امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
عصر تکنولوژی | پیش نمایش Watch Dogs
#1
[تصویر: 44222955565779713108.jpg]
نام : Watch Dogs
سازنده : Ubisoft Montreal
ناشر : Ubisoft
پلتفرم ها :  PC ، Xbox 360 ، PS3 ، Wii U ، Xbox One ، PS4
تاریخ انتشار : 22 نوامبر پلتفرم های این نسل ، کنسول های نسل بعد در تاریخی نا معلوم
تعریف شما از یک بازی رایانه ای چیست ؟ این که بازی را چیزی تلقی می کنید که به وسیله ی آن می توانید لحظاتی از ساعات روزمره خود را با آن سرگرم شوید و تنها به آن به چشم یک سرگرمی نگاه می کنید یا اینکه بازی های رایانه ای را یک ابزار مهم در سطح ارتباطات و حتی شبیه ساز زندگی واقعی انسان می دانید . طرز تفکر درباره ی بازی های رایانه ای در هر فردی متفاوت می باشد ، عده ی کثیر بازی ها را وسیله ای برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت خود می دانند و از این رو است که بازی ها بزرگی چون سری Call of Duty و Assassins Creed  پس از چندین شماره به دلیل اینکه چنین افرادی وجود دارند بدون تغییر در یک شکل و شمایل جدید تولید و به بازار عرضه می شوند . این مسئله جایی کاملا نمود پیدا می کند که عنوان Call of Duty Modern Warfare 3 با اینکه از لحاظ فنی در سطح خوبی قرار نداشت ولی از لحاظ فروش توانست تمامی رکورد ها را جا به جا کند و حتی لقب پر فروش ترین سرگرمی جهان در سال 2011 را تصاحب نماید .

 چنین دیدی که بازی را یک سرگرمی تلقی می کند مانع این شده است تا IP های جدید بتوانند فرصتی برای عرض اندام پیدا کنند و به همین دلیل است که سازندگان بیشتر به ساختن ادامه ی عناوین قبلی روی می آورند و از ریسک کردن پرهیز می کنند .  در حالی که به آخرین روز های نسل هفتم بازی های رایانه ای نزدیک می شویم این مسئله بسیار بیشتر به چشم می آید و شاهد این می باشیم که سازندگان برای به دست آوردن سود بیشتر نسخه های بعدی و البته تکراری فرانچایز های خود را منتشر می کنند . در چنین شرایطی Ubisoft Montreal با دست پر به نمایشگاه E3 2012 آمده بود، این استدیوی توانا عنوانی را از دو سال پیش یعنی از سال 2010 در دست ساخت داشت که ایده های بسیار بلند پروازانه ای پشت آن قرار گرفته بود ، ایده هایی که در هیچ عنوانی تا به حال مشاهده نشده بود که مهم ترین آن ها ایده ی قرار دادن هک در یک بازی رایانه ای و استفاده از آن به عنوان اصلی ترین سلاح می باشد .
 
یوبی سافت این عنوان را در اخرین لحظات کنفرانس خود در E3 2012 معرفی کرد ، عنوانی که Watch Dogs نام دارد و داستان آن پیرامون شخصی به نام Aiden Pearce می باشد که یک هکر قدرتمند است .Watch Dogs  یک عنوان Open World همراه با کوله باری از نوآوری ها و ایده های ناب است ، ایده هایی که کوچکترین اجزای موجود در بازی نیز را نیز در بر گرفته اند . یوبی سافت برای اینکه بتواند برای این عنوان به یک داستان مناسب برسد حدود دو سال وقت صرف کرد تا توانست به چنین داستان مناسبی با پیشنیه عالی برسد ، داستانی که از بطن جامعه ی آمریکا و تضاد های آن بر گرفته شده است .

تکنولوژی همیشه مفید نیست
 
[تصویر: 73632124523112677125.jpg]
داستان بازی پیرامون یک حادثه ی واقعی در سال 2003 در آمریکا می باشد . در این سال یک هکر  به نام Reymond Kenney با انتشار یک ویروس در سیستم مدیریتی آمریکا باعث می شود که برق 55 میلیون نفر قطع شود و در همین خاموشی حدود 17 انسان بیگناه که مشخص نشد توسط چه کسانی کشته شده اند ، به قتل برسند . این حادثه ی عظیم سبب می شود که نهاد های نظارتی برای جلوگیری از هر گونه ی حادثه یا اتفاقی سیستم نظارت بر شهر را به یک سیستم کاملا کامپیوتری به نام Central Operation System تبدیل کنند .

سیستمی که در سال 2011 در شیکاگو راه اندازی شد تا بر مردم شهر نظارت داشته باشد ولی پس از مدتی این سیستم تحت نظارت نهاد های خصوصی و البته فاسد افتاد و آن ها از این سیستم برای پی بردن به اطلاعات شخصی مردم شهر بدون اطلاع آن ها و همچنین تهدید مردم به منتشر کردن اطلاعاتشان و در نتیجه برای باج خواهی از آنان استفاده می کردند . در این میان عده ی زیادی که قصد مقابله با چنین نا عدالتی ها را داشتند توسط این سیستم سرکوب می شدند یکی از این افراد شخصیت اصلی بازی یعنی Aiden Pearce می باشد که خانواده اش در این راه صدمه ی جدی دیده اند . Aiden برای مقابله با تمامی این نابسامانی ها و نجات مردم و از همه مهتر انتقام از کسانی که به خانواده اش صدمه دیده اند دست به یک خیزش می زند ، خیزشی که می تواند تمام شیکاگو را به ورطه ی نابودی بکشاند . با توجه به اینکه Aiden یک هکر با سابقه است تنها راه مقابله با این سیستم که به اختصار ctOS نامیده می شود را هک کردن این سیستم می داند .

وی موفق به هک کردن این سیستم بسیار پیچیده می شود و حال می تواند از آن به نفع خود و برای رسیدن به اهدافش استفاده کند . از آنجایی که ctOS تمامی تجهیزات الکترونیکی شهر نظیر دوربین های مدار بسته و حتی چراغ های قرمز را تحت نظارت خود دارد ، Aiden با هک کردن آن در واقع توانسته کل شهر شیکاگو را در دست بگیرد و از آن به عنوان سلاح اصلی خود استفاده کند چیزی که سازندگان بازی نیز تاکید ویژه ای بر آن داشته اند اینکه در واقع شهر شیکاگو سلاح اصلی بازی به شمار می رود . همانطور که گفته شد بازی در شهر شیکاگو جریان دارد ، شهری که در سایر عناوین صنعت بازی سازی زیاد مورد استفاده قرار نگرفته است و همین مسئله سبب شده است تا این سوال میان مخاطبان پیش بیاید که چرا برای این عنوان شیکاگو انتخاب شده است در حالی که شهر های بزرگ تر و البته جذاب تری چون نیویورک می توانست لوکیشن اصلی بازی باشد . کارگردان این عنوان یعنی آقای Jonathan Morin علت اصلی انتخاب شیکاگو را تنناقضات آشکار آن اعلام کرده است . شیکاگو در واقع شهری است که در ظاهر بسیار مدرن و شیک به نظر می رسد و از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده می کند ولی در باطن این شهر همین تجهیزات پیشرفته باعث افزایش سطح جرم و فساد شده اند و این تناقض ، شیکاگو را برای اینکه داستان بازی در آن جریان داشته باشد مناسب کرده است ، امری که در سری پر طرفدار GTA نیز کاملا رعایت شده است و همیشه مکان هایی که بازی در آن جریان داشته است دارای همین تضاد ها بوده اند . وسعت شهر شیکاگو در واقعیت حدود 606 کیلومتر مربع می باشد که اگر یوبی سافت بخواهد دقیقا این وسعت را در بازی پردازش کند در واقع یک کار غیر ممکن را ارایه داده است هر چند هنوز نقشه ی این بازی مشخص نشده است ولی با توجه به اینکه این عنوان یک Open World است قطعا سعی بر این بوده است که بیشترین وسعت ممکن در بازی وجود داشته باشد . همچنین مکان های حقیقی این شهر نظیر پارک مشهور میلنیوم ، آسمان خراش شیکاگو و مرکز خرید جان هنکاک این شهر نیز در بازی وجود خواهد داشت .
[تصویر: 33912334910683182116.png]
همانطور که گفته شده شخصیت اصلی بازی یعنی Aiden Pearce یک هکر قدرتمند و البته یک مجرم می باشد که سعی داشت با سیستم های نظراتی با مردم مقابله کند ولی در این راه خانواده ی وی توسط شرکت های ناظر بر این سیستم صدمه ی جدی دیدند و حال Aiden خود را مقصر این امر می داند و مسلما Aiden یک قهرمان نظیر قهرمانان کمیک بوکی که تنها نجات مردم هدف آن ها است نمی باشد ، نکته ی که طراح داستان بازی یعنی Kevin Shortt نیز روی آن تاکید داشته است و اظهار داشته است که Aiden یک قهرمان یا ناجی نیست که شهر را از دست دشمنان آن نجات دهد بلکه او تنها به دنبال هدف خود یعنی انتقام از عاملان صدمه دیدن خانواده اش می باشد و در این راه از هیچ کاری ابایی ندارد ، خصوصیتی که سبب می شود او بیشتر به یک ضد قهرمان در نظر بایید تا یک قهرمان . ظاهر Aiden او را بیش از پیش مرموز می کند یک کت بارانی که همواره بر تن دارد و یک کلاه آفتاب گیر او را به یک شخصیت مرموز تبدیل کرده است . البته شایعاتی منتشر شده است که وی عضو یک گروه هکری به نام DedSec می باشد که قصد دارند در زمینه ی سیستم های نظارتی بر مردم دست به افشاگری بزنند و برای این کار از توانایی اصلی خود یعنی هک کردن بهره می گیرند .

وی برای رسیدن به اهداف خود مسلما تنها نیست و در این راه از کمک چندین نفر نیز بهره خواهد گرفت . در تریلر هایی که تا کنون از این عنوان منتشر شده است تنها سه تن از شخصیت هایی که به Aiden کمک می کنند معرفی شده اند که مهم ترین آن ها دختری به نام Clara Lille می باشد . وی همانند Aiden یک هکر چیره دست است و توانایی هک کردن هر سیستمی را دارد . در یکی از تریلر ها مشاهده می شود که وی موبایل مخصوص Aiden که او به وسلیه ی آن تمامی تجهیزات را هک می کند را در دست دارد و به وی نشان می دهد . شایعاتی درباره ی اینکه او این موبایل را به آیدن داده است وجود دارد و همچنین گفته می شود میان او و آیدن روابط خاصی برقرار است . دومین همکار Aiden که در نمایش این عنوان در E3 2013 معرفی شد T-Bone Grady نام دارد . او نیز که یک هکر چیره دست والبته کارکشته است که دچار مشکلاتی شده است و به همین دلیل نمی تواند به طور کامل به Aiden کمک کند و همانطور که در نمایش بازی در E3 2013  مشاهده شد خود به کمک Aiden نیاز دارد . البته او دارای وسلیه ای است که برای Aiden حکم یک کلید حیاتی را دارد و به همین دلیل است که او به T-Bone کمک می کند . سومین شخصیت فردی اصالتا چینی به نام Jordi Chin می باشد . وی در واقع یک دلال با نفوذ به شمار می رود و هر چیزی که Aiden بخواهد را برای وی فراهم می کند که این امر در نمایش بازی در E3 2012 مشاهده شد . البته در این میان شخصیت دیگری نیز در بازی وجود دارد که در پایان نمایش بازی در E3 2012 بازیکن در نقش وی قرار می گیرد ، فردی که از طرق تلفن با Aiden در تماس بود و آمدن پلیس ها را به وی هشدار داد که هنوز اطلاعاتی درباره ی وی منتشر نشده است البته گویا وی در بازی با نام Old Friend شناخته می شود و از دوستان قدیمی Aiden به شمار می آید که دوباره وارد زندگی وی شده است و قصد دارد به Aiden در رسیدن به هدفش یاری نماید . خود Aiden Pearce نیز که اصالتا یک بریتانیایی است و در ایرلند شمالی که زیر نظر انگلیس می باشد متولد شده است ، یک هکر قدرتمند می باشد که دوران زندگی خود را در محله های نا آرام شیکاگو گذرانده است و همین سبب شده است تا برای دفاع از خود در برابر خطرات به خشونت روی بیاورد و از این رو خشونت به یکی از ویژگی های شخصیتی وی بدل شده است . خانواده او که توسط شرکت های حاکم بر سیستم نظراتی ctOS آسیب دیده اند دلیل اصلی Aiden برای تبدیل شدن به یک ضد قهرمان می باشند ، ضد قهرمانی که تنها هدفش برای وی اهمیت دارد .

داستان Watch Dogs برگرفته از تضاد های جامعه آمریکا می باشد ، تضاد هایی که توسط مردم آمریکا نیز پذیرفته شده است ، جایی که  شهر های این کشور در ظاهر برای هر فردی که از بیرون به آن نگاه می کند بسیار ایده آل و رویایی به نظر می رسد در حالی که در بطن آن جنایات و فساد هایی جریان دارد که تنها مردم شهر که در آن زندگی می کنند می توانند آن را درک کنند . این تضاد ها سبب می شود تا در برخی مواقعی شاهد خیزش افرادی همانند Aiden باشیم که البته به شدت سرکوب می شوند ولی همین سرکوب ها سبب می شود تا افرادی نظیر Aiden به یک خطر بزرگ تبدیل شوند و بخواهند اساس یک نظام را زیر سوال ببرند ، این همان چیزی است یوبی سافت اساس داستان بازی قرار داده است یعنی فساد و سرکوبی که منجر به قیام می شود .

هک سلاح شماست
[تصویر: 12630579631063827453.jpg]
Watch Dogs را می توان در واقع نمونه ی مدرن سری Assassins Creed دانست به این علت که سبک این دو بازی کاملا مشابه یکدیگر می باشد زیرا هر دوی این عناوین در سبک اکشن سوم شخص و مخفی کاری می باشند با این تفاوت که Watch Dogs  سعی دارد یک جهان بزرگ تر را به تصویر بکشد . Aiden برای مقابله شرکت های نظارتی از سیستم خود آن ها بهره می گیرد ، در واقع Aiden از همان سیستم نظارتی یا ctOS برای مقابله با دشمنان استفاده می کند . Aiden می تواند با هک کردن دوربین های مدار بسته موقعیت منطقه ای را که زیر نظر دوربین ها می باشد را مشاهده کند و حتی افرادی را که در محدوده ی دوربین وجود دارند شناسایی کند . او همچنین قادر است با هک کردن یک دوربین و از طریق همان دوربین هک شده ، دوربین دیگری را که در محدوده ی آن می باشد هک کند که این امر در یکی از تریلر های بازی قابل مشاهده بود .در سیستم  ctOS یک بانک اطلاعاتی از اشخاص موجود در شهر وجود دارد و Aiden با هک کردن این سیستم پیچیده به این بانک اطلاعاتی دست یافته است . او قادر است با هک کردن تلفن های همراه این اشخاص اطلاعات مربوط به آن ها را استخراج کند در چنین مواقعی است که ممکن است وی در این جست و جو به یک فرد مجرم برسد که در این حالت می تواند وی را به شیوه ی خود مجازات کند . همچنین Aiden قادر است با استفاده از اینترنت Wi Fi تلفن همراه خود و هک کردن وب کم های منزل مردم عادی به درون زندگی شخصی آن ها نیز سرک بکشد که در واقع سازندگان به این امر می خواهند نشان دهند که در دنیای امروز و با وجود چنین تکنولوژی هایی حریم شخصی به معنای واقعی وجود نخواهد داشت و مردم پیوسته تحت نظر هستند . در واقع Aiden هر چیز الکترونیکی موجود در شهر را هک کند که این اجسام شامل چراغ های قرمز ، خود پرداز ها و ... می شود . او می تواند با هک کردن خودپرداز ها به راحتی و بدون کوچک ترین دردسر پول به دست آورد و دیگر نیازی نیست برای به دست آوردن پول به جنگ و جدال بپردازد . او با هک کردن چراغ های قرمز می تواند باعث تصادف چندین خودرو شود و حتی می تواند میله های فلزی که مسیر جاده را سد می کنند نیز هک کند و باعث برخورد خودرو ها به آن ها شود . توانایی های Aiden در هک کردن به این خلاصه نمی شود و او حتی قادر است با زدن یک دکمه برق منطقه ای را قطع کند و به آسانی و بدون جلب توجه از نقطه ی مورد نظر عبور کند و حتی قادر است با هک کردن قطار های شهری باعث توقف آن ها شود و پس از اینکه وارد آن شد بار دیگر آن را به حرکت در آورد . هک کردن در بخش مخفی کاری بازی نیز کمک شایانی به شما خواهد کرد ، شما می توانید با هک کردن یک بالابر یا با هک کردن دزدگیر خودرو توجه دشمن را به آن جلب کنید و او را به صورت مخفیانه از بین ببرید . شاید فکر کنید هک کردن تمامی این موارد کار بسیاری سختی باشد ولی تنها وسیله ی لازم بری این کار تلفن همراه Aiden می باشد ، او با زدن یک دکمه می تواند هر یک کار هایی که در بالا گفته شد را در کسری از ثانیه انجام دهد .
[تصویر: 26531401522977171412.jpg]
 گیم پلی بازی در بخش مبارزات همانند سایر اکشن های سوم شخص به دو بخش تقسیم می شود اکشن و مخفی کاری . در بخش اکشن Aiden این توانایی را دارد که در پشت اجسام کاور بگیرد و با اسلحه های خود به دشمنان شلیک کند . در این بخش یک قابلیت همانند قابلیت Bult Time سری Max Payne وجود دارد که با استفاده از آن زمان به حالت کند در می آید و Aiden قادر است به راحتی دشمنان خود را از بین ببرد . از آنجایی که Aiden یک ابر قهرمان نیست و همانند قهرمانان سایر بازی ها آموزش خاصی ندیده است نباید انتظار حرکات خارق العاده ای چون حرکات سم فیشر را از او داشت با این حال او نیز قادر است با حرکات پارکور از اجسام بالا برود و از موانع عبور کند ، گویا پارکور کار بودن در بازی های یوبی سافت موروثی است و تمامی قهرمانان بازی های این شرکت قابلیت بالا رفتن از در و دیوار را دارا می باشند ! سلاح دستی Aiden یک باتوم قدرتمند است که قابلیت باز و بسته شدن دارد و Aiden قادر است با آن ضربات دردناکی به دشمنان خود بزند یا با استفاده از آن دشمنان خود را خفه کند .
[تصویر: 74024377066735375101.jpg]
همانند سایر عناوین Open World در Watch Dogs نیز توانایی دزدیدن خودرو ها و رانندگی با آن ها در سطح شهر وجود دارد . هنگامی که شما توسط پلیس ها تعقیب می شوید خودرو ها بهترین راه برای فرار از مهلکه می باشند البته در این میان قدرت هک به کمک شما خواهد آمد . برای مثال هنگامی که با خودرو خود از چراغ قرمز عبور کردید با هک کردن آن می توانید باعث تصادف خودرو های پلیس با سایر خودرو ها شوید یا موانع فلزی خیابان را هک کرده و باعث برخورد خودرو های پلیس با آن ها شوید . التبه تنها این خودروهای پلیس نمی باشند که به دنبال شما خواهند بود در برخی از مواقع بالگرد های پلیس نیز شما را تعقیب خواهند کرد و با انداختن نور افکن خود بر روی خودروی شما کار شما را برای فرار سخت می کنند البته چاره ی این کار رفتن داخل یک تونل و سپس یافتن یک مکان مناسب و هک کردن درب آن برای ورود به آن می باشد تا بدون کوچکترین دردسر از شر بالگرد های پلیس خلاص شوید البته  شما قادرید با هک کردن سیستم پروازی بالگرد باعث سقوط آن بشوید . در طول گیم پلی تنها شاهد خودرو ها نخواهیم بود بلکه Aiden قادر است سوار بر موتور سیکلت نیز بشود و حتی با قایق های موتوری رودخانه ی معروف شیکاگو را طی کند که تمامی بخش های مربوط به حمل و نقل این عنوان بر عهده ی استدیو Ubisoft Reflections بوده است که در زمینه ی بازی های ریسینگ فعالیت دارد و عنوان ریسینگThe Crew  را نیز در دست ساخت دارد . Ubisoft Montreal با همکاری این استدیو بخش های مربوط به رانندگی Watch Dogs را طراحی کرده است و تا کنون حضور 30 خودروی متنوع در بازی تایید شده است . شاید با این توضیحات تصور کنید که خودرو ها در Watch Dogs تنها برای عبور و مرور و فرار از دست پلیس مناسب می باشند در حالی که حتی با خودرو نیز می توانید به مخفی کاری بپردازید . شما قادرید هنگامی که پلیس ها به سمت شما نزدیک می شوند چراغ های خودروی خود را خاموش کنید که در این حالت Aiden سر خود را پایین می آورد و گویا کسی در خودرو حضور ندارد و کنار خیابان پارک شده است که این امر نشان از نبوغ بالای سازندگان این عنوان دارد که با بهره گیری از ایده های مناسب خود توانسته اند از هر وسیله بهره چند منظوره بگیرند .

در بازی شما قادرید با مراجعه به فروشگاه ها لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید که این لوازم شامل تجهیزات فراوانی از نظیر اسلحه ، فشنگ و ... می شود . تنها نکته ای که در این بین مبهم باقی مانده است این می باشد که آیا قابلیت آپگرید کردن اسلحه ها در طول گیم پلی وجود دارد یا خیر که هنوز یوبی سافت به طور رسمی این نکته را تایید نکرده است ولی با توجه به سایر بازی های این شرکت می توان اطمینان داشت که قابلیت آپگرید کردن اسلحه ها در بازی وجود خواهد داشت . با توجه به اینکه Aiden یک مجرم شناخته شده است تصویر او بار ها از سطح تلویزیون پخش می شود و ممکن است هنگامی که در یکی از همین مغازه ها در حال خرید هستید فروشنده متوجه ی تصویر شما در تلویزیون خود بشود و سعی کند به پلیس اطلاع دهد که البته شما قادرید با اسلحه کشیدن و تهدید وی و حتی گرفتن تلفن همراه او و خرد کردن آن مانع این کار شوید .

 مردم عادی نسبت به اعمال شما واکنش های خاصی نشان می دهند چنان چه در طول ماموریت های خود به جان مردم اهمیت ندهید و برای رسیدن به هدف خود دست به هر کاری بزنید چهره ی شما نزد مردم بیش از پیش تیره تر می شود و این باعث می شود تا با مشاهده شما به سرعت به پلیس گزارش دهند حال اگر در طول بازی و هنگامی که در خیابان ها قدم می زنید مشاهده کنید مجرمی در حال آزار و اذیت یک فرد است می توانید با گرفتن آن مجرم وجه ی خوبی در نزد مردم عادی پیدا کنید . البته سازندگان اعلام کرده اند در تمامی ماموریت ها انتخابی وجود ندارد که کاملا خوب باشد و به کسی آسیب نزند و در واقع تمامی انتخاب هایی که بازیباز پیش رو دارد خاکستری می باشند و هر کدام دارای جنبه های مثبت و منفی خود می باشند هر چند ما می دانیم که اعمال Aiden برای نابودی این سیستم حفاظتی به نفع مردم است ولی از آنجایی که مردم عادی خبر ندارند توسط این سیستم تحت نظارت هستند اعمال Aiden خرابکارانه تلقی می کنند از این رو است که او را یک مجرم می دانند تا یک ناجی .

در کل گیم پلیWatch Dogs  که به گفته ی سازندگان حدود 80 ساعت شما را به خود مشغول خواهد کرد یک گیم پلی فوق العاده جذاب و دیدنی می باشد که تمامی اجزای آن هنرمدانه و با دقت کنار هم چیده شده است . همین ایده هک کردن خود به تنهایی نشان از ایده های بلندپروازانه ی سازندگان برای گیم پلی این عنوان را نشان می دهد . گیم پلی که سراسر هیجان است و در هر لحظه ی آن چندین انتخاب پیش روی شما است که چگونه آن را پیش ببرید . بدون شک این عنوان در زمینه ی گیم پلی رقیب جدی برای پیشتاز سبک Open World یعنی سری GTA خواهد بود .

رقابت هکران
[تصویر: 02284618986358445420.jpg]
Everything is connected Connection is power. این جمله ی مشهوری است که مصداق بازی Watch Dogs می باشد . در کنار بخش تک نفره ی بازی که در آن Aiden Pearce با هک کردن تجهیزات الکترونیکی شیکاگو و ایجاد هرج و مرج در آن سعی می کند به هدف خود دست یابد بخش چند نفره ی نیز برای این عنوان در نظر گرفته شده است که در آن شاهد رقابت هکر های شیکاگو می باشیم . در این بخش نیز شما در نقش Aiden Pearce قرار می گیرد با این تفاوت که اینبار اهداف شما سایر هکر های شهر شیکاگو می باشند . در تک تریلری که از بخش چند نفره ی این عنوان منتشر شده است شاهد این هستیم که Aiden در یک مکان شلوغ با هک کردن تلفن همراه افراد در حال یافت هکر مورد نظر است و همین که او رو شناسایی می کند وی متوجه حضور Aiden می شود و پا به فرار می گذارد که در این حین یک تعقیب و گریز فوق العاده رخ می دهد که شما قادرید با اعمال متفاوتی نظیر هک کردن جعبه ی توزیع برق و منفجر کردن آن مانع حرکت هکر رقیب شوید و او را از پای در آورید .  یوبی سافت وعده داده است که شاهد یک بخش چند نفره ی جذاب همراه هیجان بالا باشیم هر چند تنها یک نمایش از بخش چند نفره ی بازی منتشر شده  است و باید منتظر اطلاعات بیشتری از این بخش بود .

نمای تکنولوژی
[تصویر: 53297946140164744506.jpg]
با توجه به اینکه عنوان Watch Dogs بر روی کنسول های نسل بعد در حال ساخت است مسلما از گرافیک مناسبی برخوردار است . یوبی سافت برای ساخت این عنوان دست به ساخت موتور جدید و قدرتمندی به نام Disrupt زده است تا به وسیله ی آن بتواند یک گرافیک قابل قبول را  ارایه دهد . همانطور که در تریلر های بازی به وضوح قابل مشاهده است بازی از جزئیات فوق العاده ای برخوردار است و طراحی محیط های بازی بسیار عالی انجام شده است . یوبی سافت که در طراحی محیط های واقعی پیش از این امتحان خود را در سری Assassins Creed  پس داده است حال اینبار دست به کار بزرگی زده است و باید شهر شیکاگو را بازسازی کند که تا کنون و طبق نمایش های بازی عالی عمل کرده است . نورپردازی بازی با توجه به اینکه بازی هم در شب و هم در روز جریان دارد با اینکه مستلزم دقت فراوان بوده است سازندگان به خوبی آن را انجام داده اند و در این بین از سایه زنی های زیبای بازی نیز نمی توان چشم پوشی کرد .

از سوی دیگر افکت های موجود در بازی نظیر انفجار و باران بسیار زیبا طراحی شده اند این مسئله جایی به چشم می آید که شما در هوای بارانی حالت Bult Time گونه ی بازی را فعال کنید ، در این هنگام است که شاهد حرکت آرام قطرات باران در برابر چشمانتان خواهید بود . افکت های بازی به اینجا خلاصه نمی شوند زیرا سازندگان در این بخش دست به نوآوری زده اند و شما در هوای سرد پاییز می توانید شاهد حرکت برگ درختان در هوا و حتی در پیاده رو ها باشید و ممکن است این برگ ها را بر روی سطح آب رودخانه ی شیکاگو نیز مشاهده کنید که این نشان از کیفیت بالای گرافیکی این عنوان دارد . از سوی دیگر طراحی کت بارانی Aiden و حرکات او نیز ستودنی است ، بارانی Aiden در آب و هوای مختلف دارای شمایل مختلفی است برای مثال در هوای آفتابی به خوبی شاهد خطوط موجود بر روی آن خواهید بود در حالی که در هوای بارانی این بارانی خیس می شود و تیره تر به نظر می آید و دیگر تشخیص این خطوط سخت می باشد . از سوی دیگر هنگامی که باد می وزد بارانی Aiden به شکل فوق العاده زیبایی حرکت می کند که البته این حرکت مانند سایر بازی ها مصنوعی و بیش از حد نیست بلکه بسیار زیبا می باشد .
[تصویر: 10396924576930894714.jpg]
نکته ی دیگری که در اکثر بازی های Open World و حتی سایر سبک ها مشاهده می شود و از نکات منفی به شمار می آید ، عدم تفاوت ظاهری NPC های موجود در گیم پلی می باشد . در اکثر بازی های روز مردم عادی همانند یک روبات از سمتی به سمت دیگر حرکت می کنند و گویا سازندگان تنها آن ها را برای پر کردن مکان های بازی ایجاد کرده اند که البته این نکته در Watch Dogs کاملا متفاوت است . سازندگان اعلام کرده اند که به هیچ وجه شاهد NPC هایی با چهره های یکسان نخواهیم بود و از آنجایی که Aiden می تواند به اطلاعات شخصی مردم عادی نیز دست یابد به همین دلیل نام های یکسان نیز مشاهده نخواهیم کرد ، این مسئله زمانی رسمیت پیدا می کند که یوبی سافت از طرفداران بازی می خواهد با ارسال عکس و نام خود کاراکتر آن ها در بازی ساخته شود و وجود داشته باشد . مردم عادی در این عنوان نسبت به حوادثی که اتفاق می افتد کاملا هوشمندانه عمل می کنند برای مثال هنگامی که صدای تیراندازی می شنود به سرعت و با فریاد های بلند از مکان مورد نظر دور می شوند . اوج هوش مصنوعی مردم عادی را می توان در نمایش E3 2012  بازی مشاهده کرد جایی که خودرویی به دلیل هک شدن چراغ قرمز توسط Aiden تصادف کرده است و در این تصادف همسر مرد داخل خودرو که راننده بوده است جان خود را از دست داده است و این مرد با صدایی بغض کرده همسر خود را صدا می کند و از وی می خواهد بیدار شود . چنین عکس العمل هایی در Watch Dogs کم نیستند و حتی اگر وب کم منزل مردم را هک کنید مشاهده خواهید کرد که آن ها درباره ی مسائل روزمره نظیر بیکاری و غیره صحبت می کنند .

از طرف دیگر حرکات عالی و نرم Aiden در طول گیم پلی واقعا به چشم می آید . طبق رویه ی عادی سازندگان از قابلیت موشن کپچر برای ضبط حرکات پارکور و مبارزات تن به تن استفاده کرده اند و برای این کار از بازیگران با تجربه بهره گرفته اند . طراحی اسلحه های موجود در بازی نیز با توجه به اینکه Ubisoft Montreal سابقه ی طولانی در ساخت بازی های اکشن که اسلحه جزو جدا نشدنی آن ها می باشد دارد ، از کیفیت خوبی برخوردار می باشند . تنها نکته ای که درباره ی بخش گرافیکی بازی نگران کننده است تفاوت زیاد گرافیک بازی بر روی کنسول های این نسل نسبت به نسل بعد می باشد زیرا از ابتدا اعلام شد که  پلتفرم اصلی این بازی در ابتدا PC و سپس کنسول های نسل بعد می باشد و خود سازندگان نیز صراحتا اعلام کرده اند که نسخه های نسل بعد از کیفیت بهتری برخوردار می باشند ولی از آنجایی که تمام تریلر های بازی بر روی نسل بعد بوده است و تک تریلر منتشر شده از بازی بر روی این نسل از کیفیت نسبتا بدی برخوردار بود ، مخاطبان نگران این موضوع شده بودند که کارگردان بازی یعنی Jonathan Morin علت این امر را ارتباطات زیاد برای ساخت یک تریلر و اشتباهات سهوی دانسته است و اعلام کرده که کیفیت بازی بر روی کنسول های این نسل بسیار بیشتر از نمایش های آن خواهد بود .

گرافیک Watch Dogs در نمایش هایی که تا کنون از بازی منتشر شده است به حدی فوق العاده بوده است که بسیاری از طرفداران و منتقدان را شیفته ی خود کرده است . گرافیک محیطی بازی و کیفیت فوق العاده افکت های موجود در آن از قبیل انفجار و تصادف و نورپردازی فوق العاده ی بازی خود گواه این مدعا است که Watch Dogs قطعا در زمینه ی گرافیکی نیاز های طرفداران را پاسخ خواهد داد .

ضرباهنگ تکنولوژی

هنوز اطلاعات چندانی پیرامون آهنگ سازی این عنوان و حتی صدا گذاران آن منتشر نشده است و تنها اعلام شده است که آقای Noam Jenkin صداپیشه ی شخصیت اصلی بازی یعنی Aiden Pearce می باشد . هر چند وی تجربه ی چندانی در زمینه ی صداپیشیگی ندارد ولی جنس صدای او به خوبی با روحیه ی خشن و همچنین حس نفرت درون Aiden متناسب است . موسیقی هایی که تا کنون در حین تریلر های بازی پخش شده است همگی ریتمی تند و اکشن دارند که خود نشان از این دارد که با یک بازی کاملا سریع رو به رو خواهیم بود . از سوی دیگر صدا گذاری اسلحه ها و حتی خودرو های موجود در بازی در کنار صدای تصادف ها و ضربه ها کیفیت قابل قبولی دارند و راضی کننده می باشند .

عصر تکنولوژی
[تصویر: 66338614399595787103.jpg]
عنوانWatch Dogs  دقیقا همان چیزی است که در این زمان به آن نیاز بود ، یکIP  جدید همراه با کوله باری از ایده های جدید به همراه گرافیک مثال زدنی و گیم پلی فوق العاده هیجان انگیز همراه با داستانی برگرفته از واقعیت های جامعه ی آمریکا  و تضاد های موجود در آن که هر فردی را مجاب به تجربه خود کند . هر چند از همین الان می توان اطمینان داشت کهWatch Dogs  نیز دارای دنباله های پیاپی همانند سری Assassins Creed خواهد بود ولی نمی توان از تلاشی که سازندگان برای ساخت چنین عنوان درجه یکی چشم پوشی کرد و آن را نادیده گرفت زیرا  پس از مدت ها در سبک Open World شاهد یک رقیب شایسته برای سری GTA خواهیم بود .
نویسنده : محمد حسین صفری
[تصویر: sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ
#2
زیاد از این عنوان خوشم نمیاد،کلا با کارای یوبی سافت که شامل سری assassins creed هم میشه میانه ی خوبی ندارم،ولی تجربه ی این بازی یقینا جالب خواهد بود.ولی اگه با این وضع باشه باید خیلی شبیه به کانر assassins creed 3 باشه که این اصلن جالب نیست، ولی بازم خوبه که واسه PC تایید شده.من بیش تر منتظر Far cry 4 هستم،باید خیلی جالب تر از Watch dogs باشه.
اکثرا از گرافیک این بازی تعریف زیاد می کنن،ولی بازم به نظر من گرافیک فنی بازیش چنگی به دل نمیزنه،گرافیک هنریش عالیه ولی گرافیک فنیش زیاد جالب نیست،مخصوصا تویه طرحی خودروها و سلاح ها.
پیش نمایش هم که واقعا زیبا و مفصل بود،کاملا بازی رو تشریح کرده بود،ممنون محمد حسین جان، واقعا عالی و بی نقص بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 
پاسخ
#3
باهات شدیدا موافقم چون تو مقاله هم گفتم خیلی جاهاش بر اساس assasssins creed ساخته شده ولی درم ودر گرافیک خداییش گرافیک فنیشم عالیه تو تریلر ها که من مشکلی ندیدم به جز یه تریلر که واسه این نسل بود و بد بود
[تصویر: sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ
#4
خیلی ها واچ داگز رو به حیطه ی نقد بردن ولی هر کسی ی نظری داشت 
ولی به نظرم واچ داگز بازیه که مورد پسند هر کسی میباشد
سبک هکی که بازی دارا میباشد خیلی بازی رو جذاب جلو ه میده
منتظر بازیش میمونم
 
پاسخ
#5
متشکرم خیلی خوب بازی شرح دادی

امید وارم که بازی موفقی بشه 
منکه خودم از طرفداراشم

بازی باحالیه
پاسخ
#6
ممنون، به نظرم اگه نوآوری هایی که داره رو نداشت، زیاد جالب نمی شد و به نظرم دلیل این که ubisoft بازی رو برای بیشتر پلتفرم ها منتشر می کنه، اهمیت سودش هست![img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر: h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ
#7
خیلی خوب بود پیش نمایشت.
بازی خوبیه
من یدونه اسلحه میخوام باید با دنیا تصفیه کنم .....
                                                                     .....باید برگردم به اصلیه خودم

                                                            


کیا دلهای رنگی دارن اما واسه بقیه مثله ته سیگارن....

[تصویر: 81957130903635672690.jpg]
رضا پیشرو          
              ی دونس

 
پاسخ
#8
زیاد درباره متن نظری ندارم بیشتر دوست داشتم این بازی فقط برای نسل بعد بیاد چون توی این نسل گرافیکش از gta 5 هم پایین تر است و به نظرم من ارزش بازی کردن توی پلتفرم های حاضر رو نداره.
پاسخ
#9
(09-03-2013, 12:53 PM)javad نوشته است: زیاد درباره متن نظری ندارم بیشتر دوست داشتم این بازی فقط برای نسل بعد بیاد چون توی این نسل گرافیکش از gta 5 هم پایین تر است و به نظرم من ارزش بازی کردن توی پلتفرم های حاضر رو نداره.

تو قسمت گرافیک اشاره کردم تک تریلری که از کنسول های این نسل منتشر شده بود پر از باگ بود و نشون دا دباید منتظر این بازی روی پی سی یا کنسول های نسل بعد بود هر چند خود یوبی اعلام کرده نگران نباشید
[تصویر: sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ
#10
پیش نمایش عالی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
---------
بازی نوآوری خاصی داره البته ممکن ـه که فقط همین نسخه اینطوری باشه به لطف Ubisoft [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازبینی بازی Watch Dogs 2 بر روی MSI GS43VR Gabit0 0 1,696 03-24-2017, 07:38 PM
آخرین ارسال: Gabit0
  از غرب به شرق در مسیر رستگاری| پیش نمایش NiOh Hidden Shadow 1 2,579 01-15-2017, 12:31 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S
  جنگاورانی از جنس آینده|پیش نمایش بازی Call OF Duty:Infinite Warfare Hidden Shadow 8 4,673 10-28-2016, 09:24 PM
آخرین ارسال: Hidden Shadow
  بازگشت گناهکارانِ بی‌گناه | پیش‌نمایش بازی Persona 5 BadBoyNeverDie 3 2,336 10-21-2016, 07:50 PM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati
  میراث‌دار ۲۹ سال خاطره… | پیش‌نمایش عنوان Final Fantasy XV saeed aghababaee 6 3,084 09-15-2016, 02:13 PM
آخرین ارسال: saeed aghababaee

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان