش یه نکته‌ای رو باید اشاره کرد که علاو‌ه بر اینکه شاید بگن کلا آکادمی با این مشکل داره و از این داستانا و ... ولی به رقبایی هم که داشته باید اشاره کرد. مثلا اون سالی که برای الماس خونین( که بازی خوبی هم داشت) کاندید شد ییهو فارست ویتاکر میاد و یه بازی تحسین شده انجام میده و اسکار رو میگیره . . . از این دست تقابل‌ها زیاده . . .
مثل آل پاچینو که با اون بازی فوق‌العادش در بعداز ظهر سگی میخوره به پست جک نیکلسون و دیوانه بازیش در پرواز بر فراز آشیانه ی فاخته، شاید هر سال دیگه ای بود اسکار رو میتونست ببره . . .

اما بریم سراغ فیلمی که من دیدمش یعنی مکس دیوانه: جاده‌ی خشم:

- این بخش های فنی رو که من همه فیلمها رو ندیدم تا مقایسه کنم ولی تدوین و صدای  Mad Max حرف نداشت، اسکار تصویربرداری رو هم اگه میگرفت تعجبی نداشت.
(بحث تکمیلی در مورد این بخش ها و بقیه مسائل فنی بماند)

- اما خب تام هاردی هم ماشاا... طرفدار زیاد داره و شاید همه توجه ‌ها به اون باشه  توی فیلم ولی به نظرم بازی شارلیز ترون لول بالاتری داشت از هاردی، با اینکه فیلم طوری نیست که زیاد به کرکترها پرو بال بده( منظور اکشن نیست بلکه اون پرداخت فیلمنامه روی شخصیت‌ها و ...  هست ) بخصوص با وجود کم دیالوگ بودن و  ... اما شارلیز ترون این کرکتر رو به زیبایی به یکی از قهرمانان زن به یادماندنی تبدیل میکنه، هرچی دیالوگ کمه با نگاهش جبران میکنه ترون،  شاید Mad Max همونقدر که فیلم مکس هست ، فیلم فیوریوسا هم هست و شاید بیشتر . . . اگه نامزد اسکار میشد هم تعجبی نداشت!
(اینم بحث تکمیلیش بماند)

دوستان متخصص در مورد فیلمها صحبت کنن تا ما هم مستفیض بشیم، فقط یه روزه‌ها  . . . یا بود(مثل این فیلمها میمونه که کارکترش تا ساعت دوازه فرصت داره تا  . . . S0 (2) )

آما داستان ادامه دارد‌. . . شاید . . .
تمدید شده اقا. شایعه درست نکنید. S0 (2)  تا 12 فرداشب. Ghelion
(03-01-2016, 12:12 AM)Admin نوشته است: تمدید شده اقا. شایعه درست نکنید. S0 (2)  تا 12 فرداشب.  Ghelion
 تنکیو
 خب شبیه دور دنیا در هشتاد روز شد، شباهتشو خودتون کشف کنید S0 (2)
سلام
بهترین فیلم امسال «ققنوس» یا همون Phoenix بود.... برای من S0 (29) S0 (24)
مهم ترین اصل برام یه داستان سرراست فوق العاده اجتماعی / درام و تلخ هست که روایتی مناسب داشته باشه S0 (29) اگرم تم کلاسیک بگیره به خودش که معرکه میشه! یعنی میشه Phoenix..... S0 (2)

توی لیست نامزد ها هم «اتاق» انتخاب شایسته تری بود به نظرم... S0 (29) روایتی عاطفی / اجتماعی و گاهی آرام و خشک!  S0 (2) S0 (44)  
اما به شددت مدمکس دوست داشتم ولی اصلا شایسته اسکار بردن نیست... هرگز! درمورد شخصیت پردازی و فلسفه ی فیلم مفصل میشه حرفید ( تو پی. وی تلگ! ) و گفت چرا این فیلم فوق العاده از نظر من لایق اسکار نیست S0 (2)
اسپایت لایت هم هی... روایت کلی فیلم دوست داشتم! یک اقتباس کم نقص  S0 (2) S0 (29) اما اسکار است دیگر..... گاهی الکی الکی حق روم خورده می شود!
اما یکی از بهترین ساخته های امسال «بازگشته» فیلمی که به شددت ارزش «یک» بار دیدن داره اما «به هیچ وجه» عالی نیست! دقیقا اشکال بزرگ این اثر تو روایت شتاب زده ش هست! فیلم به طرز عجیبی در میانه افت میکنه اما پایان بندی خوبی داشته S0 (24)  البته پایان بندی مناسبی داشت که با یه موزیک خوب و سنگین بهتر هم میشد! ( مثلا آهنگ ماه پیشونی چاوشی S0 (36)  )  S0 (2)

در مورد انتخاب دی کاپریو هم باس بگم شایسته بود S0 (29) خرسه نابودش کرد S0 (2) ولی من عاشق بازیش تو فیلم گرگ وال استیریت هستم هنوز!  S0 (29)
لارسن هم خوب بود! شایسته بود S0 (2)

الانم برم تا دیدار بعدی!  S0 (2)

در مورد انیمیشن هم باید بگم خدایی امسال انیمیشن عالی نداشتیم S0 (24)
این ساید اوت ( دورن و بیرون )  خوب بود و اسکار امسالم حقش بود S0 (29) اما واقعا اون انمیشنی نبود که انتظار داشتم....

کلا انمیشن فقط مال سال 2014
ممنون از Free Man عزیز

خب چون همه فیلما رو ندیدم نمیتونم نظر جامع بدم، اما بطور اخص در مورد مد مکس باید بگم تو این فیلم فیلمنامه، محور اصلی  نیست (یا بعبارتی بار اصلی فیلم بر دوش فیلمنامه نیست) که از اون جنبه بهش تاکید بشه( با اینکه البته روی مفاهیمی که داره میشه بحث کرد)، درسته، فیلم تو پردازش آدمای داستانش پر ملات عمل نمیکنه، این موضوع هم یه جنبه‌ی منفی داره و اون اینکه ببینده ممکنه همراه نشه با شخصیت‌ها و در واقع براش اصلا اتفاقات مهم نباشه  . . . در عین حال که فیلم در لحظاتی کنار اکشن تا حدی تلاش برای جلب همراهی مخاطبش با قهرمانش و یا قهرمان هاش میکنه . . .   البته اگه این جنبه تا حدودی تقویت میشد میتونست بهتر باشه . . .  در هر صورت اگه فیلمنامه این فیلم هم مثل سایر بخش هاش عالی میبود که فیلم به یه شاهکار بی چون و چرا و تمام‌و‌کمال تبدیل میشد!
اما، وقتی یه فیلمنامه خوب و پر ملات دست یه کارگردان باشه و کارگردان هم کارشو درست انجام بده میتونه اون سناریو رو به یه فیلم خوب تبدیل کنه، این کار خیلی ساده تر از موقعیت فیلم مد مکسه، اینجا توی فیلم مد مکس فیلمنامه تقریبا در حاشیه و تحت‌الشعاع اکشن فیلمه پس فیلم بشدت فیلم کارگردانیه تا سناریو و داستان و کار کارگردان در تبدیل فیلم به یه اثر قابل تامل سخت‌تره، براحتی یه همچین فیلمی میتونه به یه فیلم بنجل تبدیل بشه . . . از طرفی وقتی اکثر عوامل فنی فیلم خوبن و جوایز رو هم درو میکنن پس مشخصه که یه کارگردان و رهبر خوب روی فیلم بوده . . . درنتیجه اگه اسکار کارگردانی به مد مکس جرج میلر میرسید من اصلا تعجب نمیکردم.

نقل‌قول: کلا انیمیشن فقط مال سال 2014
 یه سوال، منظورت که frozen نیست؟! سال 2014 یا اسکار 2014 ؟
سجاد جان ( طرفدار سرسخت مدمکس S0 (2) )

نقل‌قول: یه سوال، منظورت که frozen نیست؟! سال 2014 یا اسکار 2014 ؟

کلا منظورم این بود سال 2014 انیمیشن های خوبی داشت S0 (24)
مثل عملیات آجیلی S0 (29)
فروزن S0 (29)
شرمن و آقای پی بادی S0 (29)
کتاب زندگی ( لایف بوک )  S0 (44)
و...  S0 (2)
تصاویری از اعلام کنندگان نامزدهای جوایز اسکار که چند روز قبل از مراسم اسکار تمرین دیده شده اند تا این مراسم را بدون هیچ سوتی بصورت زنده اجرا کنند  S0 (2)

[تصویر:  pbjc_1_(1)_thumb.jpg] [تصویر:  qsy9_1_(2)_thumb.jpg] [تصویر:  q4bc_1_(3)_thumb.jpg] [تصویر:  ja8h_1_(4)_thumb.jpg] [تصویر:  f3im_1_(5)_thumb.jpg] [تصویر:  k35_1_(6)_thumb.jpg] [تصویر:  hzyh_1_(7)_thumb.jpg] [تصویر:  v67p_1_(8)_thumb.jpg] [تصویر:  d5ih_1_(9)_thumb.jpg] [تصویر:  tilh_1_(10)_thumb.jpg] [تصویر:  3ab8_1_(11)_thumb.jpg] [تصویر:  flh4_1_(12)_thumb.jpg]

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاریخ انتشار بلوری فیلم John Wick 3: Parabellum تایید شد fnazari 0 1,915 07-30-2019, 12:45 PM
آخرین ارسال: fnazari
  لیست برندگان اسکار۸۹ام | فرهادی برنده دومین جایزه اسکار شد Station 0 9,888 02-27-2017, 07:21 PM
آخرین ارسال: Station
  برندگان مراسم بفتای ۲۰۱۷ مشخص شدند Station 0 11,019 02-13-2017, 07:31 PM
  برندگان سیمرغ بلورین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد Station 1 1,883 02-10-2017, 11:06 AM
آخرین ارسال: isapor123
  لیست نامزد‌ین جوایز اسکار ۲۰۱۷ اعلام شد| رکوردِ تاریخیِ لا لا لند Station 0 1,571 01-24-2017, 09:28 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان