امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه ی استودیو ی bethesda
Information 
با سلام
با تشکر از شما دوستان از تایپک قبلی و این بار تاریخچه ی استودیو بتسدا هست با ما همراه باشید
توجه:در متن از زبان انگلیسی فقط برای راحت تر شدن تلفظ استفاده شده

[تصویر:  20020-1-1341598064.jpg]
Bethesda Softworks, LLCیکی از شرکت های بازیسازی آمریکا هست یه که در سال 1982 تاسیس شد. بتسدا(Bethesda) زیر مجموعهای از شرکت زنی‌مکس مدیا( ZeniMax Media) است ، شرکت درابتدا در مریلند تاسیس شد ,اما اکنون به راکویل منتقل شده و مجموعه گسترده ای از بازی شامل مسابقه، شبیه سازی، و ورزش، فرانچایز بزرگ بتسدا در سراسر جهان توزیع شده است.
بتسدا توسعه دهنده و ناشر سرگرمی های مختلف  برای بیش از دو دهه بوده است. در سال 2001 بتسدا تبدیل به یک ناشر شد استودیو تازه شکل گرفته بتسدا به توسعه دهنده بازی های خود را تبدیل شد. در سال 1986 کریستوفر ویور(Christopher Weaver ) بتسدا را در مریلند، تاسیس کرد ، و پس از مدتی به راکویل( Rockville) نقل مکان کرد، در سال 1990، این شرکت   سابقه ی خیلی خوبی در ساخت بازی بر روی  PC و کنسول بازی داشت. کریستوفر ویور و رابرت آلتمن(Robert Altman ) زنی مکس ودیا را در سال 1990 تاسیس کردند
[تصویر:  BGS-Jeff_Lundin.jpg]
نمایی از داخل استودیو
بتسدا در سال 1986 با کمک فیزیک پایه , توانست برای اولین بار  شبیه سازی های ورزشی را خلق کرد و برای آتاری ST,ناخدا(Commodore) آمیگا و ناخدا 64/128  عرضه کرد .(زمین فوتبال!). بازی در اوایل نمره های قابل قبولی از مطبوعات بازی دریافت کند.
این شرکت, بهترین شرکت شناخته شده در ساخت سری کتیبه های بزرگتر ( The Elder Scrolls) در سبک RPG است ،  واین بازی با برنامه نویس اصلی خود یعنی جولیان لفای( Julian Lefay)شناخته شده است. قسمت اول از این سری، تحت عنوان کتیبه ها بزرگتر: میدان جنگ(The Elder Scrolls: Arena) ، در سال 1994 منتشر شد.از آن زمان به بعد قسمت های متعددی از بازی ساخته شد.
دنباله بازی با نام های   Oblivion, Morrowind , Daggerfall  و skyrim به ترتیب در سال های 1996،  2002  ، 2006  و  2011 منتشر شدند. علاوه بر این بازی, تا الان سه اسپین آف:جنگ مار پیچ (spin-offs: Battlespire) در سال 1997و نگهبان های قرمز(Redguard) در سال 1998 و سری ایجا کتیبه:سفرها(The Elder Scrolls Travels)
بتسدا هم چنین با انتشارعناوین فرانچایز فیلم های محبوب، از جمله نابودگر(the terminator)، پیشتازان فضا(Star Trek) و دزدان دریایی کارائیب(Pirates of the Caribbean) شناخته شده است.
[تصویر:  250px-Jlefay1.jpg]
آفای جولیان لفای
در سال 2004، حق فرانچایز پاییز آشکار (Fallout) توسط بتسدا از شرکت  اینرپلی پرو داکشن (Interplay Productions ) خریداری شد و توسعه بازی Fallout 3 را به استودیو بتسدا و تحویل داد بازی پاییز آشکار3 (Fallout 3) در 28 اکتبرسال 2008منتشر شد،. پنج بسته محتوایی قابل دانلود برای بازی Fallout 3 در سال بعد منتشر شد .  به اسم های:انکوریج( Anchorage) ، پیت( The Pitt) ، فولاد شکسته( Broken Steel) ، نقطه مواظب(Point Lookout)
وMothership zeta. عنوان جدید پاییز آشکار با نام, پاییز آشکار:وگاس جدید(Fallout: New Vegas) در سال 2010 منتشر شد
بتسدا همچنان به انتشار فرانچایزهای جدید ادامه دادند، مرطوب(wet) و سرکش جنگجو(Rogue Warrior) در سال 2010،  
و آستانه خزانه ی چلب چلوبرا آستانه(Splash Damage's Brink) و
سرگرمی در شکار اینسایل:جعل شیطان(inXile Entertainment's Hunted: The Demon's Forge') در سال 2011
در 24 ژوئن سال 2009، شرکت اصلی بتسدا یعنی زنی مکس مدیا(ZeniMax Media ) ، شناسه نرم افزار(id Software) را تولید کرد و عنوان هایی، از جمله خشم(Rage)،  با استفاده از id software منتشرکرد.  و پس از آن بازی های دیگر با استفاده از
شناسه فنی 5 موتور (id Tech 5 game engine) ساخت و منتشر کرد.
تعدادی از بازی های منتشر شده از Bethesda
Fallout series
The elder scrolls series
Doom series
The evil within
Wolfenstein: The New Order
Dishonored
برترین بازی های Bethesda
The elder scrolls skyrim v: skyrim
[تصویر:  the_elder_scrolls_v_skyrim.jpg]
Fallout3
[تصویر:  header.jpg?t=1420672506]
بدترین بازی های Bethesda
Brink
[تصویر:  BRINK_(game_box_art).jpg]
Wet
[تصویر:  Wet_game.jpg]
Doom3
[تصویر:  Doom_3_BFG_Edition.jpg]
ویژگی های id tech 4
• 20 گیگا بایت از داده بافته ها را به روش MegaTexture را در خود ذخیره و بافت ها به صورت 128000x128000پیکسل نشان میدهد
که باعث میشود سازندگان نگران محدودیت بافت نباشدند
• تشکیل نیم سایه در سایه با استفاده از نقشه های سایه ها
• به وسیله cpu  قدرتمندی که دارد منطق بازی، هوش مصنوعی، فیزیک، و پردازش صدا بهتر خواهد بود

نظر شما چیست؟؟کدام استودیو ی بازی سازی رو دوست دارید تا ازش مقاله ای تهیه کنم
پاسخ
بسیار عالی
راستی خودت این هارو ترجمه میکنی!!
ایول داداش
برو تو کار یوبی سافت تا ببینیم که چی شد به عرش رسید و از عرش به فرش
خسته نباشی دلاور
پاسخ
(03-04-2015, 11:23 PM)محمد امین 78 نوشته است: بسیار عالی
ایول داداش
خسته نباشی

ممنونم ازت 
اره داداش گلم خودم ترجمه میکنم 
در مورد یوبیسافت هم دو مورد داره 
1 تاریخچه تو خود سایت هست با تغییرات جزئی بزارم که تا 1 ساعت دیگه تو فروم میبینه
2 خودم برم از سایته ترجمه کنم که طول میکشه چون استودیو های دیگه هست که دوستان گفتن باید بزارم
پاسخ
(03-04-2015, 11:36 PM)batgamer نوشته است:
ایول داداش
خسته نباشی

ممنونم ازت 
1 تاریخچه تو خود سایت هست با تغییرات جزئی بزارم که تا 1 ساعت دیگه تو فروم میبینه
2 خودم برم از سایته ترجمه کنم که طول میکشه چون استودیو های دیگه هست که دوستان گفتن باید بزارم

باشه پس منتظرت هستیم.!
موفق باشی
پاسخ
(03-04-2015, 11:37 PM)محمد امین 78 نوشته است:
ایول داداش
خسته نباشی

ممنونم ازت 

باشه پس منتظرت هستیم.!
موفق باشی

ببخشید داداش گیج شدم 1 یا 2 
کدوم کارو کنم؟؟
پاسخ
(03-04-2015, 11:40 PM)batgamer نوشته است:
ایول داداش
خسته نباشی

ممنونم ازت 

باشه پس منتظرت هستیم.!
موفق باشی

کدوم کارو کنم؟؟

هر کدوم که به نظرت جامع تر باشه رو بذار
یا هر وقت وقت کردی و تونستی بذار...
تا فیض ببریم
پاسخ
(03-04-2015, 11:43 PM)محمد امین 78 نوشته است:
ایول داداش
خسته نباشی

ممنونم ازت 

باشه پس منتظرت هستیم.!
موفق باشی

کدوم کارو کنم؟؟

تا فیض ببریم

پس داداش 2 رو میزارم چون 1 تو خود سایت هست 
پاسخ
(03-04-2015, 11:49 PM)batgamer نوشته است:
(03-04-2015, 11:43 PM)محمد امین 78 نوشته است:
(03-04-2015, 11:36 PM)batgamer نوشته است: ممنونم ازت 

باشه پس منتظرت هستیم.!
موفق باشی

کدوم کارو کنم؟؟

تا فیض ببریم

پس داداش 2 رو میزارم چون 1 تو خود سایت هست 

خیلی هم عالی
موفق باشی
منتظرت هستم!
پاسخ
سلام دوست عزیز
ممنون بابت مقاله واقعا اطلاعات خیلی خوبی رو داری انتقال میدی.
معرفی کردن تاریخچه ی شرکت های بازی سازی کمتر جایی پیدا میشه که بهش توجه کرده باشند ولی شما داری میترکونی با مقاله هات.
فقط یکسری نکات:
نوشته هات رو مرتب کن چون واقعا خیلی بهم ریخته هست و همه چی با فاصله های خیلی زیادی وجود داره.
بهتر بود اسم شرکت رو به انگلیسی مینوشتی توی اسم مقاله
در مورد موتور گرافیکی این شرکت و از خصوصیات و معایب این موتور هم میگفتی خیلی بهتر میشد.
ممنون بابت مقاله و ترجمه منتظر معرفی های بعدی از شما هستیم.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(03-05-2015, 12:27 AM)مجید نصر نوشته است: سلام دوست عزیز
ممنون بابت مقاله واقعا اطلاعات خیلی خوبی رو داری انتقال میدی.
معرفی کردن تاریخچه ی شرکت های بازی سازی کمتر جایی پیدا میشه که بهش توجه کرده باشند ولی شما داری میتر***** با مقاله هات.
فقط یکسری نکات:
نوشته هات رو مرتب کن چون واقعا خیلی بهم ریخته هست و همه چی با فاصله های خیلی زیادی وجود داره.
بهتر بود اسم شرکت رو به انگلیسی مینوشتی توی اسم مقاله
در مورد موتور گرافیکی این شرکت و از خصوصیات و معایب این موتور هم میگفتی خیلی بهتر میشد.
ممنون بابت مقاله و ترجمه منتظر معرفی های بعدی از شما هستیم.

1 چون عنوان تایپک هست فکر نکنم اجازه بدن (اگه بدن انگلیسی میکنم)
2 یه سری خصوصیات این موتور رو خوندم و فهمیدم و اضافه کردم اما معایب رو نداشت(یا من نفهمیدم)
ممنون از شما و دوستان گل واقعا آدم انرژی میگیره 
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ویدیوی بررسی تاریخچه و داستان بازی هیتمن به زبان فارسی mrdot2010 0 1,882 11-05-2020, 01:54 AM
آخرین ارسال: mrdot2010
  آغاز یک حماسه! | تاریخچه سری بازی Grand Theft Auto Yves Guillemot 14 6,709 04-14-2016, 07:14 PM
آخرین ارسال: ALIREZA A.T.A
  تاریخچه ی گیم - نگاهی به ماندگار ترین عناوین صنعت بازی های ویدئویی سجاد محمدی پور 16 4,246 01-20-2016, 01:52 PM
آخرین ارسال: سجاد محمدی پور
  تاریخچه استدیو Bioware|استدیو ای بزرگ اما بی ادعا! justfifa 13 4,675 12-12-2015, 01:11 AM
آخرین ارسال: justfifa
  تاریخچه سری بازی های Assassin's Creed MWOLFM 10 5,605 12-11-2015, 10:45 AM
آخرین ارسال: pouriajoker

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان