امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رهایی از اسارت | نقد بررسی عنوان BLACK MIRROR III
مقدمه: از خون شما کسانی برمی خیزند که نفرینی عبدی به دوش می کشند. اینجا قلعه آینه سیاه است. محل وحشت خانواده گوردون که در یک عذاب عبدی و نفرینی پایدار رنج می کشند. کسی پیدا می شود که می تواند این اسارت را نابود سازد. او دارن مایکلز است. ولی چرا همه از او وحشت دارند؟ بیایید بررسی اش کنیم.

شناسنامه بازی
نام کامل بازی: Black Mirror III: The Final Fear | آینه سیاه 3: آخرین وحشت
سازنده : كمپاني DTP Entertainment
ناشر : كمپاني Lace Mamba Global
پلتفورم : pc
ژانر: Quest / Adventure | ماجراجویی / جست و جو
سال انتشار: March 25, 2011

داستان بازی
قسمت سوم از قسمت دوم از سر گرفته می شود قلعه آینه سیاه در حال سوختن است و دارن دارد خود را به سرعت به قلعه می رساند و صحنه ای که با آن رو به رو می شود تعدادی پلیس و آتش نشان است که خود را به محل حادثه رسانده اند. پلیس به دارن درباره ی آتش سوزی قلعه مشکوک می شود و او را دستگیر کرده و به مدت چند هفته به زندان می اندازد. وقتی از زندان بازمی گردد متوجه می شود که مردم از او وحشت دارند و فکر می کنند که او یک قاتل است. در برخی مواقع یک نیروی عجیب دارن را به سمت اعمال شیطانی مانند کشتن و خفه کردن مردم می کشاند که شاید این نیرو اثرات نفرین قلعه آینه سیاه است. ولی به خانواده گوردون به دارن چه ربطی دارد؟ دارن بعد از مدت ها ماجراجویی و تحقیق متوجه می شود که او یک گوردون است و او صاحب کل قلعه و همین طور آن نفرین است. او تمام تلاش خود را می کند تا بتواند نفرین را از خود و خانواده گوردون دور سازد و به آن ها رهایی بخشد.
[تصویر:  a730201_1.jpg]

[تصویر:  q113643_2.jpg]

گیم پلی
نمی شود زیاد راجع به گیم پلی این بازی صحبت کرد. همان طور که میدانید شما با استفاده از کلیک کردن بر روی اشیا و اشخاص می توانستید داستان بازی را به پیش ببرید و اگر در کلیکتان اشتباه می کردید ممکن بود که سر خود را از دست بدهید. (سرِ دارِن). معما های پیچیده ای در بازی حاکم بود که حل آن ها بسیار مشکل بود ولی بودن گزینه Skip در معما های بازی آن ها را آسان تر کرده و یا بهتر است بگویم که آن ها را از بین برده است و شما با استفاده از این گزینه می توانستید این معما های را بدون هیچ فکری حل کنید. شما یک نقشه داشتید که با استفاده از آن می توانستید به سرعت از جایی به جای دیگر نقل مکان کنید.
[تصویر:  b859822_3.jpg]

[تصویر:  b516529_5.jpg]
گرافیک
گرافیک این بازی در سبک و زمان خود بسیار عالی بود و شهر انگلیس با همان مه غلیظ دیده می شد ولی کم کاست های بسیاری هم دیده می شد. انیمیشن های این بازی گرافیک خوبی نداشتند ولی به نوبه خود ترسناک بود. مثلا دیدن جنازه هایی که به طور وحشیانه بر روی آن ها جراحی هایی انجا شده بود. در آخر می توان گفت که آدم ها مانند عروسک بی روح بودند و این به ترسناک بودن بازی نیز کمک می کند.
[تصویر:  k185164_6.jpg]
[تصویر:  w903_4.jpg]

موسیقی و صداگذاری
آهنگ های این بازی فوق العاده بوده و با سبک این بازی خوانایی دارد و آن حس وحشت و هول ناکی را به بازی تزریق می کند و همین طور صداگذاری عالی آن مانند نسخه اول این بازی را ترسناک تر کرده است به طوری که موسیقی های هول ناک همراه تصاویر هول ناک تر پخش می شوند. باید بگویم هر چیز این بازی اگر خوب نباشد, صداگذاری و موسیقی این بازی عالی ست.

امتیاز دهی
داستان: 10/9
گیم پلی: 10/8.5
 (دیگه چی می خواید به گیم پلی تو این سبک اضافه بشه؟)
گرافیک: 10/6.5
موسیقی و صداگذاری: 10/9.25
امتیاز کلی: 10/7.5

هم اکنون می توانید راهنمای مراحل این بازی را به زبان انگلیسی در اینجا مشاهده کنید.
[تصویر:  ge1ptk0kly22eq00f9le.jpg]
پاسخ
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] ولی کم بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] با این که تا به حال این بازی رو تجربه نکردم ولی به نظر بازی خوبی میرسه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
(07-28-2013, 06:56 PM)'Amir Knight' نوشته است: پشت سر هم نقد گذاشتی واقعا خسته نباشی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] ولی کم بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] با این که تا به حال این بازی رو تجربه نکردم ولی به نظر بازی خوبی میرسه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

راستش راجع به این بازی و همچنین تو این سبک واقعا سخته که زیاد بنویسی.
باید بگم که اصلا نمیشه راجع بهش نوشت.
پاسخ
(07-28-2013, 06:58 PM)'A.ko' نوشته است:
(07-28-2013, 06:56 PM)'Amir Knight' نوشته است: پشت سر هم نقد گذاشتی واقعا خسته نباشی.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] ولی کم بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] با این که تا به حال این بازی رو تجربه نکردم ولی به نظر بازی خوبی میرسه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

راستش راجع به این بازی و همچنین تو این سبک واقعا سخته که زیاد بنویسی.
باید بگم که اصلا نمیشه راجع بهش نوشت.

درک می کنم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
در مورد گیم پلی خیلی کم توضیح دادی ... و نمی شود توضیح داد هم واقعا معنی نداره تو نقد ... به کار نمی بردیش بهتر بود ... در کل همین قدر نوشتت همه چیزش خوب بود ... ادامه بده ، امیدوارم نقدای بزرگتری ازت ببینم ...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اینکه در مورد بازی های " ماجراجویی | اشاره کلیک " نمیشه نوشت اصن درست نیست ، تو بخش گیم پلی این بازی ها یه سری المان هست که تو بازی باید رعایت بشه ، مثلا جای گیری درست معماها و ... بهتره قبل از نقد بازی اگه با سبکش آشنایی کامل نداری یه مطالعه ای بکنی ... چون اینا هم مثله باقی بازیا یه بخش هایی دارن که باید بهشو پرداخته بشه که خوب بودن یا نه ... 
مثلا واسه این نقد آشنایی تو با سبک اشاره کلیک باید خیلی بالا باشه ... تا بتونی نکات مختلف بازیو مورد بررسی قرار بدی ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Point-and-click

به نام خدای خاکستری ....
Grey Pen
BLOG: Gpen.ir
Y! ID: Grey_joker
FB ID: Hadi.Jourbonyan1
پاسخ
ا...چه جالب منم میخواستم اینو نقد کنم ولی دیگه شما نوشتی دیگه...
خیلی خوب بود اما درباره ی داستانش بیشتر توضیح میدادی بهتر بود من همه ی نسخه های این بازی رو بازی کردم راست هم میگی نمیشه دربارشون زیاد نوشت من عاشق این بازیم و تعداد آدم های کمی رو میشناسم که بازی کردنشون در کل 1 نفر!!!! اونم خودمم شما نسخه 1 و 2 رو بازی کردی؟؟؟؟
خیلی ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
So why in the world do I feel so alone
Nobody but me, I'm on my own
Is there anyone out there, who feels the way I feel
That there is and let me know so I know that I'm not the only one
پاسخ
(07-30-2013, 06:05 PM)'Michael Becket' نوشته است: ا...چه جالب منم میخواستم اینو نقد کنم ولی دیگه شما نوشتی دیگه...
خیلی خوب بود اما درباره ی داستانش بیشتر توضیح میدادی بهتر بود من همه ی نسخه های این بازی رو بازی کردم راست هم میگی نمیشه دربارشون زیاد نوشت من عاشق این بازیم و تعداد آدم های کمی رو میشناسم که بازی کردنشون در کل 1 نفر!!!! اونم خودمم شما نسخه 1 و 2 رو بازی کردی؟؟؟؟
خیلی ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

بله همه نسخه هاش رو بازی کردم. نسخه اول رو هم تقریبا تموم کردم. [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,735 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 917 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 940 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,810 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,086 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان