امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خداوند آرکام: نقد و بررسی بازی Batman Arkham Origins
خفاش یک پرنده ی پستاندار است که شب ها مشغول به فعالیت می شود و پرواز آن تا حدودی ترسناک و دلهره آور است. همانطور که مشخص است،هیچ انسانی قادر پروازی کنترل شده توسط خودش نیست. در سالهای گذشته،خلاف این امر ثابت شد. چطور می شد اگر عناصر خفاش و انسان با هم مخلوط شوند؟ یک مرد خفاشی! ایده ی جالبی است اما پیدا کردن طرح آن تقریبا غیر ممکن است. حال به جای پرواز شنلی مخصوص می تواند بر پشت لباس شخص جاسازی شود تا بتواند در آسمان خود را کنترل کند و اگر به اوج گرفتن هم علاقه ای داشت، با یک اسلحه می تواند تیری چنگکی پرتاب کند و از آن به عنوان پرواز در آسمان استفاده کند. تنها یک چیز می ماند و آن استتار اوست که با فعالیت در شب، این مشکل هم حل شده و یک انسان با عناصر خفاش پدیدار می آید. حال به فرض همچین شخصی به وجود بیاید. هدف چیست؟ در اینجاست که موضوع دستگیری مجرمان مطرح می شود. یک مرد با نام Batman (مرد خفاشی) پدیدار آید و مردم را نجات دهد و مجرمان را دستگیر کند. به نظر معمولی می آید و هیجان خاصی ندارد. حال اگر او در شهری تاریک و سیاه گاتهام برود، با چه چالش هایی رو به روست؟ شهری سرشار از مجرم و خلافکار با پلیس های بی تفاوت. دیوانه خانه ای که نظیر ندارد. یک تیمارستان. صد در صد منظور ما گاتهام بزرگ است. نیروهای شیطانی هر یک قصد برتری نسبت به دیگری را دارند و دشمنشان "بت من" این هدف را برایشان غیر ممکن می کند. آنها سعی در نابودی او دارند اما هیچ گاه متحد عمل نکردند. پس اتحاد نیروهای شیطانی بسیار هیجان انگیز است نه؟
بعد از نتشار سری کمیک های بت من و فیلم ها و سریال های آن، برای نخستین بار یک بازی پرکیفیت از این عنوان ساخته شد که نسخه دوم آن با نام "آرکام سیتی" توانست به فروش بالا و استقبال فراوانی دست پیدا کند. بازی در شهر خیالی آرکام بنا شده که محل زندگی مجرمان است. یک تیمارستان! در ادامه با من همراه باشید تا در مورد نسخه جدید آن نیز بتوانید قضاوت کنید.

[تصویر:  d4ruootgkfu4ym1u60y.jpg]
نام:Batman Arkham Origins
سازنده: Warnor Bros Games Montreal
ناشر: Warnor Bros
سبک:سوم شخص،جهان آزاد،اکشن
رده سنی:+16

خداوند گاتهام
شهر گاتهام،شهری است که به تیمارستان عظیمی تشبیه شده چراکه انواع و اقسام جرایم را می توان درشهر مشاهده کرد. اگر مجرمان را به حال خودشان رها کنید، حتما خطری جدی در آینده ای نزدیک به حساب می آیند اما پلیس هم بی تفاوت شده است و قصد هیچ همکاری را ندارد. در این میان تنها یک شخص قصد همکاری دارد و او کسی نیست جز "Batman". او با لباس خفاش مانند خود، به مجرمان یورش می برد و صد در صد خشم عده ای برانگیخته می شود چراکه هیچ کس دخالت "بت من" را خوشایند نمی داند. در این وسط، فرمانروای جنایت های گاتهام، یعنی "Black Mask" هرگز راضی و خوشحال نیست. در ابتدای بازی مشاهده کریسمسی زیبا را می کنید که در این روز جهنمی برای "بت من" آغاز می شود."Black Mask" از اشخاص بسیار ثروتمند گاتهام است و یک امپراطوری عظیم را برای خودش بنا کرده است. او بیش از هر کسی از دخالت های "بت من" عصبانی است و می داند که به تنهایی قادر به نابودی او نیست چراکه اشخاص زیادی قبل از او تلاش برای نابودی "بت من" کردند و نتیجه ای نگرفتند. پس او اعلامیه ای را منتشر می کند و تعداد زیادی Assassin (قاتل) را برای نابودی "بت من" انتخاب می کند و اعلام می کند که هرکس بتواند خفاش شب را نابود کند، مبلغ بسیار کلانی را به دست می آورد. او هرکسی را که به ذهنش می آید را برای این کار انتخاب می کند. به نظر می رسد که این داستان باشد ولی در ادامه سوپرایز های "جوکر" شما را تنها نمی گذارد. هیچ گاه تنها نگذاشته! داستان به سرعت به جهت دیگری می رود و شما هرگز نمی توانید حتی حدس بزنید که چه اتفاقی قرار است بیفتد!
موردی که همیشه داستان را جذاب کرده، تعدا زیاد دشمنان شماست. در واقع باس های زیادی در بازی به شما حمله ور می شوند و این مورد توانسته به سختی بازی و جذابیت داستان خیلی کمک کند چراکه داستان هرگز در مورد شخص خاصی نیست بلکه در مورد اتفاقی خاص است. هر شخصیت که بیشتر پایش را از گلیمش درازتر کند، باید با "بت من" رو به رو شود. متاسفانه مشکل شما تنها مجرمان نیست! بلکه مشکل دیگر شما نیروهای پلیس هستند! آنها شما را به عنوان مجرم می شناسند و هرچه شما سعی دارید خودتان را دوست معرفی کنید، نا موفق می شوید. در واقع پلیس ها علاوه بر کمک نکردن به شما، سدها و مانع های زیادی نیز بر سر راهتان می گذارند و اجازه نمی دهند که شما به راحتی به انجام کار خودتان مشغول باشید.
ویژگی اصلی "بت من" این است که هرگز قصد کشتن شخصی را ندارد و این باعث می شود که در سری بازی های "بت من" خلق شخصیت جدید، بسیار کم باشد چراکه هر مجرم می تواند بالاخره بعد از مدتی از زندان فرار کند و دوباره به شهر بازگردد و مشغول به انتقام گیری از "بت من" شود. در این نسخه، "بت من" از خدمتکار با وفایش "Alfred" نیز کمک می گیرد و این باعث می شود که او به طور کامل تنهای تنها عمل نکند.
شخصیت پردازی نیز به طور خوب و دقیقی انجام گرفته است و هر شخصیت نیز رفتارهای مخصوص خود را دارد. در گاتهام، این قانون برقرار نیست که همه مجرمان با هم متحد شوند تا بت من را نابود کنند! هر شخصیت هدف مخصوص خود را دارد و دفعات زیادی در بازی قابل رویت است که دو مجرم چگونه یکدیگر را به تباهی می کشند. هیچ شخصی برای رضای خدا با باس های بازی همکاری نمی کند! هر شخصیت بر اساس مبلغی پول برای باس ها کار می کند و درگیری بین باس ها درون بازی از زیبایی های شخصیت پردازیست و بازی را هرچه بیشتر زیباتر و جذاب تر می کند. در واقع شخصیت پردازی بازی بسیار عالیست.در واقع شما به گونه ای صاحب و خداوند آرکام هستید که بدون شما آرکام نابود خواهد شد.
در نهایت باید بخش داستانی این نسخه بازی "بت من" را عالی دانست چراکه هیچ باگ و مشکلی در داستان وجود ندارد و داستان جذاب و غیر قابل پیش بینی طراحی شده و نحوه بیان داستان نیز از خود داستان، زیباتر طراحی شده.

توضیح در مورد شخصیت های اصلی بازی

The Batman (بت من)
مبارز  جوان و کم تجربه ای که باید حیلی چیزها را بیاموزد.نامش،"Bruce Wayne" است .دارای چشم هایی آبیست و موهای سیاهی دارد و اقامتگاه و مخفی گاهش در گاتهام است. او خفاش آرکام است و همواره برای بقای آرکام و دستگیری مجرمان تلاش می کند. او هیچ گاه هیچ کسی را نمی کشد و این مهم ترین ویژگی "بت من" است. او عقیده دارد که مرگ یک شخص،چیزی را عوض نمی کند. "بت من" هیچ قدرت ماورای یک انسان را ندارد بلکه با استفاده از تکنولوژی و مغز خود به علاوه قدرت بدنی خودش می تواند کارها را پیش ببرد. در آرکام اشخاص زیادی از او می ترسند و مجرمان نیز سعی در نابودی او دارند چراکه می دانند که اگر "بت من" در آرکام باشد،کار همه مشکل می شود. اکثر افراد، با شخصیت "بت من" آشنایی دارند چراکه او شخصیتی معروف مانند "مرد عنکبوتی" است. "بت من" از قهرمانان DC است که این نوع قهرمانان، طرفداران بیشتری دارند.
[تصویر:  3w1o9k4rtvstk1pa65.jpg]

The Joker (جوکر)
مهم ترین و اصلی ترین دشمن "بت من" که همیشه تلاش برای نابودی او را دارد. او طرفداران بسیار زیادی دارد با اینکه او شخصیتی شرور می باشد و برای رسیدن به هدفش، دست به هرکاری می زند و آدم کشی برای او، کاری معمولیست و در مواردی، ابتدا اشخاص را دیوانه کرده و سپس آنها را می کشد. او از مهم ترین تهدیدهای "بت من" است. او از پرطرفدارن ترین چهره های شرور در دنیاست و شهرت خاصی دارد. بازی های "بت من" بدون وجود او، جذابیت کمتری دارند.
[تصویر:  gvjwkrgnofk4az4wsvec.png]

The Black Mask (بلک ماسک)
نام واقعی او "Roman Sionis" است و دارای چشم های قهوه ای و موهایی قهوه ایست.او از ثروتمندان آرکام است و به نظر می رسد که او تعداد زیادی از بهترین قاتل های شهر ار استخدام کرده است تا "بت من" را نابود کند. وی صاحب کارخانه ای بزرگ نیز در آرکام است. او پول کلانی را برای سر "بت من" قرار داده است چراکه دیگر تحمل آن را ندارد که "بت من" در کارهایش دخالت کند. وی یک ماسک آهنین سیاه بر سر می گذارد و نیروهای او نیز ماسک سیاهی بر سر می کنند. اکثر اشخاص آرکام او را می شناسند و هیچ کس (جز یک نفر!) حتی فکر درگیری با او را ندارند. او نیز در DC وجود دارد. او نسبت به "جوکر" کمتر شناخته شده است و طرفداران کمتری بین مردم دارد.
[تصویر:  5bd4dw846obsb2180uly.jpg]

Deathstroke
نام اصلی وی "Slade Wilson" است.  موهایش خاکستریست و چشمش آبی است. اما چرا چشمش؟ او چشم سمت راست خود را از دست داده و برای همین است که روی ماسک آهنی او تنها قسمت چشم چپ او آزاد برای دیدن است. مزدوری که برای پول آدم هم می کشد. او از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و ماشینی کشنده است.او در استفاده خیلی از وسایل و گدجت ها،سریع تر از "بت من" است و جنگیدن با او همیشه بزرگ ترین چالش را فراهم می کند. او نیز طرفداران بسیاری دارد و از اشخاصی است که بعد از "جوکر" او را بزرگترین تهدید "بت من" می دانند.
[تصویر:  9g4tdko7r1yul7vd3yht.jpg]

The Penguin
نام واقعی او "Oswald Cobblepot" است. وی چشمانی آبی و موهایی سیاه دارد. او از ثروتمندان گاتهام است و کارخانه ای بزرگ نیز دارد که در آن عروسک هایی پنگوین شکل و... می سازد. او ثروت اصلی خود ار از تولید اسلحه و فروش آنها به مجرمان به دست می آورد. او همیشه تهدیدی برای "بت من" بوده البته او خود به تنهایی قادر به مبارزه با "بت من" نیست بلکه افراد او بیشتر سدراه "بت من" می شوند. قد بسیار کوتاهی دارد و لقبش کاملا برازنده اوست. وی از دیگر افراد شرور بازیست.
[تصویر:  h6p2p2im316bhtolgul1.jpg]

مبارزه با مجرمان یک شهر
عاملی که باعث شده این سری از بازی های "بت من" جذاب شود، گیم پلی زیبا و به دور از کودکانه آن است. فضای بازی، تاریک است و چون "بت من" کسی را نمی کشد، شما باید با ضربات مشت و پا و ... دشمنان خود را بی هوش کنید. این چالشی بزرگ در بازیست چراکه دشمنان شما اسلحه گرم و سرد نیز دارند و این باعث می شود که شما مجبور شوید با تفکر و نقشه کشی دشمنان را نابود کنید. تک تیراندازها، بزرگترین تهدید برای شما هستند چراکه تیرهای قدرتمند آنها می تواند به راحتی شما را نابود سازد. پس عوامل مخفی کاری نیز باید مورد استفاده قرار گیرد. در این راستا شما مجهز به گدجت های قدرتمند و متنوعی هستید که با استفاده درست و به موقع از آنها، می توانید با راحتی بیشتری دشمنانتان را از میان بردارید. بمب های دودزا، از عوامل مهمی در مبارزه و حتی فرار شما هستند. لباس خفاشی شما، براثر ضربات گلوله و ... در حین بازی، صدمه می بیند و ظاهر مرتب اولیه خود را از دست می دهد.
همانطور که گفته شد، شما قادر به پرسه زنی در شهر بزرگ گاتهام هستید. در این راستا شما مجهز به اسلحه ای با قدرت پرتاب طناب هستید که با آن قادر با پرواز درون شهر هستید. در میان راه، شما حتما با دشمنانی برخورد می کنید که یا می توانید جلوی آنها بایستید و مبارزه کنید، یا با فرار از دست آنها، راه خودتان را ادامه دهید.
دشمنان شما،رن های مختلف و قدرت های مختلفی دارند. عده ای ضربات شما را مهار می کنند که با پرتاب شنلتان به سمت آنها، می توانید به آنها ضربه وارد کنید. بعضی نیروهای پلیس، دارای سپری محافظتی هستند که آنها نیز می توانند سرعت عمل شما را کم کنند. دشمنان غول پیکر نیز به عنوان چالش های بازی هستند هرچند که شکست دادنشان، کار مشکلی نیست. با سرعت عمل بالا و استفاده سریع و به موقع از گدجت ها و یا فرار کردن به موقع در هنگام احساس خطر، می توان هرنوع دشمنی را شکست داد.
به دلیل زیاد بودن باس ها در بازی، مبارزات متونع زیادی را به چشم خود می بینید که این خود باعث می شود که مبارزات برای شما کلیشه ای و یکسان نشوند. همانطور که گفته شد، "بلک ماسک" تعداد زیادی قاتل را استخدام کرده تا "بت من" را از بین ببرند. پس هر لحظه از بازی، شما باید آماده باشید چراکه ممکن است نوبت قاتل بعدی باشد که به شما حمله ور می شود. مبارزه با هرکدام از این شخصیت ها، جذابیت خاص خود را دارد و شما را هرگز خسته نمی کند و مبارزه با این قاتل ها است که بازی را پراز چالش می کند. البته عامل دیگری که نیز در بالا رفتن سختی بازی می شود آن است که در حین مراحل، به شما کمک چندانی نمی شود یا بهتر است بگوییم اصلا کمکی نمی شود! اگر راه خودتان را در یک جای پرپیچ و خم گم کرده اید، هرگز منتظر کمک نباشید بلکه خودتان باید مسیرتان را تشخیص دهید یا حتی نوع ضرباتتان به دشمنان و یا چگونگی شکست دادن باس ها را نیز تقریبا باید خودتان متوجه شوید. پس در واقع همه چیز به عهده شماست و این سختی بازی را بیش از پیش می کند که باعث جذابیت هرچه بیشتر گیم پلی می شود.
تونع تعداد ماموریت ها باعث می شود که اگر شما از یک نوع مرحله خسته شدید، توانایی آن را دارید که سری به مراحل دیگر بزنید و این تنوع باعث می شود که در حین بازی، کمتر احساس خستگی کنید.
همانطور که گفتیم، "بت من" هم باید با قاتلان و مجرمان "بلک ماسک" رو به رو شود و هم باید نیروهای پلیس را پس بزند و با آنها نیز مبارزه کند. حال در این میان، مجرمانی نیز هستند که "بلک ماسک" آنها را استخدام نکرده و شما مشکلاتی چند برابر را در رو به روی خودتان مشاهده می کنید. برای مثال شما در حال پرواز بر روی شهر هستید که ناگهان وقایع خاصی رخ می دهد و از آسمان ماموریتی نازل می شود! در واقع درصد بسیاری از ماموریت ها را باید در گشت و گذار در شهر پیدا کنید و هرگز نمی توانید حدس بزنید که هم اکنون در شهر ممکن است چه شخصیتی را زیارت کنید! در واقع در هرگوشه از شهر، مجرم خاص و مهمی آماده ی درگیری با شماست و با فرستادن پیغام برای شما سعی دارد که شما را به مکانی بکشد و شما را داخل تله بیندازد و از شرتان خلاص شود.
در آخر باید گفت که گیم پلی بازی بسیار زیبا و جالب است و از جذابیت های خاص خود، برخوردار است. از طرفی، گیم پلی نسبت به نسخه قبلی تغییر چندانی نکرده و گیم پلی بازی تقریبا مثل نسخه قبلی بازی، یعنی "آرکام سیتی" است که این نکته منفی مهمی است. نبود نوآوری خاص در گیم پلی باعث شده که این نسخه از گیم پلی بسیار قدرتمندی برخوردار نباشد. البته قابل ذکر است که گیم پلی بازی جذاب و زیباست، اما فرق چندانی با نسخه قبلی ندارد و این مشکل بزرگیست.تنها تحول بزرگ بازی، دوبرابر شدن نقشه بازیست که از عوامل مهم است.
[تصویر:  em28bney0623cu500rms.jpg]

شهر تاریک گاتهام
گرافیک بازی تاریک است و بر روی عنصر تاریکی تمرکز شده. با تمرکز روی عنصر تاریکی، سازنده قابلیت آن را دارد که نورپردازی بازی را، به درجات عالی و بالا برساند. در این نسخه از بازی، نورپردازی بازی خوب بود اما جای پیشرفت داشت. نور چراغ های گاتهام، چراغ قوه های مجرمان و ... همه نشانگر یک نورپردازی خوب بودند.
گرافیک بازی نیز نسبت به نسخه قبلی، بهبود یافته بود اما با بالاتر رفتن گرافیک، باگ هایی هم قابل رویت بودند.هرچند باگ های بازی اغلبا آزار دهنده نبودند، اما چندین باگ خاص در بازی و در پرواز کردن شما در آسمان، یا خنده شما را در می آورد یا به شدت شما را عصبانی می کرد. اما تعداد باگ ها کم هستند و در شرایط خاصی می توان باگ ها را مشاهده کرد پس ممکن است یک شخص بازی را به اتمام برساند و تعداد بسیار کمی از باگ ها را مشاهده کند. بالاتر رفتن گرافیک، جذابیت را بر بازی افزوده است چراکه شهر تاریک گاتهام را هرچه زیباتر نشان داده است. در کل گرافیک بازی خیلی بهتر شده و رضایت اغلب را به خود جلب کرده(صرف نظر از باگ های جزیی).
[تصویر:  8gmbi1jablozymwq47qr.jpg]

غرش شهر
صدا گذاری، در بعضی ماموریت ها به شدت خعالی کار شده. برای مثال هنگام مبارزه شما با "Copperhead" ، موسیقی دلهره آوری پخش می شود و شاید شما برای اولین بار در سری بازی های "بت من" احساس ترس کنید!! استرس شما بالا می رود و تکان خوردن کوچکترین شیی، ضربان قلبتان را بالا می برد. از طرفی، موسیقی در حال پخش، با محیط هماهنگ است و به شما حس بازی را می دهد. البته موسیقی و صداگذاری در تمام مرحله ها بدین گونه طراحی نشده و کمتر ماموریت هایی هستند که موسیقی و صداگذاری آنها فوق العاده است. باید اشاره کرد که صدای هنرپیشه های "بت من" و "جوکر" نیز تغییر کرده است که با انتقاد بعضی از مردم و منتقدان قرار گرفت. اما در کل، صداگذاری ها به خوبی کار شده و دیالوگ هایی که در بازی رد و بدل می شود نیز خیلی جالب است.
در آخر باید گفت که نسخه جدید سری بازی "بت من" بسیار زیبا و خوب طراحی شده اما نوآوری خاصی در آن دیده نمی شود. داستان بازی عالیست و شخصیت پردازی نیز بسیار عالی کار شده اما گیم پلی تقریبا کلیشه ای، شاید برای شما زیاد جالب نباشد با اینکه گیم پلی باز هم جذابیت خاص خود را دارد. گرافیک بازی نیز بهبود یافته و با چشم پوشی از باگ ها، گرافیک عالی را می توان از بازی انتظار داشت. نورپردازی نیز خوب طراحی شده وبر روی موسیقی نیز در تعدادی از ماموریت ها به نحو احسن کار شده.  صداگذاری نیز در اکثر ماموریت ها به شکلی واقعی و زیبا طراحی شده و در کل یک بازی خوب ارائه شده است.
نمرات
داستان: 10 از 10
گیم پلی: 8 از 10
گرافیک:  8.5از 10
صداگذاری و موسیقی: 9 از 10
نمره بازی 9 :از 10

منتقد:کیوان آمیرزاده

پاسخ
خیلی خوب نوشتی, کامل بود. آفرین[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
ممنون و خسته نباشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  90062409511201326600.jpg]

پاسخ
! wow just wow 
نپرس چقدر سریع خوندی ! چون من به سریع خوندن عادت دارم ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
عالی بود ![img]images/smi/s0 (29).gif[/img] فقط یه ذره زیادی توضیح داده بودی ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
در کل فوق العاده بود ! [img]images/smi/s0 (29).gif[/img] خوشم اومد ! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
ممنون بابت نقد زیبات ! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
Seize the day or die regretting the time you lost

It's empty and cold without you here, too many people to ache over

Avenged sevenfold - Size the day
پاسخ
توضیحات کارکتر ها کوتاه و مفید بود !
در کل این نسخه بتمن زیر ذربین منتقدان نمرات جالبی نگرفت ! در حالی که اسپین آف بود .
بازم نمیشه قطع امید کرد وباید منتظر نسخه بعدی و زیر نظر استدیوی بهتر باشیم.
تنها فقط ضعف های در بخش مولتی پلیر داشت ! در کل بهتون پیشنهاد میکنم مبارزه به دد استرپیک رو از دست ندیندو حتما تجربش کنین .
مرسی بابت نقدت [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
[تصویر:  g5nd2nmhfgnpwp7ylnrh.jpg]
پاسخ
ممنونم عالی بود فقط اگه عکس ها رو وسط قرار می دادی عالی می شد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
:)
پاسخ
ممنون نقد كامل و خوبى بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ولى يه مشكل داره كه خيلى رو اعصابه[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
تيتر رو زديد خداوند گاتهام ولى رو كاور بازى نوشته شده خداوند آركام[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
(11-14-2013, 10:48 PM)'Solid' نوشته است: ممنون نقد كامل و خوبى بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ولى يه مشكل داره كه خيلى رو اعصابه[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
تيتر رو زديد خداوند گاتهام ولى رو كاور بازى نوشته شده خداوند آركام[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

نمیشه گفت تناقض هست ولی خب حرف درستیه شاید خیلیا جریان گاتهام و آرکام رو ندونن. اصلاح شد.

پاسخ
خیلی کامل و خوب نوشتید.
این نسخه نمرات خوبی نگرفت ولی بازی خوبیه حتما این بازی رو تجربه کنید.
ممنون بابت مقاله مفیدتون.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
خوب بود دستت درد نکنه. منم اولش تعجب کردم که اسم کاور و عنوان مقاله با هم فرق داره (مخصوصاً اینکه دو تا بازی قبلی رو تجربه نکردم)
به نظر که بازی خوبی میاد ولی تا دو تا بازی قبلی رو انجام ندم اینو شروع نمیکنم
ممنون بابت نقد یه دنیا [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
مرسی کیوان جان خیلی زیبا و شیوا نوشتی[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]واقعا ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
من عاشق جوکرم ،خیلی خوشحال شدم که برگشته گرچه که این نسخه شو بازی نکردم ولی شاید تابستون 4سال دیگه بازیش کنم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
بازم مرسی فقط یکسری اشکالات هست مثل اینکه خ رو بنویسی ح که اگه اصلاحش کنی،مقالت عالی هست،متعالی میشه[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
مرسی
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,780 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 953 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 976 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,882 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان