امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکایت قلم شکستگانی که در این فصل جهنمی دست به قلم شده‌اند!
نقل‌قول: بازم بگم یا بسه !!!

نگو جانم که جان بر کف شدم

نقل‌قول: بدبوی عزیز یه سوالی هم چند وقتی هست برای من پیش اومده ولی چون از مقاله است خیلی گذشته وقتش نرسید که بپرسم. البته در خوبی مقاله تو شکی نیست!
سوالم اینه که چرا کسانی که شایسته اول شدن بودن توی اون لیست. از جز 10 تا نبودن
یعنی چرا می تونستن اول بشن ولی نتونستن جز 10 برتر شما بشن؟

فکر کنم منظورت نامزد های رتبه اول هستن نه ؟ اونا میتونستن واسه رتبه اول برگزیده بشن ولی رفتن تو لیست نامزدها و در نهایت هم رتبه اولو دادم به رتبه اول
پاسخ
(09-24-2015, 09:57 PM)BadBoy4Ever نوشته است:
نقل‌قول: بازم بگم یا بسه !!!

نگو جانم که جان بر کف شدم

نقل‌قول: بدبوی عزیز یه سوالی هم چند وقتی هست برای من پیش اومده ولی چون از مقاله است خیلی گذشته وقتش نرسید که بپرسم. البته در خوبی مقاله تو شکی نیست!
سوالم اینه که چرا کسانی که شایسته اول شدن بودن توی اون لیست. از جز 10 تا نبودن
یعنی چرا می تونستن اول بشن ولی نتونستن جز 10 برتر شما بشن؟

فکر کنم منظورت نامزد های رتبه اول هستن نه ؟ اونا میتونستن واسه رتبه اول برگزیده بشن ولی رفتن تو لیست نامزدها و در نهایت هم رتبه اولو دادم به رتبه اول

منظورم رو متوجه نشدی
میگم چرا کاربری که شایستگی نامزد شدن برای اولی رو داره حتی دهم هم نشده؟
پاسخ
نقل‌قول: منظورم رو متوجه نشدی

میشه اسم ببری دقیقا نمیدونم کیو میگی  :D
پاسخ
(09-24-2015, 10:01 PM)BadBoy4Ever نوشته است:

منظورم شخص خاصی نیست
منظورم همون لیست چند نفره ای که قبل از نفر اول نوشتی
به قول خودت نامزدها
پاسخ
(09-24-2015, 10:05 PM)Amir H.S نوشته است:

منظورم شخص خاصی نیست
به قول خودت نامزدها

شاید منظورت اینه که چرا واسش شماره نزدم...واسه اینکه نامزده دیگه و شماره و حتی توضیحات لازم نداره
پاسخ
(09-24-2015, 10:06 PM)BadBoy4Ever نوشته است:
(09-24-2015, 10:05 PM)Amir H.S نوشته است:

منظورم شخص خاصی نیست
به قول خودت نامزدها

شاید منظورت اینه که چرا واسش شماره نزدم...واسه اینکه نامزده دیگه و شماره و حتی توضیحات لازم نداره

نه منظورم این نیست دقیق بخون
چرا اون اشخاص شایستگی حضور به عنوان نامزد اولی رو داشتن
ولی حتی نتونستن دهم بشن
پاسخ
شایان عزیز، بسیار عالی بود و تا آخرین نقطه خواندم.

خلاف نظر نویسنده با واژه "دست به قلم شدن" مخالف نیستم؛ به شخصه افراد زیادی را به "نوشتن" و " دست به قلم شدن" دعوت می کنم؛ گر چه مقالات ارائه شده توسط آنان بسیار پیش پا افتاده باشد؛ اما همین که اراده خود را برای "نوشتن" در برابر "تنبلی" استوار ساخته اند؛ خود جای تحسین دارد.
ابتدا باید بدانیم ما با "نوشتن" و "نویسنده" سر و کار داریم.
 هیچ شکی ندارم هر کسی که بتواند چند خط بنویسد، استعداد "نوشتن" را دارد اما معتقدم که هر "دست به قلم شده ای" نمی تواند  "نویسنده" باشد!
به اصول نگارش اشاره نمی کنم چرا که رشته ای دراز دارد و وقت ما نیز محدود است.
دوستانی که به تحریر مقاله ای می پردازند باید توجه داشته باشند تمامی زوایا را مخصوصا برای انتخاب برترین ها زیر نظر بگیرند؛ با استفاده از دانسته های خود و نگاهی کوچک به این طرف و آن طرف نمی توان برترین ها را انتخاب نمود و نتیجه به حاصل آمده چیزی جز "برداشت شخصی" نیست زیرا که علاقه نویسنده در انتخاب آنان دخیل بوده است.

در نهایت می بایست باری دیگر از شایان عزیز به خاطر نگارش چنین مقاله انتقادی و صد البته آموزشی تشکر و قدردانی لازم را بکنم. S0 (74)
اینستاگرام: Hamedzahedi_ir
واتساپ: 09360649125

یاد باد آن روزگاران
یاد باد

پاسخ
ممنون از شایان عزیز.
مشکل ما اینه که طرز فکر غلط افتاده تو ذهن ملت. وقتی یک نفر "آماتور" هست نباید بیاد یک دفعه ای 2 یا 3 تا مقاله یا نقد یا هر نوشته رو سر خود بفرسته تو انجمن یا هرجا دیگه. اول باید یکم تحقیق کنه 10 تا مقاله بخونه ببینه اصلا چطور باید بنویسه! باو من خودم هم "آماتور" بودم هم "نوب" بودم یه زمانی من هم به اصطلاح "Pro" به دنیا نیمدم! ولی جو جوری بود که واسه نوشتن مقاله باید از آماتوری در میومدی و یک چیز درست می نوشتی! جو pro بود و یک آماتور و نوب مثل من تا یکم اطلاعاتش بالا نمی رفت نمی تونست کاری کنه الان قضیه برعکس شده. خب وقتی ما از آماتورها دعوت می کنیم به نوشتن باعث میشه جو آماتور شه، غلط گیری های مسخره، نظرهای مسخره و در نهایت مقاله های آماتور زیاد میشن و وقتی جو اینجور شد یک نفر هم که بیاد حرفه ای بنویسه دیگه ملت نمی خونن میگن اینم لابد یه دونه از اون نقدای آماتوریه مسخرس و طرف زده میشه و دیگه نمی نویسه! پس این 30یاست که میگن هرکی دوست داره بنویسه و اعتبار 50 تا میدیم بره کی به کیه خیلی 30یاست غلطی هست باعث میشه آماتورها آماتور بمونن و حرفه ای ها نتونن درخشش لازم رو داشته باشن!

وقتی با یک آماتور برخورد شه وقتی مطلبی ضعیف ارائه میده 2 حالت داره. حالت اول اینه که اگر نویسندگی دوست داشته باشه اول ناراحت میشه ولی جا نمی زنه و سعی می کنه مقاله بعدی حرفه ای باشه و نظرات مثبت بگیره که شروع رسیدن به حرفه ای شدن هست.
حالت دوم اینه طرف واسه لایک و اعتبار می نویسه و کلا تر زده با نوشتنش و با این برخورد زده میشه و دیگه نمی نویسه! خب ننویسه بهتر فضا واسه هدف دارا بهتر میشه! این حالت دومی باید ریشه کن شه تا حالت اول بتونه رشد کنه متاسفانه ما حالت اول رو انداختیم دور گیر دادیم حالت دوم می خوایم اینا رو بکنیم مثل حالت اول که غیرممکنه...

ممنون از شایان :heart:
پاسخ
سلطانی شایان جان S0 (13)
حرفایی که زدی جایی برا صحبت نزاشت کاملا عالی و بی نقص بود مطلبت
کمتر مطلبی بود که بتونه تا این حد رو من تاثیر بزاره 
حرفای شایان باید تلنگری باشه به بعضی از خبرنگارا و نویسنده ها که در نگارش مطلبتون اونقدر کم دقتن که سطح کیفی مقاله و خبراشون در حد یک کاربر مبتدی نیست (این حرفو به کسی نسبت نمیدم خواستم بیدارتون کنم) 
برادرا، دوستان، آشنایان به خدا دارید تو بهترین سایت گیم ایران کار می‌کنید درسته او فرد بالایی کم بهتون اهمیت میده ولی حداقل کاری رو انجام بدید که وقتی که از این سایت رفتید حداقل اسمتون شبیه به اساتید گذشته (شایان، آرش و ....) سر زبونا بیفته و وقتی حرفی از شما شد کسی نتونه حرف اضافی بزنه
دوستای درون انجمن که دارید به مقاله نویسی می‌پردازید خواهشا دست از سر این ده برتر مضخرف و بی‌محتوا بردارید مقاله هایی بنویسید که بتونه سطح شما رو مشخص کنه 
ممنون آقا
سياستمدار انسان‌ها را به دو دسته تقسيم مي‌كند: ابزار و دشمن.
 يعني فقط يك طبقه را مي‌شناسند و آن هم دشمن است.
پاسخ
ممنونم ازت شایان عزیز به‎خاطر این مطلب بسیار خوبت. S0 (74)

مشکل اینه که هر کسی (!) یک طرق قضیه رو می‎بینه. گاهی اوقات نوشتن برای یک نویسنده یه جور احساسه. وقتی کسی شروع به‎نوشتن چیزی می‎کنه به‎طوری می ‎خواد نظرشو به همه بگه. وقتی کسی یه دست نوشته یا مقاله‎ای رو بد می‎نویسه، شاید به‎خاطر اینه که نمی‎تونه نظرش رو خوب بیان کنه یا آگاهی نداره! نوشتن که جرم نیست. به قول خودت همه که نویسنده به دنیا نیومدن. کسی که مقاله نوشته، زحمت کشیده چه 1 ساعت چه 10 ساعت. هدف مهم نیست؛ اما کسی که هدفش جمع کردن اعتبار و ... هست باید بهش حرفی زده بشه و یا ... همیشه سعی کنید نیمه پر لیوان رو ببنید. به قول یکی از دوستان عزیزم، پیشرفت وقتی صورت می‎گیره که همه به هم کمک کنند!
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حکایت تراوشات ذهنی قلم به دستانی که به ظاهر متفکرانه تز میدهند! Sir Big Wig 12 3,667 10-10-2015, 01:57 PM
آخرین ارسال: Moien_fr

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان