امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش نظرات و سوالات در مورد طراحی بازی
Question 
با عرض سلام

از همه دوستان خواهش می کنم تا نظرات و بیشنهادات و سوالات خود در مورد تابیک طراحی بازی در اینجا مطرح کنند تا نظم در آموزش حفظ شود و ترتیب درسها بهم نخورد

با تشکر سید رضا سعیدی

[تصویر:  08081542632157012999.jpg]
[تصویر:  6a673f09493a.jpg]
پاسخ
(06-01-2013, 02:39 PM)'Reza_Funny' نوشته است: با عرض سلام

از همه دوستان خواهش می کنم تا نظرات و بیشنهادات و سوالات خود در مورد تابیک طراحی بازی در اینجا مطرح کنند تا نظم در آموزش حفظ شود و ترتیب درسها بهم نخورد

با تشکر سید رضا سعیدی

[تصویر:  08081542632157012999.jpg]

سلام آیا شما به موتور آنریل انجین آشناییت دارید؟ اگر دارید به نظر شما من در تابستان مقاله های در این رابطه را بخوانم و یاد بگیرم یا بایستم آنریل 4 بیاد رابط کاربری شون و کار کردن باهاشون با همدیگر فرق داره آره یا نه مثلا اگه انریل 3 را یاد بگیرم می تونم با 4 هم کار کنم؟؟؟؟؟؟(دوستان دیگر هم اگه می دونند پاسخ بدهند.) ممنون سوال دیگری داشتم می خواستم بدانمخ برنامه نویسی را از کجا شروع کنم شما اگر لینکی چیزی در اختیار دارید در اختیار بنده قرار می دهید.
فقط اللهConfused29:
از جایی شنیدم: ((انسان دوست دارد بزرگ شود ولی وقتی بزرگ می شود حسرت کودکیش را می خورد.)) پس حال را دریاب تا از این بزرگتر نشدی فقط خدایی که انسان ها را آفرید به یاد داشته باش.)) یا الله شکر (چرا خدا را با این اسم زیبا که دوست دارد با این نام صدایش بزنیم صدا نزنیم!)

پاسخ
اولا که شما از کجا می دونید که آنریل انجین 4 اصلا رایگان قرار میگیره که انقدر با اطمینان میگید یاد بگیری ؟!...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]...آنریل انجین 3 هم اسباب بازی نیسو اگه بخواید رایگانشو داشته باشید باید از UDK استفاده کنید...که اونم اگه تا به حال با هیچ موتوری {منظورم گیم میکر نیست !} کار نکردید احتمالا چند ماه وقت ببره تا تقریا با کلیاتش آشنا بشید...UDK هم از هیچ زبان برنامه نویسی مشخصی استفاده نمی کنه...و میشه گفت زبان برنامه نویسیش یک چیزی بین جاوا و C++ هست ولی اصلا پیشنهاد نمی کنم که برید سمتش...اکثر کسایی که از موتور استفاده می کنن از اسکریپت های خود موتور انشعاب میگیرن برای بازی هاشون که برنامه نویسی با این موتور فکر نمی کنم کار شما باشه...بهترین گزینه برای شما یونیتی هست چون هم برنامه نویسی توش سادست و هم آموزش هاش مثل مور و ملخ ریخته...ولی برای اشنایی با کلیات بازیسازی گیم میکر می تونه برنامه خوبی باشه...برنامه نویسی رو هم به نظر من از ویژوال بیسیک شروع کنید چون می تونید با برنامه نویسی کاملا آشنا بشید و بعد برید سراغ زبان های دیگه... و در آخر باید بگم که بازیسازی کار الکی نیست چون تجربه می خواد ....ایده می خواد ...زمان می خواد...پس زیاد انتظاراتتون رو بالا نبرید که فکر کنید از همون اول می تونید گیرز و کرایسیس بسازید...امیدوارم که موفق بشید [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  rcqcmxsqjmvdyyqa7zbm.jpg]
پاسخ
یک نکته کلی رو یادآور بشم

این چند تابیک که من اونارو راه اندازی کردم مربوط به موتور های بازی سازی نمی شوند و من اینو چندین بار گفتم
خواهشا سوالاته انجین ها رو اینجا مطرح نکنید

یکی از مشکلات ما ایرانی ها اینه که قبل اینکه طراحی بازی یاد بگیریم میریم سراغ انجین ها و و قتی اونارو یاد میگیریم فکر میکنیم بازی ساز شدیم
[تصویر:  6a673f09493a.jpg]
پاسخ
خوب...واسه دست گرمي من شروع ميكنم به سوال پرسيدن...(رضا فقط بحث رو گرم كن...جواب نده چون ميدونم كه ميدوني)

خوب...سوال من اينه...  شما در بازي به گرافيك بيشتر اهميت ميدين يا داستان و يا گيمپلي؟
ميدونم كه خيلي كلي گفتم...اگه راحتين ميتونين بخش بخش جواب بدين...
(جواب كاملا سليقه اي هست... و هيچكس حرف اشتباهي نميزنه)
پاسخ
(06-02-2013, 02:57 AM)'Ranoe' نوشته است: خوب...واسه دست گرمي من شروع ميكنم به سوال پرسيدن...(رضا فقط بحث رو گرم كن...جواب نده چون ميدونم كه ميدوني)

خوب...سوال من اينه...  شما در بازي به گرافيك بيشتر اهميت ميدين يا داستان و يا گيمپلي؟

به شخصه به گیم پلی و داستان فقط اهمیت میدم ، نه اینکه گرافیک اصلا برام مهم نباشه ولی در اول گیم پلی بازی رو جذاب میکنه.
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
(06-02-2013, 02:57 AM)'Ranoe' نوشته است: خوب...واسه دست گرمي من شروع ميكنم به سوال پرسيدن...(رضا فقط بحث رو گرم كن...جواب نده چون ميدونم كه ميدوني)

من به گیم پلی ای که با داستانی عمیق فرو میرود را دوست دارم! مانند بایوشاک بیکران
[تصویر:  13939600899284675628.jpg]
پاسخ
حالا هم به سوال قبليم جواب بدين هم به ايني كه الان ميپرسم....
بازي هاي كوچيك به نظر شما پرمخاطب تر هستند يا بازيهاي بزرگ؟

پاسخ
(06-02-2013, 05:43 PM)'Ranoe' نوشته است: حالا هم به سوال قبليم جواب بدين هم به ايني كه الان ميپرسم....
بازي هاي كوچيك به نظر شما پرمخاطب تر هستند يا بازيهاي بزرگ؟

هر جفتش !...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]...برای موبایل من به شخصه بازی های کوچیک رو به بازی هایی مثل Real racing و مدرن کمبت ترجیح میدم ...ولی برای پلتفرم های دیگه نوع بزای مهمه نمیشه گفت باززی های کوچیک پر مخاطب تره یا بازی های بزرگ ...مثلا الان کال اف یک بازی بزرگه ولی تا دلت بخواد طرفدار داره ولی بعد اون ماریو تقریبا میشه گفت طرفداراش در همون حده ولی هیچ ربطی به هم ندارن...پس نمیشه حدس دقیقی در این مورد زد [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  rcqcmxsqjmvdyyqa7zbm.jpg]
پاسخ
خوب ايني كه گفتي خوبه...ولي يه لحظه بيا طيف سني افرادي كه مينيگيم بازي ميكنن رو ببينيم...و نكته زن و مرد يادت نره...
Call of duty را با Angry birds مقايسه كن...
به جرعت ميتونم بگم توانايي بازي Angry birds رو مادر من كه هيچي...مادربزرگم هم ميتونه بازي كنه...
اما call of duty طبيعتا كنترل زيادي مخواد پس سن يه چيزي ميشه بين ١٢ تا خيلي خوشبين باشيم ٣٥ سال...(البته آمار در كشورهاي ديگر فرق داره)و علاوه بر اون مخاطب زن را هم از دست ميده...
اين كه چرا پرفروش هست بايد بگم كه ميزان فروشش شايد اونقدر هم كه فكر ميكني بالا نباشه...ولي به خاطر ٤٠$ قيمت و قانون كپي رايت و فروش جهاني سود ميكنه...
در عوض الان كدوم مبايلي رو ديدي كه توش angry birds نباشه؟

خوب...اينم راهنمايي من...حالا باز هم نظر بدين و سوال بپرسين...
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رونمایی از بازی و پوستر بازی ایرانی مبارک Mativ 0 1,884 08-04-2015, 01:46 AM
آخرین ارسال: Mativ
  آموزش حرفه ای طراحی بازی Reza_Funny 22 8,730 06-29-2013, 02:26 PM
آخرین ارسال: Reza_Funny
Question نظر سنجی در مورد آموزش ساخت بازی Reza_Funny 10 3,241 06-02-2013, 03:08 AM
آخرین ارسال: Ranoe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان