امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خدایان گمشته،نقد و برسی عنوان The Banner Saga
به نام خدا
PLATFORMS:MAC،PC
Version tested: PC
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSKcvaO3Khgzb0DW65_wRi...S78D5EzB-Q]
معمولا وقتی صحبت از بازی های RPG می شود ذهن ها عموما به چند بازی که صاحبان این سبک هستند معطوف می شود.
بلاشک عناوینی چون The Elder Scrolls Skyrim و یا Witcher جایی برای عرض اندام سایر رقبا نگذاشته اند و از این رو کمتر بازی سازی به فکر رقابت با این بازی هاست.
در این ایام که فکر بنده به شدت مشغول بود و تازه از بار سنگین امتحانات راحت شده بودم و سیری از بازی های ناتمام روی دکستاپ تصمیم گرفتم این بازی را انتخاب کنم.
داستان بازی به خدیان فراموش شده ای می پردازد که سالیانی است دیگر پرستش کننده ای ندارند.
[تصویر:  1940200723_1386410259.jpg]
عده ای فراموش شدن این خدایان را علل شروع جنگی خانمان سوز می دانند که هزاران نفر را به کام مرگ کشانده است.
در این بین کمانی است که از یکی از خدایان باقی مانده و این کمان می تواند پایان دهنده ی این جنگ باشد.
گروهی به رهبری چند تن از فرماندهان جنگی با ساخت ارتشی قصد پیدا کردن این کمان را دارند ولی در بین راه آن ها متوجه می شوند که آن ها تنها نیستند و گروه های دیگری برای به دست آوردن این کمان می جنگند و این خود سرآغاز شروع جنگی بزرگ تر از جنگ قبلی است.
بجنگ یا بمیر
[تصویر:  the_banner_saga_interview_334504.jpg]
با شروع بازی متوجه خواهید شد که لحظه ی به لحظه ی بازی باید منتظر اتقاف های عجیب باشید،لحظه ای غفلت شما را به کام مرگ خواهد کشاند و این ماجرا به همین جا ختم نمی شود اگر یکی از دوستان شما نیز آسیبی ببیند و یا در حین مبارزات کشته شود روند داستانی بازی به طور کلی تغییر خواهد کرد.
هر چند چالش های بسیار زیاد این بازی گاها بسیار سخت و اعصاب خورد کن است ولی به قول معروف هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!!!
20 ساعت گیم پلی که همراه با سختی و جذابیت است می تواند شما را برای چند روز سرگرم کند ولی این تنها موضوع جالب این بازی نیست صد ها ماجراجوبی و مکان کشف نشده وجود دارند که اگر حوصله ی تان سررفت راه شما را می خواند.
می توانید با پیدا کردن طلسم های قدیمی و خیلی چیز های دیگر خودتان رو سرگرم کنید و راه را برای پیشبرد بازی آسان تر نمایید.
انتخاب های گاها سرنوشت ساز
مانند هر بازی RPG دیگری این انتخاب ها هستند که بازی را می سازند.
گزینه های موجود در بعضی از مواقع واقعا سرنوشت ساز و نفس گیر است و شما را در انتخاب بهترین گزینه به چالش می کشد.
اما در بعضی از مواقع شاهد آن هستیم که گزینه ها بسیار سطحی و واقعا بی تاثیر می باشد و به احتمال زیاد سازندگان برای خالی نبودن عریضه این گزینه ها را ساخته اند که در نوع خودش جالب است!!![تصویر:  Factions09.jpg]گرافیک
گرافیک بازی با اینکه به شکل بچگانه و نقاشی می باشد ولی با این حال به زیبایی هر جه تمام تر کار شده.
کوهستان های بازی به شکل زیبایی کار شده که واقعا با توجه به گرافیک بازی قابل تامل است.
[تصویر:  The-Banner-Saga-6.jpg]
گیم پلی
گیم پلی بازی ترکیبی از خوب و بد است.
در بعضی از مواقع واقعا حرکات زیبایی شاهد هستم ولی در بعضی مواقع دیگر فقط شاهد آن هستیم که همه ی افراد با شمشیر تنها به یک صورت به هم ضربه می زنند که واقعا خنده آور است.
البته سیستم خرید و فروش بد کار نشده.
آیتم های موجود در بازی قابلیت های زیادی به شما می دهند البته یادتان نرود هر چیز خوب یک روی بد هم دارد.
به طور مثال یک زره سنگین مرز بین مرگ و زندگی است و شما را از خطرات زیادی نجات می دهد ولی همچنین زره سنگینی سرعت شما را کاهش می دهد که در مواقع فرار به شدت آسیب پذیر خواهید شد.
صداگذاری
در مورد صداگذاری نمی توان زیاد اظهار نظر نمود.
گاهی اوقات نوا های حماسی واقعا زیبایی می شنوید ولی بعضی از مواقع سکوت مطلق بازی را پر می کند
[تصویر:  The-Banner-Saga-conversation.jpg]
نتیجه گیری
The Banner Saga بازی زیباییست اما در مواقعی که واقعا هیج بازیی ندارید و به قول معروف دارید از بی بازیی می میرید.
در کل به جای خرید این بازی می توانید که آب پرتقال خریده و اخبار انتشار GTA V برای PC را پی گیری نمایید.
نمره 10/7 
[تصویر:  ss_aac5e50253af0acaa19d5cc0bee0fe5b7131d...1366227646]

یک زمانی مدیر بخش pc سایت گیم ایمگ بودم....
[تصویر:  walking-dead-season-2-clementine-1-600x221.jpg]
پاسخ
نمره ی بازیو 7 دادی بعد می گی بهتر بجاش آب پرتقال بخریم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
پاسخ
(01-15-2014, 08:07 PM)amin 0099 نوشته است: نمره ی بازیو 7 دادی بعد می گی بهتر بجاش آب پرتقال بخریم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
بله.
چون بازی های بهتری مثل ASSASSINS CREED LIBRATION و METAL GEAR RISING هستش که واقعا یک سرو گردن چه عرض کنم اصلا قابل مقایسه با این عنوان نیستند.

پاسخ
(01-15-2014, 08:25 PM)'alireza khan' نوشته است:
(01-15-2014, 08:07 PM)'amin 0099' نوشته است: نمره ی بازیو 7 دادی بعد می گی بهتر بجاش آب پرتقال بخریم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

بله.
چون بازی های بهتری مثل ASSASSINS CREED LIBRATION و METAL GEAR RISING هستش که واقعا یک سرو گردن چه عرض کنم اصلا قابل مقایسه با این عنوان نیستند.

پس چرا 7 دادی؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

پاسخ
بازی بازی بدی خوبیه ولی مشکلات زیادی داره که اعصاب خورد کنه و مطمئنا خیلی ها اواسط کار بازی رو نیمه کاره رها می کنن.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 990 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,700 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,272 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,624 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code
Smile استخدام نویسنده نقد و برسی بازی Claydon 2 1,895 08-25-2017, 05:57 PM
آخرین ارسال: mohireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان