امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنکاش نامه
 مقدمه
بدون شک با شروع نسل جدید کنسول ها، شرایط حاکم سابق که به کمک کپی خور شدن دستگاه های نسل هفت ایجاد شده بود، یکباره به فراموشی سپرده شد. شرایط جدیدی زیر سایه سنگین بازی های اورجینال برای بازی بازان ایرانی که اکثرا به دلیل شرایط اقتصادی نادرست کشور، توان خرید آن را ندارند به وجود آمد که نیازی به توضیح ندارد! دیگر دوران خرید با خیال آسوده به اتمام رسید. با توجه به قیمت سرسام آور بازی های اورجینال و صد البته عدم دسترسی به تمامی آن ها، خرید یک عنوان جدید نیازمند تحقیق فراوان می باشد. در این بین نمی توان به هایپ ها و تریلر های رسمی منتشر شده از سوی سازندگان، اعتماد چندانی کرد، چرا که به جز معدود سازندگان و استودیو هایی، اکثر آنان به دنبال کسب سود بیشتر و به نوعی خالی کردن جیب مبارک جامعه بازی باز به صورت جهانی می باشند. در قدم دوم، خواندن مقالات نقد و بررسی و در نظر گرفتن متای بازی نیز می تواند کمک چشم گیری کند، اما نباید این مهم را فراموش کرد که سایت های معتبری که اکثر ما به نمرات آنان توجه ویژه ای داریم، در کشور هایی زندگی می کنند که:
  •  خدمات پس از خرید دارند
  •  پشتیبانی از بازی به صورت کامل در آنجا اجرا می شود
  •  مشکل اینترنت ندارند

به صورت خلاصه، ما هیچ یک از موارد ذکر شده را نداریم! درست است که مبلغ بازی را به صورت کامل و برابر با دیگر بازی بازان جهان پرداخت می کنیم اما از حقوق آنها برخودار نیستیم. عناوینی همچون Batman: Arkham Knight را به یاد بیارید. فروشگاه های بزرگی همچون Gamestop وعده تعویض یا پرداخت مجدد هزینه بازی را دادند. اما مگر شعبه ای از Gamestop در ایران موجود است؟ اصلا می دانیم بازی اورجینالی که در دست ماست از کدام فروشگاه در مبدا خریداری شده است؟ مسلما خیر! مگر آن که کمی خوش شناس باشیم و پس از گشودن قاب بلوی ری بازی، مشاهده کنیم که کد دریافت DLC شخصیت محبوبمان یعنی Red Hood همراه با بازی قرار داده شده است و با صدای بلند فریاد بزنیم آخ جون! 

[تصویر:  jzddanwugb5fzuk0l39q.jpg] 

عناوین بدون نقص و شاهکاری همچون  The Witcher 3: Wild Hunt را به یاد بیاورید. آپدیت ها و بهینه ساز های فراوانی را جهت بهبود تجربه ما دریافت کرد. DLC های رایگان که ارزش بازی را صد ها مرتبه افزایش میدادند. تا جایی که بنده اطلاع دارم، تننها حجم تمامی آپدیت ها بر روی کنسول PS4 ، هفده گیگ می باشد! چند نفر از بازی بازان ایرانی توان دانلود این حجم را دارند؟ مسلما خیلی کم! تازه هیچ حرفی از حجم دی ال سی ها به میان نیامد که از آن ها نیز محروم شدیم.

در کل از بیان تمامی مطالب بالا تنها یک هدف داشتم. آن هم این است که عزیزان، شرایط ما بازی بازان ایرانی بسیار خاص است. اصلا یک دونه ایم برای نمونه ایم! پس میزان آگاهی ای که ما باید در خرید عناوین جدید داشته باشیم، در قدم اول یعنی قبل ازعرضه رسمی بازی با باقی جهانیان یکسان ولی در قدم دوم یعنی پس از عرضه بازی حاوی شرایط ویژه به نسبت نوع بازی می شویم. بازی هایی همچون Mortal Kombat X نیازمند گیفت کارت است، Division و Rainbow Six Siege نیازمند اینترنت قوی است. پس شرایط ما خاص است.

در این راستا، به شخصه از طرف گیمفا، خواستار راهنمایی شما عزیزان در خرید عناوین جدید نسل هشتمی و ایجاد سهولت و آرامش هر چه بیشتر هستم. در این بین، سری مقالاتی را تدارک دیده ام که به بررسی جنبه های مختلف یک عنوان، اعم از سبک و شرایط مورد نیاز جهت تجربه هرچه بهتر و از سوی دیگر به مقایسه عناوین هم سبک اما دارای شرایط خاص، می پردازد تا شما تنها با خواندن مقاله و نگاهی اجمالی به شرایط خود، عنوان بعدی خود را انتخاب نمایید.

Street Fighter V یا Mortal Kombat XL؟

[تصویر:  d9wtiih893v6dsz3x20o.jpg]

Mortal Kombat از سری عناوین قدیمی و به نوعی اصیل سبک مبارزه ای قلمداد می شود. بازی بازان دهه 60، خاطرات خود را با این عنوان از کاراکتر هایی همچون Sub Zero و Scorpion شروع کردند و سیر تکاملی آن را تا نسل هشتم کنسول ها دنبال کردند. پس به نوعی هواداران مخصوص به خود را دارد که خواه ناخواه نمی توانند آن را ترک کنند. اما در موازات آن، Street Fighter نیز تمامی شرایط Mortal Kombat را دارد. تنها با چند تفاوت مهم همچون تفاوت نوع مبارزه و اتمسفر کلی بازی نسبت به Mortal Kombat. درست است که اغلب موارد سری عناوین Street Fighter با Tekken مقایسه می شوند. اما این بار به دلیل انتشار نسخه جدید Street Fighter و نسخه کامل شده Mortal Kombat یعنی XL برای کنسول های نسل هشتم، می خواهیم به مقایسه این دو از زوایای مختلف بپردازیم.

Mortal Kombat XL:

[تصویر:  xy7xnzhny8i0f56u3z22.jpg]

خرداد ماه سال گذشته بود که عنوان Mortal Kombat X در دو تاریخ متفاوت برای کنسول های نسل هشتم و رایانه های شخصی منتشر شد. بازی با نمرات نسبتا خوب و استقبال همیشگی هواداران رو به رو شد. اما طولی نکشید که شایعات موجود قبل از عرضه بازی به حقیقت پیوستند و سیلی از نارضایتی های بازی بازان به سوی سازندگان سرازیر شد، البته نه تمامی آن ها! بازی سنت نسخه های قبلی خود را شکست و با حذف کاراکتر های محبوب قیدمی خود، کاراکتر های جدید خود را اضافه نمود. امری که به نسبت شرایط را خنثی نگه داشت اما برخی کاراکتر های مهمان و قدیمی به صورت فروشی و پک وارد میدان شدند. کاراکتر های قدیمی و محبوبی همچون Goro به عنوان پاداشی برای اشخاصی که بازی را پیش خرید کرده بودند در نظر گرفته شد و شخصیت های مهمان محبوبی همچون Predator به عنوان کاراکتر فروشی معرفی شد. مسلما هوادارن دو آتیشه بازی در خارج از کشور با سیاست های اقتصادی جدید سازندگان مخالفتی نداشتند، اما آیا این شرایط برای تمامی بازی بازان و هوادارن در سرار جهان یکسان بود؟ مسلما خیر، چرا که نمونه بارز آن، خودمان هستیم. به صورت کلی، عنوان جدید کمبت در بخش داستانی و دو نفره آفلاین خود، به صورت قوی و قابل قبولی ظاهر شد. پس اشخاصی که به دلیل ضعف اینترنت خود قادر به تجربه بخش چند نفره نیستند، چیز زیادی را از دست ندادند. گیم پلی جذاب به همراه گرافیک غنی و صداگذاری و داستان قابل قبول، شرایط را برای بازی بازان ایرانی مساعد نگاه داشت. اما زمانی که بحث خرید کاراکتر های جدید به میان می آید، بازی به صورت خودکار ناقص می شود. از طرفی، اگر به نوعی به صورت ناپلئونی (!) توانستید به بخش چند نفره متصل شده و به بازی بپردازید، ممکن است خود را در رقابتی نا عادلانه بیابید. فرض کنید Goro به دست یک بازی باز حرفه ای خارجی باشد و شما یک بازی باز متوسط با Sub Zero. مسلما از جذابیت بازی کاسته می شود، چون اگر حتی شما موفق به شکست او شوید، از تنوع کاراکتر های جدید بهره مند نیستید. این امر با داشتن یک گیفت کارت متانسب با ریجن کنسول شما قابل حل است اما آیا تمامی بازی بازان ایرانی قادر به تهیه گیفت کارت و استفاده از آن هستند؟ مسلما خیر!

پس در نتیجه گیری کلی، عنوان کمبت به صورت خالص و عادی بدون اینترنت و موارد اضافه، همچنان جذابیت همیشگی خود را دارا می باشد و اصول یک بازی ناب را دارد.

Street Fighter V:

[تصویر:  r3t1eykg98z0gk9zj9k0.jpg]

استریت فایتر به همراه گرافیک هنری و چشم نواز خود، هوادارن مخصوص به خود را دارد. بازی بازان زیادی در نسل های گذشته، خاطره ها با کاراکتر های این عنوان ساختند، چرا که در عناوین مختلف در کنار کاراکترهای محبوب آن، نقش پررنگ و مهمی را ایفا می کردند. پس از پشت سر گذاشتن حاشیه های متعدد و ورود کاراکتر های جدید به بازی، نسخه جدید Street Fighter در ماه گذشته عرضه شد. نمرات خوبی را از سوی منتقدین دریافت کرد اما با اسقتبال خوبی از سوی بازی بازان مواجه نشد. نسخه اولیه بازی، از مشکلاتی همچون باگ های آزار دهنده، مشکلات سرور های آنلاین در ایجاد مسابقه جدید و عدم وجود نوآوری رنج می برد. در این بین، به گفته منتقدین، داستان بازی به صورت خوبی طراحی شده بود، اما از مدت زمانی کمی برخوردار بود. اما برخلاف عنوان Mortal  Kmombat سیاست اقتصادی خود را حفظ نمود و بر فروش موارد اضافه و خارج از نسخه اصلی بازی، تکیه نکرد و تمام تمرکز خود را بر روی عنوان عرضه شده و رفع باگ ها مشکلات قرار داد. در کل نسخه جدید به نوعی توانست از وضعیت نه چندان خوب اولیه خود نجات پیدا کند اما نقطه قوت بازی که به نوعی باعث نجات آن شد، به نقطه ضعف بازی بازان ایرانی بدل شد! تمرکز اصلی بازی بر روی بخش چند نفره خود قرار داشت و از تنوع و قدرت بسیار بالایی برخودار بود که به نوعی، ضعف بخش داستانی و آفلاین بازی را پوشش میداد. پس در نتیجه ، عنوان Street Fighter V نیازمند اینترنت قوی با سرعت بالا می باشد. به عبارتی دیگر، برای عموم بازی بازان ایرانی توصیه نمی شود.

نتیجه گیری:

به عنوان نتیجه گیری کلی، می توان گفت که برای جامعه بازی باز ما، عنوان Mortal Kombat از قدرت و امتیاز بالاتری نسبت به عنوان Street Fighter، بنا بر دلایل ذکر شده، برخودار است. پس در صورتی که خواستار خرید یکی از دو عناوین بالا هستید، حتما به شرایط اقتصادی خود توجه کنید که آیا توان تهیه یک گیفت کارت جهت خرید کاراکتر های اضافه یا خرید اینترنت پر سرعت با حجم ماهیانه مناسب را دارید یا خیر. 
[تصویر:  9vrontcu8agmgs5dhe3g.jpg]
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ
سلام

ممنون بابت مقاله!
کاش اسم این مقاله «درد نامه بود» واقعا میگم... درد نامه Shame112 S0 (96)

به نظرم تو زمینه گیم و سینما و سریال تنها خوبی که داره این مملکت الان اینه راحت میشه نسخه دزدی و کرکی گیر آورد S0 (43) والله...

ممنون علیرضا جان S0 (29) سری مقالات خوبین ...  S0 (29)
پاسخ
(03-16-2016, 11:18 PM)Free man نوشته است: سلام

ممنون بابت مقاله!

به نظرم تو زمینه گیم و سینما و سریال تنها خوبی که داره این مملکت الان اینه راحت میشه نسخه دزدی و کرکی گیر آورد S0 (43) والله...

سلام عزیز. خواهش می کنم S0 (29)
بهترین جواب رو برای این موضوع که چرا ما ایرانی ها نسخه های کپی و کرک میگیریم رو یک مدت پیش مدیر بخش بازار یابی سایت Netflix گفت. علتش این نیست که همه ما دوست نداریم بابت اون بازی یا فیلم مبلغی پرداخت نکنیم. (چون واقعا داریم پرداخت می کنیم! یا از مغازه بیرون می خریم یا با اینترنت خونه دانلود می کنیم که بازم داریم پول اشتراک و حجم سرویس رو میدیم که در کل مبلغ کمی نیست. افراد کمی هستن که اینترنت نامحدود دارن و با کمترین هزینه همه چیرو دانلود می کنن. )تنها دلیل این که ما اورجینال نمی خریم، این هست که تعادل ارزش مالی از بین رفته و امکان خرید نسخه اورجینال رو نداریم. کسانی که الان مجبورن نسخه اورجینال برای کنسول های نسل هشتمی خریداری کنن با هزار واسطه این کارو انجام میدن که هزینه اصلی رو صد برابر می کنه. از طرفی، هیچ شعبه ای از یک فروشگاه معتبر در کشور نیست. خود Neftlix هم که الان به ایران هم اومده، می دونه که توانایی خرید اشتراک اون رو نداریم. ضعف اینترنت و گیفت کارت مخصوص و و و و و و. 
حتما یک قسمت ویژه رو به این موضوع اختصاص میدم تا اون عده ای که مردم و جامعه بازی باز ما رو دزد (!) خطاب می کنن، یک بار برای همیشه ساکت شن.
پاسخ
(03-16-2016, 11:32 PM)AA-Revenger نوشته است:
(03-16-2016, 11:18 PM)Free man نوشته است: سلام

ممنون بابت مقاله!

سلام عزیز. خواهش می کنم S0 (29)
بهترین جواب رو برای این موضوع که چرا ما ایرانی ها نسخه های کپی و کرک میگیریم رو یک مدت پیش مدیر بخش بازار یابی سایت Netflix گفت. علتش این نیست که همه ما دوست نداریم بابت اون بازی یا فیلم مبلغی پرداخت نکنیم. (چون واقعا داریم پرداخت می کنیم! یا از مغازه بیرون می خریم یا با اینترنت خونه دانلود می کنیم که بازم داریم پول اشتراک و حجم سرویس رو میدیم که در کل مبلغ کمی نیست. افراد کمی هستن که اینترنت نامحدود دارن و با کمترین هزینه همه چیرو دانلود می کنن. )تنها دلیل این که ما اورجینال نمی خریم، این هست که تعادل ارزش مالی از بین رفته و امکان خرید نسخه اورجینال رو نداریم. کسانی که الان مجبورن نسخه اورجینال برای کنسول های نسل هشتمی خریداری کنن با هزار واسطه این کارو انجام میدن که هزینه اصلی رو صد برابر می کنه. از طرفی، هیچ شعبه ای از یک فروشگاه معتبر در کشور نیست. خود Neftlix هم که الان به ایران هم اومده، می دونه که توانایی خرید اشتراک اون رو نداریم. ضعف اینترنت و گیفت کارت مخصوص و و و و و و. 
حتما یک قسمت ویژه رو به این موضوع اختصاص میدم تا اون عده ای که مردم و جامعه بازی باز ما رو دزد (!) خطاب می کنن، یک بار برای همیشه ساکت شن.

واقعا دزدی نیست!
چون خدایی الان یه بازی نسل هشتمی ارجینال میشه 200 هزار تومن! خدایی درسته؟! مسلما نه!
مثل این هست بگن قیمت بازی 200 دلاره برا خارجیا! اون موقع باید دید آمار فروش چ تغییری می کنه S0 (2)  60 دلار بشه 200 دلار! 2.5 برابر...

بعدش بخدا مهم 200 دلاره هم نیست! پشتیبانی تعطیل S0 (43)  اصلن معلوم نیست بازی مال کجاس... چطوری رسیده دستت و...!

کلا فعلا باس کرکی ( اگه باشه! ) یا اشتراکی زد و رفت جلو  S0 (24)
پاسخ
این مقاله کاملا شخصیه. والا ما ایرانیا به نظرم الکی مینالیم هی میگیم گرونه و فلان وگرنه هستند خیلی ها عین آب خوردن این چیزها رو تهیه می کنند و هیچ یک از مشکلات ذکر شده در مقاله رو ندارند.
اگر ایرادات رو در نظر بگیریم، بله به هر کدوم از این بازی ها یک چیزی وارده. 
SF5: بخش تک نفره ضعیف، محتویات کم در زمان عرضه (حداقل خوبه گفتند بیشتر میشه) و یک سری مشکلات آنلاین
توضیح: بخش تک نفره کلا عنصر کم رنگیه توی بازی های مبارزاه ای و افراد کرکی امثال خودم (!) چیزی گیرشون نمیاد جز برخی بازی ها. ولی دلیل نمیشه شکایت کنم از خود بازی. همینجا یه کاربر گل داریم رفقیم هم هست گرفته و چقدر تمجید میکنه لذت از بخش آنلاین رو  S0 (2) مشکلات سروری هم از اونجایی که 98 درصد بازی های نیازمند اینترنت دارند اونو، ایراد نیست و به مرور زود رفعش میکنند. طبیعیه این زمونه.
MKX: مشکل بخش آنلاین، عملکرد افتضاح روی PC، پشتیبانی نشدن از PC
توضیح: بخش آنلاین آخرین خبری که دیدم داشتند نت کد ها رو برای کنسول درست می کردند و مشکلی در آینده نخواهد بود. این بازی هم اصلا سمت نسخه PC نرید که بخواید حالا شکایت کنید چون راهی برای درست شدن نداره. محتویات هم من فکر نمیکنم ایراد آنچنانی باشه مگه چندنفر Goro بر میدارند؟ یک شخصیت تانک فوق کند در صورتی که خیلی ها با شخصیت های رنگارنگ همون اول بازی کمبوهای سریع و عجیب غریب میزنند! شخصیت های جدیدی هم که فروخته میشه، شکست ناپذیر نیستند. تنوع بالا میره ولی به شکل غیر استاندارد اصطلاحا overpower نیستند که بگیم هر کی بخره دیگه هیچی جلو دارش نیست نریم اصلا سمت آنلاین!
و بقیه مقاله هم همینطور ...
ایرادات باید جهانی بررسی بشه اگر می خواید این کار رو کنید نه ایرانی چون بازار ایران کاملا ضد و نقضیه.
توی گیمفا من زیاد میبینم تمایل به کرک بالاست ولی یکی از همین انجمن های همسایه ککشون هم نمیگزه بابت این هزینه ها! پس نشون میده بحث کندی اینترنت، پول، گیفت کارت و غیره کاملا شخصیه و چیزی نیست که ما یک مقاله بزنیم و توصیه کنیم به بقیه.
اگر قراره این بازی ها مقایسه بشند، باید با ایرادات جهانی مقایسه بشند مثل همین مواردی که خلاصه وار گفتم چون بازار ایران کاملا غیرمنطقی و غیر استاندارده. هر کی وضعیت مالی خانوادگی خوبی داشته باشه، هیچ مشکلی نخواهد داشت اما بقیه کرکی ها چون حالا یا اینترنت برای گرفتن آپدیت ندارند، یا پول خرید اشتراک آنلاین ندارند یا چی  دلیل نمیشه بگند خرید فلان بازی توصیه نمیشه. برای شما توصیه نمیشه، ممکنه فرد بعدی عین آب خوردن بگیره!
برای زحمت نویسنده احترام خاصی قائلم اما ارسال چنین مقاله ای در صفحه اصلی اصلا درست نیست و باید حرفه ای تر حداقل تحلیل صورت بگیره.
عین قضیه مطلب کوتاه Hitman (هیتمن بود یا دیوژن یادم نیست ولی به نظرم هیتمن) که گفته شد چون DRM داره دلیلی برای نخریدنه! و خودم هم پاکش کردم!
پاسخ
من میرم یه اکانت ترکیبی میخرم هم استریت فایت و هم مورتال رو توش داره با یک چهارم قیمت پلمپ یکیشون تازه خوش شانس باشیم دی ال سی هاش هم هست S0 (2) S0 (2) (Just kidding)
پاسخ
(03-16-2016, 11:53 PM)A.R.A.$.H نوشته است: این مقاله کاملا شخصیه. والا ما ایرانیا به نظرم الکی مینالیم هی میگیم گرونه و فلان وگرنه هستند خیلی ها عین آب خوردن این چیزها رو تهیه می کنند و هیچ یک از مشکلات ذکر شده در مقاله رو ندارند.
اگر ایرادات رو در نظر بگیریم، بله به هر کدوم از این بازی ها یک چیزی وارده. 
SF5: بخش تک نفره ضعیف، محتویات کم در زمان عرضه (حداقل خوبه گفتند بیشتر میشه) و یک سری مشکلات آنلاین
توضیح: بخش تک نفره کلا عنصر کم رنگیه توی بازی های مبارزاه ای و افراد کرکی امثال خودم (!) چیزی گیرشون نمیاد جز برخی بازی ها. ولی دلیل نمیشه شکایت کنم از خود بازی. همینجا یه کاربر گل داریم رفقیم هم هست گرفته و چقدر تمجید میکنه لذت از بخش آنلاین رو  S0 (2) مشکلات سروری هم از اونجایی که 98 درصد بازی های نیازمند اینترنت دارند اونو، ایراد نیست و به مرور زود رفعش میکنند. طبیعیه این زمونه.
MKX: مشکل بخش آنلاین، عملکرد افتضاح روی PC، پشتیبانی نشدن از PC
توضیح: بخش آنلاین آخرین خبری که دیدم داشتند نت کد ها رو برای کنسول درست می کردند و مشکلی در آینده نخواهد بود. این بازی هم اصلا سمت نسخه PC نرید که بخواید حالا شکایت کنید چون راهی برای درست شدن نداره. محتویات هم من فکر نمیکنم ایراد آنچنانی باشه مگه چندنفر Goro بر میدارند؟ یک شخصیت تانک فوق کند در صورتی که خیلی ها با شخصیت های رنگارنگ همون اول بازی کمبوهای سریع و عجیب غریب میزنند! شخصیت های جدیدی هم که فروخته میشه، شکست ناپذیر نیستند. تنوع بالا میره ولی به شکل غیر استاندارد اصطلاحا overpower نیستند که بگیم هر کی بخره دیگه هیچی جلو دارش نیست نریم اصلا سمت آنلاین!
و بقیه مقاله هم همینطور ...
ایرادات باید جهانی بررسی بشه اگر می خواید این کار رو کنید نه ایرانی چون بازار ایران کاملا ضد و نقضیه.
توی گیمفا من زیاد میبینم تمایل به کرک بالاست ولی یکی از همین انجمن های همسایه ککشون هم نمیگزه بابت این هزینه ها! پس نشون میده بحث کندی اینترنت، پول، گیفت کارت و غیره کاملا شخصیه و چیزی نیست که ما یک مقاله بزنیم و توصیه کنیم به بقیه.
اگر قراره این بازی ها مقایسه بشند، باید با ایرادات جهانی مقایسه بشند مثل همین مواردی که خلاصه وار گفتم چون بازار ایران کاملا غیرمنطقی و غیر استاندارده. هر کی وضعیت مالی خانوادگی خوبی داشته باشه، هیچ مشکلی نخواهد داشت اما بقیه کرکی ها چون حالا یا اینترنت برای گرفتن آپدیت ندارند، یا پول خرید اشتراک آنلاین ندارند یا چی  دلیل نمیشه بگند خرید فلان بازی توصیه نمیشه. برای شما توصیه نمیشه، ممکنه فرد بعدی عین آب خوردن بگیره!
برای زحمت نویسنده احترام خاصی قائلم اما ارسال چنین مقاله ای در صفحه اصلی اصلا درست نیست و باید حرفه ای تر حداقل تحلیل صورت بگیره.
عین قضیه مطلب کوتاه Hitman (هیتمن بود یا دیوژن یادم نیست ولی به نظرم هیتمن) که گفته شد چون DRM داره دلیلی برای نخریدنه! و خودم هم پاکش کردم!

درود بر استاد عزیز.
اول از همه باید بگم که مقاله علاوه بر این که شخصی نیست، بلکه برای عموم مردم صدق می کنه. این حرف شما راجب ناله یک مشکل اساسی داره، چند نفر می تونن برای هر بازی عرشه شده حدود 200 هزار تومن پرداخت کنن؟ اون دوست شما و امثالش رو باید بگم خوشا به حالشون. ولی اونا عموم و اکثریت رو تشکیل نمیدن.
درباره استریت فایتر ذکر کردم که به نیاز شدیدی به ایترنت داره. اگر بخوان روزی به بخش داستانی اضافه کنن باز به بحث اینترنت بر میگرده. چون یک دانلود پر حجم توی راهه. پس ایراد وارده!
در مورد مورتال کمبت که کلا دور pc رو خط بکشید چون بحث بازی اورجینال هست. در مورد شخصیت ها هم ذکر کردم که از تنوع محروم میشیم. چون شخصیت های فروشی از محبوبیت بالایی برخودار هستن. 
و دوباره ذکر کردم که تنها هدف این سری مقالات بررسی مشکلات مخصوص ایران هست. بررسی مشکلات به صورت جهانی که همون نقد بازی میشه! من میخوام مشکلات و موانعی رو بگم که یک گیمر بعد از پرداخت یک هزینه گزاف دو دستی نزنه توی سر خودش که وای اصلا این بازی رو من نمی تونم انجام بدم! جلوی خودم توی یک فروشگاه به اسم پاساژ یاران اتفاق افتاد که یک نفر نمی دونست دستینی به کل انلاین هست و اومده بازی رو پس بده و فکر میگرد مشکل داره! بعد از فهمیدن موضوع متوجه شد که فقط با باز کردن پلم بازی حداقل پنجاه تومن، بدون حتی پنج دقیقه تجربه بازی، از دست داده. حتی اشخاصی هستن که در کم اخبار رو دنبال میکنن و مثلا بعد از خرید بازی رینبو می فهمه که اصلا مزه اصلی بازی توی بخش مولتی است و ای کاش فال اوت رو میگرفتم که جدیدا با رینبو مغازه ها آوردن! توی این مقاله تاریخ انتشار نزدیک هم مهمه چون اکسر مغازه چند عدد از چند بازی جدید رو میارن و تمام! دیگه دو ماه بعد رنگ اون بازی رو نمی بینی!

درباره سطح مقاله هم ممنون. اتفاقا مقاله رو گذاشتم تا قبل از رفتن توی فاز اصلیش مشکلات و نقص هاش رو بفهمم که باید چه چیزای دیگه ای رو اضافه کنم. چشب حتما لحاظ میشه 113

در کل یک حرف شخصی. ارش جان اکثر افرادی که بازی میکنن از اطلاعات کمی نسبت به موارد و بخش های مختلف بازی خبر ندارن، من و شما هستیم که لحظه به لحظه اخبار رو دنبال می کنیم.
قبول کنی که اکثر یا بیش از 70 درصد گیمر ها فقط توان خرید بازی رو دارن. نه موارد اضافه. حالا هر چی می خواد باشه، شخصیت اضافه، اپدیت، دی ال سی و....
من هم به عنوان کسی که می تونم توی گیمفا که یکی از بزرگ ترین سایت های گیم ایران هست وظیفه خودم می دونم که افراد رو از شرایط ویژه خودمون با خبر کنم. بازار ایران ثبات نداره، قبول. ولی توی همین بی ثباتی گیمرای زیادی داریم! پس کار رو برای امثال خودمون اسون کنیم.
پاسخ
نقل‌قول: چند نفر می تونن برای هر بازی عرشه شده حدود 200 هزار تومن پرداخت کنن؟
ببین کنسول خریدن عین PC داستان خودشو داره. کسی که بخواد PC گیمر قهار باشه، میدونه که یک هزینه "اساسی" سر خرید سیستمی قوی پیاده میشه. اوریج هم بخواد مصرف کنه بعدش هم به کنار. کنسول هم درسته با 1400000 پلی استیشن 4 میدند ولی خریدارش میدونه هر بازی رو باید 200 تومن پیاده بشه یا یک سری مکافات گیرش میاد که عوض کنه و دست به دست این حرفا. 
کنسول های نسل هشتمی، یعنی مصرف کننده محتویات غیرکرکی! پس هر کسی که میخره، فکر اینجاهاش هم مسلما کرده و نمیشه گفت اقلیت هستند  S0 (2)
نقل‌قول: درباره استریت فایتر ذکر کردم که به نیاز شدیدی به ایترنت داره. اگر بخوان روزی به بخش داستانی اضافه کنن باز به بحث اینترنت بر میگرده. چون یک دانلود پر حجم توی راهه. پس ایراد وارده!
بخش آنلاین = اینترنت! خوب معلومه اینترنت خوب لازم داره با اون سر دنیا بازی کنی! مشکلش کجاست؟ حجم محتویات هم خوب بسته به چیزی که ارائه میشه طبیعیه. 
شما به ارائه محتویات زیاد در آینده نباید ایراد بگیری، به این باید ایراد بگیری که ممکنه "بد" ارائه بشه! مثل Evolve
هیتمن هم الان هیچی نداره! یک دونه ماموریته اما با خرید این بازی، چالش های هفتگی و بقیه محتویات هفتگی رو به مرور از سازنده ها رایگان میگیری که خوب خیلی هم خوبه! 
نقل‌قول: چون شخصیت های فروشی از محبوبیت بالایی برخودار هستن
خوب بذارید ببینم ... ساب زیرو، اسکورپیون، رایدن، کینو، جانی کیج و حتی افراد جدید مثل دووراه، فرا و تور و کوتال خان هم هستند. 
اینا مهمتره یا زینومورف Alien، یا Leatherface فیلم های Chainsaw؟  S0 (2) اصل کاریا همه هستند. اینا اضافاتند. کسی که علاقه به مبارز بیشتر داشته باشه، پولش رو میده. نخواد هم چیزی گیرش نمیاد! طبیعی!
نقل‌قول: و دوباره ذکر کردم که تنها هدف این سری مقالات بررسی مشکلات مخصوص ایران هست.
و بحث من هم همین هستش که بازار ایران کاملا غیر استاندارد، حبابی و مسخرست! سه نفر از هزینه ها مینالند، سه نفر برج میسازند از نسخه های کلکسیونری که میخرند! 
اختلاف مالی خیلی بالاست. نمیشه گفت بحران کلیه. بخش اعظم بهران هم به وضعیت جهانی کشورمون در قبول صنعت بازی های ویدئویی و قیمت دلار و  ارزش پول و از این چرندیات بر می گرده.
نقل‌قول: حتی اشخاصی هستن که در کم اخبار رو دنبال میکنن و مثلا بعد از خرید بازی رینبو می فهمه که اصلا مزه اصلی بازی توی بخش مولتی است و ای کاش فال اوت رو میگرفتم که جدیدا با رینبو مغازه ها آوردن!
این توی هر کالایی که فکرش رو کنی توی بازار طبیعیه و بحران یا مشکل نیست. عدم تحقیق کافیه شخصه.
یارو میره 2200000 میده Lumia 950 XL فوق قدرتمند، بعد میگه ای داد ویندوز که کلش نصب نمیشه! یا میره آیفون میخره میگه ای داد چرا کابل میزنم عین فلش گوشیم رو باز نمیکنه اطلاعات بریزم! هیچ کدوم از این چیزها هم هیچ سایتی اشاره نمیکنه چون مشکل شخصی خود شما با اون نرم افزار یا سخت افزاره. ربطی به بازار نداره.
مقلات راهنمایی خرید به نظرم اشتباه هستند چون دیدگاه ها کاملا متفاوته. برای همینه که "نقد و بررسی" صرفا ارائه میشه و کلیت دستگاه رو میبینند.

نقل‌قول: رباره سطح مقاله هم ممنون. اتفاقا مقاله رو گذاشتم تا قبل از رفتن توی فاز اصلیش مشکلات و نقص هاش رو بفهمم که باید چه چیزای دیگه ای رو اضافه کنم. چشب حتما لحاظ میشه
این مقاله کلا بحثش باید عوض بشه علیرضا مشکل یکی دوتا خط نیست. بازار بی منطق ایران، اصلا چیزی نیست که بشه دربارش تحلیل بشه چون سر تا پا ایراده!
از طرفی باز هم میگم چون دیدم به چشمم: مطمئن باش ایرانی های پولدار (یا حداقل با پول کافی) پای کنسول های نسل هشتمی خـــیلی هم زیاد هستند. 
نقل‌قول: من و شما هستیم که لحظه به لحظه اخبار رو دنبال می کنیم.
کاملا مشکل خودشونه  S0 (2) بازی کنسول نسل هشتمی، چیپس و پفک نیست بدون تحقیق بخری. گرونه. خوب سوال و جواب باید بکنه طرف کلی باید جیک و پیکش رو توی سایت ها بریزه بیرون. و این مهم فقط ختم یکی دوتا بازی نمیشه، شامل خیلی هاست و هرکسی بنا به تفکرات شخصی، میتونه محصول رو از دیدگاه خودش ایراد دار کنه  S0 (2)
===========
پ.ن: نصف شبی مقاله رو زدی داریم صحبت میکنم خو صبح بزن مردک  S0 (2)
حس تحقیق گونه و انتقادی که داشتی برام کاملا قابل تحسینه، ولی برای به نمایش در آوردن یک مقاله در دیدهای وسیع تر، یک سری پیله کردن ها شروع میشه  S0 (2)
پاسخ
(03-17-2016, 01:04 AM)A.R.A.$.H نوشته است:
نقل‌قول: چند نفر می تونن برای هر بازی عرشه شده حدود 200 هزار تومن پرداخت کنن؟
ببین کنسول خریدن عین PC داستان خودشو داره. کسی که بخواد PC گیمر قهار باشه، میدونه که یک هزینه "اساسی" سر خرید سیستمی قوی پیاده میشه. اوریج هم بخواد مصرف کنه بعدش هم به کنار. کنسول هم درسته با 1400000 پلی استیشن 4 میدند ولی خریدارش میدونه هر بازی رو باید 200 تومن پیاده بشه یا یک سری مکافات گیرش میاد که عوض کنه و دست به دست این حرفا. 
کنسول های نسل هشتمی، یعنی مصرف کننده محتویات غیرکرکی! پس هر کسی که میخره، فکر اینجاهاش هم مسلما کرده و نمیشه گفت اقلیت هستند  S0 (2)
نقل‌قول: درباره استریت فایتر ذکر کردم که به نیاز شدیدی به ایترنت داره. اگر بخوان روزی به بخش داستانی اضافه کنن باز به بحث اینترنت بر میگرده. چون یک دانلود پر حجم توی راهه. پس ایراد وارده!
بخش آنلاین = اینترنت! خوب معلومه اینترنت خوب لازم داره با اون سر دنیا بازی کنی! مشکلش کجاست؟ حجم محتویات هم خوب بسته به چیزی که ارائه میشه طبیعیه. 
شما به ارائه محتویات زیاد در آینده نباید ایراد بگیری، به این باید ایراد بگیری که ممکنه "بد" ارائه بشه! مثل Evolve
هیتمن هم الان هیچی نداره! یک دونه ماموریته اما با خرید این بازی، چالش های هفتگی و بقیه محتویات هفتگی رو به مرور از سازنده ها رایگان میگیری که خوب خیلی هم خوبه! 
نقل‌قول: چون شخصیت های فروشی از محبوبیت بالایی برخودار هستن
خوب بذارید ببینم ... ساب زیرو، اسکورپیون، رایدن، کینو، جانی کیج و حتی افراد جدید مثل دووراه، فرا و تور و کوتال خان هم هستند. 
اینا مهمتره یا زینومورف Alien، یا Leatherface فیلم های Chainsaw؟  S0 (2) اصل کاریا همه هستند. اینا اضافاتند. کسی که علاقه به مبارز بیشتر داشته باشه، پولش رو میده. نخواد هم چیزی گیرش نمیاد! طبیعی!
نقل‌قول: و دوباره ذکر کردم که تنها هدف این سری مقالات بررسی مشکلات مخصوص ایران هست.
و بحث من هم همین هستش که بازار ایران کاملا غیر استاندارد، حبابی و مسخرست! سه نفر از هزینه ها مینالند، سه نفر برج میسازند از نسخه های کلکسیونری که میخرند! 
اختلاف مالی خیلی بالاست. نمیشه گفت بحران کلیه. بخش اعظم بهران هم به وضعیت جهانی کشورمون در قبول صنعت بازی های ویدئویی و قیمت دلار و  ارزش پول و از این چرندیات بر می گرده.
نقل‌قول: حتی اشخاصی هستن که در کم اخبار رو دنبال میکنن و مثلا بعد از خرید بازی رینبو می فهمه که اصلا مزه اصلی بازی توی بخش مولتی است و ای کاش فال اوت رو میگرفتم که جدیدا با رینبو مغازه ها آوردن!
این توی هر کالایی که فکرش رو کنی توی بازار طبیعیه و بحران یا مشکل نیست. عدم تحقیق کافیه شخصه.
یارو میره 2200000 میده Lumia 950 XL فوق قدرتمند، بعد میگه ای داد ویندوز که کلش نصب نمیشه! یا میره آیفون میخره میگه ای داد چرا کابل میزنم عین فلش گوشیم رو باز نمیکنه اطلاعات بریزم! هیچ کدوم از این چیزها هم هیچ سایتی اشاره نمیکنه چون مشکل شخصی خود شما با اون نرم افزار یا سخت افزاره. ربطی به بازار نداره.
مقلات راهنمایی خرید به نظرم اشتباه هستند چون دیدگاه ها کاملا متفاوته. برای همینه که "نقد و بررسی" صرفا ارائه میشه و کلیت دستگاه رو میبینند.

نقل‌قول: رباره سطح مقاله هم ممنون. اتفاقا مقاله رو گذاشتم تا قبل از رفتن توی فاز اصلیش مشکلات و نقص هاش رو بفهمم که باید چه چیزای دیگه ای رو اضافه کنم. چشب حتما لحاظ میشه
این مقاله کلا بحثش باید عوض بشه علیرضا مشکل یکی دوتا خط نیست. بازار بی منطق ایران، اصلا چیزی نیست که بشه دربارش تحلیل بشه چون سر تا پا ایراده!
از طرفی باز هم میگم چون دیدم به چشمم: مطمئن باش ایرانی های پولدار (یا حداقل با پول کافی) پای کنسول های نسل هشتمی خـــیلی هم زیاد هستند. 
نقل‌قول: من و شما هستیم که لحظه به لحظه اخبار رو دنبال می کنیم.
کاملا مشکل خودشونه  S0 (2) بازی کنسول نسل هشتمی، چیپس و پفک نیست بدون تحقیق بخری. گرونه. خوب سوال و جواب باید بکنه طرف کلی باید جیک و پیکش رو توی سایت ها بریزه بیرون. و این مهم فقط ختم یکی دوتا بازی نمیشه، شامل خیلی هاست و هرکسی بنا به تفکرات شخصی، میتونه محصول رو از دیدگاه خودش ایراد دار کنه  S0 (2)
===========
پ.ن: نصف شبی مقاله رو زدی داریم صحبت میکنم خو صبح بزن مردک  S0 (2)
حس تحقیق گونه و انتقادی که داشتی برام کاملا قابل تحسینه، ولی برای به نمایش در آوردن یک مقاله در دیدهای وسیع تر، یک سری پیله کردن ها شروع میشه  S0 (2)

تا حدی موافقم ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که جمع کردن یک سیستم توپ روی 4 میلیون هم میره ولی با یک کنسول یک میلیونی می تونی بازی تعویض کنی و تا چند سال هیچ خرجی برای ارتقا و این جوز چیزا نداری. Pc هم که به لطف drm و قفل های جدید داره کم کم از کار می افته.
بحث دیگه خیلی طولانی شد و داره از موضوع بیرون میزنه S0 (2)
در کل هدف من تحلیل و مقایسه هست. اگر در این باره مسیر رو اشتباه رفتم، که گویا این طوره، اصول رو به صورت اصلاح شده بگید تا لحاظ کنم. این طوری مقایسه رو توی سطح بالاتری قرار میدم و بحث اقتصادی و تحلیل بازار ایران رو تا حدی کم رنگ تر میکنم.
بابت زمان انتشار هم شرمنده S0 (45)
خیلی خوشحال میشم که قبل صفحه اصلی همه اون گیر هارو بدید که یک کار و مقاله ناب رو منتشر کنم و دچار ترور ترولی همسایه ها نشم!
پاسخ
نفس مقاله خوبه و کار قشنگیه. یه چیز رو الان همه باید خوب خوب بدونن.
داداش من چه بازی تمام آنلاین داشته باشی یه تمام آفلاین، اول و آخر نت لازم داری
هیچ بازی ای نیست که آپدیت نخواد الان دیگه همه میدونن اینو پس یکی که الان میخواد بازی های روز رو تجربه کنه، حداقل یه نت فکستنی 512 مخابرات لازم داره. چون همون بازی فال اوت هم به قول دوستمون کلی آپدیت میاد براش.
یه نکته دیگه:
نقل‌قول:  اون دوست شما و امثالش رو باید بگم خوشا به حالشون. ولی اونا عموم و اکثریت رو تشکیل نمیدن.
والا مطمئن نیستم ولی فکر کنم منظور آرش جان منم S0 (2) من یه سوال از شما دارم:
اگه ما عموم و اکثریت نیستیم پس کیه؟ اون عموم و اکثریت الان هنوزم نشستن دارن پلی1و2 بازی میکنن. پلی3ش رو هم خیلیا ندارن. وقتی یارو 4 میخره یعنی داره که پول بازیشو بده پس این بحث عموم و... کلا کشکه عزیز دل من. همونایی که شما به عنوان عموم قبول ندارین، مطمئن باش جوری نیستن که ماهی سه چهارتا بازی بگیرن، اونا برعکس بقیه و بر عکس نسل قبلیا، واسه بازی ای که میخوان بخرن برنامه ریزی میکنن و قبل اینکه بخرن ته و توی بازی رو با قاشق چنگال در میارن. (درستش هم همینه) الان مثلا شما بری تو استیم لیست بازی های منو ببینی خندت میگیره. کلا دوتا بازی دارم:
Ultra Street Fighter IV - Street Fighter V
ولی حدود 6،7 تا بازی تو Wishlistـم هست که خیلی دوست دارم بگیرم ولی نمیگیرم چون میسنجم میبینم الان ارزش نداره پول دادن واسه مثلا Witcher3 یا Guilty Gear Xrd با اینکه عاشق بازیاشون هستم ولی نمیصرفه اما مثلا درجا SFV رو خریدم (سه روز بعد از انتشار) حتی میخواستم پول قرض کنم واسه خریدش چون میدونم ارزشش رو داره درحالی که Witcher و GG هر کدوم 30 دلار یا کمتر درمیاد. حالا از اینور MKX اگه 20هزارتومن هم بدن بهم بر نمیدارم هیچوقت. حتی اگه نسخه XL هم برای PC میومد بازم برنمیداشتم اما چرا؟
خب اول از همه بحث به سلیقه برمیگرده. من به شخصه عاشق خشونتم ولی اون لذت و هیجانی که دنبالشم تو MKX نیست و بعد از چهار پنج دست دیگه بازی کاملا برام تکراری میشه و جذابیت نداره.
اما خب سری SF قضیه ش فرق میکنه و هرچی بیشتر بازی میکنم و بیشتر یاد میگیرم، میبینم بازم خیلی چیزا بلد نیستم، بعد میرم تو یوتیوب، ویدیو مسابقات میبینم، با بچه های پیر SF بازی میکنم، میبینم سطح من خیلی از اینا عقب تره پس هِی بازی میکنم و چیزای جدید و یاد میگیرم تا به اونا برسم. همین خودش خیلی لذتبخشه. اصلا احساسیه که تو رو به جلو هل میده. نمیگم تو MKX نیست همچین چیزی، چرا ولی خیلی خیلی خیلی خیلی کمتره و خب نباید آنلاین آشغال بازی رو فراموش کنیم. MKX تو PC یه کابوسه ولی تو کنسول ها هم بخش آنلاینش یه کابوس همه جانبه س! اینا بعد از یه سال تازه یادشون افتاده یکی از مهمترین (بهتره بگم مهمترین) بخش یه بازی فایتینگ رو که گند زدن توش، با XL درستش کردن. بعدشم اونایی که کپکام رو متهم میکردن که SF رو با نسخه مختلف از جمله Super و Ultra و... دوباره به خورد ملت میداد تا ازشون پول بچاپه، چرا به MKX هیچی نمیگن؟ هنوز یه سال نشده که منتشر شده بعد میان یه نسخه به اصطلاح Complete edition میدن؟ که مهمترین آپدیت بازی هم توشه؟ بعد تازه واسه PC هم نمیاد. بعد شما بازم باید 60دلار واسش پول بدی. S0 (43) (?Really)
از اونور کپکام هزار دفعه میگه بابا شما این SFV رو بخری دیگه تمومه. نه Super داریم، نه Ultra، نه Second Impact، نه 3rd Strike، نه Hyper، نه هیچی! فقط و فقط Street Fighter V که روز اول میخری اما مشکلش چیه؟ خب این نسخه ای که الان هست خیلی ناقصه (بخصوص PC) اما سازنده ها همین ماه (احتمالا این هفته یا هفته بعد) یه آپدیت میدن که کلی مود به بخش تک نفره اضافه کنه. همچنین شخصیت های جدید هم به مرور زمان هر یک ماه یا دوماه یکبار قرار میگیره و به صورت رایگان میشه خریدشون یعنی شما میتونی با بازی کردن تو بخش های مختلف، پول داخل بازی (Fight Money) بدست بیاری و باهاش شخصیت های جدید و لباس های اضافی رو بخری. اگرم نخوای میتونی پول واقعی بدی و بخری. (این بیشتر بدرد خارجیا میخوره) آپدیت های مهم که مخصوص اضافه کردن بخش جدید به بازیه و همچنین آپدیت هایی که واسه بالانس کردن بازی و شخصیت ها و رفع باگ هست هم نیاز به هیچی نداره و فقط باید زحمت دانلودش رو بکشی. بخش داستانی خیلی کمه، درسته ولی اصل داستان واسه تابستونه (ماه jun) که یه آپدیت میدن واسه بخش داستانی اصلی که کاتسین های باکیفیت و realtime داره. اینی که الان هست، در اصل حکم مقدمه رو داره.
درضمن اونجوریا هم نیست که فکر کنید قراره همش فرت و فرت دانلود کنید واسه بازی. نه! خود بازی الان 6.4 گیگه. مطمئن نیستم ولی احتمال میدم آپدیت این ماه حدود 10گیگ باشه حالا شاید کمتر بشه چون هنوز حرفی نزدن (شاید هم بیشتر باشه ولی دیگه زیر 15گیگه) هر یدونه شخصیت هم فکر نمیکنم بیشتر از 200، 300مگابایت باشه. (تو SF X TK با 600مگابایت آپدیت، 12تا شخصیت کاملا جدید اضافه کردن پس، از اینی که من میگم هم شاید حتی کمتر باشه یه شخصیت) که اونم دلخواهه و هر کدوم که خوشت بیاد رو میتونی بخری (مثل مورتال البته مورتال پولیه S0 (2)) آخرین آپدیت واسه بخش داستانیه که اونم احتمالا 6، 7 گیگ بشه، نهایت 8 گیگ. این دیگه تموم میشه و بازی کامله تا سال بعدش که بخوان اپدیت جدید و بخش های جدید اضافه کنن که اونم دیگه بیشتر از 5گیگ نخواهد بود.
الان شما برای داشتن همه اینا فقط باید 60دلار بدی ولی واسه MKX باید بالای 200 دلار خرج میکردی. البته اگه کسی تاحالا MKX رو نخریده، نسخه XL بهترین کاره چون همه چی رو توش داره و به اصطلاح یه Complete Edition هست اما اینو هم باید بدونید که دیگه پرونده MKX بسته شده و دیگه همینی که هست. نه آپدیتی، نه شخصیت جدیدی، نه هیچی. همینه! تموم شد اما از اونطرف کپکام تا حداقل 6سال میخواد بازی رو پشتیبانی کنه و مدام آپدیت های مختلف بده و بازی رو کاملا بالانس کنه در حالی که بعد از 2016، با توجه به اطلاعاتی که درباره آپدیتاش دادم، بازی کامل میشه و از نظر محتوا هیچ فرقی با MKX یا XL نخواهد داشت. فقط میمونه تعداد کرکترا که تا پایان امسال میشه 22تا و اگه 2017 هم 6تا دیگه بدن میشه 28 تا و با MKX برابر میشه. توجه کنید که MKX چهارتا شخصیت مهمان داره که فقط واسه تبلیغ فیلم هاشون و کشوندن طرفدارهای اون فیلمها به بازی استفاده شدن و کلا جنبه اقتصادی داشه این حرکت و خیلی از طرفدارای قدیمی رو ناراحت کردن با این کار از اونور تو SF میان یه دفعه Nash و Karin و R.Mika رو معرفی میکنن؛ کرکترایی که سالهاس طرفدارا دارن از کپکام درخواست میکنن که برشون گردونه، بعد میان Alex و Urien رو معرفی میکنن؛ اینا از اون سه تا هم قدیمی ترن و غیر از SFIII تو هیچکدوم از SF های دیگه نبودن (حتی اون بازیای ترکیبی کپکام با شرکتای دیگه مثل Marvel vs Capcom) خب همه کف و خون قاطی میکنن S0 (2) و این نشون میده کپکام داره به حرف طرفداراش گوش میده. حالا اینا بماند، خود ONO تهیه کننده بازی گفته که سعی داریم تعداد کرکترای بازی رو به اندازه USFIV برسونیم یعنی 44تا! (?!WTF)  واقعا من چرا باید اینو ول کنم برم MKXL بخرم؟
نمرات پایین بازی و فروش ضعیفش بخاطر مشکلات الانه ولی تا یه سال دیگه کولاک میکنه و بازم سبک FIghting رو میگیره دستش و دیگه کسی MKX رو بیاد نمیاره.

یه نکته مهم دیگه رو یه بار دیگه میگم، بحث این دوتا بازی یجورایی مثل بحث COD و Battlefield و PES و FIFA میمونه. مورتال کمبت مثل کالاف و پی اس یه بازی واسه گیمرای عادی (به اصطلاح Casual) و همه میتونن راحت بازی کنن و سختی آنچنانی نداره و همه هم حال میکنن و.. ولی Street Fighter مثل بتل و فیفا میمونه، حرفه ای تره، جزئیات توش بیداد میکنه، اولش اذیت میشی بخوای بازی کنی و بهش عادت کنی ولی بعد که میری تو بهرش، دیگه بخوای هم نمیتونی سمت اون بازی قبلیا بری چون احساس میکنی مسخره و ساده ان. همونطور خودم دیدم چقدر از اونایی که رفتن سمت فیفا دیگه به قاب PES نگاه هم نمیکردن همینطور کسی که دنبال بازی حرفه ای و آنلاین قدره، هیچوقت سمت COD نمیره. (البته شنیدم COD داره به خودش یه تکونایی میده ولی باید دید حریف بتل بعدی میشه یا نه) باز اینجا یه ذره فرق داره، کسی که SF بازه، میتونه MK بازی کنه ولی براش سخته یه مقدار چون کاملا ساده طراحی شده که شما هیچی هم بلد نباشی، میتونی بری چهارتا دکمه بزنی و خودش یه کومبو بشه درحالی که واسه SF بازی کردن باید برنامه داشته باشی. باید بدونی میخوای چیکار کنی، چه کومبویی بزنی، کجا بزنی، چجوری بزنی، اگه حریف دفع کنه چی، اگه ضد حمله بزنی چی، اینا باید در نظر داشته باشی و بری تو بازی. البته اینا واسه حرفه ای هاس ولی وقتی آنلاین بازی کنید خود به خود یاد میگیرید و میتونید به راحتی پیشرفت خودتون رو درمقایسه با یه ماه قبل مثلا، بسنجید.

نتیجه گیری: آقا اگه کنسول داری و اگه یه بازی تمام و کمال و آسون میخوای که کلی خشونت هم داره توش، خب الان میتونی MKXL بخری (فقط XL نه X) ولی بدون که دیگه همش همینه و انتظار Kombat Pack3 و آپدیت های دیگه ای نداشته باش. بازی همینه که هست اما اگه PC بازی یا یه بازی میخوای که تا 6سال دیگه پشتیبانی ازش تموم نمیشه و خیالت راحته که همه چیزا و قابلیت ها و شخصیت ها و لباس ها (راستش همه لباس ها رو مطمئن نیستم چون هنوز Shop بازی باز نشده ولی اونطور که گفتن تقریبا همه لباس ها رو با Fight money میشه خرید) و خلاصه هر آپدیتی که تا 6سال آینده میخواد بیاد همش مجانیه و درضمن یه مبارزه حرفه ای با یه بخش آنلاین عالی میخوای، خب بیا Street Fighter V بخر فقط یادت باشه اولش باید یه چند بار تپل آپدیتش کنی ولی خیالت راحته که دیگه نسخه اضافی (مثل همین XLـی که رفته تو پاچه ملت) نداریم و فقط باید پول 60دلار اول رو بدی، همین!

حالا دوستان خود دانید S0 (2)

پ.ن: دهنش سرویس S0 (2)  چه طوماری شد S0 (45)

(03-17-2016, 02:06 AM)AA-Revenger نوشته است: تا حدی موافقم ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که جمع کردن یک سیستم توپ روی 4 میلیون هم میره ولی با یک کنسول یک میلیونی می تونی بازی تعویض کنی و تا چند سال هیچ خرجی برای ارتقا و این جوز چیزا نداری. Pc هم که به لطف drm و قفل های جدید داره کم کم از کار می افته.

نه داداش من کی گفته؟ S0 (2)
شما اگه خیلی زرنگ باشی، میتونی با 2.5 تا 3تومن، یه سیستم توپ ببندی. (خواهرزاده من همین هفته پیش با 3.5 یه کامپیوتر قدر و کامل با CPU COr I7 و رم 8 و گرافیکش شرمنده یادم نیست مدلش ولی 900 و خورده ای بود مدل گرافیک. دقیقش یادم نیست)
حالا اینا تازه کلی ول خرجی کردن وگرنه بازم میشد ارزون تر دربیاد ولی خب دلو زدن به دریا و خواستن دیگه ته خفن سیستم رو جمع کنن. تا آخر این نسل که هیچی، شک ندارم تا اوایل نسل بعد هم (حدود یکی دوسال) هیچ مشکلی نخواهند داشت تو اجرای بازی.
درضمن دوستان شبکه فوق العاده Steam رو فراموش کردن که Sony و Microsoft خودشون بکشن هم به گردش نمیرسن؟ شما تخفیف های فوق العاده و بی نظیر استیم رو در نظر داشته باش. الان کلی سایت هم هست که در لحظه درجا بهت بازی استیم میفروشن. من USFIV رو با 40درصد تخفیف خریدم. SFV رو خریدم 140 تومن یعنی عملا 60 تومن سود کردم اونم سه روز بعد از انتشار که قطعا قیمت باید بالای 200تومن باشه.
تابستون و کریسمس تخفیف میزنه بیا و ببین. ویچر3 میداد30 دلار. بازی های شرکت Arc System Works (همونایی که خیلی دلم میخواد بخرم ولی نمیتونم فعلا) درست تو لحظه انتشار 20درصد تخفیف میخوره بعد میگن اگه نسخه قبلی این بازی رو خریده باشی 20 درصد دیگه هم تخفیف داری، یعنی 40درصد درست لحظه انتشار بازی ای که خیلی ها یه سال واسش له له میزدن. خب دیگه آدم چی میخواد؟
بعد هر چند وقت یه بار بعضی شرکت ها کل بازی ها و فرانچایزهاشون رو تخفیف کلی میزنن. همین چند ماه پیش کل فرانچایز هیتمن رو فکرکنم با 40 50 دلار میتونستید بخرید با کل مخلفات و DLC و کوفت و زهرمار
بعدشم، کلی بازی Free 2 play قدر و خفن داره با گرافیک توپ. یه چرخ بزنی یا از چند نفر که خیلی وقته هستن تو استیم، بپرسی، قشنگ همه اطلاعات دستت میاد. جدیدا هم که CDkey اشتراکی مد شده و راحت بازیایی که بخش آنلاین ندارن یا زیاد مهم نیست رو میتونی زیر 20تومن بخری و راحت بازی کنی و حالشو ببری. الان ملت فارکرای خریدن، تومب رِیدر خریدن با کلی بازی دیگه.
خداییش میگم، انصافا PC گیمر بودن تو ایران خیلی خیلی خیلی به صرفه تره
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بدون عرض سلام | نامه‌ای به اکتیویژن Tyrion 2 2,151 06-15-2016, 05:13 AM
آخرین ارسال: Arash356
  زندگی نامه | Shinji Mikami خالق سری Resident Evil سجاد محمدی پور 0 1,262 02-11-2016, 07:10 PM
آخرین ارسال: سجاد محمدی پور
  زندگی نامه | Sam Lake - دنیایی سرشار از ایده های نو سجاد محمدی پور 0 1,629 02-05-2016, 10:18 PM
  زندگی نامه | Hideo Kojima -مردی که بازی را زندگی میکند سجاد محمدی پور 3 2,296 02-04-2016, 12:30 PM
  شخصیت شناسی / زندگی نامه ی Ezio Auditore در سری بازی Assassins Creed Sina Assassin 6 3,100 10-01-2015, 03:12 AM
آخرین ارسال: ARK1375

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان