امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش بازی آنلاین مربی گری فوتبال Top Eleven
#1
معرفی بازی مربی گری تاپ الون

تاپ الون یک بازی آنلاین مدیریت فوتبالی است که توسط کمپانی Nordeus در سال ۲۰۱۰ ساخته شد. این بازی در نسخه های مختلف قابل دسترسی است، نسخه های تحت وب، نسخه اندروید و نسخه ios . همچنین بازی در فیسبوک نیز در دسترس است و شما می توانید با دوستان خود بازی کنید. تاپ الون هم اکنون یکی  محبوب ترین بازی های آنلاین می باشد که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. کمپانی Nordeus از خوزه مورینیو مربی سرشناس دنیای فوتبال برای تبلیغات و معرفی بخش های مختلف بازی استفاده می کند همچنین این بازی با بسیاری از باشگاهای بزرگ دنیا از جمله رئال مادرید، آرسنال ، دورتموند، یونتونس ، لیورپول و … همکاری میکند.

امکاناتی که این بازی دارد از قبیل :
 • تیمتان را به پیشرفت تشویق میکنید و بهترین جلسات تمرین رو تنظیم می کنید پیشرفت میکنید و جایزه میگیرید.
 • با استراتژی های خودتان پیروز میادین می شوید.
 • بهترین ترکیب و بازیکنان را برای تیمتان انتخاب می کنید .
 • در بخش نقل و انتقالات به صورت آنلاین در یک رقابت با سایر مربی ها بازیکن خرید و فروش می کنید .
 • استادیوم را توسعه می دهید و سایر امکانات و ساختمانهای باشگاه را می سازید.
 •  به بازیکنان درون زمین روحیه و انرژی می دهید.
 •  استراتژی می سازید و تصمیم های فکری می گیرید.
 •  در بازی آنلاین ، تیم خود را می بینید و مربی گری می کنید.
 •  سایر مربیان و دوستان خود را در بازی های دوستانه به چالش میس کشید.
 •  پرچم و لباس رسمی تیم های معروف دنیا را از لیگ جزیره، لالیگا ، بوندسلیگا و … انتخاب میکنید.
(Top-eleven.ir)[/url]

بخش اول آموزش، ترکیب تیم.

۰۲ اسفند ۱۳۹۴  Jupiter  آموزش بازی

راهنمای جامع قسمت squad مربوط به ترکیب چیدن، اتخاذ استراتژی و …

بخش اول:  Squad یا ترکیب تیم : 
در این قسمت شما می توانید ترکیب تیمتان را بچینید، و تاکتیک های مورد نظرتون رو اتخاذ کنید.
حداقل تعداد بازیکن هایی مجاز در تیم ۱۴ و حداکثر ۲۲ بازیکن می باشد. شما می توانید بیش از ۲۲ بازیکن داشته باشیدولی نمی توانید با آنها قرار داد امضا کنید و به صورت معلق در تیمتان می ماند و امکان بازی کردن ندارند. بعد از ۷ روز اگر با بازیکن معلق قرار داد امضا نکنید از تیمان جدا می شوند. در بازی های رسمی، شما ۱۱ بازیکن درون زمین دارید، ۷ بازیکن روی نیمکت شما می نشیند و ۴ بازیکن به صورت رزرو خارج از تیم هستند .
همانطور که در آموزش اولیه بازی اشاره می شود، شما به راحتی می توانید ترکیب دلخواه را بچنید یا بازیکنان را با هم تعویض کنید و یا با ضربه زدن بر روی بازیکن ، جهت حرکتی بازیکن را درون زمین تعریف کنید.
۱- در صفحه ی اول اطلاعات جامع کادر تیمتون رو میبینید از قبیل ملیت بازیکنان ، تعداد بازی ، گل زده، تعداد کارت زرد و قرمز هر بازیکن ، قرار داد و دستمزد و قیمت بازیکنانان ، …..
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/hcwd9se0ipgs9f6pg0l.jpg[/img]
۲- صفحه ی دوم مختص چیدمان و ترکیب تیم است ، همچنین می توانید کاپیتان تیم، کرنر زن های تیم ، پنالتی زن ها و کاشته زن ها رو انتخاب کنید. همانطور که در تصویر زیر میبینید، پنالتی زن ها ، کاشته زن ها ، کرنر زن ها و کاپیتان های تیم رو میتونید انتخاب کنید. این صفحه از طریق فلش کوچکی که در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه ی زمین هست، قابل دسترس می باشد.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/g7aznxcvq7vy9kw00g.jpg[/img]
۳- صفحه ی سوم از تب Squad بخش مربوط به تاکتیک ها است. انواع و اقسام تاکتیک هایی که برای تیمتون در نظر دارید رو باید از این قسمت انتخاب کنید، در عکس پایین تاکتیک های هجومی و دفاعی تیم مشخص شده اند که به تفصیل به توضیح آنها می پردازیم.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/wzs24b6lgtvbzsu7me2x.jpg[/img]
قسمت مربوط به team mentally  نشان دهنده حالت کلی تیم از لحاظ هجومی یا دفاعی است. توصیه می شود که در مقابل حریف های قوی از حالت های دفاعی استفاده شود .
قسمت Focus passing   نشان دهنده ی جهت پاس کاری تیم است که می تواند از جناح ها یا وسط زمین باشد. توصیه می شود که جهت پاس کاری را با توجه به نقاط قوت تیم خودتان و یا نقاط ضعف تیم حریف انتخاب کنید . مثلا ً اگر بازیکنان قدرتمندی در کناره های زمین دارید از حالت Down Both Flanks استفاده کنید.
قسمت Passing style  نوع پاس کاری را مشخص می کند. اگر به دنبال بازی روی زمین و با صبر و حوصله هستید حالت پاس کاری کوتاه یا حالت Short  پیشنهاد می شود ولی اگر به دنبال ضد حمله زدن های سریع و بازی مستقیم هستید ، حالت long . بدیهی است که هر کدام از حالت ها نیازمند بازیکنان مخصوص آن سبک بازی است . مثلا ً حالت short  نیازمند هافبک های متعدد در مرکز زمین و با خصوصیات بازی سازی است.
بخش Counterattack  نشان دهنده ی ضد حمله ی تیم هست که اگر در حالت on باشد، تیم ضد حمله میزند ضد حمله مثل شمیشیر دولبه است. ممکن است تیم حریف را با یک حمله ی سریع غافل گیر کنید و به گل برسید ولی فراموش نکنید ضد حمله زدن باعث می شود تعدادی قابل توجهی از بازیکنانتان به سرعت پست خود را رها کرده و به فاز حمله روند و همین باعث می شود که خود شما هم در معرض یک ضد حمله قرار بگیرید!
قسمتPressing style  نشان دهنده ی پرس کردن تیم حریف است. پرس کردن شدید باعث می شود که جلوی حملات تیم حریف گرفته شود ولی این باعث می شود که بازیکنان سریع تر و بیشتر خسته شوند و امکان مصدومیت بازیکنان هم به وجود می آید. پیشنهاد می شود در مقابل تیم های ضعیف از پرس های شدید استفاده نکنید.
قسمت Tackling style  حالت تکل کردن تیم حریف را نشان می دهد تکل های شدید باعث می شود که جلوی حملات تیم حریف گرفته شود ولی این باعث می شود که بازیکنانتان کارت زرد و قرمز بگیرند.
قسمت Marking stlye  شدت یار گیری را نشان می دهد.  Zonal  ، نوعی پوشش دفاع منطقه ای است و man to man  که باعث خستگی بیشتر بازیکنان می شود ، یارگیری نفر به نفر را نشان می دهد.
و در نهایت قسمتplay offside trap  برای حالت آفساید گیری است که این حالت هم باعث خستگی بیشتر ولی در عوض باعث استحکام خط دفاعی می شود.
 • صفحه اختصاصی بازیکن:

وقتی روی بازیکنان کلیک میکنید ، صفحه ی مربوط به خصوصیات و ویژگی های بازیکنان باز می شود.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/18063uhp2p7uqo2rv1a3.jpg[/img]
توی نمای کلی ، اسم بازیکن ، نام تیمی که بهش تعلق داره  قدرت، پست و مهارت ویژه ( در تصویر فوق ، دریبل زنی ) به نمایش درامده.البته قدرت هر بازیکن به چند صورت نمایش داده می شود. بازیکن خوب در هر سطحی با ۵ ستاره و یا ۱۰۰% نمایش داده می شود. هر بازیکنی در هر سطحی ، به اندازه ی یک ستاره از سطح بالایی یا سطح پایینی خود فاصله دارد و یا به اندازه ی ۵ واحد قدرت. به عنوان مثال ، بازیکن سطح ۵ ستاره ی سطح ۱ قدرتش ۲۴ است و به صورت ۱۰۰% نمایش داده می شود . بازیکن سطح ۵ ستاره ی سطح ۲ قدرتش ۲۹ است و به صورت ۱۰۰% نمایش داده می شود بدیهی است که اگر شما در سطح ۱ باشید و دوستتان مثلا ً در سطح بالاتر از شما باشد ، احتمالا ً بازیکنان دوستانتان را با ستاره های بیشتر می بینید. در ادامه قسمت های مختلف بازیکنان را به تفصیل توضیح خواهیم داد.
هر بازیکن از سه خصوصیت از لحاظ آمادگی دارد.
۱- خستگی ( condition ) که با انجام بازی و یا تمرین کاهش پیدا میکند و با بسته های سبز رنگ و یا استراحت کردن افزایش پیدا میکند.
۲- روحیه ( Morale) که با کسب پیروزی ، بازی کردن به عنوان بازیکن فیکس و یا با استفاده از بسته های آبی رنگ در حالت مطلوب قرار میگیرد و با نیمکت نشین شدن بازیکن و یا باختن بازی در حالت نامطلوب قرار می گیرد.
۳- آمادگی فیزیکی ( Injuries  ) که وضعیت مصدومیت بازیکن را نشان می دهد. دقت شود بازیکن در صورت انجام بازی های متوالی و خسته بودن و انجام تمرینات سخت و فشرده امکان مصدومیت دارد که بعد از مصدومیت یا باید به اندازه ی دوره درمان استراحت کند یا باید بسته های قرمز رنگ ( به تعداد مورد نیاز ) استفاده کند و به شرایط بازی برسد
همونطور که گفتم، تب overview نمای کلی از بازیکن اعم از اسم ، قدرت، سن ، ملیت ، پست بازیکن،  قد و وزن و چپ پا بودن یا راست پا بودن بازیکن، خصوصیات ۳ گانه مصدویمیت روحی و خستگی بازیکن را نشان می دهد.
تب Skill ، نشان دهنده مهارت های بازیکن است. هر بازیکن از سه جنبه مهارت های آن نشان داده می شود. مهارت های دفاعی ، مهارت های هجومی و مهارت های فیزیکی و ذهنی که هر کدام با توجه به پست بازیکن از اهمیت بالایی برخوردار است. هر بازیکن می تواند یک توانایی ویژه نیز داشته باشد که به عنوان Special ability  شناخته می شود. این توانایی ویژه باعث می شود آن بازیکن با توجه به نوع آن توانایی چندین سطح بالاتر از سطح خودش بازی کند. به عنوان مثال ، بازیکنی ۵ ستاره ای که توانایی ویژه دریبل زنی داشته باشد، خصوصیت دریبل زنی وی در حد یک بازیکن ۶ یا ۷ ستاره است!
تب Stat  ، آمار کلی بازیکنان را نشان می دهد. اینکه بازیکن در لیگ، جام و یا لیگ قهرمانان چه تعداد بازی کرده، چند بار بهترین بازیکن زمین شده ( Man of the match )، چندتا گل زده و چند پاس گل داده ، مشاهده می شود. دقت شود، تعداد گل و پاس گل این بازیکن فقط در فصل جاری نمایش داده می شود و برای دیدن تمامی گل هایی که بازیکن از ابتدای حضورش در باشگاه تا الان زده ، قسمت انتهایی نشان داده شده تحت عنوان Club Goals . قسمت Form هم مربوط به نمره ای است که بازیکن در بازی های اخیر گرفته . بهترین نمره ، ۱۰ است و نمره ی متوسط بازیکن ۶٫۵ می باشد. ۱۰-۶-۷-۹ نشان دهنده ی این موضوع است که بازیکن آخرین بازی نمره ی ۱۰ گرفته ، بازی قبلش نمره ی نسبتا ً ضعیف ۶ گرفته و …
تب trainer ، مربوط به قسمت تمرین های اختصاصی این بازیکن است و برای بازیکن های زیر ۳۰ سال نمایش داده می شود. با صرف توکن های بسیار زیادی امکان قوی کردن بازیکن در لحظه فراهم می باشد. یک بازیکن ۵ ستاره خوب به صورت Excellent نمایش داده می شود .
تب Contract  قسمت مربوط به قرار داد بازیکن است. هر بازیکنی حداکثر ۳ سال قرار داد می تواند ببنددر صورتی که تمایل دارید قرار داد بازیکن را تمدید کنید روی قسمت renew  کلیک کنید . دقت شود که با تمدید قرار داد، اولا ً به عنوان پاداش شما باید هنگام امضای قرار داد مبلغی به بازیکن هدیه دهید(one-time bonus) ….  ثانیا ً دستمزد بازیکن ممکن است با توجه به قدرت بازیکن و سن وی عوض شود (wage)
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/b6xmger16ws1voley2p.jpg[/img]
مثلا ً توی عکس بالا ، بازیکنی که ۱ فصل از قراردادش باقی مانده بود رو میخوایم تمدید قرار داد کنیم. در صورت تمدید، این بازیکن سه فصل دیگه بازی خواهد کرد با همون دستمزد قبلی ۱٫۷k و برای امضا کردن قرار داد جدید هم باید ۵۲۰۰ واحد پولی بهش بپردازیم. یادتون نره قبل از تمدید قرار داد بازیکن، به عملکرد قبلیش نگاه کنید و  قرار داد بازیکنانی رو تمدید کنید که عملکرد خوبی داشتن !
و در نهایت تب آخر ، تب offer هست که قسمت مربوط به پیشنهادات بازیکن از سوی سایر باشگاها است که اگر باشگاهای دیگری بخواهند این بازیکن را به خدمت بگیرند در این قسمت پیشنهاد آنها نمایان می شود. در خصوص نقل و انتقالات به طور مفصل در قسمت مربوط توضیح داده می شود.
راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.
موفق باشید.بخش دوم آموزش، تمرین.
۰۲ اسفند ۱۳۹۴  Jupiter  آموزش بازی

همونطور که می دونید در جدید ترین ورژن تاپ الون ، بخش تمرین تغییرات گسترده ای کرده که هنوز خیلی از مربیا از اون اطلاع کاملی ندارن. بد نیست یه نگاهی با هم بندازیم به تمرین جدید و ببینیم دقیقا داستان از چه قراره!!

در پست قبلی ، بخش اول آموزش ترکیب تیم، نحوه ی چیدن ترکیب تیم با جزئیات کامل رو توضیح دادیم. توی این بخش نحوه تمرین دادن رو شرح می دهیم: 
 اینطور که از ظاهرش پیداست، تمرین دادن بازیکن به آسونی ورژن  قبلی نیست، در حدی که یه تیک جلو بازیکن مورد نظر بزنی و با تمرین های مثل cardio هر بازیکن یه مقدار مشخصی گین بگیره و وسلام. توی ورژن جدید علاوه بر اینکه یه سری ویژگی های خاصی بهش اضافه شده، تمرین دادن بازیکن هم راه و روش متفاوتی داره.ظاهر و تصویر اول صفحه ی تمرین دقیقا مثل عکس پایین هست. توی این صفحه چند تا کار دیگه به جز تمرین دادن هم میشه کرد، که حالا توضیح میدم.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/y1smp30xa7wuo9a0hs2n.jpg[/img]
اولین قدم، انتخاب بازیکن های مورد نظرتون برای تمرین هست. انتخاب کردن بازیکن به چند روش هست، میتونید جلوی اسم هر بازیکن تیک بزنید یا اینکه با توجه به نقاط مختلف زمین ، هر بازیکنی رو که بخواید انتخاب کنید، مثلا ً تمام مدافع ها ، یا هافبک ها ! ( select zone ) حالا فرضا ، در تصویر زیر ، بازیکنهای پست مهاجم انتخاب شده اند که نشون داده ۳ بازیکن در پست مهاجم در تیم وجود دارند!
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/bg7puqxoemf2h1ujdg5.jpg[/img]
قدم دوم، انتخاب کردم تمریناتی هست که میخواید برای بازیکنای مورد نظرتون انجام بدین (Select Drills) . بر خلاف ورژن قبلی که بر پایه اسکیل پوینت ها برنامه ریزی شده بود، این ورژن ، تمرینات اختصاصی حرف اول رو میزنن. هر تمرین به صورت اختصاصی ، یک سری از ویژگی ها رو به بازیکن اضافه میکنه ، که انتخاب هر تمرین اختصاصی ، برای هر بازیکن مخصوص نوعی پیچیدگی و تمرکز بیشتری رو لازم داره، چون اگه مثلا ً تمرین اختصاصی برای بازیکن خاصی اشتباه انتخاب بشه، اون بازیکن ممکنه به صورت مطلوبی پیشرفت نکنه.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/8ezwfq5nkdcde9kajh.jpg[/img]
بزارید یه مثال بزنم . در قسمت، بخش اول آموزش ترکیب تیم ، اشاره شد که هر بازیکنی سه نوع مهارت داره ( Skills ) . مهارت تهاجمی ، دفاعی و مهارت ذهنی و فیزیکی . هر کدام از این سه مهارت یک سری آیتم در زیر خودشون دارن، مثلا آیتم های هجومی بازیکن شامل پاس دادن، دریبل زدن، سانتر کردن، شوت زنی و گلزنی میشه. البته بعضی از این آیتم ها خاموش هستن، بستگی به این داره که بازیکن چه پستی داره و این میتونه برای هر بازیکن متفاوت باشه، مثلا ً یک مهاجم رو تصور کنید، از مهارت های هجومی ، همه ی مهارت ها رو داره، فقط مهارت سانتر کردن رو نداره! دقیقا ً مثل عکس زیر که از مهارت های تهاجمی، آیتم Crossing یا سانتر کردن خاموش هست.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/1ofjerea4ck8v6yn176.jpg[/img]
حالا تصور کنید برای این بازیکن تمرین اختصاصی wing play انتخاب بشه، این تمرین مخصوص بازیکن های کناری هست که اصطلاحا ً به آنها بال کناری هم میگن که ویژگی بارز این بازیکنان توانایی سانتر هست و توی این تمرین هم بیشتر سانتر کردن به بازیکن آموزش داده میشه. خب این تمرین برای این بازیکن احتمالا ً تمرین اشتباهیه !
یه جمع بندی کلی کنیم …. اگه برای هر بازیکن بخواید چک کنید که چه آیتم هایی رو تقویت کنید . این پروسه ، زمان بر هست و نیاز به صبر و حوصله ی زیادی هست. و این نشون میده که بازی داره به سمت تخصصی شدن پیش میره و بیشتر فوتبالی میشه!!
تمرین در ورژن جدید، سطح بندی داره، بدین صورت که بعد از تمرین بازیکن یا گروهی از بازیکن های، امتیاز هایی بدست میارید و بعد از کسب امتیاز مورد نیاز، سطح شما افزایش پیدا میکنه. هر سطحی که باز بشه، تمرینات جدیدی در دسترس میاد و از حالت قفل بودن باز میشه. علاوه بر این ، به سطح ۱۷ که برسید، حداکثر تمرین اختصاصی که میتونید پشت سر هم توی یک جلسه تمرین ردیف کنید، در دسترس قرار میگیره. مثلا ً در تصویرهای زیر سطح ۳ باز شده و همونطور که در عکس بعدش میبینید، سه تا تمرین جدید هم باز شده !
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/tj7u1omwtlgx2q1pzh2g.jpg[/img]
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/cjd7mp8bo6x1zhgrplxl.jpg[/img]
ردیف کردن تمرینات اختصاصی پشت سر هم ، هم یکی دیگه از ویژگی های پیچیده ی تمرین جدید هست. توی سطح های پایین ۲ یا ۳ تمرین اختصاصی میشه تنظیم کرد ولی سطح ۱۷ به بالا ، ۶ تمرین رو میتونید پیش سر هم ردیف کنید و به ترتیب برای بازیکن ها اعمال بشه. خود بازی پیشنهاد میکنه تمرین ها اول رو با تمرینهای آسون مثل گرم کردن شروع کنید و به تدریج ، تمرین های انتهایی رو با تمرین های سخت و خیلی سخت به پایان برسونید.
توی تمرین جدید بازیکنان مصدوم نمیشن ! البته اینو ۱۰۰% مطمئن نیستم ولی من خودم لول ۲۵ تمرین هستم ، هنوز هیچ بازیکنی مصدوم ندادم. البته یه نکته ی دیگه اینکه بازیکنی که از لحاظ آمادگی کمتر از ۲۰% انرژی داشته باشه رو نمیشه تمرین داد!
یه چیز باحال دیگه که به بازی اضافه شده، و شاید بهترین قسمتی که به تمرین جدید اضافه شده، بونوس هایی هست که با تمرینات گروهی کسب میشه. توی عکس پایین این بونوس ها رو میتونید ببینید. مثلا ً چند تا مهاجم یا هافبک تهاجمی رو با هم تمرین بدی ، بونوس برای حمله میده یا مدافع ها رو با هم تمرین بدی ، بونوس دفاعی میده. در نهایت ۴ بونوس تعریف شد ، بونوس حمله ، بونوس دفاع ، بونوس حفظ توپ یا تیکی تاکا  و  آخرین بونوس هم بونوس استراحت. این ۴ تا بونوس حین بازی میشه ازشون استفاده کرد. مثلا ً توی بازی وقتی از بونوس حفظ توپ یا تیکی تاکا استفاده کنید، درصد مالکیت توپ به طرز قابل توجهی به نفع شما میشه و توپ در مالکیت شما قرار میگیره و در واقع به نوعی خطر حملات حریف گرفته میشه.  بونوس حمله و دفاع هم از اسمشون معلومه، باعث میشه تیمتون دفاع کنه یا بره تو فاز حمله. بونوس کاندیشن یا استراحتی هم وقتی توی بازی فعال بشه، باعث میشه تیم به نحوی بازی کنه که بازیکنا کمتر از حد معمول خسته بشن و نوعی ذخیره سازی انرژی بازیکنا هست.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/o3v9ahc3yjom0n84nur1.jpg[/img]
نکته ی آخر ، وقتی که بازیکن یا بازیکنان مورد نظر انتخاب شدن و تمرینات مورد نظر رو هم انتخاب کردید، روی دکمه ی وسط میزنید و تمرین شروع میشه.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/8x8cvhdvpol1iq52pi0a.jpg[/img]
البته توی تمرینات، یه حالت تمرین سریع هم در نظر گرفته شده و تمام بازیکنان به سه حالت تمرین  آسون، متوسط و سخت ، میتونن تمرین کنن و نحوه ی انتخاب تمرینات اختصاصی رو هم کمک مربی براتون انجام میده و یه تمرین سریع و سه سوته هست ! البته توصیه نمیشه چون بعضی وقتا میبینیم که مثلا ً تمرین دروازه بانی رو برای مهاجم ها آماده کرده !!!!
خب یه توضیحاتی در مورد تمرینات دادیم، هنگامی که تمرینات در حال انجام شدن هستن ، اگه حوصله ندارید خیلی راحت میتونید با ضربه زدن روی کورنومتر، تمرینات رو توی یک لحظه به اتمام برسونید.
در نگاه اول نسخه ی جدید تمرین یکم سخت به نظر میاد، اما اگه اهل تمرین دادن هستید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که تمرینات بسیار جالب ، کاربردی تر و موثر تر شده علل خصوص وقتی به بونوس های تمرینات گروهی نیاز دارین. این بونوس ها توی بازی های مهم خیلی به کار میاد .
در کل تمرین دادن برای تیم بسیار مهم هست.  باعث میشه تیم قدرتش بالا بره، بازیکنان به صورت تخصصی تمرین کنن و بونوس های تمرینات گروهی بدست . هر چند فراموش نشه که تمرین دادن همواره نیازمند بسته های سبز رنگ هست که شاید در دسترس همه نباشه. با خوندن این مطلب (ترفند دریافت توکن و بسته های رایگان!) میتونید روش گرفتن روزی صد بسته سبز رو یاد بگیرد.
راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.


همه چیز در مورد نقل و انتقالات تاپ الون
۱۵ اسفند ۱۳۹۴  Jupiter  آموزش بازیترفندها

همه چیز در مورد نقل و انتقالات، خرید و فروش بازیکنان، چگونه بازیکن بخریم که به توکن کمتری نیاز باشه ؟

توی این بخش ابتدا، آموزش نقل و انتقالات را توضیح میدیم، بعدش میریم سراغ ترفندها. اینکه با توجه به کمبود توکن و عدم دسترسی راحت به توکن و ممکن نبودن خریدن توکن، چطور توی بازار نقل و انتقالات بازیکن بخریم که هم بازیکنان با کیفیت و خوبی داشته باشیم و هم توکن زیادی مصرف نشه …. با ما باشید .
بخش اول :  آموزش خرید و فروش بازیکن،
 خرید بازیکن توی بازی Top11 ، معمولا ً از طریق قسمت Transfer انجام میشه.توی این تب به چند طریق میتونید بازیکن بخرید. راه اول از طریق مزایده هست :
راه اول : Auctions:
که بخش اول قسمت Transfer می باشد که در مورد این قسمت به طور مفصل توضیح میدیم. هر مربی که بخواد بازیکنش رو بفروشه از توی قسمت Contract یا قرارداد بازیکن قسمت sell on auction یا فروش به صورت مزایده ای رو میزنه و بازیکنش میره توی لیست فروش و حداکثر طی ۲ ساعت بازیکنش به فروش میرسه. بازیکنی که میره توی لیست فروش ، سایر مربی ها قادر به دیدن این بازیکن هستن و میتونن توی مزایده این بازیکن شرکت کنن. لیستی که در صفحه ی auction وجود داره بازیکن ها رو به صورت پیش فرض بر اساس مدت زمان مانده به اتمام مزایده رتبه بندی کرده البته شما میتونید بر اساس معیارهای دیگه ای مثل قدرت بازیکن ها هم ، لیست رو مرتب کنید.
[تصویر: idhjmwqfy16oxp1xox36.jpg]
شرکت توی مزایده قوانینی داره که به صورت زیر هست:
مزایده شامل یک راند اولیه هست (Initial Round) و بی نهایت راند دیگه هست که بستگی به خریدار ها داره که یک بازیکن مثلا ً تا چند راند بره بالا.
آخرین نفری که پیشنهاد میده و چکش میزنه، به عنوان بهترین پیشنهاد شناخته میشه. پس اگه میخواید توی مزایده برنده باشید شما باید بهترین پیشنهاد رو بدید و توی اون زمان مشخص ، بهترین پیشنهاد برای شما باشه.
هر مربی که بخواد توی مزایده شرکت کنه باید برای هر مرحله از مزایده حداقل ۱ توکن مصرف کنه. یعنی هر چکشی که بزنه ۱ توکن مصرف میشه. البته میشه توی یک راند بیشتر از یک بار چکش زد ولی تاثیری نداره، توی هر راندی یک بار هم چکش بزنی کافیه و اهمیتی هم نداره که شما به عنوان نفر اول چکش زدید یا نفر آخر !
برای برنده شدن توی مزایده و خرید بازیکن، ۲ حالت وجود داره و برنده مشخص میشه. یا اینکه توی یک راند مشخصی شما تنها نفری باشید   که برای بازیکن چکش زده یا پیشنهادی داده، ( مثلا ً مزایده به راند ۵ کشیده شده باشه ، ولی توی راند بعدی یعنی راند ششم فقط و فقط شما چکش زده باشید و پیشنهاد داده باشید ) …..  و یا اینکه شما بهترین پیشنهاد رو توی  آخرین راند مزایده داده باشید و توی راند بعدی هیچکسی پیشنهادی نداده باشه ( مثلا ً مزایده ای که به راند پنجم کشیده شده باشه شما آخرین نفر باشید که چکش زده باشه و بهترین پیشنهاد برای شما باشه و راند ششم هم هیچ کسی پیشنهادی نداده باشه در نتیجه شما برنده بازیکن و مزایده هستید )
خب در نگاه اول شاید یه مقدار گیج کننده باشه . پیشنهاد میکنم به علامت و رنگه ثانیه شما و اون ساعت مزایده توجه کنید تا کاملا ً با وضعیت خودتون توی مزایده آشنا و آگاه بشید. اگر رنگ ثانیه شمار به رنگ سبز رنگ باشه یعنی شما در حال حاضر برنده ی مزایده هستید و اگر اتفاق خاصی نیوفته و کسی پیشنهادی بهتر از شما نده ، شما بازیکن رو برنده خواهید شد. اگر ثانیه شما به رنگ قرمز در بیاد ، یعنی با پایان زمان ثانیه شمار ، شما از مزایده خارج خواهید شد و بازنده می شید. اما حالت بعدی رنگ نارنجی رنگ هست که وقتی ثانیه شما به این رنگ در میاد بدین معناست که پیشنهادی بهتر از پیشنهاد شما برای بازیکن هست اما شما در راند بعدی مزایده هم هستید و این شانس رو دارید که در راند بعدی پیشنهاد دیگه ای بدید و در مزایده باقی بمونید.
یک مثال میزنیم که در راهنمای تاپ الون به صورت خیلی مختصر اشاره شده اما ما به صورت اختصاصی، در این سایت  به توضیح مفصل می پردازیم تا قضیه کاملا ًروشن بشه :
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/w5ch16by18iny9rassu7.jpg[/img]
مثلاً توی عکس بالا ، توی راند اولیه ۳ نفر پیشنهاد داده ( البته شایدهم بیشتر از ۳ نفر اما به هر حال سه نفر رو ما میبینیم) نفر اول (math obrein) خود من هستم که نفر آخر چکش زده. ثانیه شمار به رنگ سبز هست که به این معنی که اگر تا پایان مزایده کسی چکشی نزنه من برنده مزایده هستم. این مزایده به راند بعدی خواهد رفت ، اگر کسی چکش بزنه ولی من چکش نزنم ، من بازنده میشم و مزایده با کسانی که چکش زدن ادامه پیدا میکنه اما اگه منم چکش بزنم من هم در مزایده باقی خواهم ماند و ادامه میدم. مزایده اینقدر ادامه پیدا میکنه تا زمانی که  توی یک راند مشخصی تنها یک نفر برای بازیکن چکشبزنه یا بهترین پیشنهاد رو توی  آخرین راند مزایده داده باشه.
البته خرید بازیکن همیشه به راند های طولانی نمیره . مثل عکس زیر که این دوستمون با یک توکن و فقط یک چکش موفق به خرید بازیکن شده
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/7roia951rqomy1dw8.jpg[/img]
و برخی مزایده ها هم نسبتا ً طولانی میشه مخصوصا ً زمانی که چند مربی پولدار برای یک بازیکن با هم مبارزه کنن !
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/54wyc7q5o0wndtsj4y1q.jpg[/img]
و یا این مثال  :
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/9q8onvzhrxpy5rwg582i.jpg[/img]
چند نکته :
 • قبل از خرید اولین بازیکن، مزاید چند بازیکن رو به صورت تماشاچی نگاه کنید ، برای اینکار کافیه روی بازیکن مورد نظر کلیک کرده و کنار عکس پیراهن که یع علامت قلب سبز رنگ ریز هست کلیک کنید تا بیاد توی لیست Favorite یا بازیکن مورد علاقه تا بتونید تا پایان مزایده روند چکش زدن سایر مربی ها رو برای این بازیکن ببینید.
 • شرکت در هر راند نیازمند مصرف حداقل ۱ توکنه. پس اگر توکن به اندازه کافی ندارید وارد مزایده نشید.
 • خواهشا ً با مربیای دیگه کل کل نکنید ، گاهی اوقات مزایده های به بیش از ۳۰ راند کشیده میشه !  مربی های خارجی به توکن دسترسی بهتری نسبت به ما ایرانی ها دارن در نتیجه مصرف توکن و خرید بازیکن برای اونها کار سختی نیست .
 • به رنگ ثانیه شمار توجه کنید ، اگر به رنگ قرمز دراومد و قصد دارید مزایده رو ادامه بدید و بمونید توی مزایده، حتما ً چکش بزنید . توصیه میکنم توی هر راند ، همون اول چکش بزنید و چکش زدن رو نزارید برای ثانیه آخر ، یه وقت میبنید ثانیه آخر گیر میکنه یا اینکه دستتون رد میکنه نمی تونید چکش بزنید.
 • سعی کنید زمان های مناسب برای خرید بازیکن رو توی سرور خودتون شناسایی کنید.

به هر حال روند خرید بازیکن از این طریق یکی از جذابیت های بازی محسوب میشه هرچند باختن یک مزایده علل خصوص توی راندهای بالا خیلی دردناک و عذاب آوره ولی بردن یک مزایده خیلی میچسبه ! سعی کنید با توکن زیاد وارد مزایده بشید مثلا ً اگر کمتر از ۲۰ توکن دارید کلا ًوارد نشید. یه نکته ی دیگه اینکه برای خریدتون توی مزایده یک استراتژی تعیین کنید . مثلا ً بگید من برای هر مزایده ای نهایت ۶ بار چکش میزنم پس مثلا  اگر بعد از ۶ بار چکش زدن سایر رقبا قصد بیخیال شدن از مزایده رو نداره پس من بیخیال میشم. توجه کنید ، همون مزایده ای که توی راند ۶ یا ۷ شما بیخیالش میشید و با ضرر ۶ توکنی کنار میکشید ممکنه تا راند ۴۰ بره و فقط یک مربی برنده بازیکن بشه و مربی یا مربی های دیگه با ضرر ۴۰ توکنی بازنده بشن . پس اینطوری شما جلوی یک ضرر بزرگ رو گرفتید !
راه دوم،، Scout :  یا بازیکن های ۶ ستاره که با قیمت های نجومی فروخته میشن. خرید این بازیکن ها از لحاظ عملیاتی بودن کاری نداره، کافیه پول و توکنش توی تیمتون باشه، هر بازیکنی رو که بخواید روش کلیک میکنید و دکمه Sign رو میزنید. اگر تیمتون جالی خالی برای بازیکن جدید رو داشته باشه، بلافاصله توی تیمتون میاد.
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/8diq09l9lvy6xm4unet6.jpg[/img]
این بازیکن ها چند تا خصوصیت دارن از قبیل:
 • بازیکن های Scout از لحاظ عمکرد کاملا ً شانسی هستن. گاهی اوقات بازیکن ها ستاره میشن توی تیم، گاهی اوقات از یه بازیکن معمولی و حتی ضعیف تر هم بدتر بازی میکنن.
 • این بازیکن قیمت های گزافی دارن! هم از لحاظ توکن و هم از لحاظ پول، پس به درد همه نمیخوره !
 • اگه قصد دارید از این جور بازیکن ها بخرید، سعی کنید بازیکنی بخرید که چندپسته باشه، چون بازیکن های اسکاتی طبق تعریفی که تو سایت رسمی بازی از اونها شده نقش آچار فرانسه رو دارن! یعنی باید بازیکنی باشند که بتونن توی چند پست زمین به کار گرفته بشن.

اما توصیه مهم:
** انتهای همین پست ثابت میکنم که خرید این بازیکنها اصلا ً به صرفه نیست. فراموش نکنید، داشتن ۱۱ بازیکن اسکاتی هیچ تضمینی برای موفقیت شما نیست !! **
راه سوم خرید بازیکن، تب Negotiation یا مذاکره هست! بدین صورت تعدادی بازیکن به صورت تصادفی برای شما به نمایش داده میشه و مربوط به تیم های دیگه هستن، این بازیکن ها که اکثرا ً هم ۵ ستاره هستن شما میتونید بهشون پیشنهادبدین. نکته ای که هست اینه که این بازیکنها از طرف مربیان به فروش گذاشته نشده اند ( برعکس قسمت Auction ) یعنی شاید مربی و صاحب بازیکن تمایلی به فروش این بازیکن نداشته باشه. پس اگر بخواید از این طریق بازیکن بخرید باید پیشنهاد خوبی بدین. شما باید مقداری توکن به عنوان هزینه ی پیشنهاد به خود ِ بازی بپردازید که معمولا  ًاز ۵ یا ۶ توکن شروع میشه و مقداری توکن هم به مربی و صاحب بازیکن بدید. بنابراین برای خرید بازیکن باید ۳ هزینه رو متقبل بشید. ۱ – توکن برای هزینه ی پیشنهاد ۲- توکن برای مربی ( که میتونید توکنی به صاحب بازیکن ندید ! ) ۳- پولی برای صاحب بازیکن.
من خودم شخصا ً از این طریق تا حالا بازیکنی نخریدم و بین آشناهایی که توی بازی دارم هم ندیدم کسی از این طریق بازیکن بخره، البته گاهی اوقات برای بازیکن های خودم هم پیشنهاداتی میاد اما چون پیشنهادات بسیار ناچیز هست و معمولا ً صفر توکن بهم پیشنهاد میشه، بلافاصله پیشنهادات رو رد میکنم  : – )
البته یکی از مربی های عزیز لطف کردن عکسی ارسال کردن مربوط به بازیکنی از تیمشون که بهش پیشنهاد ۷ توکنی داده شده و ایشون هم موافقت کردن و بازیکن رو فروختن :
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/8xcoahunk6w1l0m0i66.jpg[/img]
دقت بشه، این شخصی که ظاهرا ً چینی هم هست، ۷ توکن رو باید به صاحب بازیکن بپردازه ، و ۱۹ میلیون پول نقد . ضمنا ً مقداری توکن هم باید به خود بازی بده برای اینکه این خرید رو انجام داده ( هزینه ی خرید )
راه چهارم: خرید بازیکن های از طریق Recommendation : راه چهارمی هست که خیلی وقت نیست به بازی اضافه شده و جز آپدیت های نسخه های جدید بازی به شمار میاد. و اواسط سال ۲۰۱۵ به بازی اضافه شد.  این بخش همیشه در دسترس نیست و هر از گاهی میاد بدین صورت هست که، کمک مربی باشگاه چند بازیکن رو طی چندین روز زیر نظر میگیره و هر از چند روزی ، ۳ بازیکن  رو به شما معرفی میکنه که یکیش معمولیه ، یکی نسبتا ً خوب و سومی هم خیلی خوبه و ۲۴ ساعت به شما فرصت میده که در صورت تمایل یکی از این بازیکن ها رو بخرید. دقت کنید فقط یکی رو میشه خرید !  این بازیکن ها که برای خریدشون لازم نیست پولی پرداخت کنید و از لحاظ پول رایگان هستن و برای خریدشون فقط به توکن نیاز دارید. میزان توکن هم با توجه به سطح شما تعریف میشه و از ۳ توکن شروع میشه و سطح تیمتون که بالا بره تا ۸۰ توکن هم میرسه قیمت این بازیکن ها. معمولا ً بالا ۴۰ توکن وتو بیشترین حالت که بازیکن فوق العاده ای معرفی میکنه ۷۹ توکن لازمه !
[img=0x0]http://ximg.co.uk/images/t8oqz59j28t9qhy977.jpg[/img]
** نکته ی قابل توجه اینه که خرید بازیکن از این طریق به کسایی که مشکل توکن ندارن توصیه میشه! بر خلاف آنچه که در قسمت دوم مربوط به بازیکن های Scout گفته شد، این بازیکن ها تقریبا ً قدرتشون نزدیکه به ۷ ستاره هست و سن و سال مناسبی دارن و اکثرا ً هم عملکرد خوبی دارن ( برخلاف آنچه که راجع به بازیکن های scout گفتیم )
بخش دوم : استراتژی های خرید بازیکن
توی این بازی ، هر مربی یک استراتژی خاص برای خرید بازیکن داره . شما هم باید حتما ً یک استراتژی برای خودتون تعیین کنید. درسته که این بازی، یک بازی سرگرمی محسوب میشه و شاید لازم نباشه خیلی جدی گرفته بشه،  اما خب مثل بقیه بازی های آنلاین نمیشه بدون فکر و نقشه بازی کرد. موفقیت توی این بازی چندجور معنی میشه. یکی موفقیت رو توی این میبینه که هر فصل جز ۷ تیم بالا باشه تا لول و سطحش رو بتونه ارتقا بده . یکی موفقیت رو توی قهرمانی لیگ میبینه . و یکی هم ممکنه موفقیت رو توی قهرمانی توی هر ۳ جام ببینه و تا ۳ گانه نکنه خودش رو مربی موفقی ندونه ! واسه هر کدوم از این اهداف باید استراتژی هایی توی بازار نقل و انتقالات تعریف کرد.
۱- بالا رفتن سطح (level) : برای بالا رفتن سطح کافی تیمتون به طور میانگین ۴ ستاره باشه. البته توی سطح های ۱ تا ۵ شاید تیمتون اگه به طورمیانگین ۳ ستاره هم باشه سطحتون بالا بره و حتی ممکنه بتونید یک جام رو هم فتح کنید . به هر حال تا سطح ۱۰ به نظر نمیرسه که برای بالا رفتن سطح تیمتون خیلی نیاز باشه که بازیکن بخرید شاید هر فصل ۲ – ۳ تا بازیکن ۵ ستاره بخرید کافی باشه. در ضمن اگر برای بازی های لیگ آنلاین هم بشید که این میتونه به موفقیت شما بیشتر کمک کنه.
۲- کسب جام : برای قهرمان شدن شما نیاز دارید تعدادی بازیکن با کیفیت و ۵ ستاره توی تیمتون داشته باشید و به طور نسبتا ً منظم آنلاین بشید. بازیکن های با کیفیت که میگم یعنی بازیکن هایی که حداقل ۵ ستاره باشن ، قابلیت ویژه (special ability) داشته باشن. البته فتح هر کدوم از جام ها شرایط خاص خودش رو داره. عموما ً لیگ نسبتا آسونتر به حساب میاد . لیگ قهرمانان یا چمپیونزلیگ نسبتا ً سخته ( البته توی لول های زیر ۱۰ معمولا ً آسونه ) اما کاپ (Cup) معمولا ً سخته . پس برای قهرمان شدن توی لیگ یا چمپیونز لیگ باید تعدادی بازیکن با کیفیت مثلا ۴ یا ۵ تا داشته باشید و سایر بازیکن ها هم خیلی ضعیف نباشن !
۳- فتح ۳ گانه : تیمی که میخواد ۳ گانه کنه باید بازیکن های ۶ ستاره به بالا داشته باشه. اما ممکنه این تصور به وجود بیاد که تیمی که ۱۱ بازیکن ۶ ستاره به بالا داشته باشه حتما ً ۳ گانه میکنه ! خیر…. جواب منفی ست!!  من خودم شخصا تجربه ی داشتن ۱۱ تا بازیکن اسکاتی رو دارم اما بازم میگم  داشتن ۱۱ بازیکن اسکاتی هیچ تضمینی برای موفقیت شما نیست !! حتی  اگه شما برای تیمتون کلی توکن بخرید و حسابی خرج کنید و حتی  ۱۱ بازیکن ۷ ستاره توی تیمتون داشته باشید این نمیتونه تضمین کنه که شما موفق میشید. بزارید یک مثال از دنیای واقعی فوتبال بزنم……
در حال حاضر( که سال ۲۰۱۵ و اوایل ۲۰۱۶ هستیم )  تیم هایی مثل منچسترسیتی یا تیمی مثل PSG که مالک های ثروتمندی دارن و هر ساله خرج های بسیار زیادی میکنن و بازیکن های سرشناس و قدرتمندی رو به استخدام در میارن ، موفق به کسب ۳ گانه نمیشن.اما علتش چیه ؟  خامی و بی تجربگی ؟ رقابت شدید و وجود رقبای قدرتمند دیگه ؟ بد شانسی ؟ یا …. کدوم یکی ؟ به نظر شما علتش چیه که تیمی مثل لستر سیتی توی لیگ انگلیس سال ۲۰۱۵ یک مدعی و شاید قهرمان بشه اما تیمی مثل منچسترسیتی ، یونایتد و چلسی نمیتونن ؟ این جوابش به عهده ی شما باشه و تحلیل شما مربی عزیز باشه. 
پس توجه داشت باشید. خرج کردن لزومی به موفقیت نیست . کاری که ما میکنیم اینه که تیمی قوی بسازیم و با استراتژی های مناسب در طول فصل تیم رو هدایت کنیم.
در پایان ذکر چند نکته رو خالی از لطف نمیدونم :
بازیکن هایی رو که میخرید از همه لحاظ بررسی کنید، سن ، قدرت ، آمار ، ability و همه ی شرایط بازیکن. اگر هدف های بزرگی برای تیمتون تعریف کردید بازیکنان جوان و زیر ۲۰ سال بخرید ( دقت کنید بازیکن های با استعداد گران قیمت هستند ! ) و این بازیکن ها رو تمرین بدید و قدرتمند کنید. با مصرف چیزی حدود ۱۵۰ بسته ی سبز میتونید یک بازیکن زیر ۲۰ سال رو از ۵ ستاره به ۷ ستاره ارتقا بدید و این یعنی داشتن یک بازیکن بسیار با کیفیت.
اگر امکان دسترسی به توکن فراوان و بسته ی سبز رو ندارید ، بازیکن های ۵ ستاره بخرید. من همیشه توصیه کردم که بازیکن بی کیفیت وارد تیم نکنید بازیکن های زیر ۴ ستاره حتی برای ۱ فصل هم  معمولا  ًعملکرد مناسبی ندارن دیگه چه برسه به اینکه بخواید بیش از ۱ فصل ازشون استفاده کنید.
در پایان امیدوارم از بازی لذت ببرید و تیمی قدرتمند بسازید . موفق و موید باشید.
راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.


همه چیز در مورد استادیوم و سایر ساختمانهای باشگاه
۱۵ فروردین ۱۳۹۵  [url=http://top-eleven.ir/author/jambojet/]Jupiter  آموزش بازی

[size=x-small][font=tahoma]هر کدام از ساختمانها تا چند سطح باید ساخته شوند؟ هزینه و مدت زمان ساخت آنها چقدر است ؟

تب Ground به شما این امکان رو میده که ورزشگاه و سایر ساختمانها مرتبط به ورزشگاه که هرکدام  نقش و اهمیتی خاص خود را دارند ، را ببینید.
ساخت استادیوم و سایر ساختمان ها اجباری نیست و تاثیری مستقیمی در پیشرفت شما و رفتن به لیگ های سطح بالاتر نداره ، اما خب وجود ورزشگاه و ساختمان های سطح بالا این کمک رو به شما میکنه که هم شرایط پیشرفت شما بهتر و آسان تر بشه و هم کمک میکنه که شما تبدیل به یک باشگاه حرفه ای بشوید. پس پیشنهاد اکید میشه که که فرایند ساخت و ساز ورزشگاه و سایر ساختمان های ورزشگاه رو پیوسته ادامه بدید و هیچگاه متوقف نشید .
چند نکته ی بدیهی وجود داره، اول اینکه در آن واحد شما فقط میتونید ساخت یک ساختمان رو پیگیری کنید و نمیشه که همزمان مشغول ساخت بیش از یک ساختمان باشید.  دوم اینکه، فرایند ساخت و ساز و پیشرفت ساخت این ساختمان ها باید همراه با هم باشه، به عنوان مثال نمیشه زمین تمرین رو چندین سطح بسازید ولی مثلا ً پارکینگ رو اصلا ً نسازید . به عبارت دیگه، ساخت هر واحد ساختمان دارای یک پیش نیاز هایی هست که باید حتما ً رعایت بشه . نکته بعدی اینکه ساخت این ساختمانها و امکانات زمان بر هست که البته ساخت سریع و لحظه ای آنها با توجه به تعداد روز ساختن آنها بستگی داره که هر واحد روز رو میشه با ۵ توکن جبران کرد.
[font=byekan][font=tahoma]لیست و جداول زیر که از سایت [color=#999999]ویکی
The following 1 user Likes master man's post:
  • Belal
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue آموزش کامل آنلاین بازی کردن بازی زیبای Grid 2 MohsenPunisher 53 13,642 12-13-2020, 04:05 PM
آخرین ارسال: kimiadeldadeh
Photo آموزش آنلاین بازی کردن Call of Duty Modern Warfare 2 ( کرک آلتر قدیمی ) GodofWar2153 65 29,204 07-24-2020, 02:26 PM
آخرین ارسال: amir5612
  روش آنلاین بازی کردن DayZ arshya 73 26,514 04-06-2020, 11:27 PM
آخرین ارسال: Michael7930
  آموزش آنلاین بازی کردن Rainbow Six:Siege (بدون کرک آنلاین) PG.AMiRHoSsEiN 85 46,359 02-08-2020, 03:45 PM
آخرین ارسال: m.s.r.z.y
  آنلاین بازی کردن Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 Maximum-Dev 7 7,232 08-15-2019, 04:26 AM
آخرین ارسال: White Beard

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان