امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از لس سانتوس تا شیکاگو(GTA V -vs-WD)
[تصویر:  gta-v-vs-watch-dogs.jpg]
با سلام تو این مقاله که اولین مقاله ی من هم هست بررسی و مقایسه ای بین 2 مورد از موردانتظارترین بازی های سال2013 می کنیم و از جنبه های مختلف این دو بازی یعنی Grand Theft Auto VوWatch dogsرو بررسی و مقایسه می کنیم پس تا پایان مطلب رو بخونید راستی اگه کار دارید بعدا بخوید بهتره با تشکر.
فهرست:
رنگ قرمز:اطلاعات کلی
رنگ آبی:مقدمه
رنگ زرد:شباهت ها و تفاوت ها
رنگ صورتی:گرافیک
رنگ سبز:شخصیت ها
رنگ قهوای:داستان
رنگ نارنجی:گیم پلی
رنگ آبی آسمانی:راک استار یا یو بیسافت برنده کیست؟
رنگ بنفش:نتیجه گیری

اطلاعات کلی:
نام : Watch Dogs
سبک : Action-adventure , stealth , open world
سازنده : Ubisoft Montreal
ناشر : Ubisoft
پلتفرم ها : Microsoft Windows , PlayStation 3 , PlayStation 4 , Wii U ,  Xbox 360 , Xbox One
تاریخ انتشار : کنسول ها و پلتفرم های این نسل ۲۲ نوامبر ۲۰۱۳ ، پلتفرم های نسل بعد انتهای ۲۰۱۳

نام:Grand Theft Auto V

سازنده:rockstar

پلتفرم ها:ps3.xbox360

تاریخ انتشار:17سپتامبر2013

مقدمه:watch dogs:
[تصویر:  watch-dogs-1920x1200-pixels-128%D8%B3%D8%B4.jpg]
نمی دانم منظور ubiاز نام سگهای نگهبانچه بوده اما این را خوب میدانم کهWDهم قرار استبه عنوانی همچون gta در ذهن ما تبدیل شود.جاییکه ubisoft سبک مخفیکاری splinter-cell و سبک و حرکات Assasins Creed را با چاشنی حک در قالب یک بازی ارائه می کندکه همراه با ایده های نوین و جدیدی است.

مقدمه:GTA V:
[تصویر:  image_grand_theft_auto_v-22564-2397_0002.jpg]
خلافکار ها باز گشته اند اینجا لس سانتوس است شهری که قرار است خاطرات خوش سن اندریاس رازنده و خاطرات نه چندان خوش IVرا تلافی کند.جاییکه راک استار این کمپانی بزرگ و محبوب قول یک فرابازی را به هوادارنش داده است.بازی ای که قرار است ترکیبی از Read Dead و IV و MAX PAYNE3 باشد وحتی بزرگتر از اینها.
بیایید به گذشته برگردیم زمانیکه سن اندریاس بازی می کردیم و حتی هنگامی که در سن اندریاس مرحله ای نمی گذراندیم باز هم بازی کردن و رانندگی کردن لذت داشت و ما را تشنه ی نسخه ی بعدی GTAکرد اما GTA بعدی اینگونه نبود شهری ساکت و بی روح که دیگر خبری ار آن لذت ها نبود.اما حال راک استار قول یک شهر و یک زندگی بزرگ زنده و با روح را به ما داده که لذت های سن اندریاس را تداعی می کند.سرقت برزگ اتومبیل شاید دیگر نام مناسبی برای این بازی نباشد بهتر است بگوییم سرقت بزرگ کار و زندگی ما.

شباهت ها و تفاوت ها:
در مورد شباهت  هر دو بازی در سبک اکشن جهان باز و سوم شخص هستند اما به نظر من چیزی  این دو بازی را از هم جدا می کند،WDبرای بازی کردن ساخته شده اما GTA Vبرای زندگی کردن.واقعا هم همینطور است GTAیک زندگی است چرا که در WD هدف انجام مراحل و فهمیدن پایان بازی است در حالیکه در GTA هدف لذت بردن از بازی هست.

گرافیک:

[تصویر:  5hZXzeMh.jpg]
به هر حال هدف اصلی WDکنسول های نسل هشتم است درست بر عکس gta Vکه کنسول های نسل هفتم را هدف خود قرار داده.همین کافی است تا متوجه شویم که از لحاظ گرافیکی WDدارای فدرت و ویژگی های برتری نسبت به GTA Vهست اما نباید از این نکته بگذریم که جزییات GTA V بسیار بیشتر از WDاست.شما می توانید در GTA V ساعت ها تنیس بازی کنید یا به کوهنوردی بروید اما در WDاین طوذ که معلوم است فعالیت تفریحی نمی تواید داشته باشید یا اگر هم هست بسیار اندک هست.

شخصیت ها:Watch Dogs:

[تصویر:  image-0_96921.jpg]
شخصیت این بازی بسیار خوب و حرفه ای درست شده است.یک پالتو به همراه یک کلاه یک دست در جیب و یک دست که موبایلی در آن قرار گرفته و آن شخصیت واقعا ترکیب جالب و عالی می شود و حتی ممکن است به یک الگو تبدیل شود.اما باید بازی کرد و دید که این شخصیت چگونه می خواهد با ما ارتباط بر قرار کند.

شخصیت ها:GTA V:

[تصویر:  GTA-5-imagenes1.jpg]
[تصویر:  Or7bvqph.jpg]

مایکل،فرانکلین،ترور مثلث برمودای لوس سانتوس هستند شما کدام را دوست دارید؟من ترجیح میدهم با مایکل تفریح(شکار،تنیس و ...)کنم با فرانکلین در قسمت های پول دار شهر با ماشین های آخرین مدل بگردم و با ترور در بیابان ها بیابان گردی کنم.نظر شما چیست؟کدام شخصیت بیشتر با ما ارتباط برقرار می کند؟امیدوارم فقط شخصیت های GTA V برای شما الگو نشوند که کلا بدبخت شیم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

داستان:

چیز زیادی در مورد داستان دو بازی نم دانم ظاهرا gta هست و همان سرقت  و بزن بزن های همیشگی وWDهم در یک کلمه،حک.چیزی که مشخص است این است که نباید به دنبال داستان کاملا متفاوتی از این دو بازی باشیم

گیم پلی:Watch Dogs:
[تصویر:  ga-1.png]
در ابتدا هم اشاره کردم که WDدارای گیم پلی شبیه به Assasinss Creedو splinter-cellهست و چیز جدیدی ندارد اما چیزی که بسیار اهمیت دارد برای بازی های open worldگیم پلی رانندگی است که امیدوارم ubisoft به این مسئله توجه زیادی کرده باشد
گیم پلی:gta V:
[تصویر:  iMWcKPvh.jpg]
گیم پلی این بازی در هر نسخه بهتر از نسخه ی قبل می شود در IVگیم پلی عالی بود چه گیم پلی نیکو و چه گیم پلی رانندگی و...پس باید انتظار یک گیم پلی عالیه عالی از GTA Vرا داشته باشیم.

راک استار یا یو بیسافت برنده کیست؟

بنظر من برنده ی واقعی کسی است که بتواند به عنوان یک بازی جهان باز به شهرش روح داده باشد و با اتفاقاتی خارق العاده ما را غافلگیر کند نه اینکه چیز های تکراری به ما تحویل دهد.این رقابت رقابت بین تجربه و تفکر راک استار و ایده و بازیهای محبوب(sp-cellوAC)یوبیسافت است باید دید در نهایت کدام یک موفق می شوند.

نتیجه گیری:

از بررسی و مقایسه هایی که در پایان میگن انتخاب با شماست خوشم نم آید به همین دلیل میگم که اگر بدنبال زندگی کردن و لذت بردن از بازی هستید GTA Vبدرد شما می خورد و اگ هم به دنبال بازی کردن(در سبک های جدید)هستیدWDبهترین گزینه برای شما است.

ممنون که تا پایان با من همراه بودید منتظر بررسی بازی جدید KONAMIباشید.
پایان.
تمامی حقوق اینجانب متعلق به بنده می باشد. l:

گیمفا!لطفا نام کاربرینونو عوض نکنید
Error Dxgi.dll

[تصویر:  watch_dogs_aiden_pearce-1920x1080.jpg]
we know everythings
پاسخ
GTA V=ROCKSTAR
[تصویر:  0lrjsvrdpibq98jmwvn8.jpg]
پاسخ
من که الکی از هیچکدومشون طرفداری نمیکنم ولی یه چیزایی  gta داره که wd  نداره از اون طرف هم یه چیزایی wd داره که gta نداره.
[تصویر:  63972110648605793199.jpg]
پاسخ
watch dogs خیلی بهتره[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ
به نظر من این دوتا بازی اصلا قابل مقایسه نیستن با هم تنها نکته ی مشترک این دو بازی فقط و فقط open world بودنشون هست و این دلیل نمیشه که هر دو رو مقایسه کنیم چون گیم پلی ها سر و ته با هم فرق دارن به نظر من باید saints row و gta رو با هم مقایسه کنیم نه gta و watch dogs
[تصویر:  hesam_moshakhasat.gif]
پاسخ
(07-11-2013, 06:07 PM)'hesam.crysis' نوشته است: به نظر من این دوتا بازی اصلا قابل مقایسه نیستن با هم تنها نکته ی مشترک این دو بازی فقط و فقط open world بودنشون هست و این دلیل نمیشه که هر دو رو مقایسه کنیم چون گیم پلی ها سر و ته با هم فرق دارن به نظر من باید saints row و gta رو با هم مقایسه کنیم نه gta و watch dogs

حالا به هر حال اینم یه نظریه اما کجای ساین رو شبیه gtaهست دقیقا؟؟؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]من هم گفتم این دو بازی تنها وجه مشترکشون open worldبودنه و همین هم کافیه تا با هم مقایسه بشن

(07-11-2013, 05:57 PM)'alireza128' نوشته است: watch dogs خیلی بهتره[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

بستگی داره هدفت از بازی کردن چی باشه.

Error Dxgi.dll

we know everythings
پاسخ
watch dogs for EVERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
تا بیاد میمیرم[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]
پاسخ
(07-11-2013, 07:02 PM)'blackfire' نوشته است: watch dogs for EVERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
تا بیاد میمیرم[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

من مطمئنم وسط امتحانا میادو یه درسی رو خراب میکنه[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

Error Dxgi.dll

we know everythings
پاسخ
من که ترجیح میدم با مایکل دزدی کنم,با ترور تفریح و با فرانکلین ماشین سواری.فقط باید بابام بیاد یه هارد بخرم و منتظر بمونم...

[تصویر:  26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}

پاسخ
به نظر من GTA یه جذابیت های عجیبی داره که تو هر بازی ای پیدا نمیشه.
هر دو خوبن. عالییییی.
[تصویر:  ge1ptk0kly22eq00f9le.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ظهور نبوغ راک‎ استار این بار در لوس‎سانتوس | نقد و بررسی GTA V The Last King On The Earth 8 4,050 03-15-2016, 01:47 AM
آخرین ارسال: arshia.hidden12
  از لوس سانتوس تا لوس سانتوس! | مقایسه GTA V و GTA: San Andreas Mr. Lord 15 7,776 08-23-2015, 09:54 PM
آخرین ارسال: white.wolf
  از ساحل شرقی تا لوس سانتوس | نقد و بررسی Grand Theft Auto : San Andreas BadBoy4Ever 33 26,530 04-12-2015, 08:24 PM
آخرین ارسال: Devil Prince
  شیکاگو شهری سرد/بررسی بازی watch dogs AmirrezA_V 6 2,284 08-14-2014, 10:28 PM
آخرین ارسال: shadows.boss
  سگهای شیکاگو- پیش نمایش بازی Watch Dogs Rocksteady 20 5,535 04-10-2014, 07:22 PM
آخرین ارسال: Rocksteady

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان