امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ مدرن در باغی مدرن | پیش نمایش Plants vs Zombies Garden Warfare
[تصویر:  49412390004371966650.jpg]

ایده ی بچه گانه George Fan (طراح بازی) بسیار حالب بود ولی نه برای Blizzard !!! درست است طبق گفته ی خود آقای George Fan ، که او بسیار تلاش کرد تا به Blizzard برود شاید بهترین دلیل او در کنار علاقه به این کمپانی این بوده که Blizzard به خانه آنها نزدیک بوده و پس از تلاش های فراوان وارد تیم آنها شد او ایده یک مشت زامبی که با گیاهان مبارزه میکرد را به بیلزارد معرفی ، بیلزارد به این گونه بازی های بچگانه علاقه ای ندارد و تیم بررسی و تایید بازی این بازی به نظر بچه گانه را رد کرد، George Fan از بیلزارد دل زده شد و برای اینکه بازی خود را عملی کند به سوی استودیو PopCap رفت که بازی های کوچک و سرگرم کننده میساخت او این ایده را با آنها در میان گذاشت و شروع به ساخت بازی کردن و همین ایده ی بچه گانه باعث شد کمپانی بزرگ EA را جذب کند.

[تصویر:  02010573721511480295.jpg]

Plants vs Zombies Garden Warfare یک بازی به همان سبک همیشگی Plants vs Zombie فقط با این تفاوت که به صورت اکشن سوم شخص بیان شده و شما باید یکی از چند گیاهان را انتخاب کنید که هر کدام فن ها و امکانات خاص خودشان را دارند که در ادامه بیشتر میگویم، در E3 امسال ما شاهد این بازی بودیم و اولین نمایش EA بود این بازی قرار است به صورت انحصاری اول برای Xbox One و بعدش برای Xbox 360 عرضه شود اولین نکته ای که میفهمیم این است که PopCap به EA بسیار صمیمی شده زیرا از اولین دموی بتلفیلد 3 دمویی جالبی برای این عنوان ساخته در دومین نکته اسم این عنوان است که به نوعی آشکار کردن و دامن زدن به کشمکش های بین EA و Activision است منظور رقابت بین Call of Duty و Battlefield است مخصوصا سری Modern Warfare که شباهت اسمی زیادی Garden Warfare دارد و حتی مانند Modern Warfare نمایشی از اطلاعات را در گوشه، سمت چپ صفحه را شاهد بودیم.
همان طور که میدانید Plants vs Zombie داستان آن چنانی نداشت و بهتر بگویم داستان نداشت ولی یک بازی پر تنوع را دارد و جذاب بود و به نظر میرسد در همین سری هم ما یک بازی خواهیم دید که داستانی نداشته باشد و میبایست یک بازی جذاب را از نظر گیم پلی ارزیابی کنیم.
در نمایش E3 ما شاهد معرفی این عنوان و گیم پلی این بازی بودیم؛ چهار گیاه در بازی وجود قابل بازی هستند که هر کدام شیوه حمله و سه خصوصیاتی دارند منحصر به فرد خود را دارند مثلا Cactus (کاکتوس) که به نوعی اسنایپر است و از خود تیغه های تیز پرتاب میکند و برای ضربات دور بسیار مناسب است و از خصوصیات او میتوان به گذاشتن مین ، دفاع و فرستان Garlic Drone (سیر) در هوا که به نوع خود یک هلیکوپتر محصوب میشود. در کنار کاکتوس ، ما Peashooter را داریم که به نخود پرتاب میکند و ویژگی آن میتوان به پرتاب کردن فلفل که باعث انفجار میشود و یا سرعت بالای آن اشاره کرد و میتواند خود را به یک رگبار Peashooter تبدیل کند که در این صورت دیگر نمیتواند حرکت کند . گیاه بعدی Sunflower (گیاه آفتاب پرست) است که از خود گلوله های داغ خورشیدی پرتاب میکند از خصوصیات ویژه او میتوان به شفا بخشی اشاره کرد و در کنار آن گل های کوچکی میگذارد که هنوز ویژگی آنها معلوم در این قسمت معلوم نیست ولی احتمالا دو باره به عنوان دادن سکه کار میکنند و آفتاب پرست میتواند قدرت خورشید را جمع کند و یک انرژی خطی خورشیدی حمله کند. جالب ترین فرد گروه از نظر من Chomper یا همان گیاه آدم خوار است و البته در این بازی زامبی خوار میشود ، او برخلاف گیاهان دیگر چیز خاصی پرتاب نمیکند و با حمله مستقیم به زامبی ها آنها را میبلعد و غورت دو ویژگی مربوط به آن ، کند کردن زامبی ها است یکی از این دو حرکت کند کننده ، پرتاپ تف است که وقتی به زامبی برخورد میکند از سرعت او میکاید در دیگری یک جور تله گیاهی است که وقتی به زمین میگذاریم و زامبی بر روی آن میرود او را برای مدتی ثابت میکند و در آخرین ویژگی هم او به زیر خاک ها میرود و مانند یک کوسه از زیر به زامبی ها حمله میکند.
خوب شاید الان یک سوال از خودتون میپرسید که بقیه گیاهان کجا هستند ؟ ضمن اطلاع شما این گیاهان یا به صورت بمب هستن مانند Peashooter که از خود فلفل قرمز پرتاب میکرد یا برخی دیگر مانند آیتم هایی اند که بر روی گلدان ها توسط این چهار گیاه گذاشته میشود ، تصویر زیر کمی در این بار توضیح میدهد.

[تصویر:  77164934052938799777.png]
  1. مانند گذشتی تولباری وجود دارد تا از میزان زامبی ها آگاه شوید حال این تولبار به Wave تبدیل شده و بر خلاف قسمت قبل اینبار خط پایان یا مکانی که زامبی ها هجوم بیشتری داشته باشند ندارند و این عمل در اثر بیش تر شدن Wave ها شاهد خواهیم بود و حتی آن زامبی هایی که کمی فرق دارند را ممکن است بعد از رد کردن یک Boss Wave در کنار این زامبی ها ببینیم.
  2. تولباری که در سمت چپ شاهد آن هستیم اطلاعات مختصری از حال و وضع بقیه تیم میدهد.
  3. در این بخش حکم همان سکه ها را میکند و به میزان گشتن یک زامبی مقداری او ضربدر 5 میشود و برای افزایش این عدد به احتمال زیاد بستگی به گشتن یا گرفتن سکه دارد و اگر کمی توجه کنید گیاه آفتاب پرست گیاهانی هستند که در قسمت قبلی سکه هایی می دادند و باز احتمال میرود این گیاهان کوچک در این مورد ارتباطی داشته باشند.
  4. فکر کنم به همان کله زامبی که در کنار این بخش است گویا کننده ماجرا باشد ، یعنی تعداد نفراتی که شما زامبی را کشته اید.
  5. خط جان بخش جدیدی است که اضافه شده  که در این قسمت به صورت نوار مانند دیده میشود البته این بخش برای دیدن جان دوستانتان بهتر است.
  6. همان بخش شماره 5 است است ولی مخصوص میزان جان شما است که دقیق تر است.
  7. میزان گلوله شما و چیزی که پرتاب میکنید. جالب است در پایان گلوله ها باید خشاب گذاری کنید! احتمال میرود که تغییر گلوله یا بهتر سلاح هم در بازی خواهیم دید.
  8. همان بخش ویژه ای که در بالا به شما گفتم و به نظر همین یک تی که کافی است که جو بازی را به کل تغییر دهد.
  9. در این قسمت باقی گیاهان هستن که هر یک از گیاهان کنترل بخشی را از این گیاهان را خواهند داشت احتمالا این بخش به صورت انتخابی خواهد بود مانند قسمت قبل که پیش از شروع شما انتخاب میکردین کدام گیاه رت تحت کنترل داشته باشد زیرا آیکن شماره سه از سمت چپ را ، Chomper در همین بخش از بازی او را گذاشت! در ضمن این بخش با زدن یک کلید خاص به باز میشود
  10. گلدان ها مکانی هستند که به شما اجازه میدهد تا آیتم های گیاهی خود را بگذارید که به نوع خود یک استراتیژی دفاع از قلعه خواهد شد.

[تصویر:  33659511555632870044.jpg]

در کنار گیاهان ، بخش زامبی هم وجود دارد که شما میتوانید زامبی ها را کنترل کنید. زامبی ها هم مانند گیاهان ویژگی های منحصر به فردی دارند، در مراسم GamesCom 13 تریلری که نشان داده شد برای معرفی زامبی ها ، ما زامبی به نام Soldier را دیدیم سلاح او یک مسلسل مانند است از توانایی های او میتوان به پرت کردن بمب اشاره کرد که مانند بمب های دود زا عمل میکند و دیگری یک ZPC دارد، که این دستگاه مانند RPG عمل میکند و در کنار RPG توانایی پرش فوق العاده را میدهد، زامبی دیگر All Star است که شکل ظاهری آن یک فوتبالیست آمریکایی است سلاح او شبیه یک رگبار میماند او میتواند یک بچه زامبی را حاوی بمب ایجاد کند و به سوی دشمن بفرستاند یکی دیگر توانایی آن سریع دویدن و ضربه زدن است مانند یک فوتبالیست که برای گرفتن توپ هجوم می آورد. زامبی دیگر Engineer نام دارد که مانند یک کارگر حفاری میماند سلاح او مانند یک توپ انداز است ولی او میتواند یک پمب صدا پرت کند که تا مدتی طرف مقابل را گیچ میکند و دیگری یک دستگاه حفاری است که باعث میشود سرعت خود را بی افزاید و برای له کردن هم گزینه خوبی است و در آخرین توانایی میتواند میتوان به گذاشتن مین های فنری اشاره کرد. آخرین زامبی Scientist Zombie نام دارد شکل ظاهری آن مانند یک شیمادان است که لباس سفید بر تن کرده سلاح او بسیار عجیب است مانند یک کلت سه لول است، یکی از قابلیت های او در شفا بخشی است در کنار شفا بخشی میتوانیم به جا به جایی اشاره کرده ولی سومین ویژگی آن هنوز معلوم نیست.
حال با داشتن دو جبهه زامبی ها و گیاهان بخش مولتی پلیر بازی بسیار جذاب میشود و طبق اطلاعاتی که در دست است میتوان بازی را به صورت CO-OP آفلاین تا چهار نفر و در آنلاین 24 نفر بازی کرد همین امر باعث جذاب شدن بازی میشود و به نظر میرسد که نقشه های بازی باید تنوع زیادی داشته باشد و همچنین مود هایی در نظر گرفته شود ولی متسفانه هنوز اطلاعاتی از این مد ها درض نکرده اند.

[تصویر:  PvZ_Gamescom_02_WM.png]

در سال 2008 انجین Frostbite ، وقتی Battlefield: Bad Company عرضه شد قدرت خود را نشان داد، محیط ها ، جزییات قوی شاید اولین نکته ای باشد دیدیم و پیشرفت چشم گیر این انجین بسیار سریع بود و اکنون ما به Frostbite 3 بر میخوریم که قرار است در بازی هایی چون Need for Speed: Rivals و Battlefield 4 نمایش پر قدرت خود را نشان دهد و در کمال تعجب در این بازی نیز استفاده شود تا کنون تریلر هایی که نشان داده اند به ما خبر یک گرافیک زیبا با جزییات بالا میدهد جزییاتی مثل زامبی و محیط های، حتی گلوله هایی که با زامبی ها برخورد میکنند دارای جزییات هستن که بر روی آن بسیار کار شده. در کنار گرافیک و محیط های پر جزییات ، صدا و موسیقی بازی هم به نظر خوب می آید از نظر صدای گیاهان و زامبی چیزی نمیشود گفت زیرا زامبی یا گیاهان حرفی نمیزنند ولی صدای جالبی از خود بروز میدهند مثلا صدای آفتاب پرست در هنگام گرفتن نیروی خورشید برای پر کردن خشاب بسیار زیبا کار شده یا صدای زیر خاکی رفتن Chomper بسیار طبیعی کار شده و یا صدای شکلیک کردن های کاکتوس که مانند یک اسنایپری است که صدا خفه کن وصل کرده اند و یا صدای برخورد نخود فرنگی و حتی صدای انفجار هایی که در بازی رخ میدهد که این انفجار ها کنار افکت های انفجار بسیار زیبا و دل نواز است.

===========================================================================================

مبارزه بین گیاهان و زامبی ها ایده ای بود که به نظر من اصلا به فکر کسی خطور نمیکرد؛ حال که خطور کرد!!! و حالا اصلا سوم شخص کردن این عنوان به ذهن هیچ بشری نمیریسید!!!! حال در کمال تعجب سوم شخص شدن این بازی در راه است و همراه با طعم اکشن سوم شخص که به نظر بسیار هیجان انگیز میشود.

این بازی در 1 اوکتوبر 2014 (9 مهر 1393) ابتدا برای Xbox One و در روز های دیگر برای کنسول های Xbox 360 ، PS4 ، PS3 و برای PC هم عرضه میشود.
پاسخ
ممنون، پیش نمایشتون عالی بود![img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img] من که از اسم این نسخه زیاد خوشم اومد!
Plants vs Zombies : Garden Warefare[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
Call of Duty : Modern Warefare[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
حتماً می خوان اسم نسخه بعدیش رو هم بزارن : Plants vs Zombies : Ghosts[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
البته قصد توهین نداشتم ها![img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ
بسیار عالی بود . ممنون .[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  716478_20130820_screen004.jpg]

پاسخ
ممنون بابت نقد گل آفتاب گردون درسته نه آفتاب پرست
I'm nuclear
I'm wild
I'm breaking up inside
A heart of broken glass
Defiled
Deep inside
The abandoning child

پاسخ
پیش نمایش خوبی بود. دستت درد نکنه. من نسخه های قبلی این بازیو بازی نکردم ولی به نظر خـــــــــــــــــــــــــــــــــیلــــــــــــــــــــی باحال میاد. واسه PC که اومد حتما میخرمش [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
دستت درد نکنه کارت خوب بود.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
یه انتقادی دارم از مدیران : خیلی بده که همه ی مقاله ها باهم یه جاس ، من این مقاله رو اون ته گیر اوردم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]اگر میتونید درستش کنید ممنون.
من سری قبلی هاشو یه مقدار بازی کردم باحاله آدمو سرگرم میکنه[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
من یدونه اسلحه میخوام باید با دنیا تصفیه کنم .....
                                                                     .....باید برگردم به اصلیه خودم

کیا دلهای رنگی دارن اما واسه بقیه مثله ته سیگارن....

[تصویر:  81957130903635672690.jpg]
رضا پیشرو          
              ی دونس

پاسخ
اینو دفعه قبل هم گذاشتی بعد پاکش کردی.
خب.
بازی جذاب  جالب و سرگرم کننده ا ی هست
مخصوصا اون زامبیا هایی که هر کدوم به شکل مختلف میان.
صلاح های جالب و باحال هم یکی از نگات + بازی بوده
من یکش رو بازی کردم واقعا لذت بردم.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کدوم بهتره؟ Call of Duty Modern Warfare 2 یا battlefield Bad Company 2؟ Mohammad Fathi 3 1,717 02-23-2018, 11:07 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  اجرای بازی COD Infinite Warfare بر روی MSI GT72VR Dominator Gabit0 2 2,075 03-01-2017, 05:33 PM
آخرین ارسال: Gabit0
  از غرب به شرق در مسیر رستگاری| پیش نمایش NiOh Hidden Shadow 1 2,543 01-15-2017, 12:31 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S
  جنگاورانی از جنس آینده|پیش نمایش بازی Call OF Duty:Infinite Warfare Hidden Shadow 8 4,590 10-28-2016, 09:24 PM
آخرین ارسال: Hidden Shadow
  بازگشت گناهکارانِ بی‌گناه | پیش‌نمایش بازی Persona 5 BadBoyNeverDie 3 2,301 10-21-2016, 07:50 PM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان