امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسیر بی‌ انتها | نقد و بررسی انیمۀ Mushishi Zoku Shou
سلام و عرض درود دارم خدمت تمامی دوستان گیمفایی.هماگونه که،قول داده بودم فصلهای دیگر انیمۀ موشیشی را نقد کنم،با عزم جزم،دست به کار می‌شوم.

بهموجب افسانه‌های قدیمی ژاپنی،موجوداتی وجود دارندکه،نه گیاهاند و نه حیوان؛بلکه موجوداتی هستند که،وارد بدن میزبان(شامل:حیوان،انسان و گیاه) خود می‌شوند و موجب اختلالاتی در فرد میگردند و برای رفع این اختلالات،هیچ پزشک و هیچ دارویی نمی‌توانند جوابگو باشند.افرادی وجود دارند که می‌توانند این مشکلات را که در میزبان به وجود می‌آید را رفع کنند،که به آنها موشیشی گفته میشود و داستان این انیمه نیز روایتگر زندگی یک موشیشی به اسم گینکو است.

مشخصات انیمه:

سال انتشار:2014

کارگردان:هیشیرو ناگاهاما

ژانر:فراطبیعی _ معمایی _ درام _ ماجراجویی

تعداد قسمت‌ها:10 قسمت

[تصویر:  gfd.PNG]
موشی در حال حمله به میزبان

برای نقد انیمه، هر منتقد، شاخص‌ها و معیارهای مختص به خود را دارد و بر اساس این شاخص‌ها،نمرات و نظرات خود را بیان می‌کند.بنده نیز برای نقد انیمه‌های مختلف،معیارهای مختص به خودم را دارم و مثل یک روبات برنامه‌ریزی شده، عمل نمی‌کنم و همچنین احساسات شخصی خود را نیز در انیمه مدخل نمیکنم.
 این انیمه دارای یک داستان سطحی و همه‌کس فهم است و حتی کودکی نیز می‌تواند از داستان انیمه،سر در بیاورد.در این فصل نیز «گینکو(شخصیت اصلی)» به مناطقی دور دست،عازم می‌شود و در آنجا با افرادی روبرو می‌شودکه،موشی درون آنها را در نوردیده و اختلالاتی را نیز در آنها به وجود آورده است.گینکو به درمان آنها می‌پردازد و طبق معمول فصل گذشته،هر قسمت از انیمه،دارای داستان به خصوصی است و روایتگر هجوم یک موشی دیگر است.
در نمایش داستان انیمه،از کلیشه‌ها و تناقض‌های بسیاری استفاده شده‌است و از این موارد به نحوی بهره برده شده است که،مخاطب بدون اینکه،به آنها پی‌ببرد،به تماشای انیمه بپردازد و لذتی بسیار از آن ببرد.داستان انیمه هیچ تغییری نسبت به داستان فصل قبل خود نداشته است و همان داستان مستقل قسمتی خود را دنبال می‌کند.

[تصویر:  we.PNG]
کیفیت طراحی محیط 

کیفیت طراحی محیط این فصل انیمه نسبت به فصل گذشته،هیچ تغییری نکرده و به قول معروف،درجازده و از همان طراحی بیبنیه و اساس قدیمی خود بهره برده است.
 کیفیت طراحی محیط انیمه،بسیار تاریک و اندود زده است و هیچ‌گونه احساس شادی طرب‌انگیزی در آن دیده نمی‌شود.طراحی این انیمه،بیشتر شبیه طراحی یک انیمۀ عزاداری است.طراحی چهرۀ افراد یک شکست کاملاً تأسف باری است که،در همۀ فصل‌های انیمه،قابل مشاهده است و زیبایی داستان را از آن ربوده است.چهره‎‌های گرد و بینی‌های نوک تیز،از جملۀ نقطه ضعف‌های طراحی و چهره پردازی انیمه است.
خلاصۀ کلام،هرچه در هجو طراحی این انیمه بگوییم،کم گفته‌ایم و این مشکلات طراحی به همین منوال در فصل‌های بعدی نیز ادامه پیدا کرده است و همچنان موجب شکست این انیمه شده است.

[تصویر:  wer.PNG]
چهره پردازی افتضاح

نوبتی هم باشد،نوبت نقد صدا گذاری انیمه است.صداگذاری هم مانند طراحی انیمه،نسبت به فصل گذشتۀ خود تغییرات زیادی نکرده و تنها تغییر مناسب آن در زمینۀ آهنگ‌های اپنینیگ و اندینگ انیمه است.دیالوگ و حرف زدن کاراکتر‌ها،بسیار منزجر کننده است و هیچ دیالوگی متناسب با حرکات دهان کاراکترها نیست و در بعضی از جاها،از دیالوگ‌های اضافی نیز استفاده شده است.
به طور خلاصه،این انیمه از تمام جهات هیچ تفاوتی با فصل پیشین خود ندارد و فقط داستان آن متفاوت است.

نمرات:

داستان:10\8

طراحی:10\4

صداگذاری:10\7

مجموع کل نمرات:6.3
منتظر نظرات شما هستم.
[تصویر:  797620_mushishi_wallpaper_1920x1080_for_...tablet.jpg]
پاسخ
میتوانید از این تاپیک‌ها هم دیدن فرمائید:

نقد و بررسی انیمۀ Code Geass=[تصویر:  dd.jpg]

نقد و بررسی انیمۀ Mushishi=[تصویر:  dd.jpg]

نقد و بررسی انیمۀ Death Note=[تصویر:  dd.jpg]

دانلود انیمۀ Mushishi=[تصویر:  dd.jpg]

میتوانید در نظر سنجی شرکت کنید و انیمۀ مدنظر خود را انتخاب نمائید،تا توسط بنده نقد شود.
با سپاس.
[تصویر:  797620_mushishi_wallpaper_1920x1080_for_...tablet.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قاتل قلم به‌دست | نقد و بررسی انیمۀ Death Note White Beard 5 3,666 09-03-2020, 11:32 PM
آخرین ارسال: Behdad Gamer
  دانلود انیمۀ Tokyo Ghoul(هر سه فصل) White Beard 8 2,964 01-22-2019, 07:53 PM
آخرین ارسال: White Beard
  در اوج نابودی میخواهم به تو برسم | نقد و بررسی انیمه Sola White Beard 0 1,686 12-29-2018, 09:01 PM
Video طغیان عشق در گرو زمان | نقد و بررسی انیمۀ Steins;Gate White Beard 2 1,905 11-08-2018, 01:10 PM
  دانلود انیمۀ Mushishi White Beard 0 1,388 08-21-2018, 01:46 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان