امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه سری بازی call of duty
با سلام خدمت گیمفایی های عزیز
همونطور که از تیتر معلومه بنده قراره تارخچه بازی معروف call of duty رو بررسی کنم
1.call of duty
[تصویر:  Call_of_Duty_Cover-210x300.jpg]
اولین باززی کال اف دیوتی در سال 2003 توسط infinity wards ساخته شد و توسط Activision منتشر شد این سری از فرانچایز در جنگ جهانی دوم اتفاق میوفته  که شما کنترل سربازی از امیریکا.انگلیس.شوروی برعهده دارید و در بازی باید ژرمن هارا به هلاکت برسانید 
این بازی برو روی PC منتشر شد 
2.call of duty 2
[تصویر:  Call_of_Duty_2-252x300.jpg]این سری از بازی در سال 2005 توسط infinity ward ساخته شد و توسط Activision منتشر شد و از سوی منتقدان بازی همچون game informer بهترین بازی جنگ جهانی نامیده شد 
ن بازی بر روی PC.x360 منتشر شد
3.Call of duty 3
[تصویر:  call-of-duty-3-212x300.jpg]
این بازی که شماره سوم کال اف دیوتی بود دیگر به دست infinity ward ساخته نشده بود و treyarch وظیفه ساخت بازی رو داشت برخلاف دوسری قبل این بازی تنها برای و کنسول نسل هفتم عرضه شد 
این بازی در سال 2006 عرضه شد
4.Call of duty 4:modern warfare
[تصویر:  CoD4_boxart-208x300.png]
در این سری دیگر خبری از جنگ جهانی نبود و این بازی به سمت جنگ های مدرن کشیده شده بود این بازی دارای گرافیکی خارقالعاده برای زمان خود داشت و توانست موفقیتی بسیار عالی بدست اورد 
بازی توانست 13 ملیون نسخه به فروش برساند 
این بازی در سال 2007 و برای PC.و کنسول های نسل هفت منتشر شد
5.call of duty:world at war

[تصویر:  Cod-waw-240x300.png]
این بازی دوباره به زمان های جنگ جهانی باز گشته بود 
شاید بتوان گفت که یکی از موفق ترین عنوان در این فرانچایز بود این بازی توانست متای خوبی رو کسب کنه و نظر طرفداران رو جلب کنه
این بازی در سال 2008 و برای کنسول های نسل هفتم و پی سی منتشر شد
6.call of duty: modern warfare 2
[تصویر:  Modern_Warfare_2_cover-243x300.png]
این بازی توانست با فروش بسیار عالی 23 ملیون نسخه رتبه سوم پر فروش ترین بازی امریکا رو کسب کنه این سری از بازی بهترین سری از این فرانچایز از لحاظ فروش بود که توانست متای خوبی رو کسب کنه و به بهترین بازی در این فرانچایز تبدیل بشه
این بازی در سال در سال 2009 و برای کنسول های نسل هفت و پی سی منتشر شد
7.Call of duty:black ops
[تصویر:  black-ops-217x300.jpg]
ن بازی اولین بازی از سری black ops بود که منتشر شد د ازی داستان جنگ های سرد را به روایت میرساند که بازی از لحاظ داستانی نسبتا قوی ظاهر شد
این بازی برای کنسول های نسل هفتم و پی سی عرضه شد
8:call of duty:mw3
[تصویر:  Cover_MW3-237x300.jpg]
این بازی 750 ملیون دلار در پنج روز به فروش رساند که رکوردی جدیدی در خودی خود بود این بازی از ادامه نسخه قبل روایت میشد
این بازی در سال 2011 برای کنسول های نسل هفتم و پی سی منتشر شد
9.call of duty black ops 2
[تصویر:  BO2_RP_Boxart-243x300.png]
این بازی برای بار اول به اینده سفر کرد که با واکنش منفی از سوی بعضی از منتقدان روبرو شد وقایع بازی در سال 2025 اتفاق میوفته
این در سال 2012 برای کنسول های نسل هفتم و پی سی منتشر شد
10.call of duty ghost
[تصویر:  Call_of_Duty_Ghosts_cover-213x300.jpg]
ب ورود کنسول های نسل هشتمی infinity ward نیر باید از پس گرافیک بازی بر می امد بازی داستان را از زمانی اغاز کرد که گاست باز گشته است بازی از لحاظ داستانی بسیار قوی عمل کرد ولی نتوانست از پس گرافیک این عنوان به عنوان نسل هشتم بر بیاید که یک نقطه تاریک برای این بازی بود
این بازی در سال 2013 برای کنسول های نسل هفت و هشت و پی سی منتشر شد
11.call of duty:advanced 
warfare
[تصویر:  Call_of_Duty_Sledgehammer_Games-253x300.jpg]
در سال 2014 نسخه یازدهم این بازی منتشر ولی دیگر خبری از infinity ward نبود و این دفعه ساخت بازی بر عهده sledgehammer games بود و با انتشار Activision این بازی داستان بسیار رسایی داشت و همینطور توانست از عهده گرافیک نیز بر بیاید این بازی در سال 2014 و برای کنسول های نسل هشت و هفت و پی سی منتشر شد
فرانچایز کال اف دیوتی توانست از سال دوهزارو سه تا الان خوب ظاهر شود با این که بازی تغییرات بسیاری به خود دید ولی توانست به یکی از بهترین فرانچایز ها تبدیل شود

پاسخ
واقعا خاطراتم زنده شد با کالاف 1 و 2 ، بعدش با modern warfare1_2 که واقعا از لحاظ داستانی قوی بودن مخصوصا modern warfare2 که صحنه های خیلی احساسی ای داره مثلا اونجایی که دوستمون گوست رو جلوی چشمون در حالی که ضخمی افتادیم میکشن یا آخر بازی، کلا عالی بود، بلک اپس یک ام واقعا جالب بود. با بلک اپس دو زیاد حال نکردم چون داستانش به دل نمیشست، اما کالاف گوست خیلی قشنگ بود این که برادر بودن و باباشون، کلا باید دقت کرد که تو این بازی برحلاف همه ی المان های اکشن و شوتر باید به داستان خییلیی اهمیت داده بشه وگرنه میشه یه بازی بکش برو جلو، در کلا دوست دارم این بازیو
[img=0x0]http://uupload.ir/files/cv8y_photo_2016-09-08_15-12-24.jpg[/img]
پاسخ
بد نبود ولی بهتر بود متا بازیها رو هم میگفتی، و یکم بیشتر توضیح میدادی.
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
یه لحظه کل سری Modern Warfare از جلوی چشمم رد شد :cry:
دمت گرم
[تصویر:  j7hb_59873-true-detective-cohle-quotes.jpg]
پاسخ
(07-24-2015, 04:56 PM)Le0Nard0 نوشته است: بد نبود ولی بهتر بود متا بازیها رو هم میگفتی، و یکم بیشتر توضیح میدادی.
خب دیگه اگه همه چیرو توضیح میدادم یکم زیاد میشد و همینطور شامل اسپویل میشد در مورد متا هم به دلیل اینکه سایت متاکریتیک برای من بالا نیومد نمیدونم چرا ولی حتما اگه باز میشد متا هم میزاشتم ولی اگه مقاله یکم زیاد باشه دیگه کسی حوصله نمیکنه همه رو بخونه
با تشکر از از انتفاد خوبت

پاسخ
(07-24-2015, 05:10 PM)mahan-shadow نوشته است:
(07-24-2015, 04:56 PM)Le0Nard0 نوشته است: بد نبود ولی بهتر بود متا بازیها رو هم میگفتی، و یکم بیشتر توضیح میدادی.
خب دیگه اگه همه چیرو توضیح میدادم یکم زیاد میشد و همینطور شامل اسپویل میشد در مورد متا هم به دلیل اینکه سایت متاکریتیک برای من بالا نیومد نمیدونم چرا ولی حتما اگه باز میشد متا هم میزاشتم ولی اگه مقاله یکم زیاد باشه دیگه کسی حوصله نمیکنه همه رو بخونه

نه داداش هدفو نگرفتی، میگم یکم در مورد گیمپلی، گرافیک و داستان (طوری که اسپویل نشه) که بازیبازان دوباره به طرف بازی ها کشانده شوند.
این مقاله از نظر عنوان عالی است و طرفداران CoD دوست داشتند این مقاله یکم درازتر بود، چون کسی که تند تند میخونه(مثل من) 3سوته مقاله رو تموم میکنه.
سپاس از Lightninghero
پاسخ
وای کالاف 1  241 دو بار تمومش کردم بهترین تجربه ی شوتر عمرم بود یادش بخیر
بهترین نسخه سری : مدرن وارفار 1
بدترین نسخه : گوستس
مورد انتظار ترین نسخه اودنس وارفار (که انتظاراتو تقریبا برطرف کرده)
و لذت بخش ترینم بلک آپس 1
اینا نظرای من درباره این فرنچایزه
ممنون بابت مقاله ولی ایکاش واسه هر کدوم حداقال 10 خط توضیح میدادی
پاسخ
(07-24-2015, 05:20 PM)Le0Nard0 نوشته است:

نه داداش هدفو نگرفتی، میگم یکم در مورد گیمپلی، گرافیک و داستان (طوری که اسپویل نشه) که بازیبازان دوباره به طرف بازی ها کشانده شوند.
این مقاله از نظر عنوان عالی است و طرفداران CoD دوست داشتند این مقاله یکم درازتر بود، چون کسی که تند تند میخونه(مثل من) 3سوته مقاله رو تموم میکنه.

باشه حتما احتمالا فردا یکی دیگه بنویسم طولانی تر و بیشتر متاروهم میگیرم احتمالا اگه از نظر مدیران مشکلی نداشته باشه

پاسخ
(07-24-2015, 05:22 PM)mahan-shadow نوشته است:
(07-24-2015, 05:20 PM)Le0Nard0 نوشته است:

باشه حتما احتمالا فردا یکی دیگه بنویسم طولانی تر و بیشتر متاروهم میگیرم احتمالا اگه از نظر مدیران مشکلی نداشته باشه

داداش اگه بازم سایت متا بازی نشد پ.خ بده برات همه اون بازیها رو متاش رو برات بفرستم ;)
سپاس از Lightninghero
پاسخ
سلام ماهان عزیز
اول از همه تشکر می کنم بابت مقاله ی خوبتون بسیار خوب بود.
حالا یک پیشنهاد که با خوندن نظرات به ذهنم رسید رو می خوام بهت بگم که به یاری خدا در مقالات آینده ات اگر مایل بودی استفاده کنی.
ببین وقتی می خوای تاریخچه یک بازی مثل همین ندای وظیفه رو بنویسی و به دلیل تعداد زیاد همان طور که گفتی مقاله بسیار طولانی میشه و کسی زعبت به خوندنش نمی کنه(که البته این اشتباه هست به هر حال نویسنده زحمت کشیده برای این مقاله) حالا برای اینکه از این امر جلوگیری بشه بهتر مقاله ات رو قسمت بندی کنی و توی هر قسمت به توضیح در مورد هر قسمت بپردازی.
در ضمن به دلیل اینکه COD Black OPS III هم معرفی شده و اطلاعات کافی برای توضیح در مورد بازی داده شده بهتر بود در این لیست قرار داده می شد.
با تشکر موفق باشید.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Battle field or call of duty levi ackerman 35 14,101 07-30-2015, 11:00 PM
آخرین ارسال: Alireza Nikandish
  تاپیک هواداران Call of Duty Rise of Duty 1 1,968 07-24-2015, 02:44 AM
آخرین ارسال: Old Snake

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان