امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خاطرات خوش سگا (قسمت اول)
چه لحظه هایی رو پای دستگاه سگا گذروندیم لحظات خاطر انگیزی که هیچ وقت از یاد من نمیره چه حالی میداد وقتی بازی شورش در شهر رو دونفره بازی میکردیم  همون  بازی ها بودن که لحضات زندگی ما رو ساختن همه پدر مادرها میدون که سگا چی هست یا بهتر بگم چی بود ولی خوب دیگه تموم شد. شاید اگه الان همون بازی ها رو روی pc بازی کنید زیاد سرگم کننده نباشه ولی فکر کنم اگه بازی ها رو با دوستتون روی خود سگا بازی کنید همون حس حال قدیم رو داشته باشه . توی این مقاله میخوام خاطرات بازی های قدیمی سگا رو براتون زنده کنم ویه سری به اون روزها بزنیم
[تصویر:  37907274575358584480.jpg]
کسی هست که بازی رو یادش نیاد ؟؟ کسی هست که ازین بازی خاطره نداشته باشه؟؟  Streets-of-Rage ولی ما بهش میگفتیم شورش در شهر وقتی که سگا داشتم نسخه ی 1 شورش در شهر توی حافضه ی سگا بود . یک شهر شلوغ با ساختمان های بلند تاریک واهنگ خاطر انگیز . این بازی سه شخصیت قابل انتخاب داشت دوتا مرد و یه زن (یه مرد سیاه و یه مرد سفید اسم هاشون یادم نیست) توی هر مرحله باید یه غول میکشتیم تا بریم مرحله ی بعد ولی ما نمی گفتیم غول میگفتم رییس  *رییس مرحله اخر یه مرده بود که تفنگ داشت نامردی از دور میزد از در دیوار هم که ادماش میرختن رومون البته واسه ما باکی نبود
[size=11pt]فکر کنم تا شورش در شهر 5 یا 6 هم اومد من که تا 5رو تموم کردم دیگه 6رو یادم نیست[/size]
[size=11pt][تصویر:  03424513610235315563.jpg][/size]
[size=11pt][size=11pt]اسم این بازی نمیدونم چی هست  اون موقع هم که بازی میکردم نمیدونستم چی بود ولی یادمه این بازی رو ما خانوادگی بازی میکردیم یکی بازی میکرد بقیه منتظر میشستیم تا بسوزه نوبت بعدی بشه  ما به این بازی میگفتیم جوجه چون توش باید جوجه ها رو از دست گربه ها نجات میدادیم وقتی اون مرغه میرفت پیش جوجه ها جوجه ها میفتادن دنبالش باید همه ی جوجه ها رو مینداختیم دونبالمون و از در خروجی فرار میکردیم ولی اگه گربه به جوجه ها میخورد جوجه ها دوباره ول میشدن و دوباره باید جمعشون میکردیم ولی اگه گربه ها به مرغه میخوردن میسوختیم و یکی از جونامون کم میشد اگه زیاد طولانیش میکردیم هم گربه ها زیاد میشدن و کار سخت میشد ولی بازم واسه نابود کردن گربه ها راه داشتیم[/size][/size]
[size=11pt][size=11pt][تصویر:  61733648930764932336.gif] [/size][/size]
[size=11pt][font=calibri,sans-serif]]][size=11pt]سونیک =شاهکار سگا [/size][[[size=11pt] خوب هنوز که هنوزه سری بازی های سونیک ساخته میشه و هنوز ادامه داره ولی برای من هیچی اون اولین سونیکی که بازی کردم نمیشه اون اهنگ سونیک رو هنوز تو گوشم میشنوم.  مرحله ی اولش تو جنگل بود اون روبات ها رو که نابود میکردی حیون های توشن ازاد میشدن. اخر هر مرحله باید اون یارو دکتر رو فراری میدادیم تا میرفتیم مرحله بعد فکر کنم مرحله دومش اتش فشان بود مرحله سومش خیلی تخیلی بود یادمه ولی نمیدونم چی بود یه مرحله تو اب بود یه مرحله تو فضا یه مرحله تو کارخونه بازیش تنوع داشت مرحله اخرش فکر کنم تو کارخونه گاز بودوقتی بازی تموم میشد همه حیون ها جنگل جشن میگرفتن . من این همه بازی میکردم که فقط اون جشن رو ببینم[/size][/size][/font]
[size=11pt][size=11pt][تصویر:  29877749912314522067.jpg][/size][/size]

[size=11pt][size=11pt][size=11pt]بازی kombatتو زمان سگا خیلی محبوب بود شخصیت های قابل بازی زیادی داشت و همینطور زمین های بازی زیادی .هر کدون از شخصیت های این بازی واسه خودشون فن[/size][font=calibri,sans-serif],[size=11pt]حرکت[/size],[size=11pt] جادوی[/size],[size=11pt] خاصی داشتن تمام شخصیت های بازی حرکت هایی داشتن که فقط با زدن یک دکمه انجام نمی شد وباید مثل یک رمز چند دکمه را به ترتیب زد تا حرکت اجرا بشه ولی همه که از همه ی رمز ها که خبر نداشتن همین بود که بازیباز را جذب بازی می کرد. خیلی بازی جالبی بود توی سگا تا نسخه 6 ادامه داشت نمیدونم شاید هم تا 7 با این که هنوز هم این بازی رو میسازن و بازی رو سه بعدی کردن و گرافیکشم که بالا بردن ولی نمیتونه با اون kombatدوبعدی سگا قابل مقایسه باشه[/size][/size][/size][/font]
[size=11pt][size=11pt][size=11pt][تصویر:  68968093525590740988.jpg][/size][/size][/size]

TINYTOONخرگوش محبوب سگا. چه پرش ها چه ماجراجویی ها چه گشت گذار ها درجنگل با این خرگوش داشتیم شاید همه نشناسنش ولی اونهایی که این بازی رو بازی کردن احتمالا یکی از بهترین بازی های عمرشون بوده اهنگهای جذاب محیط های شاد وبامزه چالش های جالب مراحل متنوع وشخصیت دوست داشتنی این خرگوش با عث شده بود که این بازی یکی از باز های موفق وخاطر انگیز سگا بشمار بیاید من هیچ وقت موفق نشدم این بازی رو تموم کنم و همیشه توی مرحله اتشفشان که احتملا مرحله اخر بازی هست گیر میکردم
[تصویر:  31580875929801898565.jpg]

[size=11pt]خوب اگه قرار باشه یه بازی ماشینی پلیسی که از کنسول بازی سگا خاطره خوشی جا گذاشته باشه اسم ببریم خوب چی بهتر از [/size][font=calibri,sans-serif]CHASEH.Q.))[size=11pt] ))بازیش اینطوری بود که از اداره پلیس زنگ میزدن که خلاف کار ها کجان بعد ما باید از سه تا ماشینی که تو بازی بود یکی رو انتخاب میکردیم میرفتیم دنبالشون . تو بازی سه باز میشد که از نیترو استفاده کنیم و اگه زیاد تصادف میکردیم ماشین خراب میشد و میباختیم . توی بازی باید دزد هارو پیدا میکردیم انقدر میزدیم به ماشینشون تا اتیش بگیره و به ایسته بعد دستگیرشون میکردیم بازی توی شهر توی بیابون برف جاده های بین شهری در جریان بود و توی شرایط مختلف عملکرد ماشین ها فرق داشت . یادش بخیر[/size][/font]
[size=11pt][تصویر:  39438383612764934134.gif][/size]

گیم پلی این بازی هنوز که هنوزه برای من جذابه این بازی فوق العادست ما به این بازی میگفتیم نینجا با سگش ولی خوب فکر نکنم اسم اصلی بازی باشه  .توی این بازی نینجا با شمشیر میجنگید و تیغ هم داشت که پرت میکرد از همون تیغ های نینجایی به غیر از این میتونست سگش رو هم بفرست تا به دشمنا حمله ور بشه اگه سگ رو میزدن سگ کوچکلو میشد البته دوباره بزرگ میشد.  یکی از نقاط قوت بازی غول اخر های بازی بود که طراحی انها خلاقانه و متنوع بود وباعث میشد تا بازی خسته کننده نشه. این بازی ارزش یبار دیگه بازی کردن روداره
[تصویر:  03839467881370539734.jpg]
این اولین مقالهایی هست که مینویسم اگه میشکلی داشت یا غلط املایی معدرت میخوام 
نظر یادتون نره
نویسنده: حسین سلیمانی

باید بگم کپی از منابع فارسی زبان ممنوع هست البته من نمی دونم که اونجا خودتون نوشته اید یا نه؟(اگر این دلیل قابل قبول باشه)
من سگا نداشتم ولی روی کامپیوتر بعضی از بازی هاش رو انجام می دادم مخصوصا بازی شورش در شهر که خونه ی دوستم باهم تمومش کردیم(البته با سگا) خاطرات خوبی بود.
ممنون باعث یاد آوری این خاطره شدید.
خدایا واقعا گریم گرفت یک لحظه...

[تصویر:  76561198078353517.png]

اینو خودم نوشتم ولی این بازیا تو سگا یه چیز دیگن [img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
مطلب باید انحصاری باشه یعنی قبلا شما هیچ جا این مطلب را نذاشته باشید. با وجود اینکه مطلب جالبی بود ولی بسته میشه

بسته شد
همشهری کین، فیلم مورد علاقه ی منتقدان و گل سرسبد همه ی نظرسنجی ها، به نظرم به شدت خسته کننده است! علاوه بر این، همه ی بازی های فیلم هم بی ارزش است! حجم احترامی که به این فیلم گذاشته می شود برایم غیرقابل درک است.

اینگمار برگمان

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تجدید خاطرات گذشته:نقد و بررسی Metal Gear eprima 5 2,763 01-03-2014, 04:29 PM
آخرین ارسال: eprima

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان