امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اموزش برنامه نویسی به زبان سی شارپ || جلسه پنجم
کارت خیلی خوبه ادامه بده حتما
[تصویر:  ceb35c2332302.jpg]
پاسخ
من اتفاقا خیلی دوست دارم سی شارپ ولی حیف که وقت یاد گرفتنشو ندارم خوبه که اینجا یاد بدی  خیلی خوبه  پست خیلی مفیدیه
                                               بــچـه که بـیدم بــقالــمونـــــــ گـزاشتــم تو تـرازو گفت :((بـزرگـ بشـی چی میـ شیـ ! ))             

:) 
پاسخ
سلام دوستان عزیز، متاسفانه چند دوزی نتونستم اموزشو ادامه بدم، این هفته حتما جلسه سوم رو قرار میدم.
دلیل این پست هم اینه که بگم این تاپیک هنوز غیرفعال نشده.
4K Wallpaper Games

TeamSpeak: 185.86.180.212:8888
پاسخ
سلام به تمامی شما دوستان عزیز. امروز در خدمتتون هستم با جلسه سوم آموزش برنامه نویسی به زبان سی شارپ. در درجه اول من یک عذرخواهی بدهکارم به خاطر اینکه مدت زیادی بین جلسه دوم و سوم بود. خوب بریم سراغ کار اصلیمون.....

شما در جلسه قبل با انواغ متغیر ها آشنا شدید. توی این جلسه میخوایم اولین پروژه خودمون رو شروع کنیم و داخلش توضیحات لازم رو راجب به محیط برنامه میدم.

برای ایجاد پروژه Visual Studio رو اجرا کنید.
مراحل زیر رو دنبال کنید:

[تصویر:  xokgwkchojwl233h0uia.jpg]

خوب داخل اول دات نت فریم ورک پروژتون رو بر روی 2.0 قرار بدید تا همه سیستم های مختلف بتونن پروژه شما رو اجرا کنن.
داخل قسمت Name اسم پروژتون رو بنویسید.
بعد Console Application رو انتخاب و بعد روی OK کلیک کنید.

[تصویر:  qxjfccw4aa8pv94u5bdd.jpg]

[تصویر:  n58tkl2uocq914f14y7j.jpg]

خوب محیط زیر محیط کد نویسی شما هست که باید کد های خودتون رو داخل اون دوتا براکت مشخص شده بنویسید.

[تصویر:  w3amz7gjjvrxtff1hqsd.jpg]

برای اجرای پروژه خودتون بر روی Start کلیک کنید.

[تصویر:  ogdlilsiybq1mgkaau5n.jpg]

قسمت مشخص شده زیر یعنی Output بخشی هست که وقتی برنامه خودتون رو از داخل VS اجرا کنید مینویسه چه بخش هایی به درستی اجرا شدن و کدوم قسمتا به مشکل برخوردن.

[تصویر:  w0pmnfnex2t7t0zgw34v.jpg]

داخل قسمت Error List هم ارور ها و ایراد هایی که توی کد نوشته شما وجود داره رو مشخص میکنه.

[تصویر:  c5ro5e7vftze1eeptb6c.jpg]

برای تغییر آیکون برنامتون هم میتونید مسیر زیر رو دنبال کنید و دقت داشته باشید که فرمت آیکون برنامه شما حتما باید ico. باشه.

[تصویر:  vl5ouhpagpwgu2iny90y.jpg]

[تصویر:  alf45k7xbrh90pag9199.jpg]

قسمت مشخص شده زیر هم وقتی بر روی Debug قرار بدید به این معنی هست که شما هنوز پروژتون تموم نشده و میخواید مشکلاتشو برطرف کنید و وقتی بر روی Release قرار بدید به این معنی هست که برنامه شما برای منتشر شدن و استفاده آماده هست.

[تصویر:  09ga0apibr7vvo5582vc.jpg]

برای سیو فایل خودتون هم کافیه مسیر زیر رو دنبال کنید:

[تصویر:  7eb9qfo8krr83m8x15fl.jpg]

[تصویر:  sexc16jlycdggptjoi6k.jpg]

[تصویر:  nkp5e0upblll6q9dnykt.jpg][تصویر:  cefvpomkqu0c509uy6b9.jpg]

[تصویر:  7atijnfmjo5vtucnrexc.jpg]

[تصویر:  jkx3qri8j0vys45i71sq.jpg]

[تصویر:  mapfsbg08y8yu6bp0mn2.jpg]

خوب دوستان این جلسه تا همین جا کافیه. اگه مشکلی داشتید توی همین تاپیک مطلرح کنید یا به من پ.خ بدید یا یادداشت بزارید.

امیدوارم استفاده برده باشید.
موفق باشید.
4K Wallpaper Games

پاسخ
آقا با این کارت دیگه گل کاشتی خدایی .
دم و بازدمت گرم. فقط یه سوال : میتونم تو این تاپیک یک سری ترفند های زبان ++C رو قرار بدم ؟ بنظرم مفیدن .

در کل خیلی گلی
پاسخ
(01-29-2016, 12:12 AM)سجاد محمدی پور نوشته است: آقا با این کارت دیگه گل کاشتی خدایی .
دم و بازدمت گرم. فقط یه سوال : میتونم تو این تاپیک یک سری ترفند های زبان ++C رو قرار بدم ؟ بنظرم مفیدن .

در کل خیلی گلی

قوربون شما عزیز حداقل کاریه که میتونم برای دوستای گلم بکنم.

خیلی ایده عالی هست فقط پیشنهاد میدم یه تاپیک جدید بزنی چون این تاپیک برای سی شارپ هست ولی شما میخوای برای سی پلاس پلاس بزاری. ولی هرجور دوس داری.
 در کل ایدت عالیه.
4K Wallpaper Games

پاسخ
رفیق ی خورده روند اموزش رو سریع تر کن زود پروژه ها رو بساز از دانسته هات ما هم استفاده کنیم
فدات 
فقط تو رو خدا دیگه نوت پد و پینت و ماشین حساب رو توضیح نده که خز شده
حدس عدد و هلو ورد هم خز شده
مرسی ممنون
نمیدونم چرا همه جا همینایی که گفتم رو توضیح دادن
ادم خودشو میکشه یه چیز جدید یاد بگیره نمیشه
راستی منبع درست حسابی برای یاد گیری سی داری بگو استفاده کنیم(قیمت بیشتر از 100 تومن نباشه)
ممنونم مرسی
من خنگم
پاسخ
(02-02-2016, 07:29 PM)kheng نوشته است: رفیق ی خورده روند اموزش رو سریع تر کن زود پروژه ها رو بساز از دانسته هات ما هم استفاده کنیم
فدات 
فقط تو رو خدا دیگه نوت پد و پینت و ماشین حساب رو توضیح نده که خز شده
حدس عدد و هلو ورد هم خز شده
مرسی ممنون
نمیدونم چرا همه جا همینایی که گفتم رو توضیح دادن
ادم خودشو میکشه یه چیز جدید یاد بگیره نمیشه
راستی منبع درست حسابی برای یاد گیری سی داری بگو استفاده کنیم(قیمت بیشتر از 100 تومن نباشه)
ممنونم مرسی

من ماشین حساب یاد ندادم (ولی باید یاد بدم چون یه برنامه اصلی برای یادگیری برنامه نویسیه (نشون میده ناشی هستی S0 (22)  ))
همین کلمه خز هم خز شده بخاطر گفتن افرادی مثله شما S0 (22)
خوب یکمی خلاقیت به خرج بده S0 (2)
مطمعنی؟ S0 (2)
سایت سورس باران یه پکیج گذاشته 82 هزار تومن.
4K Wallpaper Games

پاسخ
آموزش برنامه نویسی به زبان سی شارپ || جلسه چهارم
برنامه خود را بنویسید!

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز. امروز در خدمتتون هستم با جلسه چهارم آموزش برنامه نویسی به زبان سی شارپ. توی این جلسه یاد میگیریم چجوری توی محیط کنسول یک متنی رو نمایش بدیم. پس با من همراه باشید.

خوب اول از همه یک پروژه ایجاد میکنیم. برای اینکار مراحل زیر رو دنبال کنید:

[تصویر:  reqw2njfgd4zmt5t1cf8.jpg]

[تصویر:  chcl3erkfh5u778gfbbe.jpg]

[تصویر:  tyl8wltyza3htmic7xzh.jpg]

خوب الان پروژه ایجاد شده و مشکلی نداره.

ببینید دوستان همونطور که توی جلسه اول توضیح دادم ما دو نوع متغیر داریم (int و string) که int میشه متغیر از نوع عددی و string هم میشه از نوع رشته ای و یا حروفی.

خوب ما برای نوشتن به نمایش دادم متن مورد نظرمون میتونیم از دو راه زیر استفاده کنیم:

روش اول: اول یک string تعریف میکنیم و براش اسمی رو انتخاب میکنیم مثل:

string Name;

خوب ما الان باید به این متغیری که تعریف کردیم باید مقدار بدیم پس مینویسیم:

Name = "Hi world";

یه نکته ای که لازمه اینجا بگم اینه که برای نوشتن متن مورد نظر خودتون حتما و حتما داخل " " بزارید چون وقتی متنی داخل این دوتا قرار بگیره متنمون داخل برنامه به نمایش گذاشته میشه در غیر این صورت یک نوع دستور حساب میشه.

تا این جا فقط به متغیر مورد نظرمون مقدار دادیم و الان باید اون رو داخل برنامه به نمایش بزاریم پس مینویسیم:

Console.Write(Name);

دقت کنید ما این Name رو داخل " " نذاشتیم. چرا؟ چون که این به عنوان دستور عمل میکنه و اون متنی که داخلش ریختیم رو نمایش میده اما اگه بنویسیم "Name" فقط کلمه Name رو نشون میده و Hi World رو نشون نمیده.

اگه فقط همین دستور ها رو بنویسیم وقتی برنامه رو اجرا کنیم همون لحظه بسته میشه در نتیجه باید بگیم منتظر یک کلیدی بمونه و بعد از فشار دادنه کلید بسته بشه پس مینویسیم:

Console.Readkey();

دقت کنید که این دستور رو آخر کدی که نوشتیم مینوسیم.

روش دوم: این روش خیلی کمتر کار میبره و نیازی به متغیر نداریم ولی مثله بالا از این دستور استفاده میکنیم:

Console.Write("Hi World");

Console.Readkey();

داخل اینجا متنو گذاشتیم داخل " " چون میخوایم متن داخل اینو نمایش بده.

اگه خواستید متن دومی رو هم بنویسید که پایین جمله اولتون نمایش داده بشه و درواقع اینتر زده بشه... میتونیم از دستور زیر استفاده کنیم:

Console.Writeline("Hi World");

Console.Write("My name is Hunterson);

Console.Readkey();

متن بعد از این دستور پایینش نوشته میشه در واقع بعد از نمایش دادن این متن اتوماتیک یک بار اینتر زده میشه و متن بعدی یک خط پایین تر نمایش داده میشه.

برای تغییر رنگ میتونیم اول دستور زیر رو بنویسیم بعد دستورات بالا رو بنویسیم:

Console.ForegroundColor=ConsoleColor.رنگ مورد نظر شما;

مثله:

Console.ForegroundColor=ConsoleColor.Red;

نکته: اگه دستوره بالا رو بالای دستور Hi World قرار بدیم رنگ هردو متن عوض میشه و اگه خواستید رنگ متن دوم اینطوری نشه و سفید باقی بمونه... بالای دستور Console.Write("My name is Hunterson); دستور زیر رو مینویسیم:

Console.ForegroundColor=ConsoleColor.White;

یه نکته ای که باید توی کد نویسی توجه کنید اینه که دستورها همیشه نوبت به نوبت اجرا میشن یعنی اول رنگشون مشخص میشه بعد متن ها با اون رنگ نمایش داده میشن پس نظم توی نوشتن برنامه فوق العاده زیاد تاثیر داره.

هرگونه سوال یا مشکلی داشتید توی بخش یادداشت من بپرسید... منم در خدمتتون هستم.

خوب دوستان عزیز این جلسه هم به پایان رسید... امیدوارم لذت برده باشید.
موفق باشید S0 (29)
4K Wallpaper Games

پاسخ
خسته نباشی داداش چرا ویندوز فورم رو آموزش ندادی اونکه بهتره
[تصویر:  ceb35c2332302.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش برنامه نویسی اندروید elecomco 0 1,291 04-04-2020, 11:59 AM
آخرین ارسال: elecomco
  چگونه یک دانلود منیجر ساده به زبان سی شارپ بنویسیم؟ (آموزش) Mr.ISO 1 1,944 07-17-2019, 05:49 PM
آخرین ارسال: banirazavi
  دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی python White Beard 1 1,586 11-18-2018, 07:01 PM
آخرین ارسال: thepixelman
  تاپیک قرار دادن برنامه های ساخته شده توسط کاربران فروم who i am 0 1,458 01-18-2017, 11:31 AM
آخرین ارسال: who i am
  آموزش C# | آموزش سی شارپ ostadsho2 0 1,710 08-27-2016, 10:35 PM
آخرین ارسال: ostadsho2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان