امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترفند افزایش رم توسط هارد دیسک
سلام دوستان[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
امروز در سایت گیمفا کاربری ترفند افزایش سرعت رم توسط هارد رو به اشتراک گذاشت ولی خیلی ها فکر کردن داره شوخی میکنه یا خدایی نکرده دروغ میگه
ولی حرف هاش درست بود این ترفند یکم قدیمی هستش و عملی میباشد باور کنید راست میگم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
خب میریم سر اصل مطلب در ویندوز xp 
اول بر روی My Computer  راست کلیک میکنید و گزینه ی 
Properties

رو انتخاب میکنید زبانه ی 
Advanced رو انتخاب میکنید 
بعدش در 
Performance
 گزینه 
Settings 
انتخاب میکنید
 در این قسمت نیز زبانه 
Advanced
  رو انتخاب میکنید  
Virtual memory
گزینه 
Change
 را انتخاب کنید
درایوی رو که میخواهید برای رم استفاده کنید انتخاب میکنید  گزینه 
Custom size
 را فعال کنید و مقداری رو که میخواهید استفاده کنید رو به mb وارد کنید بعدش بعد کلید 
Set
فشار دهید و  
تمامی پنجره های باز شده را 
Ok
 کنید 

و سیستم رو ریستارت کنید

++
اخطار
دوستانه عزیز من خودم از این روش استفاده کردم ولی نمیدونم برای سیستم مشکل درست میکنه یا نه 
اگه خواستید از این روش استفاده کنید بنده هیچ گونه 
مسئولیتی رو قبول نمیکنم هر گونه خرابی به گردن خودتونه 

وقتی همه چیو میخوای از بام دنیا بهت نگاه میکنن گرگا
زوزه میکشن آروم آروم بیدار میشی با هشدار 
شنا کن این یه دریاس من درویش شرقم برا فردا
پاسخ
یعنی رو ویندوز7 نمیشه این کارو کرد[img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
پاسخ
(05-20-2013, 10:03 AM)'manhunt' نوشته است: یعنی رو ویندوز7 نمیشه این کارو کرد[img]images/smi/s0 (38).gif[/img]این امکان در ویندوز سون وجود داره

در جواب دوست عزیز این امکان وجود داره:
اول my computer کلیک راست کنید و گزینه properties کلیک کن در بنجره باز شده از سمت چب گزینه advanced system settings رو انتخاب کن  در بنجره جدید روی گزینه settings اولی کلیک کن در بنجره جدید تب advanced انتخاب کن و بعد روی گزینه change کلیک کن تیک گزینه بالای بنجره رو بردار و روی گزینه custom کلیک کن و مقدار مورد نظر (دو برابر مقدار رم اصلی ) وارد کن وروی گزینه set کلیک کن و تمام بنجره هارو ok کن که بعد از اون ویندوز از شما در خواست restart میکنه تا تغییرات انجام شه... ![img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
(05-20-2013, 11:51 AM)'reza595' نوشته است:
(05-20-2013, 10:03 AM)'manhunt' نوشته است: یعنی رو ویندوز7 نمیشه این کارو کرد[img]images/smi/s0 (38).gif[/img]این امکان در ویندوز سون وجود داره

در جواب دوست عزیز این امکان وجود داره:
اول my computer کلیک راست کنید و گزینه properties کلیک کن در بنجره باز شده از سمت چب گزینه advanced system settings رو انتخاب کن  در بنجره جدید روی گزینه settings اولی کلیک کن در بنجره جدید تب advanced انتخاب کن و بعد روی گزینه change کلیک کن تیک گزینه بالای بنجره رو بردار و روی گزینه custom کلیک کن و مقدار مورد نظر (دو برابر مقدار رم اصلی ) وارد کن وروی گزینه set کلیک کن و تمام بنجره هارو ok کن که بعد از اون ویندوز از شما در خواست restart میکنه تا تغییرات انجام شه... ![img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون از راهنمایی شما
پاسخ
این کار هیچ ضرری نه برای رم و نه هارد داره و خیلی رو سرعت سیستم تاثیرگذاره البته لازم به ذکر در بازی ها هم مثل رم اصلی خیلی موثر هست شخصا با این کار مشکل افت فریم در بازی هام حل شد..!
پاسخ
درسته ضرر انچنانی نداره ولی خب هیچی جای رم اصلی رو نمیگری رمی با فرکانس بالا
[تصویر:  53416617681469922958.gif]
پاسخ
بله روش مناسبیه ولی بازدهش جالی نیست! سرعت دسترسی هارد به 0.1 رم هم نمی رسه. اگر روی SSD این کار انجام شه نتیجه خیلی بهتری به دست بیاد. یه ترفندی هم هست برعکس این. تبدیل رم به هارد ولی موقتیه. با استفاده از RAMDisk. سیستم های ریچلند AMD چون 64 گیگ رم پشتیبانی می کنند به سادگی میشه مثلا 48 گیگش رو به هارد تبدیل کرد و روش دیتا ذخیره کرد. سرعت دسترسیش هم بیشتر از 10 برابر هارد دیسکه.
پاسخ
(05-20-2013, 02:52 PM)'NBA2K2012' نوشته است: درسته ضرر انچنانی نداره ولی خب هیچی جای رم اصلی رو نمیگری رمی با فرکانس بالا

صد درصد هیچی جای رم رو نمیتونه بگره ولی خب میتونه یه کمکی باشه

(05-20-2013, 03:01 PM)'Expellite' نوشته است: بله روش مناسبیه ولی بازدهش جالی نیست! سرعت دسترسی هارد به 0.1 رم هم نمی رسه. اگر روی SSD این کار انجام شه نتیجه خیلی بهتری به دست بیاد. یه ترفندی هم هست برعکس این. تبدیل رم به هارد ولی موقتیه. با استفاده از RAMDisk. سیستم های ریچلند AMD چون 64 گیگ رم پشتیبانی می کنند به سادگی میشه مثلا 48 گیگش رو به هارد تبدیل کرد و روش دیتا ذخیره کرد. سرعت دسترسیش هم بیشتر از 10 برابر هارد دیسکه.

همون طور که گفتم هیچ وقت نمیتونه جای رم اصلی رو بگیره ولی میتونه یکم کمک کنه 
اون نرم افزاری رو که گفتی هم میشناسمش ولی تو کشور ما بیشتر کمبود رم دارن کاربرا [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
من برای همه ی درایوام انجام دادم فرقی نکرد [img]images/smi/s0 (30).gif[/img]
[تصویر:  hsnj4fx0ioxldzsfl0cv.png]
پاسخ
داداش من الآن یه چیزی رو نفهمیدم یکی به من اینو بگه که توی ویندوز 8 وقتی در آخرای کار تیک بالا رو بر می داریم،این درایو هایی که فعال می شن،باید یکیشو انتخاب کرد یا همین طوری که هست ولش کنم؟اصلااگه بخوام دو برابر رم رو بنویسم به MB چقدر می شه؟
ذهن خالق واقعيت است.براي ايجاد تغيير در واقعيت ها،بايد ذهن خود را تغيير دهيم[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star روش های افزایش قدرت سیستم برای اجرای بازی های سنگین AtabakT 4 2,051 09-21-2018, 04:17 PM
آخرین ارسال: White Beard
  کاهش رتبه‌ی سایت با افزایش محتوای تکراری طراحی سایت 0 1,424 03-13-2013, 06:31 PM
آخرین ارسال: طراحی سایت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان