امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکایت قلم شکستگانی که در این فصل جهنمی دست به قلم شده‌اند!
حکایت قلم شکستگانی که در این فصل جهنمی دست به قلم شده‌اند!

در سرزمینی زندگی می‌کنیم که اینترنت ابزار دست همگان شده و هر کس به نحوی خود را در فضای مجازی تخلیه می‌کند! در این میان، عزیزانی از فصل بیکاری و قحطی بازی بهره برده‌اند و به صورت کاملا داوطلبانه قدم پیش گذاشته‌اند که بیکاری بوجود آمده را به هر نحوی از بین ببرند؛ صرف نظر از سی ثانیه تفکر به اینکه هدفشان چیست و نتیجه کارشان چه خواهد بود یا چه خواهد شد!
این یک مقاله نیست، یک اثر هنری (!) هم نیست! مطلبی که در حال خواندن آن هستید و به خاطرش وقت گرانبهایتان را هدر می‌دهید، یک دست نوشته است... یک درخواست... درخواست ملتمسانه‌ای که فقط خواستار کیفیت بیشتر است و دیگر هیچ! کیفیتی که می‌تواند سرآغاز فصل جدیدی باشد. فصل جدیدی از خلاقیت، فصل جدیدی از اطلاعات، فصل جدیدی برای تشکیل خیل عظیمی از فرهیختگان عرصه نویسندگی...
نویسندگی، دست به قلم شدن، قلم‌زدن و یا هر اسم من درآوردی دیگری که به آن نسبت می‌دهیم (که بعضا در این اسامی از واژه «قلم» استفاده شده و عزیزان علاقه عجیبی به «قلم» پیدا کرده‌اند)، یک هنر است. هنری ناب... دریچه‌ای که می‌توانیم آن را به هر سویی باز کنیم. نویسندگی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای هم از این قائده مستثنی نیست. هنگامی که هنر هشتم را با هنر نویسندگی ادغام می‌کنیم، ابزاری در اختیار داریم که می‌توان با استفاده از آن مفاهیم و حرف‌های مفید بسیاری را به دیگران منتقل کرد. پس چرا از این ابزار به درستی استفاده نمی‌کنیم؟
مشخصا هیچ فردی نویسنده به دنیا نیامده و قطعا نویسندگی اصیل چیزی است که همه ما هزاران قدم تا رسیدن به آن فاصله داریم. طبیعی است که برای هر فرد نقطه شروعی وجود دارد. اما چرا این نقطه شروع را به درستی انتخاب نمی‌کنیم؟ هنگامی که نگارش نوشته‌ای را با تحقیق و بررسی دقیق آغاز می‌کنیم، اطلاعات بسیاری نصیبمان می‌شود که ما را به فرد متفاوتی نسبت به گذشته تبدیل می‌کند. بی شک همین اتفاق برای خوانندگان نوشته هم خواهد افتاد. اما گاهی اوقات بعضی از ما بی برنامه چیزی می‌نویسیم که فقط بگوییم: «ما هم یک چیزی نوشتیم... مثل بقیه که یک چیزی می‌نویسند!» در این حالت هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد. نه برای نویسنده و نه برای خواننده! اینجاست که هم وقت نویسنده هدر رفته و هم وقت خواننده (دقیقا مثل همین نوشته که از همین الان حس می‌کنم تاثیری بر روی احدی نخواهد گذاشت!) پس بهتر است همه ما یک بازنگری کلی هم در نوع مطالبی که می‌نویسیم و هم در نحوه نگارشمان داشته باشیم.
این روزها در انجمن خودمان به شخصه و به دفعات بسیار شاهد انتشار مطالب پوچ و بی محتوایی بوده‌ام که مشخصا هدف نویسنده از نگارش (البته اگر بتوان نامش را نگارش گذاشت!) این دسته از نوشته‌ها، گذراندن وقت و درآمدن از بی‌کاری آن هم در این فصل جهنمی است! «بدون هیچ گونه توهین و یا اشاره به شخص خاصی»
تمام چیزی که می‌خواهم بگویم این است که حداقل برای نوشته‌های خودمان ارزش قائل شویم. تلاش کنیم که نوشته‌مان تا حد امکان به ایده‌آل شدن نزدیک شود. در یک کلام: چیزی بنویسیم فراتر از مصاحبه‌های خیالی با شخصیت‌ها، ده برتر و پنچ برتر و سه برتر و...، به جان هم انداختن شخصیت‌های بازی، نظرسنجی برای انتخاب برترین شخصیت خوشگل یا خوشتیپ یا احمق یا کچل در تاریخ بازی‌ها! در کل همانطور که در بالا هم اشاره کردم: بهتر است همه ما یک بازنگری کلی هم در نوع مطالبی که می‌نویسیم و هم در نحوه نگارشمان داشته باشیم.
این اولین قدم برای شروع راه دور و درازی است که پیمودنش برای همه ما لازم است. لازم است، به این دلیل که هم خودمان و هم انجمنی که در آن فعالیت می‌کنیم را به ایده‌آل شدن نزدیک می‌کند.
به امید روزی که انجمن به بالاترین سطح ممکن برسد و خواندن مطالب برای تمام اعضا و حتی خود نویسنده، مفید و سراسر اطلاعات باشد.

موفق و پیروز باشید!

پ.ن: به شخصه حالم به هم می‌خوره از به کار بردن واژه «قلم» توی عبارت‌هایی مثل: دست به قلم شدن، قلم زدن، قلم فلانی خوب است و...! به همین دلیل هم توی متن خیلی ازشون استفاده شد!

پ.ن2: عبارت‌های نامتعارف بسیار زیادی توی متن وجود داره که حضورشون الزامی بود!
[تصویر:  big_boss_edit7.jpg]
?Sigint: Snake, why are you smoking a Cigarette
.Naked Snake: It's a Cigar
.Sigint: Cigar, Cigarette, same thing
!Naked Snake: It's *NOT* the same thing

پاسخ
عالی بود کلا من رو یاد یک گیمر پردردسر انداختی که با یک هدف بزرگ شروع کردم و هنوزم اون هدف رو دارم ولی ٬ ولی من تونستم توی قسمت ۳ فصل ۲ داستانم (یک گیمر پر دردسر) رو نوشتم چندی پیش از نظر خودم بهترین قسمتش بود ولی دوستان حتی نگاهی هم بهش نکردن .
شما که با تجربه هستی به من بگید چه کاری باید میکردم که نکردم؟
هدفی که داشتم توسط دوستان کم کم با بی حمایتی داره نابود میشه.
نصف کسایی که قبلا میخوندن دیگه نمیخونن چرا؟ نمیدونم. با اینکه مطلب از هر لحاظ در حال پیشرفته.
پاسخ
باهات خیلی موافق نیستم، بخصوص سر اون مصاحبه و 10 برتر.
به نظرم توی سایت های ایرانی 10 برتر زیادن، ولی اونایی که جذاب و دلچسپ باشن، کمه.
میریم رو مصاحبه. مصاحبه رو قطعا میتوان بگویم که فقط برای خنداندن و شاد کردن گیمر‍‌ها و دیگر افراد طراحی شده است، و به جرات میتوان بگویم که توی سایت‌ها و انجمن‌های بازی‌‌‌های ویدئویی نادر است. پس نمیتوان این مصاحبه را آبکی و الکی گفت.
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
واقعا عالی بود
کاشکی وقتی یه نفر میاد Top 10 می نویسه حداقل یه معیار داشته باشه
حالا معیارش رو هم نگفت نگفت فقط یه معیاری باشه.
نه من از این بازی خوشم میاد و شده بهترین بازی تاریخ
پاسخ
تقریبا میشه گفت درباره 10 برتر ها باهات موافقم استاد ولی...

https://forum.gamefa.com/Thread-%D8%A7%D...9%81%D8%A7

این مقاله ای بود تحت عنوان 10 عضو برتر انجمن که میتونم به جرعت بگم پر بازدیدترین، پر مخاطب ترین و دارای بیشترین تعداد لایک تو کل انجمنه
حرف من اینه که همیشه هم بد نیست که از خلاقیت هامون تو مسیر تکراری استفاده کنیم چون ممکنه خیلی هم خوب از آب در بیاد
پاسخ
بیشتر کسانی که مقالات 10 برتر مینویسند یا ترجمه میکنن، یا یه رتبه بندی الکی میدن.
به نظرم اگه کسی میخواد 10 بازی برتر از لحاظ فلان چیز رو بگه، بره حداقل توی سایت ها که نمره میدن ببین که به داستان بازی چند دادن.
حالا من نمیگم برن توی 10 یا 9 تا سایت برن توی سایت ها معتبر مثل IGN یا Gamespot
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
(09-24-2015, 08:51 PM)The J0ker نوشته است: بیشتر کسانی که مقالات 10 برتر مینویسند یا ترجمه میکنن، یا یه رتبه بندی الکی میدن.
به نظرم اگه کسی میخواد 10 بازی برتر از لحاظ فلان چیز رو بگه، بره حداقل توی سایت ها که نمره میدن ببین که به داستان بازی چند دادن.
حالا من نمیگم برن توی 10 یا 9 تا سایت برن توی سایت ها معتبر مثل IGN یا Gamespot

منظورت از این افراد شامل خودتم میشن ؟ چون تو این سایته مقالات 10 برتر زیادی با اسم تو وجود داره http://azarangame.ir/
پاسخ
(09-24-2015, 08:50 PM)BadBoy4Ever نوشته است: تقریبا میشه گفت درباره 10 برتر ها باهات موافقم استاد ولی...

این مقاله ای بود تحت عنوان 10 عضو برتر انجمن که میتونم به جرعت بگم پر بازدیدترین، پر مخاطب ترین و دارای بیشترین تعداد لایک تو کل انجمنه
حرف من اینه که همیشه هم بد نیست که از خلاقیت هامون تو مسیر تکراری استفاده کنیم چون ممکنه خیلی هم خوب از آب در بیاد

اول تشکر از شایان عزیز بابت این مطلب به شدت مفید و حرفه ای و عالی. همان طور که می گویند منچ ها را باید کنار زد، طوری دیگر باید دید
مشکل خیلی جدی ای بود که باید بیشتر مورد توجه بعضی از دوستان قرار بگیره تا در آینده کارشون و راهی که طی میکنند، با مشکل رو به رو نشند

badboy جان اینجا منظور بار علمی و ادبی "مقالات" بوده، من هم میتونم هر روز 10 بازی برتر در فلان رو بنویسم، اونم طوری که فقط اسامی و ترتیب قرارگیریشون در مقالم ارزش داشته باشه
همین چیزی که شما دادی، صرفا یک "مقاله" نیست و یک پست سرگرم کننده و جالب محسوب میشه
تشکر دوباره شایان :heart:
پاسخ
(09-24-2015, 08:50 PM)BadBoy4Ever نوشته است: تقریبا میشه گفت درباره 10 برتر ها باهات موافقم استاد ولی...

جناب Badboy 4 Ever عزیز
در این که مقاله ی شما پربازدید و پر لایک (!) بود هیچ شکی نیست، ولی اولا: پربازدید بودن دلیل با کیفیت بودن (موضوع اصلی مقاله ی این دوست عزیزمون) نیست. دوما: بهتره جنابعالی یک نگاهی به مقالات آقای رسول خردمندی یا اساتید دیگر قدیمی بندازید و بعدا واژه ی ترین رو به مقالات خودتون نسبت بدین. (این قدر خودتو میگیری آب میوه نشی! :D ) 
در نوآوری و خلاقیت بالایی که شما واسه اون مقاله به خرج دادین، هیچ شکی نیست، ولی در کمال صداقت و احترام باید بگم که اون مقاله ی شما در نوع خودش افتضاح یا به عبارتی فاجعه بود (از نظر کیفی). بنده اگر بخوام مشکلات این مقاله رو لیست کنم و توضیح بدم، باید حدود 5 بند مطلب بنویسم. بزرگترین مشکلات این مقاله که بنده رو پشت PC ام زجر کش کرد، انتخابات افتضاح شما بود. مثلا:
بالاتر قرار گرفتن کاربر Isapor 123 از آقای زاهدی که از شروع به کار گیمفا در این سایت فعالیت می کردند و به نوعی جزو استخوان شکسته های سایت به حساب می آیند (نسل قدیمی که فقط آقای زاهدی و نراقی ازشون باقی موندند)، مثل یک شوخی بی مزه می مونه (Are You Crazy!) ...
قرار دادن نام کاربرانی که نه تاریخ عضویتشون به بیشتر از 2 سال میرسه و نه تاثیر و فعالیت آنچنانی در انجمن داشته اند (در مقایسه با بقیه ای که جا موندند) هم در نوع خودش مضحک هست.
عدم حضور افرادی نظیر Gamerstation، Spartacus و عزیزانی که هم اکنون به یاد نمیارم، در لیست که هر کدوم از جان و دل و بسیار فراتر از وظایفشون برای انجمن زحمت کشیدند (درست مثل Station گل که نعمتی هست برای انحمن و باید قدرش دونسته بشه) و بدون هیچ چشم داشتی هم از بینمون جدا شدند و به نوعی نقش پدرخوانده ی انجمن رو داشتند و ... هم همه نشون داد که حتی خود شما هم درک دقیقی از عبارت "بهترین کاربران انجمن" ندارید.
بازم بگم یا بسه !!!
در کل با نویسنده ی عزیز کاملا موافقم. در این چند وقت اخیر و از موقعی که آکادمی از کار ایستاد، دیگه شاهد مقاله های خوب و یا حتی متوسط هم نبودیم و در اکثر مواقع با مقاله های بی کیفیت و بی محتوا رو به رو بودیم. امیدوارم دوستان نویسنده به نکات این عزیز توجه کنند.  
البته عدم فعالیت عزیزان حرفه ای در بخش مقاله نویسی هم قابل درکه. نبود انگیزه که واقعا رغبت نوشتن رو از آدم میگیره و مسئولان سایت باید فکری برای این قضیه بکنند (نمیدونم چجوری!).
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ
(09-24-2015, 09:35 PM)Prince of Persia نوشته است:

جناب Badboy 4 Ever عزیز
در این که مقاله ی شما پربازدید و پر لایک (!) بود هیچ شکی نیست، ولی اولا: پربازدید بودن دلیل با کیفیت بودن (موضوع اصلی مقاله ی این دوست عزیزمون) نیست. دوما: بهتره جنابعالی یک نگاهی به مقالات آقای رسول خردمندی یا اساتید دیگر قدیمی بندازید و بعدا واژه ی ترین رو به مقالات خودتون نسبت بدین. (این قدر خودتو میگیری آب میوه نشی! :D ) 
در نوآوری و خلاقیت بالایی که شما واسه اون مقاله به خرج دادین، هیچ شکی نیست، ولی در کمال صداقت و احترام باید بگم که اون مقاله ی شما در نوع خودش افتضاح یا به عبارتی فاجعه بود (از نظر کیفی). بنده اگر بخوام مشکلات این مقاله رو لیست کنم و توضیح بدم، باید حدود 5 بند مطلب بنویسم. بزرگترین مشکلات این مقاله که بنده رو پشت PC ام زجر کش کرد، انتخابات افتضاح شما بود. مثلا:
بالاتر قرار گرفتن کاربر Isapor 123 از آقای زاهدی که از شروع به کار گیمفا در این سایت فعالیت می کردند و به نوعی جزو استخوان شکسته های سایت به حساب می آیند (نسل قدیمی که فقط آقای زاهدی و نراقی ازشون باقی موندند)، مثل یک شوخی بی مزه می مونه (Are You Crazy!) ...
قرار دادن نام کاربرانی که نه تاریخ عضویتشون به بیشتر از 2 سال میرسه و نه تاثیر و فعالیت آنچنانی در انجمن داشته اند (در مقایسه با بقیه ای که جا موندند) هم در نوع خودش مضحک هست.
عدم حضور افرادی نظیر Gamerstation، Spartacus و عزیزانی که هم اکنون به یاد نمیارم، در لیست که هر کدوم از جان و دل و بسیار فراتر از وظایفشون برای انجمن زحمت کشیدند (درست مثل Station گل که نعمتی هست برای انحمن) و بدون هیچ چشم داشتی هم از بینمون جدا شدند و به نوعی نقش پدرخوانده ی انجمن رو داشتند و ... هم همه نشون داد که حتی خود شما هم درک دقیقی از عبارت "بهترین کاربران انجمن" ندارید.
بازم بگم یا بسه !!!
در کل با نویسنده ی عزیز کاملا موافقم. در این چند وقت اخیر و از موقعی که آکادمی از کار ایستاد، دیگه شاهد مقاله های خوب و یا حتی متوسط هم نبودیم و در اکثر مواقع با مقاله های بی کیفیت و بی محتوا رو به رو بودیم. امیدوارم دوستان نویسنده به نکات این عزیز توجه کنند.  
البته عدم فعالیت عزیزان حرفه ای در بخش مقاله نویسی هم قابل درکه. نبود انگیزه که واقعا رغبت نوشتن رو از آدم میگیره و مسئولان سایت باید فکری برای این قضیه بکنند (نمیدونم چجوری!).

بدبوی عزیز یه سوالی هم چند وقتی هست برای من پیش اومده ولی چون از مقاله است خیلی گذشته وقتش نرسید که بپرسم. البته در خوبی مقاله تو شکی نیست!
سوالم اینه که چرا کسانی که شایسته اول شدن بودن توی اون لیست. از جز 10 تا نبودن
یعنی چرا می تونستن اول بشن ولی نتونستن جز 10 برتر شما بشن؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حکایت تراوشات ذهنی قلم به دستانی که به ظاهر متفکرانه تز میدهند! Sir Big Wig 12 3,487 10-10-2015, 01:57 PM
آخرین ارسال: Moien_fr

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان