امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جامعه‌ای پر از آرامش! | توضیح و بررسی داستان انیمه Psycho-Pass
(03-21-2016, 12:20 AM)Ali Akbar نوشته است: مثل اینکه این انیمه واقعا ارزش نگاه کردن رو داره! در این حد فک نمیکردم. ایشالا وقت کردم نگاش میکنم. Ghelion
مقاله ی کاملی بود. S0 (29)
"The Master of Anime" 113

بله! خیلی داستان فوق العاده ای داره! انشاالله فصل دومش هم توضیح و بررسی می کنیم!
خواهش می کنم! وظیفه ست!
خدایی دیگه ما در این حد هم نیستیم نظر لطفتونه!

(03-20-2016, 09:53 PM)tedy mehr shad نوشته است: مقاله بسیار جالبی بود بنده که به انیمه زیاد علاقه ندارم مجاب شدم psycho pass رو ببینم 113

خوشحالم چنین نظری دارید!
از اول هم هدف بنده از نوشتن این مقاله علاقمند کردن کاربران و دوستان عزیز به این انیمه و دیگر انیمه ها بود!
[تصویر:  e4f7_3ea4f3ff8d45616e224e2b324bba4603.png]
پاسخ
به به... استاد انیمه، آقا سامرند عزیز، بالاخره کار فوق العادش رو منتشر کرد...
مقاله فوق العاده بود و خیلی من رو جذب خودش کرد... راستش وقتی شروع کردم به دیدن انیمه سایکو پس، فکر نمیکردم داستانی در این حد درگیر کننده و فوق‌العاده داشته باشه... قهرمان‌ها و ضد قهرمان‌های داستان سایکو پس اونقدر عمیق و اساسی شخصیت پردازی شدن که هیچوقت نمیشه هیچ کدوم از دیالوگ هایشان را نادیده گرفت و به آن‌ها کم دقتی کرد.
با اینکه انیمه رو تا آخر ندیدم و رازهای داستانی آنچنان برام روشن نشده اما باید بگم که با خوندن این مقاله کمی داستان برام اسپویل شد که اشکلی نداره...
بسیار ممنونم از سامرند و منتظر مقاله‌های تخصصی بعدیش هستم...
[تصویر:  y0m7deepvqx6.jpg]

Darkness travels along my sight...Opening the windows to reveal the light
BAT#
پاسخ
(03-21-2016, 02:02 AM)バットマン_アスカン نوشته است: به به... استاد انیمه، آقا سامرند عزیز، بالاخره کار فوق العادش رو منتشر کرد...
مقاله فوق العاده بود و خیلی من رو جذب خودش کرد... راستش وقتی شروع کردم به دیدن انیمه سایکو پس، فکر نمیکردم داستانی در این حد درگیر کننده و فوق‌العاده داشته باشه... قهرمان‌ها و ضد قهرمان‌های داستان سایکو پس اونقدر عمیق و اساسی شخصیت پردازی شدن که هیچوقت نمیشه هیچ کدوم از دیالوگ هایشان را نادیده گرفت و به آن‌ها کم دقتی کرد.
با اینکه انیمه رو تا آخر ندیدم و رازهای داستانی آنچنان برام روشن نشده اما باید بگم که با خوندن این مقاله کمی داستان برام اسپویل شد که اشکلی نداره...
بسیار ممنونم از سامرند و منتظر مقاله‌های تخصصی بعدیش هستم...

ممنونم برادر اشکان!
بله درگیر کننده ترین و حتی پیچیده ترین داستان در میان انیمه هایی که بنده دیدم رو داره! به خصوص شخصیت های منفی که می شه باهاشون زندگی کرد و از کاراشون درس گرفت! این انیمه ثابت کرد یک شخصیت منفی، منفی نیست! از ته دلش کثیف و بی احساس نیست! یک شخصیت منفی، می تونه خیلی از یه شخصیت مثبت بهتر و عمیق تر باشه! که نمونه کوچیکش رو می تونیم در جوکر هم ببینیم!
والا دیگه باید ببخشید! تقصیر ما بود ولی بازم انیمه زیبایی و تازگی خواهد داشت!
خواهش می کنم! انشاالله فصل دوم رو بهتر هم می نویسیم!
پاسخ
درود، واقعا دورد بهت
با اینکه از انیمه متنفرم! ولی متن رو خوندم، نقدت کامل و زیبا و بسیار با داستان و محیط انس گرفته بودش! متن زیر عکس ها هم واقعا عالی بودن دقیقا کاری میکردن عکس باهات حرف بزنه
بازم میگم درود بر تو S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62) 
نقد کاملی بود S0 (62)
...CRYSiS
[تصویر:  crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
پاسخ
(03-26-2016, 10:37 PM)AMIR_PC نوشته است: درود، واقعا دورد بهت
با اینکه از انیمه متنفرم! ولی متن رو خوندم، نقدت کامل و زیبا و بسیار با داستان و محیط انس گرفته بودش! متن زیر عکس ها هم واقعا عالی بودن دقیقا کاری میکردن عکس باهات حرف بزنه
بازم میگم درود بر تو S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62) 
نقد کاملی بود S0 (62)

ممنونم امیر جان!
سعی کردم تا جایی که ممکنه و می تونم مقاله رو با فضای انیمه هماهنگ سازی کنم و جامعه ای که انیمه سعی در به تصویر کشیدنش داره رو به طور کامل در مقاله هم جای بدم تا دوستانی مثل شما و بقیه که تاحالا انیمه ندیدن و ممکنه ازش متنفر باشن پی ببرن که انیمه چقدر ظریف و احساسی می تونه روایت بشه و چیزی رو ارائه بده که انسان واقعاً در موردش به فکر بیوفته.
پیشنهاد می کنم منتظر توضیح و بررسی فصل دوم هم باشید!
پاسخ
معلومه خیلی زحمت کشیدی کامل خوندم افرین خیلی خوب و کامل توضیح دادی همه چی رو 
نظرم عوض شد دانلودش می کنم  S0 (24)
من خودم از انیمه هایی که تو زمان قدیم هست خوشم میاد 
مثل attack on titan یا black butler
[تصویر:  er462hi3v3z7.jpg]
پاسخ
با اینکه دیر نظر میدم، ولی دیر نظر دادن بهتر از هرگز نظر ندادن است S0 (2) 
این اولین مقاله‌ای هست که در چنین زمینه‌ای تو انجمن ارائه شده و به قول معروف شما طلایه‌دار و پیشگام این زمینه هستین. مقاله هم خوب نوشته شده و من خوشم اومد و  توضیحات داستان‌وارش هم خواندنی بود.
من خودم انیمه نمیبینم ولی نوشته‌ی شما ترغیبم کرد که این انیمه رو بگیرم.
اون احساس نامحسوس و بعضا محسوسی(  ترکیب کلمات رو داشتی، بعلاوه‌ واج‌آرایی S0 (43) )  که فکر میکنم به خاطر دوست داشتن این انیمه از طرف شما توی متن جریان پیدا کرده هم خوب بود و خوندن متن رو جذاب‌تر می‌کرد.
 عنوان مقاله توضیح و بررسی داستانه که البته بیشترش توضیح بود تا بررسی، ولی توضیحات و تعریفات داستانی طوری هستن که به نحوی میتونن در قالب بررسی هم قرار بگیرن و این هم روشی هست و جالب بود، اما باز هم میشد به نظرم در مورد فلسفه و محتوا و شخصیت‌ها و فضای داستانی بیشتر حرف زد و بررسی بیشتری انجام داد و در مقابل از دُز تعریف داستان کم کرد، چون اونظور که از نوشته پیداست این داستان جای تحلیل بیشتری داره. حتی در مورد جرم و نحوه‌ی برخورد و کنترل اون و خیلی چیزای دیگه که خودتون بهتر میدونین میشد تحلیل داد. راستش دیگه اون بخش  "پایانی بر یک افسانه" رو نخوندم چون احتمال داره بگیرمش، گفتم دیگه تهشو حداقل ندونم!
از طرفی با خوندن این متن یاد فیلم Judge Dredd( قاضی درد) افتادم بخصوص اون تفنگ مخصوص که تو فیلم هم فقط قاضی‌ها میتونستن از اسلحه‌ی خودشون استفاده کنن، اونجا اگه یه نفر دیگه اسلحه‌ی یه قاضی رو بر میداشت و ماشه رو می‌کشید باید با دستش خداحافظی میکرد! نحوه ی اجرای عدالت هم در محل بود و حکم در محل دستگیری صادر میشد که از یه جنبه‌هایی شبیه این انیمه‌ست. در مورد این ابتکار برای کاهش جرم و جنایت هم یاد فیلم The Purge: Anarchy افتادم( البته تم و موضوع اونجا فرق داشت)، روش کنترل جرم و درواقع راهکارشون برای کاهش جرایم توی اون فیلم متفاوت بود بطوری که از طرف دو.لت یه 24 ساعت جرم و جنایت آزاد بود تا مردم خودشونو خالی کنن! مثلا اینجوری بقیه‌ی سال ناهنجاری و ... کاهش پیدا میکرد! الان شیرفرهاد رو می‌خواست تا بگه: هااااا  ایـ  که وگفتی یعنی چَ (به لهجه‌ی برره‌ای بخونید!)

هوس کردم خودمم در مورد انیمیشنی چیزی بنویسم . . .  فیلم که ضریب جرمش تو انجمن ما بالای پونصده! S0 (2) البته از اون 24 ساعت‌های The Purge: Anarchy در مورد فیلم بعضی اوقات هست!
در کل مقاله‌ی خوبی بود
ممنون و موفق باشی
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
خیلی کامل بود خسته نباشی S0 (29)
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لیست انیمه های برتر جهان mohadeseesmaeeli 10 3,285 08-03-2022, 07:08 PM
آخرین ارسال: javad0765
  تاپیک معرفی انیمه و انیمیشن You Never Win 45 17,958 12-16-2021, 10:06 AM
آخرین ارسال: mostafaemami
  تصویر کاراکتر مورد علاقۀ شما در انیمه‌ها[پست اول خوانده شود] White Beard 13 5,504 09-25-2021, 04:19 PM
آخرین ارسال: abzarone
  اسم اون انیمه که پسره کارمند فروش کرکره برقی بود رو می‌دونید؟ hvonisenbourne 0 2,167 09-06-2021, 05:12 PM
آخرین ارسال: hvonisenbourne
  دانلود انیمه Vampire Knight فصل اول و دوم Lamar Davis 7 18,069 02-28-2021, 01:01 AM
آخرین ارسال: Deli

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان